Merkür İkizler Burcunda 21 Mayıs – 4 Haziran 2019

Merkür İkizler Burcunda 21 Mayıs – 4 Haziran 2019

Merkür, 21 Mayıs Salı günü, boğa burcundaki transitini tamamlayarak ikizler burcuna geçiyor ve 4 Haziran’a kadar ikizlerde ilerliyor olacak sevgili okuyucularım.

Merkür’ün hangi burçta olduğu bizler için çok önemli.

Çünkü iletişimin, bilginin, aklın, rasyonel düşüncenin, ayrıca günlük akışların, gündelik işlerin gezegenidir Merkür.

Merkür, ikizler burcunun yöneticisi.

Yani ikizler onun kendi evi, kendi alanı 🙂 Dolayısıyla burada güçlü ve rahat konumda. Bu da şu anlama geliyor : Merkür’ün temsil ettiği konularda ilerlemek için harika bir transit yaşayacağız !

Ulaşmak istediğimiz kişilerle iletişime geçmek, yazışmak, görüşmek, yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, öğrenmek, öğretmek, eğitimlere katılmak için gerçekten güzel bir dönem. Bu yönde niyetleriniz, planlarınız varsa, harekete geçin derim mutlaka.

Zihnimiz, her zamankinden daha hızlı çalışacak bu dönem. Fikirler bulacağız, yeni şeyler üzerinde düşüneceğiz, projeler üreteceğiz Merkür ile.

Ayrıca pazarlama, reklam, satış, e-ticaret, online faaliyetler, sosyal medya çalışmaları için de destekleyici bir geçiş.

Şimdi Merkür-ikizler transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 3.evinize Merkür geliyor, yakın çevre iletişimleriniz hız kazanıyor. Özellikle kardeşlere, kuzenlere, yakın akrabalara ve komşulara dair yeni konular oluşacaktır bu döngüde. Eğitimler, seminerler, kurslar için, sosyal medyada, e-ticaret konularında yeni adımlar için, satış, pazarlama faaliyetlerinde ilerlemek için çok güzel bir transit alıyorsunuz. Epeyce de gezecek, etkinliklere katılacak, aktifleşecek, şehrin tadını çıkaracaksınız bu süreçte. İyi eğlenceler 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 2.evinizde ilerleyen Merkür, kazancınıza, işinize dair konularda iletişim ve hızlanma getirecektir size. Gelir akışınız, ödemeleriniz, yatırımlarınız gündeminize yerleşiyor. Gelirinizi artıracak yeni iş planları yapacaksınız, yeni uygulamalar halinde olacaksınız bu süreçte. İşinizi büyütmeye odaklanacaksınız. Bunlar dışında ev, emlak konuları 2.evdedir, bu yönde planlarınız varsa harekete geçeceğiniz bir süreç başlıyor.

İkizler ve Yükselen İkizler : Merkür size geliyor ! Her anlamda iletişim trafiğiniz hızlanıyor. Yeni bağlantılar kurabileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz, yeni ortamlara girebileceğiniz, etkinliklere katılabileceğiniz bir döngü bu. Zihniniz her zamankinden daha hızlı çalışacak, yeni kararlar alacaksınız, uygulayacaksınız. Bekleme süreci sonlandı, geride kaldı artık. Merkür-boğa burcunda iken tasarladığınız şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Fikirlerinizle öne çıkacağınız, daha çok göz önünde olacağınız, bolca yazışacağınız, bolca görüşeceğiniz keyifli bir Merkür transiti sizi bekliyor sevgili efendim.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 12.evinize Merkür geliyor. Sizin için bir inziva, içe dönme ve hazırlık dönemi olacak bu. Süreci, gerçekleştirmek istediklerinizi planlamak, detayları kurgulamak, adımlarınızı belirlemek için değerlendirin lütfen. Sonra 4 Haziran’da Merkür yengeç burcuna geçtiğinde, bunları hayata geçiriyor olacaksınız. Ayrıca Merkür-ikizlerde iken, ruhsal konulara, enerji ve şifa çalışmalarına, spritüel metodlara ilginizin artacağını ve bu yönde çokça yeni bilgi edineceğinizi, bunlardan fayda bulacağınızı söyleyebilirim. Eldeki işleri tamamlayın, arının, hedefler koyun ve hazırlanın bu döngüde 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Merkür 11.evinizde ilerlemeye başlıyor. Sosyal alandır burası, kalabalıklardır, gruplardır, arkadaş ve dostlardır. Size yeni arkadaş grupları, yeni ortamlar getirecektir buradan geçen bir Merkür. Bir kursa kayıt yaptırmak, bir organizasyona, vakfa, derneğe katılmak için çok güzel bir süreç, bu yönde bir şeyler oluşabilir. Hedeflerimizin ve ideallerimizin evidir aynı zamanda 11.ev. Amaçlarınız, istek ve dilekleriniz doğrultusunda planlı hareket ederek, güzel şeyler elde edebilirsiniz bu döngüde. Dostlarınızdan güzel destekler geliyor ayrıca. Arkadaş çevrenizle bağınızın, yardımlaşmalarınızın artacağı bir süreç.

Başak ve Yükselen Başak : 10.evinize Merkür geliyor, iş, kariyer alanı ve yaşamınızdaki otorite figürleriyle iletişimler öne çıkıyor. Yönetici, patron, amir, aile büyüğü gibi kişilerle ilgili yeni gündemler, yeni görevler, sorumluluklar doğabilir. Dialoglara dikkat. Bilgi paylaşımlarında gizliliğinizi önde tutun, kişisel şeylerinizi paylaşmamaya özen gösterin derim üstlerinizle.

Bunlar dışında terfi, zam, görev tanımında düzenlemeler, değişiklikler vb talepleri konuşmak için uygun bir dönem. İş kurmak isteyenler ise bol bol piyasa araştırması yapacak, hazırlık sürecinde ilerleyecekler Merkür desteği ile.

Terazi ve Yükselen Terazi : Merkür 9.evinize geliyor. Sizin için iletişim ve temaslar okul, eğitim, yüksek öğrenim, seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular üzerinden artıyor. Yeni bir seyahat yapabilirsiniz bu döngüde, uzak yerlerdeki yakınlarınızla bağlantılar kurabilirsiniz. 9.ev etkisiyle yeni keşifler ve deneyimler içinde bulabilirsiniz kendinizi. Hukuksal meseleleriniz varsa, Merkür bu konuları da aktive ediyor, ilerlemeler sağlanacaktır. Dinler, inançlar, hayat görüşü, felsefe bu evin temalarındandır ayrıca, bu açıdan da ufkunuzu genişletecek ve güncelleyecek Merkür düşüncelerinizi. Ticaret, danışmanlık, reklam, tanıtım faaliyetleri de hız kazanıyor.

Akrep ve Yükselen Akrep : 8.evinize Merkür geliyor. Ödemeler, borçlar, bankalarla bağlantılar, kredi talepleri, prim, sigorta gibi konular, bunlar dışında miras, nafaka, eşin geliri gibi ortaklaşa paralar üzerinden yeni gündemler, dialoglar, bağlantılar getiriyor size. Kredi çekmek, miras konularında, mal paylaşımlarında uzlaşmak, ilerlemek, alacaklarınızı temin edebilmek için güzel bir geçiş.

Ayrıca sezgiler artıyor, duygular derinleşiyor. Psikolojik olarak zorlanabilirsiniz 8.ev etkisiyle. 4 Haziran’da Merkür yengeç burcuna geçince rahatlayacaksınız, merak etmeyin 🙂 

Yay ve Yükselen Yay : 7.evinize Merkür geliyor. 7.ev ilişkilerdir, evlilik, eş, sevgili, partner, ayrıca iş ortağı, ortaklı ticari faaliyetler, anlaşmalar, kontratlar, sözleşmelerdir. Merkür buradan geçerken, ilişkinizde sorun yaşadığınız noktaları masaya yatırabilir ve çözüm bulabilirsiniz, uzlaşabilir, karar alabilirsiniz. Evlilik yönünde adımlar da atılabilir 🙂 Yeni bir iş ortağı, ortaklı bir girişim, bir sözleşme, bir işbirliği de mümkün yaşam çerçeveniz doğrultusunda. Güçleri birleştirmek, birlik olmak, birlikte hareket etmek fayda getirecektir bu süreçte.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Merkür 6.evinize geliyor, günlük temponuz hızlanıyor, gündelik yapılacak işler artıyor. Yeni görevler, yeni işler, yeni sorumluluklar olası. Bazı şeyleri rutin haline getirmeye başlıyorsunuz, kendinize daha fazla özeniyor, sağlığınıza daha iyi bakıyorsunuz. Yeni sağlıklı alışkanlıklar, yaşamınızı düzenleyecek yöntemler, değişiklikler mümkün bu süreçte. Spor, detoks, diyet için de gayet destekleyici 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 5.evinize Merkür geliyor. Renkli, eğlenceli, keyifli, yaşam coşkunuzu artıracak şeylerin, şansların evidir bu ev. Konuları güzeldir 🙂 Aşk bu evdedir. Çocuklar bu evdedir. Hobiler, etkinlikler, sanatsal faaliyetler bu evin temalarındandır. Merkür buraları aktive ediyor. Bir flört başlayabilir, çocuklarla ilgili yeni gelişmeler olası, hobileriniz doğrultusunda da güzel şeyler yapacaksınız sanırım 🙂 Sosyal ve eğlenceli bir dönem sizin için 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 4.evinize geçen Merkür ile aile ve ev alanı vurgulanıyor. Aile bireyleriyle iletişimler, onlara dair konular öne çıkıyor. Küslükler, dargınlıklar varsa Merkür ikizler burcundan geçerken konuları masaya yatırabilir, çözüm bulabilir, anlaşabilirsiniz.

Ayrıca evinize dair bakım, tadilat, boya, badana, dekorasyon değişiklikleri için iyi bir dönem.

Bunlar dışında 4.ev geçişi olması sebebiyle, geçmişi daha fazla anma, geçmişte kalmış üzüntüleri daha sık hatırlama eğiliminde olacaksınız bugünlerde. Lütfen kendinize bu kötülüğü yapmayın ! Ruhunuza eziyet etmeyin. Hayatın sizin için planladığı şeyler, yaşanması gerekenler yaşandı, sizinki bugünkü siz yaptı. Geçmişe minnettar olun ve bağlarınızı kesin. Yol almak için önümüze bakmak en güzeli çünkü 🙂 Güzel olasılıklara açın kendinizi.

 

Merkür-ikizler transiti ve etkileri bu şekilde sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi, astrolojik danışmanlık hizmeti için → İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Ayrıca @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

Güneş İkizler Burcunda 21 Mayıs – 21 Haziran 2019

Venüs Boğa Burcunda 15 Mayıs – 9 Haziran 2019 – Etkileri

Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019 – Etkileri

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!