Merkür Yengeç Burcunda 12-29 Haziran 2018

Merkür, 12-29 Haziran 2018 tarihleri arasında yengeç burcunda olacak.

Merkür iletişim demektir, bilgi, bilgi paylaşımı, öğrenmek, aktarmak demektir. Zihnimizin nasıl çalıştığını da gösterir. Merkür yengeçte iken yengeç gibi düşünecek, yengeç tavrıyla, yengeç bakış açısıyla kararlar alacağız.

Nasıl mesela ?

Kararlarımızda duygusal olacağız mesela.

Sadece kendimizi değil, ailemizi, daha geniş çerçevede bütünü düşünerek hareket edeceğiz. Daha naif, daha duyarlı, daha ılımlı olacağız.

Birliğe, bütünlüğe, düzene, hoşgörüye vurgu yapan çok güzel bir transit bu 🙂

Peki burçlara neler getirecek ? Hangi konularda yeni iletişimler, bağlantılar, gündemler oluşturacak, şimdi onlara bakalım 🙂

Hep ne diyoruz, okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz 🙂

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 4.evinizde transit halinde olacak Merkür etkisiyle, geçmişi daha çok düşünecek, yaşadığınız olumlu olumsuz şeyleri tekrar hatırlayacak, tesiri altında olacaksınız. Lütfen önünüze bakın. Yaşam hep ileri doğrudur. Herkes bir şeylerden geçiyor, her insanın unutamadığı haksızlıklar, gözyaşları, üzüntüler oluyor, ancak bunları tekrar tekrar zihnimizde çevirmek sadece bizim enerjimizi bozar, sağlık sorunları getirir, başka bir faydası da olmaz, biliyorsunuz ! Hadi arınıp bugüne gelelim biz. Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilir, kendinize yapacağınız telkinleri kolaylaştırabilirsiniz.

Bu transitin sizler için hiç mi olumlu etkisi yok peki ? Olmaz olur mu 🙂 Evinizde çok güzel değişimler meydana gelebilir. Yeni eşyalar satın alabilir, dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Aile bireyleri ile iletişimleri de toparlayacak Merkür yengeçte iken 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Merkür 3.evinizde hareket edecek yengeç transitinde ve çokça iletişim getirecek size. Kardeşler, akrabalar, yakın çevre dialoglarının arttığını gözlemleyeceksiniz yaşamınızda. Kısa seyahatlerde de bir artış bekleyebilirsiniz. Hızlısınız, yazıyor, paylaşıyor, konuşuyor, görüşüyorsunuz. Yeni eğitim ve kurslar için de iyi bir transit. Satış, pazarlama, halkla ilişkiler, anlatma, yayma, tanıtma üzerinden işleriniz varsa, Merkür yengeçteyken destekleyecektir bu konularınızı.

İkizler ve Yükselen İkizler : Merkür 2.evinizde, parasal iletişimler getiriyor sizlere. Sıkça kazanmak ve yatırım yapmak üzerine düşündürüyor sizleri. Aklınızın bu yönde çalışacağı bir süreç sizler için. Kazanmak ve biriktirmek istiyorsunuz. Hırsınız artıyor. Artık netleşmek istiyorsunuz. Merkür kazancınızı iyileştirmek adına, çokça yeni fikir de getirecektir size. Birçok proje üretebileceğiniz, yeni gelir akışları oluşturmak adına planlar, tasarılar yapabileceğiniz, zihninizi bu konularda çok daha aktifleştirecek bir süreçte olacaksınız 12-29 Haziran arasında.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Merkür burcunuzda. Öne çıkarıyor sizi, fikirlerinizi, sözlerinizi. İnsanlara kendinizi çok daha rahat dinlettiriyorsunuz. Düşünceleriniz önem kazanıyor. Fikir üreten, yönlendiren kişi konumunda oluyorsunuz bu transit etkisiyle. Çokça yazışma, görüşme, irtibat, iletişim trafiği getirecek bir süreç bu sizler için. Zihniniz her zamankinden daha hızlı çalışacak. Yeni ve orjinal fikirler bulacaksınız. Çok da gezmeler, kısa seyahatler görünüyor sizlere. Süper etkiler altındasınız 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Merkür 12.evinizde transit edeceğinden, enerjiniz içe dönüyor. Maneviyatınızla, iç dünyanızla, sezgiselliğinizle, ilahi olanla tamasınızla meşgulsünüz siz bu süreçte. Güçlenen sezgileriniz ile evrenin mesajlarını, yaşadığınız irili ufaklı her bir şeyin size ne anlatmak istediğinizi, neden yaşamınızda olduklarını çok daha rahat okuyor, daha rahat anlıyorsunuz. Bağlantıları kuruyor, taşları yerine oturtuyorsunuz.

Fakat 12.ev gizli kapaklı işleri de kapsadığından bu konuda bir uyarım olacak sizler için. Arkanızdan çevrilecek işlere, kandırılma gibi olumsuz etkilere açıksınız. Bu süreçte çok daha dikkatli olun, kolay imza atmayın, hızlı karar vermeyin, araştırın, öyle hayata geçirin, olur mu ? Dedikodulara da açıksınız Merkür’ün bu konumuyla, onu da belirteyim. Bu transitin ardından, Merkür sizde yer alacak ve çok daha rahatlayacaksınız, ama bu süreçte biraz sabır, biraz dikkat diyorum ! İyi düşünün, bir şeyleri etraflıca tartarak karar alın. Her şeyi de herkesin yanında konuşmayın, sözler başkalarına taşınabilir. Dikkat !

Başak ve Yükselen Başak : 11.evinizde transit edecek olan Merkür, arkadaş, dost iletişimlerini güçlendirecek ve buralardan destekler gelecek size. Gruplar halinde yapacağınız çalışmalar, aktiviteler de görünüyor. Oldukça keyifli bir evde olacak Merkür.  Hedefleriniz, planlarınız doğrultusunda işinize yarayacak irtibatları kurabilecek, elde ettiğiniz iletişimler ve bağlantılarla yeni fırsatlar yakalayabileceksiniz. Bu ev gelir seviyesini de simgelediğinden, maaşlı bir işte çalışıyorsanız zam görüşmesi olabilir, kendi işinize sahipseniz yeni müşteriler sayesinde kazancınızın arttığını gözlemleyebilirsiniz. Şanslı bir süreç diyebilirim, gayet keyifli 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 10.evinizde, yani tepe noktasında bir Merkür gezinecek. Bu da iş, kariyer, bulunduğunuz konum, hayatta sahip olmak istediğiniz sıfatlar, mevkii, yapmak istediğiniz iş konularında düşündürecek sizi bolca. Odağınız bunlar olacak. Kendi üzerinize gitmeyin lütfen ! Yol mutlaka çıkması gereken yere çıkar. İlahi planınıza güvenin, akışa teslim olun. Bunu yapmamız gerektiğini, akışla uyumlu hareket etmenin bize fayda getireceğini biliyor, ancak tam olarak uygulayamıyoruz bunu. Tam nedir, onu da bilemiyoruz. Dilerseniz bu noktada Akışta olmak ne demek ? Akışa bırakmak nasıl olur ? yazımdan da yararlanabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 9.evinizde transit edecek Merkür çok iyi gelecek size. Çünkü bu ev, yaşam çerçevemizde oldukça öenmlidir. Vizyonunuzu belirlemede, hangi yöne gitmek istediğinizi keşfetmede Merkür transiti işinize yarayacak. Ayrıca 9.ev din, felsefe, ideoloji gibi temaları kapsadığından, bu konular üzerine çokça düşüneceksiniz bu süreçte. Yurt dışı bağlantılı konular, eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuk, yabancı dil, vb konularda da gündemler, fikirler ve iletişimler getirecek size Merkür.

Yay ve Yükselen Yay : 8.evinizde yer alacak Merkür miras, nafaka, burs, prim, sigorta, kredi gibi konularda iletişimler ve yeni gelişmeler getirecek sizlere. Bu süreçte ortaklaşa paralar üzerinden dialoglar artacaktır. Ayrıca 8.ev olması sebebiyle de , sezgilerinizin artacağını söyleyeyim. Haberci rüyalar görmeniz de olası efendim. Rüyalarınızı mutlaka takip ediniz. İşinizi kolaylaştırmak adına Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da faydalanabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 7.evinizde transit halinde olacak Merkür evlilik, ilişki, partnere dair konular, imzalar, sözleşmeler, anlaşmalar, ortaklaşa ticari faaliyetler üzerinden yeni iletişimler ve gündem başlıkları getirecek sizlere. Bu temalar üzerinden planlar, fikirler görünüyor. İnsan ilişkilerinizin güçleneceği bir dönem ayrıca, onu da söylemiş olayım 🙂 Bu sayede fırsatlara da daha açıksınız.

Kova ve Yükselen Kova : Merkür 6.evinizde olacak. İş, çalışma, rutin aktiviteler, günlük sorumluluklar, sağlık, beslenme, evcil hayvanlar gibi temaları kapsar bu ev. Dolayısıyla bu saydığım konularla meşgul olacak zihniniz. İş görüşmeleri yapabilir, işinizde yeni sorumluluklar yüklenebilir, sağlığınıza dair konularla meşgul olabilir, daha düzenli yaşamak adına yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz. Hayatınızı düzenlemede yeni kurallar oluşturabilirsiniz. Daha sağlıklı yaşamak isteyebilir, beslenme biçinizi değiştirebilir, spora başlayabilirsiniz. Oldukça faydalı bir transit olacak bu sizler için 🙂

Balık ve Yükselen Balık : Merkür 5.evinizde hareket edecek. Aşk hayatınıza hareketlilik getirecek 🙂 Biraz daha flörtöz olacak, keyifli iletişimler kuracaksınız. Ayrıca bakımdır, süslenmektir, daha iyi giyinmektir, lüks alışverişlerdir bu ev. Size çok para harcatacak sanırım Merkür bu süreçte 🙂  Gezmek, eğlenmek, iyi giyinmek, her anlamda yaşamın tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Saçlarınızda da değişiklik yapabilirsiniz bu transit etkisinde. Ayrıca çocuklara dair konularla meşgul olacağınız bir etki bu. Yeni hobiler, kurslar, sanatsal aktiviteler de bu sürecin getirileri olabilir.

Merkür yengeç transitinin burçlara etkileri böyle 🙂

Haziran ayının aylık yorumlarını ise aşağıda bulabilirsiniz. Her bir yazıda iki burç için ayın astrolojik değerlendirmesi yer almaktadır.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada 13 Haziran 2018 Çarşamba günü, saat 22:44’te ikizler burcunun 22 derecesinde bir yeniay meydana geliyor ve etkileri 13 Haziran’ı takip eden 15 günlük süreçte çok etkin olacak.

Yeniayın genel çerçevesini buradan okuyabilirsiniz.

Yeniayın burçlara etkileri ise burada.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere,

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!