Merkür Retrosu 14 Ekim-3 Kasım 2020

Merkür Retrosu 14 Ekim-3 Kasım 2020

14 Ekim itibariyle yılın son Merkür retrosu başlıyor sevgili okuyucularım.

Merkür akrep burcunun 11 derecesinde retroya girecek ve bu retro terazi burcunun 25 derecesinde sonlanacak.

Yani retronun bir kısmı akrep burcunda, bir kısmı ise terazi burcunda gerçekleşecek.

14-28 Ekim arasında akrepte, 28 Ekim-3 Kasım arasında terazi burcunda retro yapacak Merkür.

Akrepte olan kısmı geçmişten gelen ödemelerin yapılması, borçların temizlenmesi, ortak paraların paylaşımı, alacak verecek konuları, prim, sigorta, tazminat, miras gibi konuların çözümü ile ilgili daha çok. Bu temalarda bir süredir beklemiş olan konular tamamlanabilir, oturulup konuşulabilir, çözülebilir. Geçmişten bugüne sürümcemede kalmış olan şeyler bu kez çözülmek üzere bir kez daha önünüze gelebilir. Bekleyen ödemeler, birikmiş olan kredi kartı borçları sıfırlanabilir. Bazı ödemelerin artık yapılması gerekebilir.

Parasal konulara şekil vermeniz gerekebilir.

Ayrıca ruhsal alanda bir açılım yaratacaktır akrep burcunda gerçekleşen bir Merkür retrosu. Tam bir şifalanma döngüsü. İdrak ve şifa !

Hayatın içinde hiçbir şey öylesine yaşanmıyor. Deneyimleri doğru okumanın, kök nedenleri fark etmenin ve dönüşmenin, şifalanmanın döngüsü bu.

Retronun terazi burcunda gerçekleşecek olan kısmı ise daha çok ilişkiler ile ilgili. İnsan ilişkileriniz içinde sorun yaratan tutum ve daranışlarınız neler, hangi seçimleriniz neye neden oluyor, neler değişmeli, neler dönüşmeli, bunları fark etmenizi sağlayacak durumlar, konular, dialoglar getirebilir Merkür size.

Merkür retroları, geriye dönüp bakma zamanıdır. Eksikleri, hatalı olan şeyleri fark ettirir bize. Yaptığımız işleri daha iyi hale getirmemizi sağlar. Yarım kalmış konuların üzerinden geçip tamamlamamızı sağlar. Bir süredir beklenen durumlarda geri dönüşler sağlar.

Merkür retroları korkulacak şeyler değildirler yani 🙂 Kesinlikle değiller 🙂

Her zaman olduğu gibi ‘retro hareket’ konusunu da izah edeyim. Nedir retro hareket ? Gezegenler geri gider mi ??

Merkür, Dünya’dan daha hızlı hareket eden bir gezegen. Dünya, Güneş’in etrafındaki turunu 365 günde, Merkür ise 88 günde tamamlıyor.

Yani arada bir hız farkı söz konusu. Merkür bize göre önden gidiyor, bir turunu tamamlamış, yeni turuna başlamış oluyor biz aynı tur içerisindeyken. Yeni turuna başlayınca gerimizde kalmış gibi görünüyor. 4 ayda bir, yani yılda 3 kez geride görüyoruz Merkür’ü Dünya’dan baktığımızda.

Retronun anlamı budur. Yoksa hiçbir gezegen geri gitmez. Hepsinin hareket yönü hep aynıdır. Burada hız farkından dolayı bir görecelilik söz konusu yani. İşin mantığı bu.

Merkür retrosu akrep burcunda, çok derinlikli bir yerde gerçekleşiyor. Dönüp içeriye bakma zamanı bu. Yaşam bileşenlerimiz için bir şifalanma, iyileştirme, düzeltme, düzenleme zamanı. Bunlar için büyük bir fırsat.

Ama tabii ki dikkat etmemiz gereken şeyler de var. Onları da konuşalım.

Merkür retrosunda neleri yapmamalıyız, hangi konularda beklemeliyiz, nelere dikkat etmemiz gerekiyor ?

İletişime, sözlere, dialoglara her zamankinden daha fazla özenelim. Çünkü kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak, gibi etkiler verir Merkür retrosu.

İmzalı işler, yeni anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler için destekleyici değildir Merkür retroları. Merkür retroda iken başlayan anlaşmalar uzun süreli olmayabilir ya da sorun yaratabilir. Ama o şeyin kadersel olarak gerçekleşmesi gerekiyorsa da gerçekleşecektir tabii. İlahi plan işliyor her daim ve ruh tekamül için dünyada 🙂 Bir deneyim yaşanacaksa yaşanıyor.

Günlük akışlarda yazışmalarımıza, nereye hangi rakamı yazdığımıza, hangi adresi bildirdiğimize dikkat edelim. Evrak doldururken bilgileri doğru yazdığımızdan emin olalım.

Önemli kararlar almaktan kaçınalım. Eğer mümkünse konuları bekletelim biraz.

Büyük yatırımlardan uzak duralım.

İş kurmak, ev almak, iş değiştirmek gibi büyük adımlar da retro sonrasına ertelenmeli.

Büyük alışverişler yapmak, özellikle elektronik eşya satın almak için de retronun bitmesini beklemek gerekiyor.

Online alışverişlerde güven vermeyen sitelerden uzak duralım. Yeterince araştırmadan, kullanıcı yorumlarına bakmadan siparişler vermeyelim.


Retro 3 Kasım itibariyle sonlanıyor ama önce bir durağan hal yaşanıyor. Yani Merkür’ün ve Dünya’nın hızı eşitleniyor. Dünya’dan baktığımızda Merkür’ü duruyor şekilde görüyoruz.

Sonrasında hız kazanıyor ve bizim hızımızı geçiyor, ileri hareketine dönüyor Merkür. Hız kazanana kadar olan dönem gölge etkisidir. O sürecin bitmesini beklemek, büyük atılımlar için daha destekleyici olacaktır. 3 Kasım sonrası, ortalama 1 hafta-10 gün daha beklemek, şayet mümkünse daha iyi olur. O da aklınızda olsun 🙂


Şimdi bu retronun etkilerini, burçlar bazında konuşalım.

Öncesinde Instagram adresimi hatırlatayım. Instagram sayfamı takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

 

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Retronun akrepteki (14-28 Ekim arası) kısmı 8.evinizde, terazideki kısmı (28 Ekim-3 Kasım) ise 7.evinizde gerçekleşecek.

8.evinizde olan retro döneminde geçmişten gelen borçlar temizlenebilir, bir şekilde temizlenmesi gerekebilir, bir düzene koymak gerekebilir.

Ruhsal anlamda zorlandığınız, bir takıntı haline gelmiş konulardan arınmanız için destekleyebilir retro sizi. Size yardımcı olacak şeyler çıkabilir karşınıza.

Retronun 28 Ekim-3 Kasım arası olan kısa süreli terazi süreci ise 7.evinizde, ilişkiler alanında gerçekleşecek. Hem evlilik ve ikili ilişkilerde, hem sosyal bağlarınızda, hem iş bağlantılarınızda ilişkilerinizi sorgulatabilir size. Geriye dönüp bakmanızı ve dengelemeniz gereken durumlara şekil vermenizi sağlar.

İlişkiler içinde tavırlarınız, tutumlarınız, davranışlarınız değişebilir. Yeni kararlarınız olabilir. Gördüğünüz değer ile verdiğiniz değer, eşit olmalı ilişkiler içinde. Karşı tarafa müdahale şansınız yok. Bir başkasının size verdiği değeri zorla artıramazsınız ama siz verdiğiniz değeri, karşı tarafınkine eşitleyebilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Retronun 14-28 Ekim arasında akrepte olan kısmını 7.evinizde, ilişkiler alanında yaşayacaksınız. Eşinizle/sevgilinizle, ilişkinize dair konuşmalarınız artabilir. Anlaşmazlık yaşadığınız konularda, oturup konuşma, netleşme ihtiyacınız artabilir. Geçmişten gelen konular tekrar gündeminiz olabilir. Bir muhasebe zamanı bu.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 6.evinizde gerçekleşiyor.
Bu süreçte iş ortamında ilişkilerinize daha fazla özenmeniz gerekebilir. Dialoglarda yanlış anlamalar olabilir, iletişim sorunları yaşanabilir. Birbirinizi doğru anlamaya ve uyum içinde hareket etmeye çalışın.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Retronun 14-28 Ekim arasında olan akrepteki kısmını 6.evinizde, iş, günlük düzen ve sağlık alanında yaşayacaksınız. Küçük ve geçici, mevsimsel sağlık sorunları, üşütmeler, ateşlenmeler olabilir. Halsizlikler, yorgunluklar yaşayabilirsiniz. Bağışıklığınızı kuvvetli tutun.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 5.evinizde gerçekleşiyor.
Çocuk sahibi iseniz, onların ihtiyaçları ve onlar için yapmanız gerekenler, yeniden düzenlemeniz, tekrar ele alıp daha iyi hale getirmeniz gereken şeyler olabilir.

Aşkta, flörtler içinde ufak tefek iletişim sorunları yaşanabilir. Karşınızdaki kişinin geçmişi ile ilgili daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Onu daha yakından tanıyabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Retronun 14-28 Ekim arasında akrepte olan kısmı 5.evinizde yaşanacak. Aşk hayatınızda kıskançlık duygusu, şüpheler, kontrol etme arzusu sorun yaratabilir. Sizden karşı tarafa da olabilir bu, karşı taraftan size de olabilir. Bu zamana kadar bu sebeplerle yaşadığınız iletişim problemlerini konuşabilirsiniz. Partneriniz nelerden rahatsız olduğunu ifade edebilir ya da siz yapabilirsiniz bunu. Uzlaşmaya çalışabilirsiniz.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 4.evinizde gerçekleşiyor.
Evinizde eşyaları yenileyebileceğiniz, arızalı şeyleri onarabileceğiniz ya da yenisini alabileceğiniz, evinizi düzene koymak isteyeceğiniz bir dönem. Aile içinde eski konular tekrar sorun yaratabilir. Anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Oturup karşılıklı birbirinizi anlamak, ev yaşamınıza dair ortak kararlar almak, uzlaşmak için kullanın bu dönemi.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Retronun 14-28 Ekim arasında akrepte olan kısmı 4.evinizde yaşanacak.
Evinizle ilgili sorunlar gündeminize yerleşecektir. Halletmeniz gereken işler çıkabilir. Bozulan eşyalar olabilir. Ev sahibiniz varsa iletişimlere ekstra dikkat etmek gerekir.
Aile içi dialoglarda birbirinizi yanlış anlamamaya, kendinizi doğru ifade etmeye de özen göstermenizi öneririm.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 3.evinizde gerçekleşiyor.
Yakınlarınız, sık görüştüğünüz, her gün gördüğünüz kişiler, komşular, kardeşler ve akrabalar 3.evin sembolize ettiği kişiler arasında. Merkür iletişim gezegeni olduğundan, retrosunda sözlere, mesajlara, dialoglara daha bir dikkat etmek gerekiyor.

Bu kişilerle ilgili geçmişten gelen konular da çözülebilir. Bir süredir çaba sarf edilen ya da zamanında uğraşılmış ama yarım kalan işler olmuşsa, bunlar bu kez neticeye varmak üzere tekrar önünüze gelebilir. Örneğin kardeşlerinizin hayatında bu yönde bir şeyler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

Retronun 14-28 Ekim arasında akrep burcunda gerçekleşecek olan kısmı 3.evinizde yaşanacak. Kardeşlere ve akrabalara dair konular artabilir, biraz da uğraştırabilir sizi. Geçmişten gelen konularda haberleşmeler olabilir. Bilmediğiniz bir şeyleri de öğrenebilirsiniz.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 2.evinizde gerçekleşiyor.
Bu dönemde elinizdeki parayı doğru kullanmaya, gereksiz alışverişlerden sakınmaya, yeterince düşünmeden önemli alışverişler yapmamaya özen gösterin. Satın alacağınız bazı şeyler düşündüğünüzden biraz farklı çıkabilir. ‘Çok gerekli de değildi aslında, boşuna aldım’ diyebilirsiniz.
Önemli yatırımlar için de uygun olmayan bir süreç.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Retronun 14-28 Ekim arasında akrep burcunda gerçekleşecek olan kısmı 2.evinizde yaşanacak.

Abartılı harcamalar borçlanmanıza sebep olabilir. Ölçüde kalmak gerekiyor. Ödemeler öne çıkıyor.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 1.evinizde gerçekleşiyor.

Bu süreçte ilişkileriniz konusunda etki alacaksınız. Evliliğiniz, sevgilinizle olan ilişkiniz, iş birliği yaptığınız kişiler, iş ortakları, birlikte çalıştığınız insanlar, uzmanlığından yararlandığınız, danıştığınız insanlar bu ev kapsamında. Geçmişten bugüne bir muhasebe hali yaşayabilir, ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz bu etki ile birlikte. Düzelteceğiniz, iyileştireceğiniz şeyler olabilir. Tutumlarınız, bakış açılarınız değişebilir. İlişki içinde neyin nasıl olması gerektiğini daha net idrak edeceğiniz bir dönem olabilir bu. 


Akrep ve Yükselen Akrep :

Retronun 14-28 Ekim arasında akrepte yaşanacak olan kısmı 1.evinizde gerçekleşecek.

Parasal konular, insan ilişkileriniz, haberleşme ağınız etki alıyor bu retrodan. Özel ve sosyal ilişkiler içinde pek çok şeyi farkedip düzeltebileceğiniz, değişen bakış açılarınızla davranış şekillerinizi, tepki verme şekillerinizi, karar alma mekanizmanızı yenileyebileceğiniz bir dönem. Hangi düşünce ve davranışlar sorun yaratıyor, net şekilde gösterebilir bu retro size.

Geçmişten gelen, birikmiş ödemeler varsa onları halletmek olacak odağınız.

Bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar irtibat kurabilirsiniz ayrıca bu dönemde.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 12.evinizde gerçekleşiyor.
İçsel hesaplaşmalar artacaktır bu etkiyle. Kendinize karşı şefkatli olmayı öğrenmenizi, öz değer duygunuzu geliştirmenizi istiyor hayat, ki siz bunu pekala yapabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay :

14-28 Ekim arasında akrepte olan retro süreci, 12.evinizde yaşanacak. Üstü örtülü konular ortaya çıkabilir bu etkiyle. Bir şeylerden haberdar olabilirsiniz. Farkedilmemiş şeylerin idrakıyla uyanışlar yaşayabilirsiniz. Zihninizde taşlar yerine oturabilir belirsizlik yaşadığınız konularda. Ruhsal anlamda bir açılım, farkındalık, onarım ve değişim zamanı.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 11.evinizde gerçekleşiyor.
Yakın arkadaşlarınızla ilgili konular ön plana çıkabilir bu süreçte. Bazı iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Ona dikkat edin. Dostlarınızla kırmayın birbirinizi.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Retronun akrepteki kısmı 11.evinizde yaşanacak. 14-28 Ekim arasında Merkür akrepte retro konumda.

Sosyal çevrenizde, işinizde ekip içerisinde bazı uyumsuzluklar, bazı iletişim sorunları yaşanabilir bu dönemde. Çalışma arkadaşlarınızla, sosyal yaşamınızda dostlarınızla dialoglarınıza daha çok dikkat edin o yüzden.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 10.evinizde gerçekleşiyor.
İşinizde otoriteye karşı kendinizi doğru ifade etmeniz daha önemli hale geliyor bu kez. Retro biraz yanlış anlamalar hatalı algılar, yanılmalar getirebilir çünkü.


Kova ve Yükselen Kova :

Retronun 14-28 Ekim arası akrepte gerçekleşecek olan kısmı 10.evinizde yaşanacak.

Yöneticilerinizle, müşteri bağlantılarınızla, patronlarınızla olan iletişimlerde zaman zaman birbirinizi doğru anlamadığınız durumlar olabilir, eksik veya hatalı bilgiler, bilgilendirmeler sorun yaratabilir. Ama bunlar geçici şeyler. Düzgün bir uslupla, güzelce ifade edin kendinizi.

İşinizde bazı projelerin, evrak ve prosedür konularının üzerinden geçmeniz, eksikleri tamamlamanız, bazı kontroller yapmanız gerekebilir. Bu tür görevler verilebilir size.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 9.evinizde gerçekleşiyor.
Seyahat planlarının, eğitim konusunda planların, programların değişebileceği bir süreç. Eşinizin/partnerinizin de bu tür gündemleri olabilir. Acil olmayan şeyleri ertelemeyi seçebilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Retronun 14-28 Ekim arasında olan akrepteki kısmı 9.evinizde yaşanacak.

Akademik çalışmalarınız varsa, üzerinden geçme ve eksikleri tamamlama zamanı.

Hukuksal süreçlerde bazı beklemeler, gecikmeler olabilir. Uzlaşma sorunlarının da yaşanabileceği bir süreç.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 8.evinizde gerçekleşiyor.
Zamanında borç verdiğiniz, beklediğiniz paralar, alacaklarınız gelebilir bu döngüde. Bunun dışında borçlanmamak gereken bir retro dönemi olduğunu da söyleyeyim.


Ekim ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Ekim 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Ekim 2020, Boğa Burcu Ekim 2020, İkizler Burcu Ekim 2020,

Yengeç Burcu Ekim 2020, Aslan Burcu Ekim 2020, Başak Burcu Ekim 2020,

Terazi Burcu Ekim 2020, Akrep Burcu Ekim 2020, Yay Burcu Ekim 2020,

Oğlak Burcu Ekim 2020, Kova Burcu Ekim 2020, Balık Burcu Ekim 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Merkür retrosu birçok eksiği tamamlamak için, fark edilmemiş pek çok şey ile ilgili uyanmak, aydınlanmak için, insan ilişkilerimizde, ondan da önce kendimizle olan ilişkimizde yenilenmek için bir fırsattır. En güzel şekilde yararlanalım.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!