Merkür Yay Burcunda 13 Aralık – 5 Ocak 2018

Merkür Yay Burcunda 13 Aralık – 5 Ocak 2018

Selamlar kıymetli okuyucularım !

Merkür, 13 Aralık Perşembe günü itibariyle akrep burcundaki transitini tamamlayarak yay burcuna geçiyor.

Merkür-yay transiti ne anlama geliyor, bizlere neler getirecek, etraflıca anlatacağım.

Ama öncesinde 2019’un size neler getirebileceğini, aşk, iş, para, eğitim, yaşam planları, vb birçok konuda nasıl olasılıkları ve hangi fırsatları yaşamınıza dahil edebileceğini öğrenmek için Doğum Haritası Analizi yaptırabileceğinizi hatırlatayım. Bunun için bana, anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, daha detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Gezegenler, yönettikleri burçta güçlüdür efendim, tam zıt alanda ise zararlı konumda kabul edilir.

Merkür ikizler burcunun yöneticisi olduğundan, yayda, yani zıttında güçlü çalışmayacağı düşünülebilir. Ancak yay burcu temaları çok olumludur. Büyümektir, genişlemektir, ufkumuzu açacak yeni şeyler öğrenmektir, keşfetmektir, seyahat etmektir, yabancı kültürler, başka ülkeler demektir yay. Dolayısıyla Merkür bu temalar üzerinden güzel şeyler dahil edecektir yaşamlarımıza.

Akademik çalışmalar, tez, proje, makaleler, yayınlar için harika bir dönem mesela, bu alanlar desteklenecek, bu yönde konular gündeme gelecek.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlamak için çok güzel bir transit ayrıca. Yurt dışı ya da uzak yerlere seyahat planları için destekleyici.

Neşelidir, iyimserdir yay burcu, yaşam coşkusu, yaşama duyduğu iştah yüksektir 🙂

Merkür de iletişimi simgelediğinden, dialoglar, yazışmalar, görüşmeler de güzelleşecek tabii. Tek bir uyarım olsun, yay burcu pot kırmaya yatkın olduğundan, Merkür buradan geçerken biraz öyle durumlar getirebilir bize 🙂

Şimdi Merkür-yay transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konularda güzel bir hareketlilik getirecek size. Yeni bir eğitime başlamak, yaşamınızla ilgili önemli bir karar almak, yazmak, öğretmek, anlatmak, danışmanlık yapmak için iyi bir dönem. İnternet üzerinden ticari faaliyetleriniz varsa, Merkür onları da destekleyecek. Uzak yerlere seyahatler de olası. En azından kararı olur, fikri oluşur zihninizde, planınızı yaparsınız. Yani mutlaka bu yönde yeni düşünceler oluşur. Yabancı kültürler, dinler, inanç sistemleri ile ilgili de ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu transit etkisiyle.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 8.evinizde hareket etmeye başlayan Merkür ile parasal alanda yeni gelişmeler, gündemler görünüyor size. Ancak 8.evin kapsadığı paralar, kendiniz çalışarak kazandığınız paralardan ziyade, başkalarından elde ettiğiniz gelirlerdir. Burs, kredi, nafaka, miras gibi paralardan yana yeni konular oluşabilir. Doğum haritanızdaki gezegenlerle temaslara, açılara bağlı olarak olumlu-olumsuz gelişmeler olası. Çünkü her zaman belirttiğim gibi, burçlar için genel yorumlar yapıyoruz mecburen. Ancak önemli olan doğum haritamızdır ve haritamız bize özeldir, parmak izi gibi eşsizdir.
Bunlar dışında, sezgilerinizi de artıracak bir transit alıyorsunuz. Evrene sorduğunuz soruların cevabı çok net gelecek bu süreçte 🙂 Her olay, her durum bize bir şeyler söylüyor. Bize de mesajları doğru okumak, iyi anlamak düşüyor. Gözünüzü bu ara, her zamankinden daha çok açın derim mesajları doğru okumak adına.

İkizler ve Yükselen İkizler : 7.evinize gelen Merkür, ilişkilerde hareketlilik sağlayacak size. Özel ilişkiler başta olmak üzere, tüm insan ilişkilerinde dialogların artacağı bir dönem bu. İş ortağı edinmek, bir partneri çerçevenize katmak, bunun görüşmelerini yapmak için iyi bir dönem, şayet bu yönde plan ve istekleriniz varsa.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 6.evinize gelen Merkür, detaylarla uğraştıracak, halledilmesi gereken işler peşinde koşturacak sizi 🙂 Günlük yaşamınıza çeki düzen vermeniz, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmeniz adına da destekleyecek. Halledilmesi gerekenleri temizleyeceksiniz bu dönemde. İş arkadaşlarıyla iletişimlerin düzelebileceği bir dönem. Ama evren size ‘Politik olun’ diyor. ‘Bu sayede işler yoluna girecek’ diyor, aklınızda olsun 😉

Aslan ve Yükselen Aslan : 5.evinize Merkür geliyor. Aşka dair düşünceler, yazışmalar, flörtler artıyor gibi göründü gözüme sanki 🙂 Yeni heyecanlar geliyor size sanırım 🙂 Çocuk sahibi olanlar için iyi ve destekleyici bir transit, onlara dair birçok konuyu halledebileceksiniz bu süreçte. Hobilerinizle meşgul olmak, yeni bir kursa başlamak adına da güzel bir transit alıyorsunuz ayrıca.

Başak ve Yükselen Başak : 4.evinizde yol alacak Merkür, eviniz, yuvanız, aile bireylerinizle ilgili konular getirecek size. Onlarla iletişimlerin artabileceği, düzelebileceği bir dönem. Şimdiye dek sorun yaşadığınız, uzlaşma sağlayamadığınız noktalarda, daha anlaşmacı olabilir ya da karşı taraftan böyle adımlar görebilirsiniz. Tadilat, dekorasyon fikirleriniz varsa, buralardan yana da iletişimler artacak. Badanacı, mobilyacı, tesisatçı ustalarla dialoglar geliyor sanırım 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 3.evinizde ilerleyecek Merkür. Bu da yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını gösteriyor. Kardeşlere dair konular da olası. Kısa seyahatler çoğalıyor ayrıca. Şehrin içinde her zamankinden daha çok gezeceğiniz bir zaman dilimi 🙂 Arkadaşlarla keyifli programlar yapabilirsiniz bolca. Satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim.

Akrep ve Yükselen Akrep : 2.evinize Merkür geliyor. 2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır, gelirinizdir. Ev, emlak, mülk konularını da simgeler. Burayı hareketlendirecek Merkür. Dolayısıyla Merkür etkisiyle, yeni iş bağlantıları oluşturabilir, gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Zihninizin yatırım, maddi güvence konularıyla meşgul olacağı bir süreç ayrıca. Ev almak isteyenler, istedikleri evi, bu süreçte bulabilirler.

Yay ve Yükselen Yay : Merkür size geliyor. Zihniniz hızlanıyor. Yeni fikirlerle yaşamınızı, mevcuttan daha iyi hale getirmek için iyi bir dönem. Günlük akışınızı da hareketlendirecek Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar daha aktif kılacak sizi. Bu süreçte öğrendiklerinize dikkat edin, onlar çok işinize yarayacak 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 12.evinize Merkür geliyor ve buradayken artıracak 6.hissinizi. Rüyalarınızı takip edin mutlaka bu süreçte. Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilir, bir rüya günlüğü ile evrenin mesajlarını çok daha rahat okuyabilirsiniz 🙂 Arkanızdan çevrilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız, temkinli olun. Hiçbir şeyi, iyice okumadan imzalamayın, kolayca kabul etmeyin, olur mu ?

Kova ve Yükselen Kova : 11.evinize gelen Merkür ile sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Arkadaşlarla organizasyonlar, buluşmalar, görüşmeler için son derece keyifli bir dönem. Vakıf, dernek, sosyal sorumluluk alanlarında da yeni girişimler olası, bir üyelik, bir gönüllü çalışma gibi. Takım faaliyetlerinde de başarınızı destekleyecek, yaratıcılığınızı artıracak, öne çıkaracak sizi bu transit.

Balık ve Yükselen Balık : 10.evinize Merkür geliyor. İş, kariyer, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar, hayatta bulunduğunuz nokta, yaptıklarınız, yapacaklarınız gibi konularla doluyor zihniniz. Odağınız bunlar. Başarı kavramını, kendinizi sıkça sorgulayacağınız bir süreç bu. Bir diğer websitem olan www.burcakkayis.com‘da ‘Başarı’ kavramımız ve toplumun normları üzerine bir yazı yazdım, buradan okuyabilirsiniz.

Gökyüzü gündemini sitemden takip edebilirsiniz efendim, her bir gelişmeyi ve etkilerini anlatıyorum.

Ayrıca instagram’da @anlatburcak ismiyle bulabilirsiniz sayfamı !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!