Merkür Terazi Burcunda 22 Eylül-10 Ekim 2018

Merkür Terazi Burcunda 22 Eylül-10 Ekim 2018

Merhabalar sevgili okuyucularım 🙂 Merkür terazi transitinin etkilerini anlatacağım bu kez. Ama ondan evvel, sizlere sürpriz bir hediyem var !

Bu hafta benim için, www.anlatburcak.com için önemli bir hafta !

www.anlatburcak.com, 21 Eylül 2018’de 1.yaşını dolduruyor !

Ben yazdım, sizler okudunuz. Yolun en başından beri her şey güzel ilerliyor. Sizleri seviyorum, bağımız daim olsun 🙂

Anlatburcak’ın doğumgününü, instagram üzerinden bir çekilişle kutlayalım mı 🙂

 

Bence kutlayalım 🙂 Öyleyse ilk çekilişimizi başlatıyorum ve şanslı bir okuyucuma :

Ekim-Kasım-Aralık 2018 Analizi (Bireysel Doğum Haritası doğrultusunda) hediye ediyorum !

Çekilişlerin devamı da gelecek bu arada, takipte kalın derim 🙂

Çekiliş postu ve detaylar @anlatburcak instagram hesabında !

Şimdi dönelim Merkür-terazi transitine !

Merkür, 22 Eylül-10 Ekim 2018 tarihleri arasında terazi burcunda olacak sevgili okuyucularım.

Bir süredir yöneticisi olduğu başak burcundaydı, yani kendi evindeydi.

Çokça çalıştırdı bizi, halledilmesi gereken detayları gösterdi, pürüzleri gidermemizi sağladı.

Şimdi ilişkileri, diplomasiyi, uzlaşmayı simgeleyen terazi burcuna geçiyor.

İkili ilişkileri onarmak için son derece güzel bir transit olacak bu 🙂

‘Sessiz kalayım, karşımdaki anlasın’ demek yerine, ‘trip atmak’ yerine konuşacağız çünkü :))

 

Merkür konuşturacak, ‘Sorun neyse ele alalım, çözmeye çalışalım’ dedirtecek.

 

 

Sadece ikili ilişkilerde değil, günlük yaşamın içindeki tüm iletişimlere bu yönde bir katkısı olacak Merkür-terazi transitinin.

Dialoglarda nelere dikkat etmemiz gerektiğini, iletişimde nasıl bir tavırda olursak bize fayda getireceğini, insan ilişkilerinin gerekliliğini, sosyalliğin önemini anlayacağız.

Merkür terazide iken, yeni insanlar getirecek, yeni arkadaşları dahil edecek yaşamımıza.

Sözleşmeleri, anlaşmaları vurgulayacak, yeni iş birlikleri oluşturacak çokça.

 

İletişimler, yazışmalar, görüşmeler, toplantılar artacak ayrıca. Mesaj kutularını doldurmaya geliyor Merkür 🙂

 

 

 

Evlilik için de esasen iyi bir transit bu, ancak Venüs retrosu geliyor, işi bozan biraz o açıkçası. O yüzden beklemek akıllıca olabilir. Her şey en doğru, en olması gereken zamanda gerçekleşir nasıl olsa 🙂

Şimdi Merkür-terazi transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 7.evinizde transit edecek Merkür, yeni bir partneri yaşamınıza dahil edebilir sevgili koçlar. Halihazırda ilişkisi olan okuyucularım için ise, bu süreçte evlilik kararının sıkça konuşulabileceğini, evlilik tekliflerinin gündeme gelebileceğini söyleyeyim. Bunlar dışında, çalışma hayatınızda yeni sözleşme ve anlaşmalar, ortaklaşa ticari faaliyetler, ortaklı iş fikirleri olası görünüyor bu transit etkisi altında.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 6.evinize gelen Merkür, detaylarla uğraştıracak sizi biraz 🙂 Günlük yaşama çeki düzen vermeniz, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmeniz adına da destekleyecek. Halledilmesi gerekenleri temizleyeceksiniz bu dönemde. İş arkadaşlarıyla iletişimlerin düzelebileceği bir dönem. Ama evren size ‘Politik olun’ diyor. ‘Bu sayede işler yoluna girecek’ diyor, aklınızda olsun 😉

İkizler ve Yükselen İkizler : 5.evinize Merkür geliyor. Aşka dair düşünceler, yazışmalar, flörtler artıyor gibi göründü gözüme 🙂 Yeni heyecanlar geliyor size sanırım 🙂 Çocuk sahibi olanlar için iyi ve destekleyici bir transit, onlara dair birçok konuyu halledebileceksiniz bu süreçte. Hobilerinizle meşgul olmak, yeni bir kursa başlamak adına da güzel bir transit alıyorsunuz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 4.evinizde yol alacak Merkür, eviniz, yuvanız, aile bireylerinizle ilgili konular getirecek size. Onlarla iletişimlerin artabileceği, düzelebileceği bir dönem. Şimdiye dek sorun yaşadığınız, uzlaşma sağlayamadığınız noktalarda, daha anlaşmacı olabilir ya da karşı taraftan böyle adımlar görebilirsiniz. Tadilat, dekorasyon fikirleriniz varsa, buralardan yana da iletişimler artacak. Badanacı, mobilyacı, tesisatçı ustalarla dialoglar geliyor 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : 3.evinizde ilerleyecek Merkür. Bu da yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını gösteriyor. Kardeşlere dair konular da olası. Kısa seyahatler çoğalıyor ayrıca. Şehrin içinde her zamankinden daha çok gezeceğiniz bir zaman dilimi. Arkadaşlarla keyifli programlar yapabilirsiniz bolca. Satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim.

Başak ve Yükselen Başak : 2.evinize Merkür geliyor. 2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır, gelirinizdir. Ev,emlak konularını da simgeler. Burayı hareketlendirecek Merkür. Dolayısıyla Merkür etkisiyle, yeni iş bağlantıları oluşturabilir, gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Zihninizin yatırım, maddi güvence konularıyla meşgul olacağı bir süreç ayrıca. Ev almak isteyenler, istedikleri evi, bu süreçte bulabilirler. Ama Venüs retrosu geliyor. O yüzden bu adımı atın diyemiyorum rahatça. Esasen her şey doğum haritanıza bağlı. Bunlar genel yorumlar mecburen. Haritalar destekliyorsa, her adım atılabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi : Merkür size geliyor. Zihniniz hızlanıyor. Yeni fikirlerle yaşamınızı, mevcuttan daha iyi hale getirmek için iyi bir dönem. Günlük akışınızı da hareketlendirecek Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar daha aktif kılacak sizi. Bu süreçte öğrendiklerinize dikkat edin, onlar çok işinize yarayacak 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 12.evinize Merkür geliyor. Sizde zaten sezgiler şelale 🙂 Merkür de artıracak buradayken 6.hissinizi. Rüyalarınızı takip edin mutlaka bu süreçte. Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilir, bir rüya günlüğü ile evrenin mesajlarını çok daha rahat okuyabilirsiniz 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 11.evinize gelen Merkür ile sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Arkadaşlarla organizasyonlar, buluşmalar, görüşmeler için son derece keyifli bir dönem. Vakıf, dernek, sosyal sorumluluk alanlarında da yeni girişimler olası, bir üyelik, bir gönüllü çalışma gibi. Takım faaliyetlerinde de başarınızı destekleyecek, yaratıcılığınızı artıracak, öne çıkaracak sizi bu transit.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 10.evinize Merkür geliyor. İş, kariyer, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar, hayatta bulunduğunuz nokta, yaptıklarınız, yapacaklarınız gibi konularla doluyor zihniniz. Odağınız bunlar. Başarı kavramını, kendinizi sıkça sorgulayacağınız bir süreç bu. Bri diğer websitem olan www.burcakkayis.com‘da ‘Başarı’ kavramımız ve toplumun normları üzerine bir yazı yazdım, buradan okuyabilirsiniz.

Ayrıca aile büyüklerine dair konular, gündeminizde yer tutacak. Devlet bağlantılı işler, evraklar, işlemler de olası.

Kova ve Yükselen Kova : 9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konularda hareketlilik getirecek size. Yeni bir eğitime başlamak, yaşamınızla ilgili önemli bir karar almak, yazmak, öğretmek, anlatmak, danışmanlık yapmak için iyi bir dönem. İnternet üzerinden ticari faaliyetleriniz varsa, Merkür onları da destekleyecek. Uzak yerlere seyahatler de olası. En azından kararı olur, fikri oluşur zihninizde, planınızı yaparsınız. Yani mutlaka bu yönde yeni düşünceler oluşur. Yabancı kültürler, dinler, inanç sistemleri ile ilgili de ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu süreçte.

Balık ve Yükselen Balık : 8.evinize geçen Merkür ile parasal alanda yeni gelişmeler görünüyor. Ancak 8.evin kapsadığı paralar, kendiniz çalışarak kazandığınız paralardan ziyade, başkalarından elde ettiğiniz gelirlerdir. Burs, kredi, nafaka, miras gibi paralardan yana yeni konular oluşabilir. Doğum haritanızdaki gezegenlerle temaslara, açılara bağlı olarak olumlu-olumsuz gelişmeler olası. Çünkü hep söylüyorum, burçlar için genel yorumlar yapıyoruz mecburen. Ancak önemli olan doğum haritamızdır ve haritamız bize özeldir, parmak izi gibi eşsizdir.

Bunlar dışında, sezgilerinizi de artıracak bir transit alıyorsunuz. Evrene sorduğunuz soruların cevabı çok net gelecek bu süreçte 🙂 Her olay, her durum bize bir şeyler söylüyor. Bize de mesajları doğru okumak, iyi anlamak düşüyor. Gözünüzü bu ara, her zamankinden daha çok açın derim 🙂

 

 

Sevgili okuyucularım,

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Her bir gökyüzü gündeminden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Ek olarak, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Soru&Öneri ve sitem hakkında görüşleriniz için Menüde yer alan İletişim kutusunu buraya bırakıyorum. İçeriklerimle ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşabilir, beklentilerinizi aktarabilir, günden güne büyüyen bir aile olarak gördüğüm bu platformda, bana yorumlarınızı, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!