Merkür Aslan Burcunda 5-20 Ağustos 2020

Merkür Aslan Burcunda 5-20 Ağustos 2020

Merkür 5 Ağustos Çarşamba günü aslan burcuna geçti ve 20 Ağustos’a kadar aslanda olacak sevgili okuyucularım.

Yengeç transitinde daha çok evimizle meşgul etti bizi Merkür. Yeni eşyalar aldık, yer değiştiren şeyler oldu, düzenlemeler yaptık. Temizlikler yaptık. Yaşam alanımızı daha iyi hale getirdik. Ben de kendi adıma söyleyebilirim bunu. Bunları ben de yaptım 🙂

Ayrıca geçmişimizi, çocukluğumuzu daha sık andığımız, çocukluk yıllarımızdaki komşuları, güzel hatıraları konuştuğumuz, kimileri ile tekrar irtibat kurduğumuz, memleketimize gittiğimiz, köklerimizle bir araya geldiğimiz, aile büyükleri ile vakit geçirdiğimiz bir süreçti.

Şimdi artık aslan burcunda Merkür ve aslan burcu bambaşka temaları anlatıyor.

Eğlenmek, eğlenceli şeyler yapmak, hayattan keyif almak, gezmek, tatile çıkmak, arkadaşlarla programlar yapmak, hobilere zaman ayırmak, sanatla meşgul olmak, spor yapmak aslan burcu ile ilgili. Merkür bunları getirecek günlük hayatımıza. O yüzden keyifli bir süreç 🙂

Çocuklar, bebekler ve hamilelik temaları da aslan burcunun yönetiminde olduğundan çevrenizden hamilelik haberleri alabilirsiniz bu arada 🙂 İhtiyaç duyanlar tedaviye başlayabilirler.

Çocuk sahibi iseniz onlarla ilgili sorumluluklar ön planda olacaktır. Okul kayıtları, okul alışverişleri gibi.

Ayrıca aslan, saçları anlatır. Saçlarınızı kestirebilirsiniz, rengini değiştirebilirsiniz, bakım yaptırabilirsiniz bu döngüde.

Aslan burcu vucütta kalbi simgelediğinden, çevrenizden birileri anjiyo olabilirler, operasyon geçirebilirler. Bu tür haberler de getirebilir Merkür.

Şimdi Merkür’ün aslan transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 5.evinizde ilerleyecek aslan burcunda iken. Bu döngüde hayatın eğlencesine, keyfine daha çok odaklanacağınızı, sevdiğiniz aktivitelere daha çok vakit ayıracağınızı anlıyoruz buradan 🙂 Yeni hobiler edinebilirsiniz ayrıca. Sanatsal çalışmalarınız artabilir.

Sahip olduğunuz donanımları, yetenekleri daha görünür kılmak isteyebilirsiniz, güzel paylaşımlar yapabilirsiniz.

Ayrıca aslan burcu, hamilelikle, çocuklarla ilgili bir alan. Merkür size çevrenizden bir hamilelik haberi getirebilir. Çocuk sahibi olmak için tedavi olmayı düşünenler araştırma yapabilir, bilgi toplayabilirler bu döngüde. Süreçlerini başlatabilirler.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 4.evinize geliyor. Aile içi iletişimler artıyor. Aile büyüklerinizle daha sık görüşebilirsiniz. Ailenin sahip olduğu maddi varlıklar, arsa, tarla, arazi konuları konuşulabilir. Tapu işlemleri, emlak konuları doğabilir. İmzalı işler, işlemler olabilir.

Bunlar dışında kira sözleşmenizin yıllık yenilenme zamanı da gelmiş olabilir. Evlerle, mülklerle ilgili imzalı konular olası.

Ayrıca taşınmak isteyenler araştırmalarını yapabilirler, bir yerlere haber bırakabilirler, bağlantılar kurabilirler, istedikleri yönde bir ev bulabilirler bu Merkür geçişinde.

Geçmişi, çocukluk yıllarınızı, eskiden oturduğunuz yerleri, eski komşuları, dostları daha çok anacağınız bir süreç bu ayrıca. Tekrar bağlantı kuracağınız kişiler de olabilir. Çocukluğunuza ait figürler karşınıza çıkabilir 🙂


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Ticari faaliyetler, sunumlar, iletişimler, yazışmalar, bağlantılar, toplantılar artıyor. Dijital alanda ortaya yaratıcı işlerin çıkabileceği bir süreç. Özgüveniniz yükseliyor. Sosyal medyada beğenilecek, eğlenceli, yaratıcı, keyifli, güzel paylaşımlarınız da olabilir.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla haberleşmeleriniz de artacaktır Merkür 3.evden geçerken.

İlkokuldan, liseden, geçmiş yıllardan, eğitim hayatınızdan arkadaşlarınızla eğlenceli programlar yapabilirsiniz ayrıca. Güzel bir tatil planı olabilir, şehrin içinde geziler olabilir. Keyifli bir transit.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

2.evinize geliyor Merkür.

İyi kazanmak, doğru harcamak, parayı yönetmek, parayı çoğaltmak, daha konforlu bir hayat sürmek, doğru yatırımlar yapmak, gelirleri büyütmek olacak bu süreçte odak noktanız. İyi fikirler bulabileceğiniz bir dönem.

Hobilerinizden de para kazanabileceğinizi söylüyor Merkür. Uygulamaya geçmeseniz bile, konuyu şekillendirilebilir, planlamasını yapabilirsiniz. Neler yapmanız gerektiğini tasarlayabilirsiniz.

Parasal konulara ve hayatın keyiflerine, lükslerine odaklanacağınız bir Merkür transiti.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 1.evinize geliyor. Güzel bir etki. Neden ? Çünkü Merkür geldiği yere yeni fikirler, yeni bilgiler, yeni planlar, iletişimler, bağlantılar getirir.

Gündeminizde olan konularda araştırmalar yapabileceğiniz, ihtiyaç duyduğunuz bilgilere bir şekilde ulaşabileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz, çevrenizdeki insanlarla daha fazla iletişim kuracağınız bir transit.

Araba almak ya da arabanızı satmak gibi bir niyetiniz varsa, bu süreçte harekete geçebilirsiniz.

Merkür fikirlerinizi, bilgilerinizi paylaşma fırsatı verecek bolca size. Bunlar dijital alanlar da olabilir, arkadaş çevrenizde sohbet ortamları da olabilir.

Düşüncelerinizi paylaşmak, yazmak, anlatmak isteyeceğiniz bir dönem. Yeni kurslar, eğitimler de olası.


Başak ve Yükselen Başak :

12.evinize Merkür geliyor.

‘Sessizleşmek’ şeklinde özetleyebileceğim bir dönem bu sizin için. İnsanlar arasında olmak yerine, kendinizle kalmak isteyeceğiniz, kendinizi dinlemeye ihtiyaç duyabileceğiniz bir dönem.

Psikoloji kitapları okuyabilir, bu yönde bilgilerinizi artırabilirsiniz Merkür’ün 12.ev geçişi ile. Kendinizde ruhsal olarak bir dönüşüm yaratmak, biraz hayatı rölantiye alıp yenilenmek için iyi bir süreç.

20 Ağustos’ta Merkür başak burcuna geçtiğinde, oldukça aktif bir süreç başlayacak sizin için. Çokça iletişim kuracaksınız. İş hayatınızda grörüşmeler, toplantılar artacak. Günlük hayatta yapmanız gerekenler artacak. O yüzden güç toplayacağınız bir mola olsun bu süreç mümkün olduğunca.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 11.evinizde ilerlemeye başlıyor. Keyifli bir alan. Arkadaşlarınız var 11.evinizde 🙂 Sosyal hayatınız var.

Demek ki daha fazla sosyalleşeceğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz.

İş ortamında departman içerisinde daha aktif roller üstlenebilirsiniz ayrıca. İyi fikirler bu dönemde sizden gelecektir 🙂 Bilgileriniz yön gösterici olacaktır iş arkadaşlarınız için.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 10.evinize geliyor.

Resmi işlemleriniz olabilir devlet dairelerinde. Teslim etmeniz gereken evraklar, yapmanız gereken kayıtlar, başvurular olabilir.

Eğer çalışıyorsanız, işiniz biraz daha yoğun ama bir o kadar da verimli olabilir bu süreçte. İşe yarayacak, güzel fikirlerinizle üstlerinizden takdir görebilirsiniz. Yöneticilerinizle daha fazla dialog kuracağınız, daha fazla toplantı halinde olacağınız bir transit yaşıyorsunuz.

Başarılı bir dönem ama bir tık eğlencesi eksik diyebilirim. 10.ev geçişleri daha çok, görev ve sorumluluk merkezinde ilerliyor.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 9.evinize geliyor.

Eğer yüksek öğrenim hazırlığınız varsa, lisans, yüksek lisans ya da doktora için bir hazırlık halinde iseniz, oldukça hareketli bir süreç başlıyor sizin için bu konularda. 20 Ağustos’a kadar olan dönemde başvuru koşullarını araştırmak, gereken evrakları öğrenmek, hazırlamak, mülakatlar, vb işler olabilir. Araştırmalar yapabilir, birileriyle görüşebilir, deneyimlerinden, tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz.

Akademik çalışmalarınız, makaleleriniz yayınlanabilir. Hocalarla iletişimleriniz artabilir.

Bir de kimlerle dialoglar artar ? Uzaklarda yaşayan dostlarınızla, akrabalarınızla.

Bu arada uzak yerlere seyahatleriniz de olabilir. Kardeşiniz varsa, onun bir seyahati de olabilir.

Ayrıca Merkür 9.evinizde iken hayata, hayatın işleyişine, evrenin yasalarına dair pek çok farkındalık kazandıracak size. Bir uyanış, bir bilinçlenme ve derinlik yaratacak, güzel bir transit.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

8.evinize Merkür geliyor.

Venüs keyiflerdir, eğlencelerdir, tatillerdir, güzelliktir, bakımdır, alışverişlerdir. 8.evden geçen bir Venüs, abartılan harcamaların sorun yaratabileceğini gösteriyor. O yüzden alışveriş yaparken ‘Buna gerçekten ihtiyacım var mı ?’ ya da ‘Şu an gerekli mi ? Ertelenebilir mi ?’ diye düşünmenizi öneririm.

Aşkta, özel ilişkilerde daha ziyade sorunların konuşulabileceği bir zaman dilimi. Özellikle maddi konuları kastediyorum.

Psikolojik problemleriniz varsa, sizi bunaltmış olan, uzun zamandır devam eden konular varsa, size iyi gelecek şeyler bulabilir ve depresif etkileri aşağı çekebilirsiniz. Bu da sürecin olumlu yanı.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 7.evinize geliyor. Evliliğiniz, ilişkiniz ve ortaklıklarınız bu ev kapsamında.

Hayatınızda biri varsa, daha ziyade partnerin yaşamındaki konular, onun sorunları, size ihtiyaç duyduğu noktalar ön planda olacak.

Evlilik hazırlıkları, planlamalar yapılabilir. Ama ben evlilik için bu yılı pek önermiyorum danışanlarıma. Onu da not düşmüş olayım sizin için.

İş yaşamınızda yeni anlaşmalar doğabilir. Yeni bağlantılar ile ağınızı genişletebilirsiniz. İmzalı konular gündeme gelebilir. Ortaklık kurabilirsiniz. Ekibinizi büyütebilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 6.evinize geliyor.

Eğer bir süredir tatildeyseniz, işe ara verdiyseniz, işe dönüş zamanı geldi sizin için.

Çalışma hayatı içerisinde daha yoğun olabilirsiniz. Biraz uğraştıracak arşiv, düzenleme, dosyalama işleri verilebilir size. İş ortamınızda dialoglarınız artabilir, arkadaşlarınızla iletişimleriniz kuvvetlenebilir. İşinizde iyi fikirleriniz verimin artmasını sağlayabilir.

İş dışında da temposu yüksek bir dönem. Gün içinde yapmanız gereken işler çıkaracaktır Merkür size.

Sağlık konusu da bu evde olduğu için, ailenizden birini doktora götürmek, kontrollere götürmek gibi hastane işleriniz de olabilir. Büyük sağlık sorunları kastetmiyorum. Onu da söyleyeyim.

Bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi düşüneceksiniz Merkür burada iken. Daha verimli ve daha düzenli bir hayat istediğinizi, yeni faydalı rutinler oluşturmanın size iyi geleceğini fark edeceksiniz.


Ağustos ayı astroloji gündemi, burç yorumlarınız ve ay boşlukta takvimi aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Ağustos 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020, İkizler Burcu Ağustos 2020,

Yengeç Burcu Ağustos 2020, Aslan Burcu Ağustos 2020, Başak Burcu Ağustos 2020,

Terazi Burcu Ağustos 2020, Akrep Burcu Ağustos 2020, Yay Burcu Ağustos 2020,

Oğlak Burcu Ağustos 2020, Kova Burcu Ağustos 2020, Balık Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!