Merkür Kova Burcunda 24 Ocak – 10 Şubat 2019

Merkür Kova Burcunda 24 Ocak – 10 Şubat 2019

Merkür, 24 Ocak Perşembe günü itibariyle kova burcuna geçiyor ve 10 Şubat’a kadar kova burcunda olacak sevgili okuyucularım.

Merkür iletişimin, haberleşmenin, bilgi paylaşımlarının, ayrıca günlük akışlarımızın, gündelik işlerimizin gezegenidir. Zaten retroları bu yüzden bu kadar etkiliyor bizi.

Korkmayın, şu anda bir retrodan bahsetmiyorum 🙂 Yılın ilk Merkür retrosunu Mart ayında yaşayacağız. Hazır bir süre daha retro etkisi yokken, yani Merkür hızlıyken güzelce yararlanalım etkilerinden.

Kova burcu, ideallerdir, hedeflerdir, yaşam amaçlarımızdır. Grupları sembolize eder, aynı amaç için bir araya gelmiş toplulukları simgeler. Takım çalışmaları, grup faaliyetleri kova burcunun kapsamındadır. Vakıflar, dernekler, kulüpler, sosyal sorumluluk projeleri de akla gelir kova deyince.

Kova özgürlükçüdür, sıradan  olanı sevmez, yaratıcıdır, rutinin dışına çıkmak ister, özgün bir vurgu katmak ister ele aldığı konuya.

Demek ki Merkür buradayken, kafamız bir değişik çalışacak 🙂

Bir şeyleri, şu ana kadar yaptığımızdan daha farklı yapmak isteyeceğiz, farklı fikirlerle yenilikler katmak isteyeceğiz mevcut çerçevelere. Yeni şeyler denemekten korkmayayacağız, tam tersi sıradan olmak memnun etmeyecek bizi.

Yaratıcı, orijinal fikirlerin havada uçuşacağı, ekip çalışmalarının daha verimli olacağı, yeni gruplara gireceğimiz, sosyalleşeceğimiz harika bir dönem geliyor !

Merkür-oğlak transitinin insan ilişkilerinde, arkadaşlıklarımızda soğukluklar yarattığı bir sürecin ardından, kova transiti çok güzel toparlayacak bizi. İdeallerimiz, hedeflerimiz yönünde de destekleyecek Merkür bizi kovada iken. Hadi bakalım 🙂 !

Şimdi Merkür-kova transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 11.evinize gelen Merkür ile sosyal çevrenizde hareketlilik artıyor, yeni arkadaşlar dahil olabilir yaşamınıza. Dostlarla, arkadaşlarla organizasyonlar, buluşmalar, görüşmeler için de son derece keyifli bir dönem. Vakıf, dernek, sosyal sorumluluk alanlarında da yeni girişimler olası, bir üyelik, bir gönüllü çalışma gibi.

Takım faaliyetlerinde de başarınızı destekleyecek, yaratıcılığınızı artıracak, öne çıkaracak sizi bu transit. Bu dönemde aklınıza gelen fikirleri mutlaka not alın, üzerinde çalışın, emin olun fayda getirecekler size 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 10.evinize Merkür geliyor. İş, kariyer, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar (hem mesleki sıfatlar, hem de eş olmak, anne-baba olmak gibi sıfatlar), hayatta bulunduğunuz nokta, yaptıklarınız, yapacaklarınız, hayattaki hedefleriniz gibi konularla doluyor zihniniz. Yöneticilerle, patronlarla dialogların artacağı bir dönem. Ayrıca Merkür buradayken resmi evraklarınız, devlet bağlantılı iş ve işlemleriniz olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler : 9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konularda hareketlilik getirecek size. Yeni bir eğitime başlamak, yaşamınızla ilgili önemli bir karar almak, yazmak, öğretmek, anlatmak, danışmanlık yapmak için iyi bir dönem. İnternet üzerinden ticari faaliyetleriniz varsa, Merkür onları da destekleyecek. Uzak yerlere seyahatler de olası. En azından kararı olur, fikri oluşur zihninizde, planınızı yaparsınız. Yani mutlaka bu yönde yeni düşünceler oluşur. Yabancı kültürler, dinler, inanç sistemleri ile ilgili de ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu süreçte.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 8.evinize geçen Merkür ile parasal alanda yeni gelişmeler, gündemler görünüyor size. Ancak 8.evin kapsadığı paralar, kendiniz çalışarak kazandığınız paralardan ziyade, başkalarından elde ettiğiniz gelirlerdir, başkalarının kaynaklarıdır. Burs, kredi, nafaka, miras gibi paralardan yana yeni konular oluşabilir.

Bunlar dışında, sezgilerinizi de artıracak bir transit alıyorsunuz. Evrene sorduğunuz soruların cevabı çok net gelecek bu süreçte 🙂 Her olay, her durum bize bir şeyler söylüyor. Bize de mesajları doğru okumak, iyi anlamak düşüyor. Gözünüzü bu ara, her zamankinden daha çok açın derim mesajları doğru okumak adına.

Aslan ve Yükselen Aslan : 7.evinizde transit edecek Merkür, yeni bir partneri yaşamınıza dahil edebilir. Hali hazırda ilişkisi olan okuyucularım için ise, bu süreçte evlilik kararının sıkça konuşulabileceğini, evlilik tekliflerinin gündeme gelebileceğini söyleyeyim. Bunlar dışında, çalışma hayatınızda yeni sözleşme ve anlaşmalar, ortaklaşa ticari faaliyetler, ortaklı iş fikirleri olası görünüyor bu transit etkisi altında. Yeni iş bağlantıları kurabileceğiniz bu süreci iyi değerlendirin derim 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 6.evinize gelen Merkür, detaylarla uğraştıracak, halledilmesi gereken işler peşinde koşturacak sizi 🙂 Günlük yaşama çeki düzen vermeniz, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmeniz adına da destekleyecek. Diyet ve spor için güzel bir etki, değerlendirebilirsiniz. Halledilmesi gerekenleri temizleyeceksiniz bu süreçte.

6.ev iş ortamını, iş hayatını da simgeler. İş arkadaşlarıyla iletişimlerin düzelebileceği bir dönem. Ama Merkür’ün sert açı aldığı günlerde, dialoglar sertleşebilir. Haftalık gündem yazılarımda, her bir gün için açıları veriyorum, yararlanabilirsiniz efendim.

Terazi ve Yükselen Terazi : 5.evinize Merkür geliyor. Aşka dair düşünceler, yazışmalar, flörtler artıyor gibi sankiii 🙂 Yeni heyecanlar geliyor size sanırım 🙂 Çocuk sahibi olanlar için iyi ve destekleyici bir transit, onlara dair birçok konuyu halledebileceksiniz bu süreçte, çünkü 5.ev çocukları da simgeler.

Başka hangi temalar vardır bu evde ? Hobiler, sanatsal aktiviteler, meşguliyetler. Merkür etkisiyle, hobilerinizle meşgul olmak, yeni bir kursa başlamak adına da güzel bir dönemdesiniz, bu da aklınızda olsun 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 4.evinizde yol alacak Merkür, eviniz, yuvanız, aile bireylerinizle ilgili konular getirecek size. Onlarla iletişimlerin artabileceği, bekleyen, ertelenen konuların karara bağlanabileceği, ilişkilerin düzelebileceği bir dönem. Şimdiye dek sorun yaşadığınız, uzlaşma sağlayamadığınız noktalarda, daha anlaşmacı olabilir ya da karşı taraftan böyle adımlar görebilirsiniz. Tadilat, dekorasyon fikirleriniz varsa, buralardan yana da iletişimler artacak. 4.ev yaşam alanımızdır çünkü aynı zamanda. Tesisat, boya badana, tamirat vb şeyler olabilir Merkür etkisiyle.

Yay ve Yükselen Yay : 3.evinizde ilerleyecek Merkür. Bu da yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağı anlamına geliyor. Kardeşlere dair konular da olası. Kısa seyahatler çoğalıyor ayrıca. Şehrin içinde her zamankinden daha çok gezeceğiniz bir zaman dilimi 🙂 Arkadaşlarla keyifli programlar yapabilirsiniz bolca. Satış, pazarlama, reklam, tanıtım, sosyal medya alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 2.evinize Merkür geliyor. 2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır, gelirinizdir. Ev, emlak, mülk konularını da simgeler. Burayı hareketlendirecek Merkür. Dolayısıyla Merkür etkisiyle, yeni iş bağlantıları oluşturabilir, gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Zihninizin yatırım, maddi güvence konularıyla meşgul olacağı bir süreç ayrıca. Ev almak isteyenler, istedikleri evi, bu süreçte bulabilirler, bu yönde adımlar atabilirler.

Kova ve Yükselen Kova : Merkür size geliyor ! Zihniniz hızlanıyor. Esasen hızlı zaten, Merkür de coşturuyor iyiden iyiye 🙂 Yeni fikirlerle yaşamınızı, mevcuttan daha iyi hale getirmek için iyi bir dönem. Günlük akışınızı da hareketlendirecek Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar daha aktif kılacak sizi. Bu süreçte öğrendiklerinize dikkat edin, onlar çok işinize yarayacak, belirtmiş olayım 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 12.evinize Merkür geliyor. Sezgilerinizi güçlendirecek bu evde transit ettiği süre içerisinde. Rüyalarınızı takip edin derim mutlaka. Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilir, bir rüya günlüğü ile evrenin mesajlarını çok daha rahat okuyabilirsiniz 🙂 Bu arada arkanızdan çevrilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız 12.ev söz konusu olduğundan, temkinli olun. Hiçbir şeyi, iyice okumadan imzalamayın, kolayca kabul etmeyin, kolay ikna olmayın. Tedbirli olduktan sonra, korkmanız için bir sebep yok 🙂

Merkür-kova transiti, genel hatlarıyla böyle anlamlara geliyor sevgili okuyucularım.

Bunun dışında 2019 Astroloji Gündemi yazımı bırakıyorum buraya okumamış olanlar için.

2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak. Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzü gündemini sitemden takip edebilirsiniz efendim, her bir gelişmeyi ve etkilerini anlatıyorum sizler için.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum.

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Merkür Oğlak Burcunda 5-24 Ocak 2019

Venüs Yay Burcunda 7 Ocak – 4 Şubat 2019

Güneş Oğlak Burcunda 22 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

Ayrıca instagram’da @anlatburcak ismiyle bulabilirsiniz sayfamı !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!