Merkür Retrosu 26 Temmuz-19 Ağustos 2018

Merkür Retrosu 26 Temmuz-19 Ağustos 2018

Evet sevgili okuyucularım, bir Merkür retrosunun daha vakti geldi !

Her yıl ortalama 3 kez Merkür retrosu yaşanır ve işte bir tanesi daha 🙂

Bizim Merkür efendi, 26 Temmuz 2018 itibariyle retroya başlıyor ve 19 Ağustos’a dek retro konumda olacak.

Retro yani geri hareket diyoruz. Peki neden bu tabiri kullanıyoruz ?

Gezegenler geri gider mi ?

Hayır efendim, hiçbir gezegen geri gitmez. Her biri yörüngesinde, aynı yönde şaşmadan yüzer.

Böyle denmesinin sebebi şu :

Gezegenler, retro olarak adlandırılan dönemde hız kaybedip yavaşladıkları için, dünyadan bakıldığında geri harekette görünürler. Yani bize göre ters yönde hareket ediyor gibidirler.

Hızlarını yavaş yavaş kaybetmeye başladıkları zaman ise, durağanlaşma dönemleridir, henüz yavaşlamaya yeni başlamışlardır, hızları bizim hızımıza eşitlenir ve durgun gibi görünürler, anladınız siz 🙂

Yavaşlama dönemi bitip, hızlarını tekrar toparlamaya başladığında da aynı şey olur haliyle. Sonra ise daha da hızlanıp bize göre ileri harekette olurlar. Mantığı bu efendim. Astrolojiye büyük ilgi duyan çok sayıda okuyucu var, onlar için açıklamış olmak istedim 🙂

‘Gezegenler nasıl duruyorlar yani ? Nasıl geri gidebilirler ki?’ sorularının cevabı böyle 🙂

Merkür retroya 23 derece aslan burcunda iken başlayacak ve aslanın 11 derecesine gelene kadar retroya devam edecek.

19 Ağustos’da düz hareketine dönecek, ancak +1 hafta süreyle de gölgesinin geçmesini beklemek gerekiyor. Onun sağı solu belli olmaz çünkü, tam gitti derken son anda kuyruğuna takılmayalım 🙂

Merkür retrosunda neler yapılmaz, ana başlıklar halinde sıralayayım önce. Sonra burçlara etkisini anlatacağım.

Efendim, Merkür retrosunda,

-Yeni başlangıçlar yapılmaz.

-Yeni gelen projelere imza atılmaz.

-Zihninizde uyanan yeni fikirleri hayata geçirmek için de uygun değildir.

-İletişim aksar, sözlere her zamankinden daha fazla dikkat etmek gerekir. Yazışmalarda, mesajlaşmalarda da ne yazdığınızı tekrar tekrar kontrol etmek lazım gelir.

-Yeni elektronik eşya alınmaz. Ben Merkür retrolarında hiçbir yeni şey almıyorum mesela. Aldığınız kozmetik bile sorunlu çıkabiliyor 🙂

Peki, burçların payına neler düşüyor ? (Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Merkür aşk evinizde geri harekete başlıyor. Bu da farklı pek çok olasılık getiriyor. Mesela eski aşkınızla karşılaşmak gibi. Tekrar başlamak gibi. Ancaakk Merkür retrosunda dönen, Merkür düzeldiğinde ortadan kaybolur efendim, siz siz olun, denenmişi tekrar denemeyin 🙂

Ayrıca mevcut ilişkinizde bir şeyleri gözden geçirmek, anlaşmazlık yaşanan noktaları çözüm adına konuşmak, masaya yatırmak için çok çok uygun bi dönem. Böylece yolunuzu, pürüzleri temizlemiş olarak daha sağlam yürüyebilirsiniz.

Çocuk sahibi olan okuyucularıma da, bu dönemde onlarla ilgili konularla uğraşacaklarını, halledilmesi gereken işlerle meşgul olacaklarını belirteyim.

Borsa gibi riskli yatırımlar ve şans oyunları üzerinden ayağınıza dolanacak bir şeyler yaşanabilir, bu dönemde uzak durmakta fayda var diyeyim en özetle 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 4.evinizde retro yapacak Merkür, retro boyunca aileye, eve, yuvaya, yaşam alanınıza, aile bireyleriyle ilgili konulara yöneleceğinizi, buralar üzerinden halletmeniz gereken gündemleriniz olacağını gösteriyor. Geçmişten gelen, bir türlü haledilememiş konular, aile bireylerinizle konuşmak istediğiniz, çözüme mecbur hissettiğiniz, ruhunuzda dolmuş taşmış bir şeyler artık etraflıca konuşulabilir. Uzlaşmacı bir tavır, çözüm odaklı bakış açıları bu süreçte işinizi kolaylaştıracaktır.

Eskiden tanıdğınız, bir süredir görüşmediğiniz kişilerle, tekrar bir araya gelmeniz, iletişim kurmanız da olası. Nostaljik bir retro olacak sizin için 🙂 Zihniniz daha çok geçmiş yıllarınızda olacak. Geçmişi anmak güzeldir ama ders almak, daha iyiye varmak adına güzeldir. Siz yine de bu ana gelin, ‘yaşanan an’ en kıymetlisi çünkü 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : 3.evinizde Merkür retrosu yaşanacak. Bu süreçte ilkokul, lise arkadaşlarınızla, komşularınızla, bir süredir görüşmediğiniz akrabalarınızla tekrar iletişim kurmanız olası.

Satış, pazarlama, tanıtım, medya, halkla ilişkiler gibi faaliyetleri olan okuyucularımı, retro sürecinde buralardan yana aksaklık yaşayabilecekleri konusunda uyarayım. Yazışmalarda, görüşmelerde dikkatli olunuz. Geçmişte alamadığınız bir proje, tekrar size gelebilir bu arada. Eskiye dönük fırsatlar da getirecek Merkür 🙂 Merkür retrolarından korkmayalım. Daha gözümüzü açarak, daha dikkatli, temkinli ilerlediğimiz sürece bu retroların, tam tersi faydasını görürüz efendim 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Merkür para evinizde retro yapacağına göre, bu süreçte alışverişlerinizde verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat edin derim, en başta bunu söyleyeyim bir kere.

Ayrıca bu süreç, büyük meblağ çıkışları yaratacak alışverişler için hiiiç ama hiç uygun değil ! Bütçeye dikkat. Bazı aksaklıklar nedeniyle para çıkışları yaşanabilir. Yanlış bir şey satın alırsınız mesela, iade edemezsiniz, tekrar doğrusunu alıp birden fazla kez harcama yapmış olursunuz, gibi gibi çoğaltılabilir olasılıklar.

Mülk edinmeyi, ev almayı düşünen, bir süredir hazırlığında olan okuyucularım, retronun bitimini beklesinler lütfen. Sonra mis gibi kavuşurlar evlerine 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Merkür retrosu sizde yaşanacak ! Korkutayım mı biraz sizi 🙂 Yok, yok yapar mıyım öyle şey 🙂

Aslında en çok size yarayacak, biliyor musunuz ?

En çok siz geçeçeceksiniz bir şeylerin üzerinden tekrar, geçmiş pürüzleri en çok siz temizleyeceksiniz. Hayatınızda bir sürü şey, net olarak yerine oturacak. Doğru bakış açılarına varacak, zaman kaybettiğiniz konulardan arınacak, kazandığınız farkındalıkla daha güzel yol alacaksınız sonrasında.

İletişimde dikkatli olun ama, orası öyle. Kendinizi ifade etmekte zorlanabileceğiniz, yanlış anlaşılmalar yaşayabileceğiniz bir dönem. Dostlarla, arkadaşlarla ufak gerginlikler olası. Ancak sağlam olan, küçük bir rüzgarla yıkılmaz nasıl olsa, korkmayın 🙂

Başak ve Yükselen Başak : Merkür 12.evinizde retro yapacak. Bilinçaltınızı karıştıracak biraz açıkçası. Geçmişten kalan bir şeylerle meşgul olacak zihniniz, ruhsal anlamda arınmak isteyeceksiniz, ki bunun için çok uygun bir dönem. Çokça rüya da görebileceğiniz bir zaman dilimi bu ayrıca.

Bazı konularda ise ciddi anlamda uyarmam gerekiyor. 12.ev söz konusu olduğu için, kandırılma, dolandırılma, arkanızdan çevrilen işler, aldanma, fark etmeme, dalgınlıkla yanlış olanı seçme gibi etkilere açıksınız. O yüzden her zamankinden daha çok açın gözünüzü, boş bulunmalara karşı.

Ayrıca, bir süredir sizden gizlenmiş olan bir şeyler önünüze gelebilir. Hayırlara vesile olsun diyelim efendim.

Terazi ve Yükselen Terazi : 11.evinizde retro yapacak bir Merkür neler getirir ? Arkadaş, dost çevreleriyle iletişimde aksaklıklar getirebilir mesela. Hedefleriniz, planlarınızla ilgili üzerinden geçmeniz gereken pürüzler doğurabilir. Vakıf, dernek, kulüp, sosyal sorumluluk, iş hayatında içinde bulunduğunuz takım çalışmaları üzerinden yorabilir sizi ve buralardan doğacak bir şeyleri halletmekle meşgul olabilirsiniz. Ancak retronun bitiminde, ‘İyi ki oldu, bu sayede şunları şunları halletmiş olduk, öğrenmiş olduk.’ diyeceksiniz, emin olun.

Ayrıca bir süredir zam beklentiniz varsa, konuşmasını yaptıysanız ve beklenti halindeyseniz, bu süreçte geri dönüş alabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 10.evinizde retro yapacak Merkür nedeniyle, iş, kariyer yaşamınızda otorite figürleriyle, yetki sahibi kişilerle iletişiminizde, aile büyükleriyle, esasen yaşamınızda otorite sayılabilecek tüm figürlerle iletişime her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. İş anlamında, kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatların tekrar önünüze gelmesi de mümkün. Başvuru yaptığınız yerlerden dönüşler olabilir mesela. Bu durumda görüşme sürecinizi yürütmenizi, ancak iş teklifi almanız halinde imza ve sözleşmeler için retronun bitimini beklemenizi tavsiye ederim. Merkür retrosunda kabul edilen işler, problematik ve kısa süreli olur açıkçası.

Ayrıca yuvanız ve kariyeriniz arasındaki dengeyi de kurmakta zorlanabileceğiniz bir dönem. Koşturmalı geçeceğini belirtmiş olayım. Karışıklık yaşadığınızda, bunların geçici etkiler olduğunu, aklınızda tutun lütfen 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 9.evinizde yaşanacak bir Merkür retrosu size hangi konularda aksamalar, beklemeler, gecikmeler getirebilir efendim, mesela yurt dışı bağlantılı konular, vize, vb işlemlerde, eğitim, öğretimde, basın, yayıncılık, sosyal medya alanlarında, uluslararası ticarette.

Ayrıca bu ev, din, felsefe gibi konuları yönettiğinden inanç ve görüşleriniz sebebiyle zihinsel karmaşa yaşayabileceğiniz, bir şeyleri her zamankinden daha fazla sorgulayabileceğiniz bir dönem. İç dünyanızda aradığınız cevaplara ulaşmak size iç huzuru getirecektir. Yine de kendi üzerinize fazla gitmeyin, olur mu?

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Merkür 8.evinizde retro yapacak efendim. Parasal konular öne çıkacak yaşamınızda. Alacaklar, ödemeler, ortaklaşa paralar, eşinizin geliri, vb konularda aksaklıklar oluşabilir. Dikkatli harcamalı, para üstlerine iyi bakmalı, para verirken doğru saymalısınız. Miras, nafaka, prim, kredi, vb konularda geçmişten gelen, havada kalmış bir şeyler bu retro sürecinde hayata geçebilir. Kredi başvurularınız varsa ve beklemedeyseniz, alabilirsiniz mesela. Çoktandır sürümcemede kalmış mal paylaşımları da bu kez netleşmek üzere ele alınabilir ve sonuç elde edilebilir ayrıca.

Geçmişte borç verdiğiniz paraların geri dönüşü de olası 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 7.evinizde Merkür retrosu yaşanacak. Evlilik yaşamınızda ya da ilişkisi olan okuyucularım için söylemek gerekirse, mevcut ilişkinizde iletişim problemlerinin yaşanabileceği bir süreç bu. Halledilmemiş, üstü örtülmüş konular tekrar mesele olabilir.

Bir konu sebebiyle, küslük yaşandı mesela ve birbirinize olan sevginizden ötürü barıştınız ama konuyu halledemeden barıştınız, ertelediniz. İşte böyle konular tekrar problem yaratabilir.

İş ortağınız varsa, onunla da uyumsuzlukların olabileceği bir dönem.

Bu dönemi iyiliğinize hizmet edecek şekilde nasıl kullanırsınız ? Bir şeyleri analiz ederek. Aynı hataları tekrarlamamak üzere, gerçek problemin ne olduğunu doğru anlayıp, yüzeysel değil, derinlemesine düşünüp, çözüm yönünde istekli olursanız, yaşadığınız tüm anlaşmazlıklar geride kalacaktır.

Merkür retrosu geçmişi başka ne şekillerde önünüze getirebilir ? Eski sevgiliyle tekrar irtibat şeklinde mesela. Tekrar görüşün, konuşun ancak yeniden ilişkiye başlamayın derim. Çünkü Merkür retro etkisi bu. Merkür düzeldiğinde tekrar uyanış yaşanır ve bir kez daha denenen ilişki uzun sürmez efendim, açıkçası bu böyle.

Balık ve Yükselen Balık : Merkür 6.evinizde retro yapacak. Merkür iletişim demektir en özünde ve sizin iş, çalışma hayatı, iş arkadaşları, astlarınızla  ilişkileri simgeleyen 6.evinizde retro yapacağından, iş arkadaşlarıyla iletişim problemleri yaşanabilir efendim. Uyumsuzluklar ya da iş bağlantılı başka aksaklıklar olabilir. Sorumluluklarınızın da artacağı ve sizi daha fazla koşturacağı bir retro süreci olacak bu.

Bir şeyleri tekrar kontrol etmeniz gerekecek, işler istediğiniz hızda değil, daha yavaş ilerleyecek.

Bu süreci kontrol ve temizlik fırsatı olarak görün ve geçici olduğunu unutmayın. Bunalabilirsiniz çünkü biraz.

Sağlığınıza dair şimdiye dek ihmal ettiğiniz konular varsa, onlar da retro etkisiyle önünüze gelebilir, ertelemeyiniz ve gerekeni yapınız. Evcil hayvanı olan okuyucularımı da, Merkür retrosunun onlara bu alanda da gündem başlıkları yaratacağı konusunda bilgilendirmiş olayım 🙂

 

Merkür retrosu böyle. Yaşanacak aksaklıkların da ilahi kurguda bir mantığı olduğunu, iyiliğimize hizmet edeceğini ve bizi geliştireceğini aklımızdan çıkarmayalım lütfen. Hayırlar getirsin 🙂

 

Ayrıca doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!