Merkür Retrosu Geliyor ! 8 Temmuz – 2 Ağustos 2019

Merkür Retrosu Geliyor ! 8 Temmuz – 2 Ağustos 2019

İletişim gezegeni Merkür, bu yıl içerisindeki ikinci retrosuna başlamak üzere, 7 Temmuz Pazar günü durağanlaşıyor sevgili okuyucularım.

8 Temmuz-2 Ağustos arasında aslan burcunda bir Merkür retrosu yaşayacağız. Retro harekette yengeç burcuna da bir süre için tekrar dönecek Merkür.

Merkür sözlü-yazılı her tür iletişimi, haberleşmeyi, günlük akışlarımızı, gündelik işlerimizi yönetir.

Aynı zamanda aklı, bilgiyi, mantığı sembolize eder. Düşünmektir, düşünme şeklimizdir, fikir üretmektir Merkür.

Retro sürecinde, tüm bu temalar üzerinden etki alacağız.

Öncelikle, ‘retro’ kavramını merak edenler ve aklında soru işareti olanlar için, anlatayım nasıl bir şeydir retro hareket ? Neden böyle söylenir ?

Gezegenler gider mi ? Merkür ya da bir başka gezegen, nasıl oluyor da geri gidiyor ?

Hiçbir gezegen geri hareket yapmaz, yörüngesinde daimi olarak ileri yönlüdür ve geri gitmez efendim.

İşin aslı şu :

Normalde Merkür’ü ileri yönlü görüyoruz Dünya’dan baktığımızda. Çünkü Dünya’dan daha hızlı bir gezegen.

Dünya, Güneş’in etrafındaki turunu 365 günde tamamlıyor, Merkür ise 88 günde.

Aradaki bu hız farkından dolayı, 4 ayda bir, yani yılda 3 kez geride görüyoruz Merkür’ü.

Önden gitmiş, turunu tamamlamış oluyor, yeni turuna başlıyor tekrar. O sırada gerimizde kalmış gibi duruyor.

Retronun mantığı, özü bu !

Bir görecelilik hali var yani, bir izafiyet söz konusu. Geri gitmiyor, anlaştık mı 🙂

Retro, aslan burcunun 4 derecesinde başlayacak ve yengeç burcunun 23 derecesine kadar devam edecek.

7-19 Temmuz’da aslan burcunda retro, 19 Temmuz-2 Ağustos arasında yengeç burcunda retro konumda olacak Merkür.

2 Ağustos’ta yengeç burcunun 23 derecesinde ileri hareketine başlayacak.

Şimdi uyarılarımı madde madde yazayım size, bunlara çok dikkat edin retro sürecinde.

Astrolojiyi doğru kullanırsak hayatımız kolaylaşır. Olumlu etkileri önden bilerek yararlanırız, olumsuz zamanlara karşı tedbirli oluruz.

Merkür retrosunda neler yapılmaz ?

  1. Elektronik eşya almak için doğru zaman değildir. Aldığınız şey memnuniyet getirmez, paranızın boşa gittiğini düşündürebilir size. Ürün hatalı ve bozuk çıkabilir, istediğiniz performansı sağlamayabilir.
  2. Elektronikler dışında da, büyük alışverişler yapmak, önemli ürünler almak için uygun bir dönem değildir. Gereksiz harcamalar, bütçenizi zora sokabilir.
  3. İşten çıkmak, yeni bir işe başlamak için uygun değildir. Söz konusu yeni iş, uzun vadeli olmaz, mutluluk getirmez.
  4. Yaşamınızda önemli sayılabilecek hiçbir konuda yeni başlangıçlar için doğru zaman değildir.
  5. İmzalar, anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlar için uygun değildir. Retroda yapılan anlaşma, uzun süreli olmaz.
  6. Evlenmek de bir imza, bir anlaşma olduğundan nikah işlemleri için de önerilmez. Mümkünse evlilik retro sonrasına bırakılmalıdır. Gölgeli günlere karşı da dikkat etmek gerekir.
  7. Ev değişiklikleri, taşınmalar, yeni kontratlar, imzalar da problem yaratır.
  8. İletişime, sözlere, dialoglara her zamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz ayrıca. Çünkü kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak, gibi etkiler verir Merkür retrosu.

 

Elbette, kişisel doğum haritamıza göre, farklı konular üzerinden etki alacağız Merkür retrosundan.

Retro, kimimizin 4.evinde, aile bireyleriyle iletişimi aksatacak. Kimimiz için 6.evde, iş ve çalışma ortamında pürüzler doğuracak.

Herkes için konu farklı ama, yukarıda saymış olduklarım, genel olarak her birimizin dikkat etmesi gereken alanlar.

Bu arada, korkulması gereken bir şey değildir Merkür retroları 🙂 Astrolojinin çok popüler bir konusu bu, çok fazla yazılıyor, çiziliyor, olumsuz senaryolar havada uçuşuyor ama eğer yararlanmayı bilirsek, Merkür retrosu, bir şeylerin üzerinden tekrar geçmemizi, pürüzleri gidermemizi, konuyu daha sağlam hale getirmemizi sağlar.

Eksik ve hatalı noktaları fark ettirir bize.

Ayrıca sürüncemede kalmış konular, bu kez hallolmak, çözülmek üzere tekrar önümüze gelir Merkür retrolarında.

Bütünüyle olumsuz bir şey gibi düşünmeyelim yani 🙂 Hakikat bu değil 🙂

Şimdi bu retronun etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuzu okuyunuz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 5.evinizde yaşayacaksınız Merkür retrosunu. Aşk, hobiler, meşguliyetler, çocuklar, yatırımlar bu evin yönetimindedir.

Çocuklarınızla ilgili sizi uğraştıracak durumlar, halletmeniz gereken konular çıkabilir. Aşk hayatınızda iletişim sekteye uğrayabilir biraz. Çeşitli sebeplerle hobilerinize, kurslarınıza gidemeyebilirsiniz, gündelik yaşamınızın o tarafı aksayabilir. Yatırım konusunda hiçbir büyük adım gerçekleştirmeyin bu arada, kazandırmayabilir çünkü. Borsa, döviz, vb yatırımlar önermem.

Retro Merkür yengeç burcuna da dönecek dediğim gibi, 19 Temmuz-2 Ağustos arasında yengeçte olacak. Bu süreçte ise evinizle, yuvanızla, aile bireylerinizle ilgili konularda aksamalar, pürüzler olası.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Retro 4.evinizde başlayacak. Aile bireyleriyle olan iletişiminizde sorunlar yaratabilir. Anlaşmazlıklar, tartışmalar, yanlış anlamalar artabilir biraz. Evde tadilat, bakım gerektirecek problemler çıkabilir, bozulan bir şeyler olabilir. Diğer yandan kaybettiğiniz eşyaları bu dönemde bulabilirsiniz.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında yengeçte, yani 3.evinizde retroda olacak bu kez Merkür. Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla iletişimlere dikkat. Eski komşular, eski arkadaşlarla tekrar görüşebilirsiniz bu arada 🙂 Karşınıza çıkarlar bir yerlerden 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : Merkür retrosu 3.evinizde başlayacak.

3.ev her tür iletişimi, yazışmayı, görüşmeyi simgeler. Retro sürecinde yazdığınız, gönderdiğiniz maillere, mesajlara ekstra dikkat edin derim. Yanlış kişiye göndermek ya da yanlış şeyler yazmak olası. Klavyenin otomatik olarak değiştirdiği yanlış bir kelime sorun yaratabilir mesela 🙂 Satış, pazarlama, internet, sosyal medya üzerinden faaliyetleriniz, işleriniz varsa buralarda da aksilikler olabilir. Kardeşler ve yakın çevreyle de tartışmalar getirebilir bu retro. Ama önemli farkındalıklar sağlayarak sorunları kökten çözdürecek size Merkür.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında yengeçte retroda olacak Merkür, yani 2.evinizde. Bu kez parasal konularda pürüzler olabilir. Gerlirlerinizde gecikmeler, gereksiz para çıkışları, boş yere yapılan harcamalar gibi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 2.evinizde, yani parasal alanda başlayacak bu Merkür retrosu sebebiyle, gelir-gider dengenizi korumada zorlanabilir, gelir akışınızda, ödemelerinizde pürüzler, gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bir parasal durgunluk yaşarsanız şayet, bunun retrodan kaynaklı geçici bir etki olduğunu kendinize hatırlatın ve modunuzu düşürmeyin. İş geliştirme anlamında yaratıcı fikirler getirecek size Merkür, olumlu etkisi de olacak 🙂

19 Temmuz-2 Ağustos arasında sizde, yengeçte olacak retro Merkür. Kendinizi iyi ifade etmeniz gerekecek bu süreçte. Sözlerinizle, davranışlarınızla yanlış anlaşılmamak adına daha özenli olmanızı gerektirecek.

Aslan ve Yükselen Aslan : Merkür retrosu sizde başlayacak sevgili aslanlar. Sizin için oldukça önemli, dikkat edilmesi gereken bir süreç bu. Yaşamınıza dair, yeni ve önemli her tür başlangıçtan kaçının retro süresince.

Ayrıca karar almak, bir yargıya varmak, hele de uygulamak için asla ve asla uygun bir süreç değil. Yanlış anlamalar, hatalı bakış açıları olacaktır çünkü. Düşünmek, bir şeyleri tartmak için değerlendirin bu dönemi. Aceleci olmayın. Bunları dışında günlük akış içerisinde bir evrak, eşya, vb kaybetmek mümkün. Daha dikkatli olun. Gecikmeler olabilir gündelik işlerinizde. Geçmiş yıllardan arkadaşlarınız, ahbaplarınız karşınıza çıkabilir bu arada retro etkisiyle.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yengeçte, 12.evinizde yaşanacak Merkür retrosu. Gizli düşmanlıklar, kıskançlıklar açığa çıkabilir. 12.ev olması sebebiyle kandırılma, dolandırılma gibi olasılıklara açıksınız ayrıca, dikkat.

Başak ve Yükselen Başak : 12.evinizde yaşayacaksınız ilk etapta bu Merkür retrosunu. Gizli kapaklı, üstü örtülü işlerin evidir 12.ev. Retrolar da geçmişi önümüze getirdiğinden, bir süredir sizden gizlenmiş olan bir şeylerin bu dönemde ortaya çıkması mümkün. Bu sizi doğrudan ilgilendiren bir şey olabileceği gibi, yakın çevrenizden kişilerle ilgili de olabilir. Bu Merkür retrosunda, kandırılma, dolandırılma, gibi etkilere de çok açık olacaksınız, lütfen temkinli olun. Boş bir anınıza gelir, kolay ikna olursunuz, dikkat edin efendim. 6-12 aksı, yani 6. ve 12.evler söz konusu olduğu için ufak tefek sağlık problemleri de olası.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yengeçte, 11.evinizde olacak retro Merkür. Arkadaşlarla, dostlarla iletişim problemleri, yanlış anlaşılmalar olabilir. Eski arkadaşlarla karşılaşmak, yeniden temasa geçmek de mümkün.

Terazi ve Yükselen Terazi : Retronun aslanda olan kısmı, 11.evinizde gerçekleşecek. Arkadaş ve dost çevrelerinde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, küsmeler, darılmalar olası. Hedefleri ve planları da simgeler bu ev. Bu alanlarda bir şeylerin üzerinden geçmeniz gerekebilir, bu da faydanıza olacaktır. Hangi noktada hata yapıyorsunuz, başka ne yaparsanız ya da neyi değiştirirseniz hedefinize varmanız kolaylaşacak, işte bunları fark ettirecek size Merkür getireceği pürüzler vasıtasıyla.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yengeçte, 10.evinizde olacak retro Merkür. İş ve kariyer alanında, yöneticilerle dialoglarda yanlış anlaşılmalar olası. Lütfen özenle seçin kelimelerinizi. Kendinizi doğru ifade edemeyebilirsiniz. Haklıyken ya da hatalı değilken, hatalı konumuna düşebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 10.evinizde yaşanacak Merkür retrosunun aslandaki kısmı. Üstlerle, yönetici ve patronlarla, yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerle, aile büyükleri ile iletişimde uyumsuzluklar, kendinizi yanlış ifade etme sebebiyle yaşayabileceğiniz tatsızlıklar olası. Sözlerinizde daha özenli olarak retro etkilerinden koruyun kendinizi. Ayrıca devlet bağlantılı iş ve işlemlerde evrak eksikliği, mevzuata uymayan durumlar, beklemeler, gecikmeler mümkün. Bir şekilde yoluna girecektir, serbest bırakın konuları.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yengeçte, 9.evinizde olacak retro Merkür.

Eğitim bu evin yönetimindedir. Tez, makale, proje, vb çalışmalarınız varsa, üzerinden geçmenizi, tamamlanızı istiyor Merkür. Seyahatler, uzak yerlere yolculuklar 9.evdedir ayrıca. Valiz kaybetmek, eşya unutmak, vb durumlar olabilir retro sebebiyle. Uçak saatleri değişebilir, konaklama planları değişebilir. Bu tarz olasılıklar getirir Merkür retrosu 9.evde. Dikkat edin.

Yay ve Yükselen Yay : Merkür aslanda iken, 9.evinizde retroda olacak. Akademik konularınız, tez vb çalışmalarınız varsa oralardaki yarım kalmış işleri tamamlatacak size, pürüzleri gidereceksiniz. Bunun dışında uzak yerlere seyahatler, yolculuklar konusunda uyarayım. Yanlış rezervasyon, bavul kaybetme, vb aksiliklere dikkat.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yengeçte, bu kez 8.evinizde bir Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz.

Ruhsal ve psikolojik sorunlarınızı çözmek için, çözüm yollarını görmeniz için çok güzel bir fırsat. Zihninizi çöplerden arındıracaksınız bu süreçte.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 8.evinizde yaşanacak Merkür retrosunun 19 Temmuz’a kadar olan aslandaki kısmı. Parasal alanda, kredi, ödeme, vb durumlarda gecikmeler, aksilikler yaşanabilir. Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne daha fazla dikkat edin bu retroda, yanlış hesaplar olmasın. Bir süredir borç verdiğiniz ama alamadığınız paralar, bu retroda gelebilirler bu arada. 8.ev aynı zamanda sağlık problemlerini ve ameliyatları kapsar. Sizin ya da bir yakınınızın bekleyen bu tür bir konusu varsa, retroda konu daha fazla ertelenmemek üzere çözülebilir.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında yengeçte, bu kez 7.evinizde bir Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz. İlişkileri masaya yatırmak, partnerinizle ya da iş ortağınızla pürüzleri gidermek, anlaşmazlıkları yoluna koymak için bir şeyleri açıkça konuşmak, bu sürecin ana teması olacak sizin için.

Kova ve Yükselen Kova : Retronun 19 Temmuz’a kadar olan aslandaki kısmı, 7.evinizde yaşanacak. Partnerinizle iletişiminizde sorunlar olası. Yanlış anlayabilir, yanlış anlaşılabilirsiniz. Ancak ilişkideki ertelenen, üzeri örtülen, çözülemeyen  konuları bu kez çözmek üzere masaya yatırmak adına çok destekleyici bir evre, bu açıdan kullanın Merkür retrosunu. Uzlaşmak için bir fırsat olarak görün.

Özel ilişkiler dışında, anlaşmaları, sözleşmeleri, iş ortağını, ortaklaşa yapılan işleri simgeler 7.ev. Bu süreçte imzalardan uzak durun derim. Gelen teklifleri mümkünse bekletmek, fikirleri enine boyuna tartmak, acele kararlardan uzak durmak fayda getirecektir. İş ortağınız varsa, bazı uyum problemleri getirebilir Merkür retrosu.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında yengeçte, bu sefer 6.evinizde bir Merkür retrosu yaşayacaksınız. İş ortamında aksamalar, iş arkadaşlarınızla iletişim problemleri doğabilir. Birbirinizi doğru anlamıyor olabilirsiniz. Kötü bir niyet olmayabilir cümlelerin altında. Fevri çıkışlardan uzak durun. Gündelik akışlarda da gecikmeler olası. Sağlık bu evdedir ayrıca. Sağlığa da dikkat diyorum.

Balık ve Yükselen Balık : Merkür retrosunun 19 Temmuz’a kadar olan aslandaki kısmını 6.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İş ve iş dışındaki günlük sorumlulukların sizi bir tık fazla yorabileceği, gündelik işlerinizde aksamaların olabileceği, plan değişikliklerine gidebileceğiniz bir süreç bu. Ayrıca iş arkadaşlarınızla dialoglarınıza dikkat etmeli, yanlış anlaşılmalara karşı tedbirli olmalısınız. Bunlar dışında sağlık konusunda uyaracağım sizi 6.ev olması sebebiyle. İhmal ettiğiniz ve beklettiğiniz sağlık konularını ele almak, tedavi olmak iyi uygun bir dönem, ertelemeyin derim.

19 Temmuz-2 Ağustos arasında yengeçte, bu sefer 5.evinizde bir Merkür retrosu yaşayacaksınız. Aşkta iletişim sekteye uğrayabilir. Flört ettiğiniz biri varsa, hakkında bilmediğiniz şeyler öğrenebilirsiniz. Eski aşklar kapıyı çalabilir. Ama kesinlikle tavsiye etmem. Ne diyoruz ? Retroda gelen, retro bitince gider ! Yeni aşklara başlamayın ayrıca, uzun süreli olmaz.

Çocuklar da 5.evin konusudur bu arada. Onlarla ilgili (çocuklarınız, yeğenleriniz) sizi uğraştırabilecek bir şeyler getirebilir retro. Büyük şeyler olmak zorunda değil. Bazı pürüzler diyelim.

Merkür retrosunun etkileri böyle kıymetli okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık almak için→İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2019, Boğa Burcu Temmuz 2019, İkizler Burcu Temmuz 2019, Yengeç Burcu Temmuz 2019,

Aslan Burcu Temmuz 2019, Başak Burcu Temmuz 2019, Terazi Burcu Temmuz 2019, Akrep Burcu Temmuz 2019,

Yay Burcu Temmuz 2019, Oğlak Burcu Temmuz 2019, Kova Burcu Temmuz 2019, Balık Burcu Temmuz 2019

Güncel gelişmelerin linklerini de buyrunuz :

8-14 Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

21 Haziran – 23 Temmuz 2019 Güneş Yengeç Burcunda

Merkür retrosunun en güzel çözümleri, en net farkındalıkları getirmesini diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!