Merkür Retrosu Geliyor ! (17 Kasım – 7 Aralık 2018)

Merkür Retrosu Geliyor ! (17 Kasım – 7 Aralık 2018)

İletişimi, haberleşmeyi, aklı, bilgiyi sembolize eden Merkür, 17 Kasım Cumartesi günü yay burcunda retroya başlıyor ve 7 Aralık’a kadar retroda olacak kıymetli okuyucularım.

Merkür, 31 Ekim 2018 itibariyle yay burcuna geçmişti. İşte şimdi bu  alanda gerilemeye başlayacak.

Bu arada retro etkileri 17 Kasım’ın birkaç gün öncesinden başlayacak.

Aralık ayının ilk haftasında akrep burcuna dönmüş olacak retro Merkür ve 27 derece akrepte iken durağanlaşacak, sonra hız kazanacak ve ileri hareketine dönecek.

Bu yazımda, şu önemli noktayı bir kez daha açıklamış olayım :

‘Retro’, ‘gerileme’, ‘geri hareket’ diyoruz, böyle söylerken ne kastediyoruz ? Gezegenler geriye doğru gider mi ? !!

Hayır efendim, hiçbir gezegen yörüngesinde geri hareket yapmaz. Hızı yavaşlar ve dünyadan bakılınca geri gidiyormuş, geri hareketteymiş gibi görünür. İşin aslı bu !

Uzun uzadıya böyle demek yerine, geri hareket olarak ifade diyoruz, ama mantığını da söylemiş olayım astroloji sevenler ve ilgi duyanlar için 😉

Astroloji ile az çok ilgili olanlar çok iyi biliyorlar, takip ediyorlar Merkür retrolarını 🙂

En çok konuşulan retrodur, en çok Merkür retrosu haber olur 🙂 Çok popülerdir bu retrolar 🙂

Genelde korkulur, ‘Eyvah ! Merkür retrosu geliyor !’ şeklinde algılanır ama, esasen hiç de fena bir şey değildir.

  • Dön bir daha bak !
  • hatayı fark et !
  • pürüzü gider !
  • sürümcemede kalmış bu sorunu çöz ! der Merkür retroları, getirdiği çeşitli deneyimler ve sorunlar üzerinden.

Yani aksaklıklar meydana getirir ama problemi fark ettirir, ana nedeni görmemizi sağlar, biz de o noktadan çözüme varırız. Mevcut çerçevemizi daha doğru, olması gereken şekline getiririz. O yüzden korkmayalım Merkür retrosundan. Ama önlem almamız gereken durumlar var tabii ki !

Maddeler halinde sıralayacağım sizler için, bir uyarı levhası olsun bu. Aklınızda kalsın net olarak.

Bu belirteceğim konularda dikkatli olduğunuz, tedbir aldığınız takdirde korkmanıza gerek yok 🙂

Merkür retrosunda neler yapılmaz ?

( Kişisel doğum haritasına göre durum değişebilir, ama genel olarak bu konularda dikkatli olmalıyız.)

  1. İşten çıkmak, yeni bir işe başlamak için uygun değildir. Önemli sayılabilecek hiçbir konuda yeni başlangıçlar yapmayınız.
  2. İmzalar, anlaşmalar, sözleşmeler için uygun değildir. Retroda yapılan anlaşma, uzun süreli olmayabilir.
  3. Evlenmek de bir imza, bir anlaşma olduğundan nikah işlemleri için de önerilmez. Mümkünse evlilik retro sonrasına bırakılmalıdır.
  4. Büyük alışverişler, özellikle önemli elektronik ürünler almak için uygun bir dönem değildir. Aldığınız şey memnuniyet yaratmayabilir.
  5. İletişime, sözlere, dialoglara her zamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz ayrıca. Çünkü kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak, gibi etkiler verir Merkür retrosu.

Şimdi bu retronun etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Her zaman hatırlattığım gibi, yükselen burcunuza öncelik veriniz efendim)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Merkür, 9.evinizde retroda olacağından, akademik konularınız, tez vb çalışmalarınız varsa oralardaki yarım kalmış işleri tamamlatacak size Merkür, pürüzleri gidereceksiniz. Bunun dışında uzak yerlere seyahatler, yolculuklar konusunda uyarayım. Yanlış rezervasyon, bavul kaybetme, vb aksiliklere dikkat. 9.ev konuları çok geniştir. Din, felsefe, ideoloji konularını da kapsar. Merkür bu alanda yanlış sözler kurmanıza, yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Bu konularda dialoglardan uzak durabilirsiniz bu süreçte önlem olarak. Hukuksal meseleleriniz varsa, buralarda da biraz uğraştırabilir sizi Merkür, günlük akışlarda yaratacağı ufak tefek aksiliklerle.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 8.evinizde yaşanacak bir retro. Parasal alanda, kredi, ödeme, vb durumlarda gecikmeler, aksilikler yaşanabilir. Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne daha fazla dikkat edin bu retroda, yanlış hesaplar olmasın. Bir süredir borç verdiğiniz ama alamadığınız paralar, bu retroda gelebilirler bu arada. 8.ev aynı zamanda sağlık problemlerini ve ameliyatları kapsar. Sizin ya da bir yakınınızın bekleyen bu tür bir konusu varsa, retroda konu daha fazla ertelenmemek üzere çözülebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler : Retro 7.evinizde yaşanacağı için en çok ilişkiler konusunda uyaracağım sizi. Partnerinizle iletişiminizde sorun yaşayabilirsiniz. Yanlış anlayabilir, yanlış anlaşılabilirsiniz. Ancak ilişkideki ertelenen, üzeri örtülen, çözülemeyen  konuları bu kez çözmek üzere masaya yatırmak adına çok destekleyici bir evre, bu açıdan kullanabilirsiniz Merkür retrosunu. Bu ev aynı zamanda anlaşmaları, sözleşmeleri, iş ortağını, ortaklaşa yapılan işleri simgeler. Bu süreçte imzalardan uzak durun derim. Gelen teklifleri mümkünse bekletmek, fikirleri enine boyuna tartmak, acele kararlardan uzak durmak fayda getirecektir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Merkür retrosunu 6.evinizde deneyimliyorsunuz. İş ve iş dışındaki günlük sorumlulukların sizi bir tık daha fazla uğraştıracağı, yorucu detayların, tabiri caizse angarya diyebileceğimiz sıkıcı işlerin sizi yorabileceği bir süreç bu. Ayrıca iş arkadaşlarınızla dialoglarınıza dikkat etmeli, yanlış anlaşılmalara karşı tedbirli olmalısınız. Bunlar dışında sağlık konusunda uyaraacağım sizi 6.ev olması sebebiyle. İhmal ettiğiniz ve beklettiğiniz sağlık konularını ele almak, tedavi olmak iyi uygun bir dönem, ertelemeyin efendim.

Aslan ve Yükselen Aslan : 5.evinizde yaşayacağınız bu Merkür retrosu sebebiyle, aşkta iletişim konusunda, çocuklara dair alanda, hobileriniz, meşguliyetleriniz konusunda, ayrıca döviz, altın, borsa, vb yatırım alanlarında uyaaracağım sizi. Çünkü 5.ev bu temaları kapsar. Olasılıkları birlikte üretelim. Çocuklarınızla ilgili sizi uğraştıracak günlük ekstra sorumluluklar, halletmeniz gereken konular çıkar mesela. Aşk hayatınızda iletişim sekteye uğrayabilir biraz. Çeşitli sebeplerle hobilerinize, kurslarınıza gidemeyebilirsiniz, o taraf aksayabilir. Yatırım konusunda hiçbir büyük adım gerçekleştirmeyin bu arada, büyük alımlar yapmayın derim, kazandırmayabilir.

Başak ve Yükselen Başak : 4.evinizde retro yapacak Merkür, aile bireyleriyle olan iletişiminizde pürüzler çıkaracaktır. Anlaşmazlıkların ve tartışmaların biraz artabileceği bir dönem açıkçası. Ancak bu kez oturup konuşmak ve kesin kararlar almak, sorunları çözmek adına çok uygun bir süreç. ‘Bak bunu sevmiyorum, bir daha yapma lütfen’, ‘Eve bu şeyi almayalım, sorun yaratıyor.’ vb net çözüm sağlamak, uzlaşmak için kullanın bu süreci. Evde tadilat, bakım gerektirecek problemler çıkabilir, bozulan bir şeyler olabilir bu arada. Merkür retrosu yapar bunları 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : Merkür retrosu 3.evinizi etkileyecek efendim. 3.ev her tür iletişimi, yazışmayı, görüşmeyi simgeler. Retro sürecinde yazdığınız, gönderdiğiniz maillere, mesajlara ekstra dikkat edin derim. Yanlış kişiye göndermek ya da yanlış şeyler yazmak olası. Klavyenin otomatik olarak değiştirdiği yanlış bir kelime sorun yaratabilir mesela 🙂 Ben tam olarak böyle bir şey yaşamıştım. Birisi, bana gönderdiği bir mesajda başka bir kelime yazmak isterken, telefonun klavyesi kelimeyi değiştirmişti ve ben o haberi bambaşka şekilde okuyup fenalaşmıştım, aman dikkat 🙂 ! Satış, pazarlama, internet, sosyal medya üzerinden faaliyetleriniz, işleriniz varsa buralarda da aksilikler olabilir. Kardeşler ve yakın çevreyle de tartışmalar getirebilir bu retro. Ama önemli farkındalıklar sağlayarak sorunları kökten çözdürecek size Merkür.

Akrep ve Yükselen Akrep : 2.evinizde, yani parasal alanda gerçekleşecek bir Merkür retrosu, ne tür olasılılar doğurabilir ? Gelir-gider dengenizi korumada zorlanabilir, gelir akışınızda, ödemelerinizde pürüzler, gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bir parasal durgunluk yaşarsanız şayet, bunun retrodan kaynaklı geçici bir etki olduğunu kendinize hatırlatın ve modunuzu koruyun, olumluda kalın lütfen. İş çerçevenize faydası da olacak Merkür retrosunun. Yeni iş planları, iş geliştirme anlamında işinize yarayacak, mevcut çerçeveyi genişletecek, güzelleştirecek yaratıcı fikirler geliyor size Merkür retrosuyla, emin olun.

Yay ve Yükselen Yay : Merkür retrosu sizde gerçekleşecek sevgili yaylar. Sizin için oldukça önemli bir durum bu. Yaşamınıza dair, yeni ve önemli her tür başlangıçtan kaçının derim. Ayrıca karar almak, bir yargıya varmak için uygun bir süreç değil. Düşünmek, bir şeyleri tartmak için değerlendirin bu dönemi. Aceleci olmayın. Bunları dışında günlük akış içerisinde bir evrak, eşya, vb kaybetmek mümkün. Daha dikkatli olun. Yaylar çok kesin konuşur bazen, daha az düşünerek konuşur diğer burçlara göre, acelecidir iletişimde. Merkür retrosu bu etkileri çoğaltabilir, sözlere dikkat !

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 12.evinizde yaşanacak bir Merkür retrosu geliyor. Gizli kapaklı işlerin evidir 12.ev. Retrolar da geçmişi önümüze getirdiğinden, bir süredir sizden gizlenmiş olan bir şeylerin bu dönemde ortaya çıkması olası. Bu sizi doğrudan ilgilendiren bir şey olabileceği gibi, yakın çevrenizden kişilerle ilgili de olabilir. Bu Merkür retrosunda, kandırılma, dolandırılma, gibi etkilere de çok açık olacaksınız, lütfen temkinli olun. Boş bir anınıza gelir, kolay ikna olursunuz, dikkat edin efendim. 6-12 aksı, yani 6. ve 12.evler söz konusu olduğu için ufak tefek sağlık problemleri de olası.

Kova ve Yükselen Kova : Retro, 11.evinizde gerçekleşecek. Arkadaşlarınız ve dost çevrenizde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, küsmeler, darılmalar olası. Hedeflerinizi ve planlarınızı da simgeler bu ev. Bu alanlarda bir şeylerin üzerinden geçmeniz gerekebilir, bu da faydanıza olacaktır. Hangi noktada hata yapıyorsunuz, başka ne yaparsanız ya da neyi değiştirirseniz hedefinize varmanız kolaylaşacak, işte bunları fark ettirecek size Merkür getireceği pürüzler aracılığıyla.

Balık ve Yükselen Balık : 10.evinizde Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz. Üstlerle, yönetici ve patronlarla, yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerle, aile büyükleri ile iletişimde uyumsuzluklar, kendinizi yanlış ifade etme sebebiyle yaşayabileceğiniz tatsızlıklar olası. Sözlerinizde daha özenli olarak retro etkilerinden koruyun kendinizi. Ayrıca devlet bağlantılı iş ve işlemlerde evrak eksikliği, mevzuata uymayan durumlar, beklemeler, gecikmeler mümkün. Akışa bırakın, en doğru zamanda çözülecektir.

Merkür retrosunun etkileri böyle kıymetli okuyucularım.

Her bir gökyüzü gündemi için sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Ayrıca, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

İstediğiniz sayıda ay için ‘Aylık Analiz’ de tercih edebilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!