Merkür Oğlak Burcunda 5-24 Ocak 2019

Merkür Oğlak Burcunda 5-24 Ocak 2019

Herkese merhabalar !

Merkür, 5 Ocak Cumartesi günü itibariyle oğlak burcuna geçti ve 24 Ocak’a kadar oğlakta yer alacak sevgili okuyucularım.

Bu transit bizi nasıl etkiler, bize neler getirir, nasıl anlayacağız peki ?

Bakacağız Merkür ne demek, hangi kavramları sembolize ediyor ?

Sonra oğlak ne demek, nasıl bir doğası var, nasıl anlamlara gelir, yaşamımızda hangi alanları yönetir, bir de bunu ele alacağız.

Bunlar da bize Merkür’ün oğlakta nasıl çalışacağını gösterecek.

Merkür iletişimdir, haberleşmedir, bilgi paylaşımlarıdır.

Merkür’ün konumu, günlük akışımızı, işlerimizi çok etkiler, gündelik hayatımız için hangi burçta olduğu bizim için önemlidir.

Hangi burçta yer alıyorsa, o burcun yönettiği temaları günlük hayatımıza dahil eder çünkü.

İletişim şeklimiz, iş yapış biçimimiz de Merkür’ün bulunduğu konumdan etki alır.

Oğlak burcu ise disiplin demektir, çalışkanlıktır, sorumluluk bilincidir, görev odaklılıktır. Doğası biraz soğuk ve karamsardır. Yöneticileri, üstleri, patronları, devlet büyüklerini, ayrıca aile büyüklerini simgeler.

Merkür buradayken demek ki, yapmamız gereken işleri halledeceğiz, gayet disiplinli, sistematik bir şekilde ilerleyeceğiz. Görevlerimize odaklanacak, somut çıktıların peşinde olacağız. Hayalcilikten, hatta iyimserlikten uzak bir süreç bu. Boş hayaller kurmak kötüdür, tamam onu yapmayalım ama, iyimserlik bize lazım.

İyi düşünerek olumlu sonuçları çekebiliriz kendimize.

Diğer yandan iletişimlerde biraz soğukluklar olabilir. Güleryüzle konuşursunuz, karşı taraftan aynı enerjiyi göremezsiniz mesela Merkür oğlaktayken. İlişkilerde mesafeler oluşabilir ayrıca.

Ayrıca devlet dairelerinde işimiz olabilir bu ara. Evraklar, işlemler, bir şeyler.

Şimdi Merkür-oğlak transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 10.evinize Merkür geliyor. İş, kariyer, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar (hem mesleki sıfatlar, hem de eş olmak, anne-baba olmak gibi sıfatlar), hayatta bulunduğunuz nokta, yaptıklarınız, yapacaklarınız, hayattaki hedefleriniz gibi konularla doluyor zihniniz. Yöneticilerle, patronlarla dialogların artacağı bir dönem. Ayrıca Merkür buradayken resmi evraklarınız, devlet bağlantılı iş ve işlemleriniz olabilir. Benim yükselenim koç ve ben bu hafta bir konuda evrak teslimi yaptım mesela 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konularda hareketlilik getirecek size. Yeni bir eğitime başlamak, yaşamınızla ilgili önemli bir karar almak, yazmak, öğretmek, anlatmak, danışmanlık yapmak için iyi bir dönem. İnternet üzerinden ticari faaliyetleriniz varsa, Merkür onları da destekleyecek. Uzak yerlere seyahatler de olası. En azından kararı olur, fikri oluşur zihninizde, planınızı yaparsınız. Yani mutlaka bu yönde yeni düşünceler oluşur. Yabancı kültürler, dinler, inanç sistemleri ile ilgili de ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu süreçte.

İkizler ve Yükselen İkizler : 8.evinize geçen Merkür ile parasal alanda yeni gelişmeler, gündemler görünüyor size. Ancak 8.evin kapsadığı paralar, kendiniz çalışarak kazandığınız paralardan ziyade, başkalarından elde ettiğiniz gelirlerdir. Burs, kredi, nafaka, miras gibi paralardan yana yeni konular oluşabilir.

Bunlar dışında, sezgilerinizi de artıracak bir transit alıyorsunuz. Evrene sorduğunuz soruların cevabı çok net gelecek bu süreçte 🙂 Her olay, her durum bize bir şeyler söylüyor. Bize de mesajları doğru okumak, iyi anlamak düşüyor. Gözünüzü bu ara, her zamankinden daha çok açın derim mesajları doğru okumak adına.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 7.evinizde transit edecek Merkür, yeni bir partneri yaşamınıza dahil edebilir. Halihazırda ilişkisi olan okuyucularım için ise, bu süreçte evlilik kararının sıkça konuşulabileceğini, evlilik tekliflerinin gündeme gelebileceğini söyleyeyim. Bunlar dışında, çalışma hayatınızda yeni sözleşme ve anlaşmalar, ortaklaşa ticari faaliyetler, ortaklı iş fikirleri olası görünüyor bu transit etkisi altında.

Aslan ve Yükselen Aslan : 6.evinize gelen Merkür, detaylarla uğraştıracak, halledilmesi gereken işler peşinde koşturacak sizi biraz 🙂 Günlük yaşama çeki düzen vermeniz, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmeniz adına da destekleyecek. Diyet ve  spor için güzel bir etki. Halledilmesi gerekenleri temizleyeceksiniz bu süreçte. İş arkadaşlarıyla iletişimlerin düzelebileceği bir dönem. Ama evren size ‘Politik olun, stratejik davranın, bu sayede işler yoluna girecek’ diyor, aklınızda olsun 😉

Başak ve Yükselen Başak : 5.evinize Merkür geliyor. Aşka dair düşünceler, yazışmalar, flörtler artıyor gibi göründü gözüme 🙂 Yeni heyecanlar geliyor size sanırım 🙂 Çocuk sahibi olanlar için iyi ve destekleyici bir transit, onlara dair birçok konuyu halledebileceksiniz bu süreçte. Hobilerinizle meşgul olmak, yeni bir kursa başlamak adına da güzel bir transit alıyorsunuz.

Terazi ve Yükselen Terazi : 4.evinizde yol alacak Merkür, eviniz, yuvanız, aile bireylerinizle ilgili konular getirecek size. Onlarla iletişimlerin artabileceği, düzelebileceği bir dönem. Şimdiye dek sorun yaşadığınız, uzlaşma sağlayamadığınız noktalarda, daha anlaşmacı olabilir ya da karşı taraftan böyle adımlar görebilirsiniz. Tadilat, dekorasyon fikirleriniz varsa, buralardan yana da iletişimler artacak. Badanacı, mobilyacı, tesisatçı ustalarla dialoglar geliyor 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 3.evinizde ilerleyecek Merkür. Bu da yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını gösteriyor. Kardeşlere dair konular da olası. Kısa seyahatler çoğalıyor ayrıca. Şehrin içinde her zamankinden daha çok gezeceğiniz bir zaman dilimi. Arkadaşlarla keyifli programlar yapabilirsiniz bolca. Satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim.

Yay ve Yükselen Yay : 2.evinize Merkür geliyor. 2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır, gelirinizdir. Ev, emlak, mülk konularını da simgeler. Burayı hareketlendirecek Merkür. Dolayısıyla Merkür etkisiyle, yeni iş bağlantıları oluşturabilir, gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Zihninizin yatırım, maddi güvence konularıyla meşgul olacağı bir süreç ayrıca. Ev almak isteyenler, istedikleri evi, bu süreçte bulabilirler.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Merkür size geliyor. Zihniniz hızlanıyor. Yeni fikirlerle yaşamınızı, mevcuttan daha iyi hale getirmek için iyi bir dönem. Günlük akışınızı da hareketlendirecek Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar daha aktif kılacak sizi. Bu süreçte öğrendiklerinize dikkat edin, onlar çok işinize yarayacak 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 12.evinize Merkür geliyor. Merkür artıracak buradayken 6.hissinizi. Rüyalarınızı takip edin mutlaka bu süreçte. Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilir, bir rüya günlüğü ile evrenin mesajlarını çok daha rahat okuyabilirsiniz 🙂 Bu arada arkanızdan çevrilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız 12.ev söz konusu olduğundan, temkinli olun. Hiçbir şeyi, iyice okumadan imzalamayın, kolayca kabul etmeyin.

Balık ve Yükselen Balık : 11.evinize gelen Merkür ile sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Arkadaşlarla organizasyonlar, buluşmalar, görüşmeler için son derece keyifli bir dönem. Vakıf, dernek, sosyal sorumluluk alanlarında da yeni girişimler olası, bir üyelik, bir gönüllü çalışma gibi. Takım faaliyetlerinde de başarınızı destekleyecek, yaratıcılığınızı artıracak, öne çıkaracak sizi bu transit.

Merkür-oğlak transiti genel hatlarıyla böyle olasılıklara işaret ediyor efendim.

Bunun dışında 2019 Astroloji Gündemi yazımı bırakıyorum buraya.

2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak. Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzü gündemini sitemden takip edebilirsiniz efendim, her bir gelişmeyi ve etkilerini anlatıyorum sizler için.

Ayrıca instagram’da @anlatburcak ismiyle bulabilirsiniz sayfamı !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!