Merkür Terazi Burcunda 14 Eylül – 3 Ekim 2019

Merkür Terazi Burcunda 14 Eylül – 3 Ekim 2019

Merkür, 14 Eylül itibariyle terazi burcunda ilerlemeye başladı ve 3 Ekim tarihine kadar bu alanda olacak sevgili okuyucularım.

Başak transitinde düzen, planlama, programlama, detaylarla meşgul olma hali ön plandaydı günlük yaşamımızda ve biraz da kuruntular, kaygılar, evhamlar yükselmişti. Düşüncelerimiz ve düşünme şeklimiz, daha çok karamsar taraftaydı.

Şimdi terazi döneminde ise, güzellik, iyi giyinmek, moda, trendler, estetik, sanat, uyum önemli olacak bizim için. Zihnimiz buralarda olacak daha çok. Yeni kıyafet ve kozmetik alışverişi yapmak isteyeceğiz, moda olanı, trend olanı giymek isteyeceğiz. Sanatsal konularla hayatımızı renklendireceğiz, kurslara, etkinliklere katılmak isteyeceğiz.

Ayrıca terazi uzlaşmaktır. Anlaşmaktır. Orta yolu bulmaktır.

İletişim gezegeni Merkür’ün, terazi gibi insan ilişkilerine özenen ve ılımlı bir burçta ilerlemesi, küslerin barışabileceğini, anlaşmazlıkların giderilebileceğini gösteriyor.

Uyumlu olmak isteyeceğiz bu transit etkisiyle.

Haklı çıkmak, üstün gelmek değil, müşterek bir kararda buluşmak, bir noktada uzlaşmak, dengeyi bulmak isteyeceğiz.

İnsan ilişkilerimizin iyileşeceği, bağlarımızın kuvvetleneceği bir terazi geçişi.

Ayrıca ortaklaşa işler için fikir alışverişleri, el sıkışmalar olabilir, işbirlikleri doğabilir.

İyi giden ilişkilerde, evlilik konuşulabilir. Karar alınabilir.

Gayet keyifli bir transit bu.

Merkür-terazi döneminin burçlara etkileri ise şöyle :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

7.evinize, ilişkiler ve ortaklıklar alanınıza Merkür geliyor.

Bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz, partnerinizle, eşinizle iletişiminizin uyumlu akacağı, sorun varsa giderileceği bir süreç.

Birlikte karar almak ve farklı düşündüğünüz konularda uzlaşmak için destekleneceğiniz bir dönem.

İş ortağınız varsa, onunla uyumunuz da artacaktır. Ortaklı işlere açık olacağınız, işbirlikleri yapabileceğiniz bir geçiş ayrıca.

Bir psikolog, spiritüel bir koç, bir uzman, bir yol gösterici yardımıyla sorunlarınızı çözebileceğiniz, danışmanlık  alabileceğiniz zamanlardan geçiyorsunuz ayrıca. 7.ev bu konuları da anlatır çünkü bize.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Merkür 6.evinize geliyor.

Bu ev, günlük olarak yaptıklarımızdır, sorumluluğumuzda olan işlerdir. Merkür burayı aktive ederek, temponuzu artıracak.

Detay gerektiren, gözünüzde büyüyen, motivasyona ihtiyaç duyduğunuz konular varsa, bu transit etkisiyle ele alabilir, aradan çıkarabilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla ve iş ortamınızla ilgili konular da doğabilir bu arada. Konuştuklarınız, başkalarının kulağına gidebilir, pek kimselere anlatmayın gerçek düşüncelerinizi.

Sağlık evidir 6.ev aynı zamanda. Doktor, muayene, hastahane işleriniz olabilir bu transitte. Sizin ya da bir yakınınızın konusu olabilir, hasta ziyaretleriniz olabilir.

Hem sağlığınıza, hem gündelik yaşam kalitenize daha fazla özen göstereceğiniz ve planlı-programlı ilerleyeceğiniz, güzel bir transit.

İkizler ve Yükselen İkizler :

5.evinizde ilerleyecek olan Merkür, neşenizin artacağı, hayatın keyifli taraflarına odaklanacağınız, eğlenceli günler vaad ediyor size.

5.ev hünerlerimizi sergilemektir, yapabildiklerimizle göz önünde olmaktır ve de bundan keyif almaktır 🙂

Yeteneklerinizi sosyal medyada ya da başka platformlarda göstermek, takdir toplamak için destekleyici zamanlardan geçiyorsunuz. Ayrıca hobiler, yeni kurs kayıtları için uygun bir dönem.

5.evin en öne çıkan temalarından biri de aşktır. Flört durumları da doğabilir Merkür buradan geçerken 🙂

Eğer anne-baba iseniz çocuklarınıza dair konularla daha fazla meşgul olacağınız, bir şeyleri organize edeceğiniz bir transit dönemi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

4.evinizden geçecek Merkür ile aile ve ev alanı öne çıkmaya başlıyor günlük hayatınızda.

Aile bireyleriyle iletişimler, onlara dair konular, evinizle ilgili yapmanız gerekenler meşgul edebilir sizi.

Taşınma, ev arama ya da alım-satım konularında piyasa araştırma, gayrimenkul konuları olabilir. Evinizde bakım, tadilat, dekorasyon değişiklikleri de olası.

Ailenin kadın figürleri (anne, anneanne, teyze, hala, vb) ve geçmişten gelen konuların önde olacağı, zaman zaman tartışmaların da yaşanabileceği bir dönem. Çünkü kendi içinizde halledemediğiniz, affedemediğiniz bir şeyler var.

Geçmiş geçti. Geçip gitti. Yaşandı, bitti. İlerlemek istiyorsanız, önünüze bakın. Huzurunuz, sağılığınız için yapın bunu. Kendi iyiliğiniz için yapın.

Aslan ve Yükselen Aslan :

3.evinize Merkür geliyor. Yakın çevre iletişimleriniz, kardeşlerle, akrabalarla ve komşular gibi her gün gördüğünüz insanlarla dialoglarınız artıyor.

Kardeşlerinizin yaşamında yeni anlaşmalar, sözleşme ve imzalı konular, yeni eğitimler başlayabilir ayrıca.

Sosyal medya ve internet üzerinden yapılan işlerin, e-ticaret faaliyetlerinin daha çok ilginizi çekeceği, iş olarak düşünmeye başlayabileceğiniz, şayet bu yönde bir işiniz varsa yeni fikirlerle mevcut hali geliştirebileceğiniz güzel bir Merkür transiti.

Arkadaş buluşmalarınız ve gezileriniz artıyor ayrıca 🙂

Başak ve Yükselen Başak :

2.evinize gelen Merkür, parasal konulara çekiyor odağınızı.

Maddi koşullarınız, işiniz, kazancınız, ödemeleriniz, yatırımlarınız, masraflarınız, her tür parasal konu üzerinde daha çok düşüneceğiniz, sorunlara çözüm bulabileceğiniz bir Merkür geçişi yaşıyorsunuz.

Ev almak, ev satmak, mülklerin yönetimi, kiralama, kira kontratı, tapu işlemleri, evrak konuları getirebilir ayrıca Merkür size.

Bunlar dışında gastronomi ve yeme-içme alanları bu evin yönetimindedir. Bilginizi artırabileceğiniz, kurslara katılabileceğiniz, yeme-içme alışkanlıklarınızı güncelleyebileceğiniz bir dönem.

Terazi ve Yükselen Terazi : 

Merkür geliyor burcunuza. Yazılı-sözlü, her tür iletişiminiz artıyor, ağınız kalabalıklaşıyor, haberleşme trafiğiniz güçleniyor. Görüşmeler, yazışmalar, organizasyon ve programlama işleri öne çıkıyor.

Yeni eğitim ve seminerlere katılabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, aktif bir dönem. Sosyalleşmek istiyorsanız kullanın mutlaka.

Gündeminizde olan konular, çözmeye çalıştığınız sorunlar için çokça fikir getirecek ayrıca Merkür size.

Belki hepsi uygulanabilir olmayacak, belki hepsine cesaretiniz olmayacak. Ama aklınıza gelenleri ölçün, tartın. İçlerinde işinize yarayacak, çözüm sağlayacak fikirler olduğunu ve gayet uygulayabileceğinizi göreceksiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 

12.evinize Merkür geliyor. Biraz sönük olabileceğiniz ama kendi isteğinizle geri planda durmak isteyeceğiniz bir döngü bu.

Ruhsal sorunlarınızda, paikolojik olarak aşamadığınız konularda olacak odağınız. Enerjiniz ve keyfiniz azalabilir. Zihninizin kontrolden çıktığını düşünebilirsiniz.

Ama sular bulanmadan durulmaz derler. Bu dönem, fark etmeniz gerekenleri göstermek için geliyor size.

Neleri önemsiyorsunuz ? Hangi şey sizde hangi duyguyu tetikliyor ? Nelere artık tahammül etmek istemiyorsunuz ?

Bunları dönüştürmek için yapabileceğiniz şey ne ? Bu önemsediğiniz ve kendinize sorun ettiğiniz şey, önemsenmeye değer mi ? Şayet bu duyguya ve ruh haline biri neden oluyorsa, bu kişi durumunuzu önemsiyor mu ?

Bakın, bir konuya gereğinden fazla değer veriyor olabilirsiniz. Enerjinizi o tarafa akıtarak, çoğaltıyor ve kendinize çekiyor olabilirsiniz. Fokuslandığınız şey, büyür, artar, çoğalır. Yapmayın, serbest bırakın. Üzerinde düşünmeyi azalttıkça, durum değişecektir. Deneyin bunu 🙂

Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 11.evinizde ilerlemeye başlıyor. Sosyal çevredir bu alan, kalabalıklardır, içinde bulunduğunuz gruplardır, arkadaş ve dostlardır. Yeni arkadaş grupları, farklı ortamlar getirebilir buradan geçen bir Merkür size. Dostlarınızla bağınız kuvvetlenebilir, gruplar içerisinde fikir ve önerilerinizle öne çıkabilirsiniz. Yol gösterici konumunda olabilirsiniz.

Bunlar dışında, 11.ev olması nedeniyle, bir kursa kayıt yaptırmak, bir organizasyona, vakfa, derneğe katılmak için çok güzel bir süreç.

Bir gönüllü faaliyet dahil edebilirsiniz yaşamınıza. Başkaları için fayda üretmek, insanın kendisiyle olan ilişkisini düzenliyor, enerjisini değiştiriyor, iyi hissettiriyor. Vaktiniz varsa, öneririm.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

10.evinize Merkür geliyor.

İş, kariyer yaşamınız, yaşamınızdaki patron, yönetici, müdür, amir gibi otorite figürleriyle iletişimleriniz öne çıkıyor. Yeni görevler, sorumluluklar doğabilir, iş yükünüz artabilir biraz. Kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz, zaman zaman gerginlikler olabilir yöneticilerinizle.

Başarı odaklı olacağınız bir transit. Hedefleriniz harekete geçirecek sizi. Ama lütfen hırslanmayın, hırstan fayda gelmez. Emeğinizi ortaya koyarak, istikrarla ilerlemeye çalışın.

Aile büyükleriyle ilgili konular aktif ayrıca.

Kova ve Yükselen Kova :

Merkür 9.evinize geliyor.

Bu süreçte sizler için iletişimler ve haberleşme trafiği eğitim, yüksek öğrenim, seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular, varsa hukuksal meseleler üzerinden artıyor. Bu temalarda hızlanıyor gündeminiz.

Teziniz, bir akademik çalışmanız varsa, ilerleyebilirsiniz, iyi fikirler bulabilirsiniz.

9.ev olması nedeniyle, bir seyahat yapabilirsiniz, uzak yerlerdeki yakınlarınızla dialoglar artabilir.

Farklı dinler, inançlar, kültürler, ibadethaneler daha çok ilginizi çekecek, bu temalarda yeni şeyler öğreneceksiniz ayrıca.

Balık ve Yükselen Balık : 

8.evinize Merkür geliyor.

Ödemeler, kredi kartları, borçlar, bankalarla bağlantılar, prim, sigorta gibi konular, bunlar dışında miras, nafaka, eşin geliri gibi ortaklaşa paralar üzerinden dialoglar, haberleşmeler, bildirimler var size.

Kredi çekmek, ortaklaşa paralarla ilgili karar almak, mal paylaşımlarını konuşmak için uygun bir döngü.

8.ev olması sebebiyle evrenle bağınız, sezgileriniz güçlenecektir. Ölüm ve ötesi gibi bilinmeyen konulara merakınız, ilginiz artabilir ayrıca. Korku filmleri izlemek, bu tür kitaplar okumak gibi mesela.


Merkür terazi burcundan geçerken, burçlar için genel olarak bu olasılıkları getirecek sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi, astrolojik danışmanlık hizmeti için → İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca @astroloji.anlatburcak Instagram sayfam. Takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilir ve günlük tüyolardan yararlanabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Eylül 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Eylül 2019, Boğa Burcu Eylül 2019, İkizler Burcu Eylül 2019, Yengeç Burcu Eylül 2019,

Aslan Burcu Eylül 2019, Başak Burcu Eylül 2019, Terazi Burcu Eylül 2019, Akrep Burcu Eylül 2019,

Yay Burcu Eylül 2019, Oğlak Burcu Eylül 2019, Kova Burcu Eylül 2019, Balık Burcu Eylül 2019

Gökyüzündeki bir diğer güncel transit ve etkileri de aşağıda yer alıyor :

Mars Başak Burcunda 18 Ağustos – 4 Ekim 2019

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!