Merkür Başak Burcunda 6-22 Eylül 2018

Merkür Başak Burcunda 6-22 Eylül 2018

Herkese merhabalar !

İletişimin, bilginin, zekanın gezegeni Merkür, 6 Eylül Perşembe günü itibariyle, yöneticisi olduğu, yani yüceldiği, başak burcuna geçiş yapıyor. Başak Merkür’ün kendi evi olduğundan, etkilerini güçlü şekilde gösterecek Merkür burada, bu da epeyce işimize yarayacak tabii 🙂

Daha düzenli olacağız, çözüm yaratacak pratik fikirler bulacağız. Daha çok çalışacak, daha verimli olacağız. Evimizde, ofisimizde derli toplu titiz olacak, temizlik yapacak, yaşam alanlarımıza çeki düzen vereceğiz.

Başak burcunun etkisiyle dilimiz sivrilecek ama, onu söyleyeyim. Eleştirel sözlerin, daha direct ve kırıcı konuşmanın mümkün olduğu bir süreç bu. Ona da dikkat edelim ki kalpler kırılmasın 🙂

Peki ‘Merkür-Başak transiti’, burçlar bazında nasıl etkiler getirecek, hadi birlikte bakalım.

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : İş hayatınıza, çalışma düzeninize dair konularda olumlu etkiler yaratacak, güçlü bir Merkür transiti başlıyor sevgili koçlar. İşinizi daha iyi noktalara taşıyacak fikirler bulmak ve onları pratik bir şekilde hayata geçirmek, verimli olmak, çabalarınızın karşılığını almak adına nefis etkiler yaratıyor Merkür. Sağlığınız için de iyi bir dönem. Diyet, spor, vb konular için de son derece destekleyici olacak bu transit sizler için.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Aşkta iletişimin artacağı bir dönem sevgili boğalar. Detayların konu olacağı bir süreç başlıyor açıkçası, ancak problemleri çözmek adına gayet olumlu. Çocuk sahibi boğa okuyucularım için ise, onlara dair konular ve halledilmesi gereken işlerle ilgileneceklerini belirteyim. Hobi, meşgale, sanatsal aktivite, vb için çok güzel bir etki bu arada. Bu dönemde yeni bir kursa başlamanız olası.

İkizler ve Yükselen İkizler : Evinize, yuvanıza ve aile bireylerine dair iletişim ve konuların atrtacağı bir dönem geliyor, çünkü 4.evinizde Merkür transiti yaşıyorsunuz. Tadilat, temizlik, vb için uygun bir süreç, kullanabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde negatif enerji temizliği yapmak, evinizin enerjisini arındırarak yükseltmek için çok doğru bir dönem. Bu noktada Evimizdeki negatif enerjiyi nasıl temizleriz ? yazımın faydası olabilir işinizi kolaylaştırmak adına. Bunun dışında geçmişten gelen ve bir süredir mesele olmuş konularda çözüme ulaşabileceğiniz bir transit olacak bu aynı zamanda. Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazım da burada. Faydaya vesile olmak adına açtığım bu siteden, en güzel şekilde yararlanmanız beni sevindirir tatlı okuyucularım 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 3.evinizde yaşanacak bir Merkür transiti sebebiyle, iletişimin, yakın çevreye, kardeşlere, akrabalara, komşulara dair konuların artacağı bir dönem. Ayrıca satış, pazarlama, internet, website, küçük eğitimler, kurslar, vb için de son derece güzel. Bilgiyi yaymak, paylaşmak, anlatmak, sosyal medyada daha aktif olmak için hevesli olacağınız bir süreç bu.

Aslan ve Yükselen Aslan : Para alanınız olan 2.evinizden Merkür geçecek. Dolayısıyla paraya, para kazanmaya, para biriktirmeye, yatırım yapmaya, kazanmaya, harcamaya dair düşünceler, fikirler, iletişimler yoğun olacak bu süreçte. Zihniniz parasal konularla meşgul olacak yani. Yeni yeme içme alışkanlıkları, dünya mutfakları ile ilgili bilgiler, gurme yiyecekler ve mekanlar öğreneceksiniz ayrıca bu dönemde. 2.ev yeme içme alanını da yönetir çünkü. Merkür de bilgiyi simgelediğinden, karın doyurmak yerine daha şık sunumlarla yemek, daha güzel tarifler öğrenmek, daha iyi restoranlar araştırmak gibi etkileri de olacak.

Başak ve Yükselen Başak : Merkür size geliyor, yeni fikirler, yeni iletişimler, yeni yeni bilgiler getiriyor size. İş, para, ticaret, eğitim, hayatınızı iyileştirecek, mevcuttan daha iyi hale getirecek her tür konuda destek olacak, çözüm fikirleri sunacak size Merkür. Siz başakların zihni her zaman aktiftir, fakat şimdi bir de yönetici gezegeninizi misafir edeceksiniz. Bir arı gibi çalışacağınız, iletişim kuracağınız, insanlara danışacağınız, vızır vızır bir süreç geliyor 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 12.evinizde Merkür’ün yer alacağı bu süreçte, sezgilerinizde inanılmaz bir artış deneyimleyeceksiniz. İç sesinizi dinlemenin, günlük akışın içerisinde karşılaştığınız şeylerdeki mesajları okumanın fayda getireceği, yol göstereceği bir dönem bu sizin için. Duyacağınız bir replik, göreceğiniz bir tabela, bir kitap ismi, vb her şey olabilir bu. Sorularınızın cevabı geliyor evrenden, antenleri açın derim 🙂 Haberci rüyalar da olası. Rüyalarınızı not alıp takip etmenizi öneriririm. Bir rüya günlüğü tutmak, hayatınıza yön vermek, işaretleri takip etmek adına fayda sağlar. Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilirsiniz sevgili teraziler.

Akrep ve Yükselen Akrep : 11.evinizde yaşayacağınız bu transit arkadaş grupları, dost çevreleri üzerinden çokça iletişim getirecek size. İlkokul, lise, vb eğitim hayatınızdan tanıdığınız arkadaşlarınızla bilgi paylaşımları, bolca yazışmalar, görüşmeler muhtemel görünüyor. Sosyal sorumluluk adına dernek, vakıf, vb bir hayır kurumun üye olmanız için de uygun bir dönem. Gönüllü çalışmaları destekleyecek bir Merkür transiti yaşayacaksınız.

Yay ve Yükselen Yay : Merkür 10.evinize geliyor ve iş+iş dışında yeni sorumluluklar, yeni görevler getiriyor sizlere. Yükselme, terfi, vb yenilikler için de görüşmelerin, konuşmaların yaşanabileceği bir dönem bu. Kariyer hayatınız dışında da, aile büyüklerine, ya da eşinize, çocuklarınıza dair gündemler ve halletmeniz gereken işler söz konusu. Devlet bağlantılı işler, evraklar, vb prosedür diyebileceğimiz işlemler de görünüyor bu arada 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 9. evinizde yaşayacağınız Merkür transiti, eğitim, öğretim, yabancı ülkeler, başka kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, ticaret, internet, danışmanlık, sosyal medya, tanıtım, satış, pazarlama ve ayrıca hukuksal alanda yeni gündemler, koşturmalar getiriyor size. Bu konulardan en az biriyle mutlaka meşgul olur ve halletmeniz gereken günlük işleri gerçekleştirirsiniz bu süreçte. Merkür, yaşamınıza dair önemli girişimlerin evrak, vb işlemlerini yaptıracak size bu dönemde. Hayırlı olsun tüm yeni sayfalarınız 🙂 Ayrıca dinler, inançlar, ideolojiler konusunda yeni bilgiler edineceğiniz, ibadethaneleri gezebileceğiniz, ufkunuzu açacak bir süreç bu.

Kova ve Yükselen Kova : Merkür, eşinizin geliri, ortaklaşa ticaretlerden elde ettiğiniz paralar, yatırımlar (özellikle altın), miras, nafaka, burs, prim, sigorta, kredi, alacaklar, ödemeler gibi konularda koşturacak ve işlemler yaptıracak size. Çünkü 8.evinize geliyor. Transiti bu evde yaşıyor olmanız sebebiyle spiritüel, okült konulara, bilinmeze, ölüm ve ötesi gibi gizemli olgulara merakınızın artacağı, bu konularda okuyacağınız, bir şeyler izleyeceğiniz, yeni bilgiler edineceğiniz bir transit bu ayrıca.

Balık ve Yükselen Balık : 7.evinize Merkür geliyor. İlişkiler, evlilik, evli olmak, evlilik teklifinde bulunmak ya da teklif almak gibi konular öne çıkıyor. Mevcutta bir ilişkisi olan balık okuyucularım için, artık ilişkiyi ciddi bir boyuta taşımak gibi isteklerinin olacağını, partnerle bu konuların konuşulacağını söyleyebilirim. Hayatında kimse olmayan okuyucularım için ise, yeni biriyle tanışmanın muhtemel olduğu, tanıma aşamasında olduğunuz biri varsa, ilişkinin bu dönemde başlayabileceğini söyleyeyim. Ayrıca sözleşme imzalamak, anlaşmalar yapmak, ortaklı işlere, ticari faaliyetlere girişmek gibi yenilikler de mümkün.

 

 

Bu arada 3-9 Eylül 2018 Haftası Astroloji Gündemi yazımı da sizler için buraya bırakıyorum sevgili okuyucularım.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Her bir gökyüzü gündemi için de sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Ek olarak, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Soru&Öneri ve sitem hakkında görüşleriniz için Menüde yer alan İletişim kutusunu buraya bırakıyorum. İçeriklerimle ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşabilir, beklentilerinizi aktarabilir, günden güne büyüyen bir aile olarak gördüğüm bu platformda, bana yorumlarınızı, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!