Merkür Retrosu 30 Ekim – 22 Kasım 2019

Merkür Retrosu 30 Ekim – 22 Kasım 2019

İletişim gezegeni Merkür, 30 Ekim’de retro harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve bu dönem 22 Kasım’a dek sürecek sevgili okuyucularım.

Normalde Merkür’ü ileri yönlü görüyoruz Dünya’dan baktığımızda. Çünkü Dünya’dan daha hızlı hareket eden bir gezegen.

Dünya, Güneş’in etrafındaki turunu 365 günde tamamlıyor, Merkür ise 88 günde.

Aradaki bu hız farkından dolayı, 4 ayda bir, yani yılda 3 kez geride görüyoruz Merkür’ü.

Önden gitmiş, turunu tamamlamış oluyor, yeni turuna başlıyor tekrar. O sırada gerimizde kalmış gibi duruyor. Retronun mantığı, özü bu. Yoksa, tabii ki hiçbir gezegen geri gitmez 🙂

Merkür doğası itibariyle, su elementinde rahat değildir. Çünkü akıldır, düşüncedir, analitik tarafımızdır Merkür.

Su grubu burçların yüksek duyguları, Merkür ile uyumlu bir zemin oluşturmuyor.

Dolayısıyla, duygu-düşünce dengesini kurmak çok önemli bu retroda da.

Sezgilerimizi, iç sesimizi elbette yok saymayacağız, duygularımıza kıymet vereceğiz. Ama bütünüyle kapılmayacağız o duygulara. Akıl ne söylüyor ? Mantıken ne yapmalı ?

En objektif şekilde ilerlemek gereken bir süreç !

Retronun akrep burcunda gerçekleşmesi de, işin epey derinlikli bir boyutu.

-İçsel dengesizlikler, ruhumuzdaki negatif enerjiler ve zihinsel çöpler, çözmeyip derinlere ittiğimiz durumlar, korkular, şüpheler, paranoyalar, kendimize huzur vermediğimiz taraflar ışık alacak, öne çıkacak retro Merkür etkisiyle.

Merkür, zihninize bir el feneri tutar gibi gösterecek. ‘Bak burayı çözmeyi gerekiyor. Bunu hallet. Şurayı düzelt.’ diyecek.

Akrep dönüşümdür, dönüşümle gelen şifadır. Merkür burada retro yapıyor. Çünkü gökyüzü karanlık duyguları ve negatif düşünceleri temizlememizi istiyor.

Bilinçaltını köpürtüp yüzeye çıkaracak bir retro. Sular önce bulanacak, sonra durulacak şeklinde özetleyebiliriz.

Geçmiş korkular, bir süredir ‘aştım’ dediğiniz, bütünüyle halletmediğiniz konular, kronik sağlık sorunları, takıntılı taraflar bir kez daha önünüze geliyor. Ama bu kez, kesin olarak çözülmek üzere.

Çünkü Merkür retrosu, hiçbir şeyi yarım bırakmaz. Kökten çözüm için fırsat ve adımlara vesile olur.

Bize de en yüksek iyiliğimiz ve en iyi versiyonumuzu yaratmak için, bu fırsatı güzelce değerlendirmek düşüyor.


Instagram sayfam : @astroloji.anlatburcak


Retro etkilerini burçlar bazında konuşmadan evvel, herkes için geçerli olan temel uyarılarımı aşağıda listeleyeceğim :

Merkür retrosunda neler yapılmaz ?

  1. Yaşamınızda önemli sayılabilecek hiçbir konuda yeni başlangıçlar için doğru zaman değildir.
  2. İmzalar, anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlar için uygun değildir. Retroda yapılan anlaşma, uzun süreli olmaz.
  3. Evlenmek de bir imza, bir anlaşma olduğundan nikah işlemleri için de önerilmez. Mümkünse evlilik retro sonrasına bırakılmalıdır. Gölgeli günlere karşı da dikkat etmek gerekir.
  4. Ev değişiklikleri, taşınmalar, yeni kontratlar, imzalar da problem yaratır.
  5. Elektronik eşya almak için doğru zaman değildir. Aldığınız şey memnuniyet getirmez, paranızın boşa gittiğini düşündürebilir size. Ürün hatalı ve bozuk çıkabilir, istediğiniz performansı sağlamayabilir.
  6. Elektronikler dışında da, büyük alışverişler yapmak, önemli ürünler almak için uygun bir dönem değildir. Gereksiz harcamalar, bütçenizi zora sokabilir.
  7. İşten çıkmak, yeni bir işe başlamak için uygun değildir. Söz konusu yeni iş, uzun vadeli olmaz, mutluluk getirmez.
  8. İletişime, sözlere, dialoglara her zamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz ayrıca. Çünkü kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak, gibi etkiler verir Merkür retrosu.

Bu arada, bütünüyle korkutucu bir süreç olarak görmemeliyiz Merkür retrolarını.

Sadece büyük adımlardan, yeni girişimlerden uzak duralım, iletişime biraz daha özenelim bu dönem. Günlük işlerde aksayan ve geciken tarafların Merkür retrosundan kaynaklandığını ve bunun (gölgesi ile birlikte) Kasım sonu itibariyle biteceğini unutmayalım.

Geçici bir süreç. Beklemek, gözlemlemek, anlamak ve çözmek için bir geri çekilme dönemi.

Önemli farkındalıklar getirecek. Geçmişten gelen ve yarım kalmış konuların tamamlanmasını sağlayacak. Yaptığımız işlerde, eksik ve hatalı noktaları fark ettirecek bize.


Instagram sayfam : @astroloji.anlatburcak


Şimdi bu retronun etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

8.evinizde Merkür retrosu yaşayacaksınız.

Parasal alanda, kredi, kredi kartı, ödeme, vb durumlarda gecikmeler, aksilikler yaşanabilir. Gelir-gider dengesini kurmada zorlanabileceğiniz bir dönem. Sabırlı olun, bitecek.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne daha fazla dikkat edin ayrıca, yanlış hesaplar olmasın.

Diğer yandan bir süredir borç verdiğiniz ama alamadığınız paralar, bu retroda gelebilirler.Bir borcu bitirmek temizlemek isteyebilirsiniz. Bu yönde girişimleriniz olabilir.

8.ev aynı zamanda sağlık problemlerini ve ameliyatları kapsar. Sizin ya da bir yakınınızın bekleyen bu tür bir konusu varsa, retroda konu daha fazla ertelenmemek üzere çözülebilir.

Boğalar ve Yükselen Boğalar :

7.evinizde yaşanacak Merkür retrosu.

Partnerinizle iletişiminizde sorunlar olası. Yanlış anlayabilir, yanlış anlaşılabilirsiniz.

Akrep enerjisinin derin duyguları, öfkesi ve fazla sahiplenme isteği çatışmaları artırabilir.

Diğer yandan ilişkide ertelenen, üzeri örtülen, çözülemeyen konuları masaya yatırmak adına çok destekleyici bir evre, bu açıdan yararlanın. Uzlaşma fırsatına çevirebilirsiniz Merkür retrosunu.

Özel ilişkiler dışında, anlaşmaları, sözleşmeleri, iş ortağını, ortaklaşa yapılan işleri simgeler 7.ev. Bu süreçte imzalardan uzak durun derim. Gelen teklifleri mümkünse bekletmek, fikirleri enine boyuna tartmak, acele kararlardan uzak durmak fayda getirecektir. İş ortağınız varsa, bazı uyum problemleri getirebilir Merkür retrosu. İlişkilere dikkat.

İkizler ve Yükselen İkizler :

6.evinizde deneyimleyeceksiniz bu Merkür retrosunu.

İş ve iş dışındaki günlük sorumlulukların sizi bir tık fazla yorabileceği, gündelik işlerinizde aksamaların olabileceği, plan değişikliklerine gidebileceğiniz bir süreç bu.

Ayrıca iş arkadaşlarınızla dialoglarınıza dikkat etmeli, yanlış anlaşılmalara karşı daha özenli olmalısınız. Vaktiyle arkanızdan konuşulmuş bir şeyler de kulağınıza gelebilir retro döneminde.

Bunlar dışında sağlık konusunda uyaracağım sizi. Mevsim geçişlerinden en çok siz etkilenebilirsiniz 6.ev-Merkür retrosu sebebiyle. Üşütmeler, halsizlikler olası, işlerden geri kalabilirsiniz biraz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

5.evinizde yaşayacaksınız Merkür retrosunu.

Aşk, hobiler, meşguliyetler, çocuklar, yatırımlar bu evin yönetimindedir. Dolayısıyla iletişim aksilikleri ve beklemeler, gecikmeler bu temalarda yaşanabilir. Halletmeniz gereken pürüzler doğabilir, tamamlamanız gereken eksiklikler bir şekilde önünüze gelebilir. Mevcut tabloyu iyileştirmek için düzeltilmesi gereken şeyleri gösterecek Merkür retroda iken.

Çocuklarınızla ilgili sizi uğraştıracak durumlar, halletmeniz gereken konular çıkabilir. Aşk hayatınızda iletişim sekteye uğrayabilir biraz.

Çeşitli sebeplerle hobilerinize, kurslarınıza gidemeyebilirsiniz, gündelik yaşamınızın o tarafı aksayabilir. Yatırım konusunda hiçbir büyük adım gerçekleştirmeyin bu arada, kazandırmayabilir çünkü. Borsa, döviz, vb yatırımlar önermem.

Aslan ve Yükselen Aslan :

Retro 4.evinizde yaşanacak.

Aile bireyleriyle olan iletişiminizde sorunlar yaratabilir, geçmişten gelen problemler tekrar konu olabilir. Bu kez kararlar almak, konuları, iletişim problemlerini kökten çözmek ve uzlaşmak adına bir fırsattır bu.

Ayrıca evinizde bazı eşyaların bozulabileceği, tadilat, bakım gerektiren durumların oluşabileceği bir süreç bu.

Ailenin kadın figürleriyle ilgili bilmediğiniz bir şeyler de öğrenebilirsiniz, 4.ev etkisiyle geçmişi konuşabilirsiniz bolca. Nostaljik bir alan burası çünkü. Geçmiş anıları daha çok anma, geçmişe özlem duyma anlamına geliyor.

Eski komşularla karşılaşma, tekrar irtibat kurma gibi tatlı getirileri de olabilir bu Merkür retrosunun size 🙂

Başak ve Yükselen Başak :

Merkür retrosu 3.evinizde yaşanacak.

3.ev her tür iletişimi, yazışmayı, görüşmeyi simgeler. Retro sürecinde yazdığınız, gönderdiğiniz maillere, mesajlara ekstra dikkat edin derim. Yanlış kişiye göndermek ya da yanlış şeyler yazmak olası.

Satış, pazarlama, internet, e-ticaret alanlarında aktifseniz, sosyal medya üzerinden faaliyetleriniz varsa, buralarda da aksilikler, bir tık gecikmeler olabilir. Kardeşler ve yakın çevreyle de tartışmalar getirebilir bu retro. Ama bazı belirsizlikler de netleşebilir, işin aslını öğrenebilirsiniz çünkü retro etkisiyle.

Terazi ve Yükselen Terazi :

2.evinizde, yani parasal alanda etki alacaksınız bu Merkür retrosundan.

Gelir-gider dengenizi korumada zorlanabilirsiniz bu dönem, beklediğiniz paraların gelişi gecikebilir, ödemeleriniz aksayabilir bu sebeple.

Bir parasal durgunluk yaşanabilir. Ama işiniz ve kazancınız, maddi değerleriniz üzerinden önemli farkındalıklar ve fikirler de getirecek bu retro size. Örneğin ne ölçüde yatırım yapıyorsunuz,  kazancınızın bir miktarını biriktiriyor musunuz ? Daha fazla kazanmak için neler yapabilirsiniz ? Bu anlamda işinize yarayacak Merkür retrosu.

Onun dışında, büyük alışverişlerden kesinlikle uzak durmanız ve borç oluşturmamanız gereken bir dönem.

Akrep ve Yükselen Akrep :

Retro sizde. En çok siz etki alacaksınız bu retrodan. Geçmişten gelen her tür konunuz, iş olabilir, ilişki olabilir, başka bir mesele olabilir, önünüze gelecektir bu döngüde.

Eski işinizden birileriyle bağlantı kurabilirsiniz retroda tekrar. Eski bir sevgili, geri dönmek isteyebilir. Ama kalıcı olmayacaktır bu geri dönüş. Merkür retrosunun en tipik getirilerinden biridir bu. Retro bitince konu eski haline döner, bilginiz olsun.

Önemli her tür başlangıçtan uzak durmanız, beklemeniz, kararlarınızı ve girişim isteklerinizi gözden geçirmeniz bir dönem.

Bir süreliğine ‘Pause’ düğmesine basın. Hayatı beklemeye alın mümkün olan noktalarda. Elinizdeki işlerin tekrar üzerinden geçin. Bir projenizdeki eksiklikleri fark etmeniz adına çok destekleyici bir dönem mesela.

Kasım sonu itibariyle, harekete geçebilecekseniz. Biraz sabır gerekiyor.

Yay ve Yükselen Yay :

12.evinizde yaşayacaksınız bu Merkür retrosunu.

Gizli kapaklı, üstü örtülü işlerin evidir bu ev. Retrolar da geçmişi önümüze getirdiğinden, bir süredir sizden gizlenmiş olan bir şeylerin bu dönemde ortaya çıkması mümkün. Bu sizi doğrudan ilgilendiren bir şey olabileceği gibi, yakın çevrenizden kişilerle ilgili de olabilir. Büyük olumsuzluklar olmak zorunda değil ama, korkmayın. Bir şekilde bilmediğiniz şeyleri şimdi öğrenebilirsiniz.

Yine 12.ev olması sebebiyle, Bu Merkür retrosunda, kandırılma, dolandırılma, gibi etkilere de çok açık olacaksınız, lütfen temkinli olun. İmza atmayın hiçbir konuda. Önemli bir değişiklik yapmayın. Nişan, söz, düğün gibi adımlar için de uygun değil.

Ruhsal alanı hareketlendirecek ve yaşadığınız bazı şeylerin nedenini fark ettirecek size bu retro.

Kime, ne yapmıştınız, neyin karşılığı geldi hayattan ? ya da bir konudaki inanç kalıbınız ne, yaşamınıza hangi durumları çekmenize neden oluyor ? Ruhsal farkındalıklar getirecek.

Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Retro, 11.evinizde gerçekleşecek.

Arkadaş ve dost çevrelerinde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, küsmeler, darılmalar olası. Sosyal anlamda bir tık yalnız hissedebileceğiniz, geri çekileceğiniz, sahip olduğunuz arkadaşlıkları sorgulayacağınız bir dönem.

Hedefleri ve planları da simgeler ayrıca bu alan. Bazı hedeflerinizle ilgili farkındalıklar da geliyor. Örneğin ne kadar gerçekçi hedefleriniz ? Uygulanabilirler mi ? ya da hayata geçirmek, sizi gerçekten mutlu edecek mi ? Aktif olduğunuz faaliyetleri ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz.

Bir de sosyal sorumluluk projeleri, gönüllü faaliyetler varsa hayatınızda, bu tarafta işlerin biraz yavaşlayabileceği, bazı aksamaların yaşanabileceği bir Merkür retrosu bu sizin için.

Kova ve Yükselen Kova :

10.evinizde bir Merkür retrosu yaşayacaksınız.

İş hayatınızda temkinli olmanız gereken bir dönem. Üstlerle, yönetici ve patronlarla, yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerle, aile büyükleri ile iletişimde uyumsuzluklar, kendinizi yanlış ifade etme sebebiyle yaşayabileceğiniz tatsızlıklar olası. Sözlerinize, tavırlarınıza, kendinizi ifade etme şeklinize daha çok özenmeniz gerekiyor bu süreçte.

Ayrıca devlet bağlantılı iş ve işlemlerde evrak eksikliği, mevzuata uymayan durumlar, çeşitli nedenlerle beklemeler, gecikmeler mümkün. Şu an için zorla oldurmaya çalışmayın, retro sonrasında kendiliğinden akışkanlık kazanacaktır bu konularınız.

Balık ve Yükselen Balık :

Merkür, 9.evinizde retroda olacak.

Akademik konularınız, tez vb çalışmalarınız varsa oralardaki yarım kalmış işleri tamamlamanızı, pürüzleri gidermenizi, eksikleri fark etmenizi sağlayacak.

Bunun dışında seyahatler için çok uygun bir dönem değil. Aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Valiz kaybetmek gibi, rezervasyon hatası gibi, plan değişikliği gibi.

Hukuksal bir meseleniz varsa, ilerlemekte zorlanacağınız, aksama ve beklemelerin yaşanacağı bir dönem. Kasım ayı sonuna kadar sabırlı olmanız gerekiyor Merkür retrosu için.


Merkür retrosunun etkileri, genel anlamda böyle kıymetli okuyucularım.

Gökyüzü gündeminden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Akrepte bir retro bu. İdrak ile ilerlersek, farkında olursak, önemli uyanışlar ve dönüşümler sağlayabilir.

Hayırlara vesile olsun.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!