Merkür Retrosu Geliyor ! 5 -29 Mart 2019

Merkür Retrosu Geliyor ! 5 -29 Mart 2019

İletişimi, haberleşmeyi, günlük akışlarımızı, gündelik işlerimizi, aynı zamanda aklı, bilgiyi, mantığı sembolize eden Merkür, 5 Mart günü retroya başlıyor sevgili okuyucularım.

Yılda 3 kez Merkür retrosu yaşarız, işte şimdi ilki geliyor.

Öncelikle, merak edenler ve aklında soru işareti olanlar için bir açıklama yapayım.

Gezegenler gider mi ? Merkür nasıl oluyor da geri gidiyor ? diyorsanız, işin aslı şu :

Hiçbir gezegen geri hareket yapmaz efendim, yörüngesinde şaşmadan ilerler ve geri gitmez.

Dönem dönem gezegenlerin hızı yavaşlar ve Dünya’dan bakıldığında geri gidiyormuş gibi görünür.

Yani burada bir görecelilik vardır, izafiyet vardır.

Gezegenler yavaşlar ve bize göre geri gidiyorlarmış gibi, ters hareketteymiş gibi görünür. İşte retronun, yani geri hareketin anlamı budur.

Retrolarda ne oluyor ? Söz konusu gezegen yavaşladığından, güç kaybediyor ve temsil ettiği konularda pürüzler doğuyor. Bu yüzden dikkat etmemiz gerekiyor. Çok net anlaşıldı, değil mi ? Retroların özeti, mantığı bu 🙂

Merkür retrosu 5 Mart’ta başlıyor ama öncesinde de gölgeli günleri var.

Etkileri hissedilmeye başlayacak yani 5 Mart’a yaklaştıkça.

Retro, balık burcunun 29 derecesinde başlayacak ve 16 derecesine kadar devam edecek.

29 Mart’ta Merkür, balık burcunun 16 derecesinde başlayacak ileri hareketine.

Artık Merkür retrolarını, neredeyse herkes biliyor 🙂

Astrolojik anlamda da farkındalığımız artıyor çünkü, daha bilinçli yaşıyoruz.

Çok sayıda insan astroloji öğreniyor, ne güzel 🙂

Her zaman söylüyorum, astrolojiyi doğru kullanırsak hayatımız kolaylaşır. Olumlu etkileri önden bilerek yararlanırız, olumsuz zamanlara karşı tedbirli oluruz.

Merkür retrosu için tedbirlerimiz neler olsun peki ?

Aşağıda madde madde yazayım, bunlar aklınızda kalsın ! Tedbirli olalım lütfen.

Merkür retrosunda neler yapılmaz ?

  1. Elektronik eşya almak doğru değildir. Aldığınız şey hatalı ve bozuk olabilir, istediğiniz performansı sağlamayabilir.
  2. Elektronik dışında da, büyük alışverişler yapmak, önemli ürünler almak için uygun bir dönem değildir. Aldığınız şey memnuniyet yaratmayabilir.
  3. İşten çıkmak, yeni bir işe başlamak için uygun değildir. Söz konusu yeni iş, kısa süreli olur.
  4. Yaşamınızda önemli sayılabilecek hiçbir konuda yeni başlangıçlar için doğru zaman değildir.
  5. İmzalar, anlaşmalar, sözleşmeler için uygun değildir. Retroda yapılan anlaşma, uzun süreli olmayabilir.
  6. Evlenmek de bir imza, bir anlaşma olduğundan nikah işlemleri için de önerilmez. Mümkünse evlilik retro sonrasına bırakılmalıdır. Gölgeli günlere karşı da dikkat etmek gerekir.
  7. İletişime, sözlere, dialoglara her zamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz ayrıca. Çünkü kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak, gibi etkiler verir Merkür retrosu.

 

Elbette, kişisel doğum haritamıza göre, farklı alanlarda yaşıyoruz her birimiz retroyu.

Retro kimilerinin 2.evinde ve parasal konularda pürüzler getiriyor. Kimisinin 4.evinde, aile bireyleriyle iletişimi zorluyor. Herkes için konu farklı ama, yukarıda saydıklarım, genel olarak her birimizin temkinli olması gereken alanlar. Aşağıda, etkileri burçlar için detaylandıracağım ama, aslolan haritadır efendim.

Bu arada, bütünüyle olumsuz ve korkulması gereken bir şey değildir Merkür retroları.

Çok da faydaları vardır, doğru kullanırsak eğer.

Merkür retrosu, bir şeylerin üzerinden tekrar geçmemizi gerektiren durumlar getirir. Eksikleri, hataları fark edelim, nerelerde yanlış yapıyoruz görelim, doğruya varalım diye.

Ayrıca sürümcemede kalmış konular, bu kez hallolmak, çözülmek üzere tekrar önümüze gelir Merkür retrolarında.

Bunların da hayrımıza olduğunu bilelim, iyiliğimize hizmet ettiğini bilelim. Sevelim yani retroları da 🙂

Şimdi bu retronun etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Her zaman hatırlattığım gibi, yükselen burcunuza öncelik veriniz efendim)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 12.evinizde yaşanacak bir Merkür retrosu bu. Gizli kapaklı, üstü örtülü işlerin evidir 12.ev. Retrolar da geçmişi önümüze getirdiğinden, bir süredir sizden gizlenmiş olan bir şeylerin bu dönemde ortaya çıkması mümkün. Bu sizi doğrudan ilgilendiren bir şey olabileceği gibi, yakın çevrenizden kişilerle ilgili de olabilir. Bu Merkür retrosunda, kandırılma, dolandırılma, gibi etkilere de çok açık olacaksınız, lütfen temkinli olun. Boş bir anınıza gelir, kolay ikna olursunuz, dikkat edin efendim. 6-12 aksı, yani 6. ve 12.evler söz konusu olduğu için ufak tefek sağlık problemleri de olası.

Bunlar dışında, içe döneceğiniz, kendi iç dünyanızda bir şeylerin hazırlığında olacağınız, planlar, projeler üretebileceğiniz bir dönem bu. Merkür retroları, çok işimize yarayacak ve büyük açılımlar sağlayacak fikirler de getirir bize çünkü. Ancak fikirlerinizi kendinize saklayınız, retro etkisiyle çalınabilir ve taklit edilebilirler, aklınızda olsun.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Retro, 11.evinizde gerçekleşecek. Arkadaş ve dost çevrelerinde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, küsmeler, darılmalar olası. Hedeflerinizi ve planlarınızı da simgeler bu ev. Bu alanlarda bir şeylerin üzerinden geçmeniz gerekebilir, bu da faydanıza olacaktır. Hangi noktada hata yapıyorsunuz, başka ne yaparsanız ya da neyi değiştirirseniz hedefinize varmanız kolaylaşacak, işte bunları fark ettirecek size Merkür getireceği pürüzler aracılığıyla.

İkizler ve Yükselen İkizler : 10.evinizde Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz. Üstlerle, yönetici ve patronlarla, yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerle, aile büyükleri ile iletişimde uyumsuzluklar, kendinizi yanlış ifade etme sebebiyle yaşayabileceğiniz tatsızlıklar olası. Sözlerinizde daha özenli olarak retro etkilerinden koruyun kendinizi. Ayrıca devlet bağlantılı iş ve işlemlerde evrak eksikliği, mevzuata uymayan durumlar, beklemeler, gecikmeler mümkün. Akışa bırakın, en doğru zamanda çözülecektir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Merkür, 9.evinizde retroda olacağından, akademik konularınız, tez vb çalışmalarınız varsa oralardaki yarım kalmış işleri tamamlatacak size, pürüzleri gidereceksiniz. Bunun dışında uzak yerlere seyahatler, yolculuklar konusunda uyarayım. Yanlış rezervasyon, bavul kaybetme, vb aksiliklere dikkat.

9.ev konuları çok geniştir. Din, felsefe, ideoloji konularını da kapsar. Merkür bu alanda yanlış sözler kurmanıza, yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Bu konularda dialoglardan uzak durabilirsiniz bu süreçte önlem olarak. Hukuksal meseleleriniz varsa, reklam, tanıtım, pazarlama, sosyal medya faaliyetleriniz varsa, buralarda da biraz uğraştırabilir sizi Merkür, günlük akışlarda yaratacağı ufak tefek aksiliklerle.

Aslan ve Yükselen Aslan : 8.evinizde yaşanacak bir retro. Parasal alanda, kredi, ödeme, vb durumlarda gecikmeler, aksilikler yaşanabilir. Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne daha fazla dikkat edin bu retroda, yanlış hesaplar olmasın. Bir süredir borç verdiğiniz ama alamadığınız paralar, bu retroda gelebilirler bu arada. 8.ev aynı zamanda sağlık problemlerini ve ameliyatları kapsar. Sizin ya da bir yakınınızın bekleyen bu tür bir konusu varsa, retroda konu daha fazla ertelenmemek üzere çözülebilir.

Başak ve Yükselen Başak : Retro 7.evinizde yaşanacağı için en çok ilişkiler konusunda uyaracağım sizi. Partnerinizle iletişiminizde sorun yaşayabilirsiniz. Yanlış anlayabilir, yanlış anlaşılabilirsiniz. Ancak ilişkideki ertelenen, üzeri örtülen, çözülemeyen  konuları bu kez çözmek üzere masaya yatırmak adına çok destekleyici bir evre, bu açıdan kullanabilirsiniz Merkür retrosunu. Bu ev aynı zamanda anlaşmaları, sözleşmeleri, iş ortağını, ortaklaşa yapılan işleri simgeler. Bu süreçte imzalardan uzak durun derim. Gelen teklifleri mümkünse bekletmek, fikirleri enine boyuna tartmak, acele kararlardan uzak durmak fayda getirecektir.

Terazi ve Yükselen Terazi : Merkür retrosunu 6.evinizde deneyimliyorsunuz. İş ve iş dışındaki günlük sorumlulukların sizi bir tık daha fazla uğraştıracağı, yorucu detayların, tabiri caizse angarya diyebileceğimiz sıkıcı işlerin sizi yorabileceği bir süreç bu. Ayrıca iş arkadaşlarınızla dialoglarınıza dikkat etmeli, yanlış anlaşılmalara karşı tedbirli olmalısınız. Bunlar dışında sağlık konusunda uyaracağım sizi 6.ev olması sebebiyle. İhmal ettiğiniz ve beklettiğiniz sağlık konularını ele almak, tedavi olmak iyi uygun bir dönem, ertelemeyin efendim.

Akrep ve Yükselen Akrep : 5.evinizde yaşayacağınız bu Merkür retrosu sebebiyle, aşkta iletişim konusunda, çocuklara dair alanda, hobileriniz, meşguliyetleriniz konusunda, ayrıca döviz, altın, borsa, vb yatırım alanlarında uyaaracağım sizi. Çünkü 5.ev bu temaları kapsar. Olasılıkları birlikte üretelim. Çocuklarınızla ilgili sizi uğraştıracak günlük ekstra sorumluluklar, halletmeniz gereken konular çıkar mesela. Aşk hayatınızda iletişim sekteye uğrayabilir biraz. Çeşitli sebeplerle hobilerinize, kurslarınıza gidemeyebilirsiniz, o taraf aksayabilir. Yatırım konusunda hiçbir büyük adım gerçekleştirmeyin bu arada, büyük alımlar yapmayın derim, kazandırmayabilir.

Yay ve Yükselen Yay : 4.evinizde retro yapacak Merkür, aile bireyleriyle olan iletişiminizde pürüzler çıkaracaktır. Anlaşmazlıkların ve tartışmaların biraz artabileceği bir dönem açıkçası. Ancak bu kez oturup konuşmak ve kesin kararlar almak, sorunları çözmek adına çok uygun bir süreç. ‘Bak bunu sevmiyorum, bir daha yapma lütfen’, ‘Eve bu şeyi almayalım, sorun yaratıyor.’ vb net çözüm sağlamak, uzlaşmak için kullanın bu süreci. Evde tadilat, bakım gerektirecek problemler çıkabilir, bozulan bir şeyler olabilir bu arada. Diğer yandan kaybettiğiniz eşyaları bu dönemde bulabilirsiniz. Yaramaz Merkür’ün işleri bunlar 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Merkür retrosu 3.evinizi etkileyecek efendim. 3.ev her tür iletişimi, yazışmayı, görüşmeyi simgeler. Retro sürecinde yazdığınız, gönderdiğiniz maillere, mesajlara ekstra dikkat edin derim. Yanlış kişiye göndermek ya da yanlış şeyler yazmak olası. Klavyenin otomatik olarak değiştirdiği yanlış bir kelime sorun yaratabilir mesela 🙂 Satış, pazarlama, internet, sosyal medya üzerinden faaliyetleriniz, işleriniz varsa buralarda da aksilikler olabilir. Kardeşler ve yakın çevreyle de tartışmalar getirebilir bu retro. Ama önemli farkındalıklar sağlayarak sorunları kökten çözdürecek size Merkür.

Kova ve Yükselen Kova : 2.evinizde, yani parasal alanda gerçekleşecek bir Merkür retrosu, ne tür olasılılar doğurabilir ? Gelir-gider dengenizi korumada zorlanabilir, gelir akışınızda, ödemelerinizde pürüzler, gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bir parasal durgunluk yaşarsanız şayet, bunun retrodan kaynaklı geçici bir etki olduğunu kendinize hatırlatın ve modunuzu koruyun, olumluda kalın lütfen. İş çerçevenize faydası da olacak Merkür retrosunun. Yeni iş planları, iş geliştirme anlamında işinize yarayacak, mevcut çerçeveyi genişletecek, güzelleştirecek yaratıcı fikirler geliyor size Merkür retrosuyla, emin olun. 

Balık ve Yükselen Balık : Merkür retrosu sizde gerçekleşecek sevgili balıklar. Sizin için oldukça önemli bir durum bu. Yaşamınıza dair, yeni ve önemli her tür başlangıçtan kaçının derim. Ayrıca karar almak, bir yargıya varmak için uygun bir süreç değil. Yanlış anlamalar halinde, hatalı bakış açılarında olabilirsiniz. Düşünmek, bir şeyleri tartmak için değerlendirin bu dönemi. Aceleci olmayın. Bunları dışında günlük akış içerisinde bir evrak, eşya, vb kaybetmek mümkün. Daha dikkatli olun. Geçmiş yıllardan arkadaşlarınız, ahbaplarınız karşınıza çıkabilir bu arada retro etkisiyle. Nostalji yaşatacak size Merkür 🙂

Merkür retrosunun etkileri böyle kıymetli okuyucularım.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Dolunay yaklaşıyor ! Yazım burada : 19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

11-17 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere, çok çok sevgiler !

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!