Merkür Retrosu Kova Burcunda 31 Ocak-21 Şubat 2021

Merkür Retrosu Kova Burcunda 31 Ocak-21 Şubat 2021

31 Ocak itibariyle yılın ilk Merkür retrosu başladı sevgili okuyucularım. Kova burcunda gerçekleşecek olan bir retro bu.

Bu yılın bütün Merkür retroları, hava elementi burçlarda gerçekleşecek (kova, ikizler, terazi).

Merkür kovanın 26 derecesinde retrosuna başlayacak, 11 derecesine kadar gerileyecek.

Merkür’ün temsil ettiği konularda daha dikkatli olmamız, yerine göre beklememiz, hayatı biraz rölantiye almamız, önemli başlangıçlardan ve imzalı işlerden uzak durmamız gereken bir döngü bu. Merkür retrolarının nasıl etkileri olduğunu artık neredeyse herkes biliyor 🙂 Çok popüler bir konu 🙂

Merkür iletişim gezegenidir. O yüzden retrolarında iletişimlere, sözlerimize, mesajlarımıza, maillerimize, her zamankinden daha fazla özenmemiz gerekiyor. Çünkü Merkür retrolarında kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak ya da yanlış kişiye bir şeyler göndermek gibi durumlar yaşanabiliyor 🙂

İmzalı işler, yeni anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler için de destekleyici değildir Merkür retroları. Merkür retroda iken başlayan anlaşmalar uzun süreli olmayabilir ya da sorun yaratabilir.

Bu süreçte neler yapalım, neler yapmayalım ?

Günlük akışlarda yazışmalarımıza, nereye hangi rakamı yazdığımıza, hangi adresi bildirdiğimize dikkat edelim. Evrak doldururken bilgileri doğru yazdığımızdan emin olalım.

Önemli ve büyük sayılabilecek kararlar almaktan kaçınalım. Şayet mümkünse, konuları bekletelim biraz. Bu süreç, konuların üzerinde düşünme, analiz etme zamanı. Karar verme zamanı değil.

İş kurmak, ev almak, iş değiştirmek gibi büyük adımları da retro sonrasına ertelemenizi öneririm.

Büyük alışverişler yapmayalım. Özellikle de elektronik eşya satın almak için kesinlikle önermeyeceğim bir süreç. Çünkü retro tam da kova burcunda. Kova teknolojiyi, elektriği, elektroniği temsil eder.

Aynı zamanda internet de kova burcu ile bağlantılı. O yüzden online alışverişlerde güven vermeyen sitelerden uzak duralım.

Bu döngüyü nasıl değerlendirebiliriz ? Sürecin olumlu etkileri neler ? Hangi konularda işimize yarayabilir bu retro ?

Merkür retroları, geriye dönüp bakma zamanıdır. Bize eksikleri, hatalı olan şeyleri fark ettirir. Yaptığımız işleri daha iyi hale getirmemizi sağlar. Yarım kalmış konuların üzerinden geçip tamamlamamızı sağlar. Bir süredir beklenen durumlarda geri dönüşler sağlar.

Ayrıca kaybettiğimizi düşündüğümüz bazı eşyaları bulabiliriz bu retroda 🙂

Önceden irtibatta olduğumuz ama bir süredir görüşmediğimiz kişilerle, yeniden iletişim kurabiliriz. Bir yerlerden tekrar karşımıza çıkabilirler 🙂

Biraz durma, geriye dönüp bakma, eksikleri tamamlama zamanı bu. Yeni büyük adımlar için retronun bitmesini bekleyelim sevgili okuyucularım.

Şimdi Merkür retrosunun etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz sevgili okuyucularım !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

11.evinizde gerçekleşecek bir Merkür retrosu.

Sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden etki alıyorsunuz.

İş ortamınızda içinde bulunduğunuz ekipler, grup çalışmaları yine bu ev kapsamında. O yüzden arkadaşlarla iletişimlere dikkat diyorum.

Bazı projelerin, yapmış olduğunuz çalışmaların üzerinden geçme zamanı bu ayrıca. Eksikler tamamlanacaktır. Düzeltmeler, iyileştirmeler olacaktır.

Elektronik alışverişleriniz için retronun bitmesini bekleyiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

10.evinizde gerçekleşecek olan bir retro.

İşinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle dialoglarda yanlış anlaşılmamaya dikkat edin. Kendinizi ifade ederken daha özenli olun, doğru anlaşıldığınızdan emin olun. Siz de karşı tarafı yanlış anlayabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin öyle bir niyeti olmadığı halde, bir şeyleri ima olarak anlayabilirsiniz mesela. Peşin hükümlü olmadan, bazı şeyleri daha iyi tartarak iletişim kurmanızı öneririm.

Kendi işini kurmak isteyenler bu döngüde beklemeli. İşten ayrılmak için de uygun bir döngü değil. Bu tür büyük kararlar almayın.

İmzalı işlerde, evrak işlerinde, devlet dairelerinde yapılması gereken işlerde aksaklıklar olabilir ayrıca. Eksikler, tamamlanması gereken, üzerinden geçilmesi gereken şeyler çıkabilir. Akışta kalın, konuları zorlamayın. Bunun dışında geçmişten gelen, yarım kalmış, sürüncemede kalmış konular tamamlanabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

9.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Yüksek öğrenim hayatınızda evrak işlerinde eksikler, dalgınlıklar yaşanmaması adına dikkat etmenizi, hocalarla ileitşimlerde daha özenli olmanızı, kendinizi doğru şekilde ifade etmenizi önereceğim. Bazı ödevlerin, projelerin üzerinden geçmeniz de gerekebilir.

Seyahat planlarınızda değişiklikler getirebilir ayrıca Merkür retrosu. Uzaklarla ilgili işlerde bazı beklemeler olabilir.

Önemli işlere başlamaktan ve imza atmanızı gerektirecek konulardan uzak durmanız gereken bir dönem. Merkür retrolarında önemli başlangıçlar yapmamamız gerekiyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

8.evinizde gerçekleşecek bir retro.

Geçmişten gelen borçlar karşınıza çıkabilir. Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bu retro sürecinde ödemenizi rica edebilir sizden.

Retrolar bir temizlik süreci aslında. Kredi kartı borcunuzu bitirebilirsiniz. Yüklü ödemeleriniz varsa küçültebilirsiniz.

Maddi anlamda bazı şeylerin çözülebileceği bir döngü.

Kredi çekme planınız varsa, retronun bitmesini beklemenizi ve bu bu süreçte yeni borçlar oluşturmamanızı öneririm.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür retrosu 7.evinizde gerçekleşecek.

Önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durun, beklemede kalın.

Sevgilinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte. Oralara da dikkat.

İlişkiler üzerinden etki alıyorsunuz ağırlıklı olarak. Hem özel, hem sosyal ilişkiler anlamında söylüyorum.


Başak ve Yükselen Başak :

Retro 6.evinizde gerçekleşecek.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Yoğunluğunuz artabilir. Hesap kitap işleri, arşiv düzenleme, kayıt işleri, dosyalama işleri verilebilir size. Bu tür şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Ufak tefek mevsimsel sağlık sorunlarına açık bir döngü. Bağışıklığınızı yüksek tutun.

Bol bol temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek boş yere sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Bir arınma döngüsü.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Bu Merkür retrosu 5.evinizde gerçekleşecek.

Aşkta, flörtler içinde zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Birbirinizi yanlış anladığınız durumlar olabilir. Kendinizi doğru tanıtmak, karşı tarafı doğru anlamak adına daha özenli olun bu retro etkisinde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden yorulabilirler biraz 🙂 Onların yaramazlıkları ile uğraşabilirler 🙂 Söz dinlemiyor değil mi bu zamane minnoşları :))


Akrep ve Yükselen Akrep : 

4.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Ev içinde, aile içinde bazı sorunların, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem. Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir. Ama oturup konuşmak, birbiriniz için yeni düzenlemeler yapmak adına iyi bir süreç. Nelerden rahatsız oluyorsunuz, ev içindeki hangi durumlar size zorluk yaratıyor, bunları konuşabilir, çözebilirsiniz.

Aileniz, eviniz, ikamet, emlak konularında bir süredir beklediğiniz şeyler varsa, Merkür retrosunda sonuçlanabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

3.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Retrodan yakın çevre iletişimleriniz etki alıyor.

Sık gördüğünüz, sık görüştüğünüz, yakın çevre diyebileceğiniz kişilerle iletişimlerde kimi zaman sorunlar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Kardeşlerle ilgili konular, halledilmesi gereken bir şeyler çıkabilir ayrıca.

Retrolar geçmişi önümüze tekrar getiriyorlar. Eski komşularınız, eski okul arkadaşlarınız ile tekrar irtibat kurabileceğiniz bir retro süreci bu 🙂 Çünkü bu kişiler de 3.ev kapsamında.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

2.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Sizler bu retrodan parasal konular üzerinden etki alacaksınız.

Önemli alışverişleriniz için retronun bitmesini beklemeniz iyi olur. Çünkü doğru karar veremeyebilirsiniz. Bir şeyi aldıktan sonra ‘Aslında bunun yerine şu şeyi alsam, daha iyi olurmuş’ diyebilirsiniz. Bu süreçte beklemek, faydanıza olur.


Kova ve Yükselen Kova : 

1.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Biraz öz eleştiri dönemi olabilir bu sizin için. Nasıl iletişim kuruyorsunuz insan ilişkilerinizde ? Tavrınız, tarzınız ne ? Nasıl bir enerjidesiniz ? Sözleriniz, davranışlarınız nasıl anlaşılıyor ? Gerçekte siz, algılandığınız gibi biri misiniz ? Doğru ifade edebiliyor musunuz kendinizi ? Biraz buralara bakacağınız bir süreç.

Bazı kararları ya da fikir, plan aşamasında olan şeyleri gözden geçireceğiniz, daha iyi hale getireceğiniz, eksikleri tamamlayacağınız bir retro dönemi ayrıca.

İmzalı her tür konudan uzak durmanız gerekiyor. İmza derken bu bir iş anlaşması da olabilir, bir ev kira kontratı da olabilir, nikah da olabilir. İmza atmak için uygun bir döngü değil. Retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur. Çünkü Merkür retrolarında başlayan şeyler çoğunlukla ya kısa süreli oluyor ya da problematik bir hal alıyor. Sorunlu bir mesele haline gelebiliyor.


Balık ve Yükselen Balık :

12.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Korkular, kaygılar, bilinçaltınızda biriktirdikleriniz yüzeye çıkabilir, daha görünür olabilir bu süreçte. Ruh halinize yansıyabilir. Rüyalarınıza yansıyabilir. Korkularınızı daha net fark edebilirsiniz.

Duygu durumunuzu iyileştirmek adına yeni şeyler yapabilirsiniz. Bunlar internet, teknoloji bağlantılı şeyler olabilir. Örneğin bir aplikasyon kullanmaya başlamak gibi.

Hem 12.ev etkisi + hem retro süreci. Önemli işlerden, başlangıçlardan, imzalı konulardan uzak durmanız, retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur.


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!