Merkür Aslan Burcunda 11 – 29 Ağustos 2019

Merkür Aslan Burcunda 11 – 29 Ağustos 2019

İletişim gezegeni Merkür, 2 Ağustos itibariyle retrosunu tamamladı, yengeçte ilerlemeye başladı, şimdi ise aslan burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

29 Ağustos’a kadar aslan burcunda olacak ve bu burcun temalarında çokça iletişim, haberleşme getirecek bize. Eğlenceli bir transit olacağını en baştan söyleyeyim 🙂

Aslan burcunun temaları keyiflidir çünkü. Gezegenler buradan geçerken bize iyi hissettiren şeyler getirirler 🙂

Aslan özgüvendir, kendini gösterebilmektir, girişkenliktir, yetenekleri sergilemektir.

Dolayısıyla iletişimlerinde aslan burcunun cesaretinde olacağımız, yapabildiklerimizle beğeni toplayacağımız, parlak bir dönem.

Ayrıca aslan burcu, keyif aldığımız şeyleri simgeler. Tatiller, geziler, kutlamalar, organizasyonlar, partiler, sanatsal faaliyetler, gösteriler, konserler, ayrıca alışverişler, lüks tüketimler daha bir ön planda Merkür aslan geçişi ile.

Kurslara kayıt yaptırmak, yeni bir hobiye başlamak için çok güzel bir dönem olduğunu da belirteyim.

Aşkta da hereketli, eğlenceli bir dönem 🙂

Merkür-aslan transitinin burçlara etkileri ise şöyle :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 5.evinizde ilerleyecek olan Merkür, eğlenceli günler vaad ediyor size. Yeteneklerinizi göstereceğiniz, daha fazla göz önünde olacağınız bir süreç. Ayrıca yeni hobiler, yeni kurs kayıtları için uygun bir dönem.

5.ev, aşk evidir aynı zamanda. Merkür yeni flörtler, yeni tanışmalar da getirebilir bu evden geçerken.

Bir süredir motivasyonunuzun düştüğünü gözlemliyorsanız hayata karşı, bu transitin enerjinizi yenileyeceğini söyleyebilirim.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 4.evinizden geçecek Merkür ile aile ve ev alanı aktifleşiyor. Aile bireyleriyle iletişimler, onlara dair konular, evinizle ilgili yapmanız gerekenler öne çıkıyor.

Bakım, tadilat, boya, badana, dekorasyon değişiklikleri olası.

Bu arada 4.ev olması sebebiyle, geçmişi daha fazla anma, geçmişteki üzüntüleri, olay ve durumları daha sık hatırlama, melankolik ruh halleri, biraz da karamsarlık etkisi söz konusu. Size neler iyi geliyorsa, o şeylerle meşgul olun, sosyalleşin, eve kapatmayın kendinizi, olur mu 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : 3.evinize Merkür geliyor, yakın çevre iletişimleriniz, kardeşlerle, akrabalarla haberleşme trafiğiniz artıyor. Komşular için de aynı şey geçerli.

Eğitimler, seminerler, kurslar, sosyal medya, e-ticaret konularında yeni adımlar, fikirler ve uygulamalar için aktif, verimli bir döngü.

Çokça gezegeceksiniz ayrıca. Kısa seyahatler, şehrin tadını çıkaracağınız günler geliyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 2.evinize gelen Merkür, parasal konularda gündemlerinizi artırıyor.

Maddi koşullarınız, işiniz, kazancınız, ödemeleriniz, yatırımlarınız, masraflarınız, her tür parasal konu ön planda.

Ev almak, ev satmak, mülklerin yönetimi, kiralama, kira kontratı, tapu işlemleri, evrak konuları getirebilir ayrıca Merkür burada size.

Bir de gastronomi, yeme-içme alanları bu evin yönetiminde. Bilginizi artırabileceğiniz, kurslara katılabileceğiniz, keyifli bir dönem 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Merkür geliyor burcunuza. Yazılı-sözlü, her tür iletişiminiz artıyor, haberleşme trafiğiniz güçleniyor. Görüşmeler, yazışmalar, buluşmalar görünüyor 🙂

Yeni insanlar tanıyabileceğiniz, keyifli bir dönem. Sosyalleşmek istiyorsanız kullanın mutlaka, uygun zamanlardan geçiyorsunuz 🙂

Bolca yeni fikir getirecek ayrıca Merkür size. Hedeflerinizle ilgili, ‘bunu neden düşünemedim, tabii ki, böyle de yapabilirim, şöyle yaparsam da olur’ diyeceğiniz parlak fikirler geliyor. Çözüm bulacaksınız konularınız için, ne yapmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Aktif bir zaman dilimi, gayet güzel 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 12.evinize Merkür geliyor. Biraz sönük bir döngü açıkçası.

İçsel anlamda kuvvetli, bakın, öyle bir olumlu yanı var. İçe döneceksiniz, ruhsal problemlerinize çözüm bulabileceksiniz, şifalanmak adına çok çok iyi bir geçiş, bu da oldukça kıymetli bir şey tabii ki.

Ama dış dünyaya kendinizi pek de ifade etmek istemeyeceğiniz, biraz özgüveninizin düşebileceği, geri planda durmak isteyceğiniz bir dönem.

Geçecek mi, tabii ki geçecek 🙂 29 Ağustos ve sonrasında oldukça aktif ve görünür kılacak Merkür sizi 🙂 Kendi içinizde bir şeyleri halledin bu süreçte. Amaç ve niyet bu olsun. 12.ev geçişinden bu şekilde yararlanabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi : Merkür 11.evinizde ilerlemeye başlıyor. Sosyal çevredir bu alan, kalabalıklardır, gruplardır, arkadaş ve dostlardır. Yeni arkadaş grupları, farklı ortamlar getirebilir buradan geçen bir Merkür size. Dostlarınızla bağınız açısından olumlu bir dönem.

Bunlar dışında, 11.ev olması sebebiyle, bir kursa kayıt yaptırmak, bir organizasyona, vakfa, derneğe katılmak için çok güzel bir süreç, bu yönde yeni şeyler dahil edebilirsiniz yaşamınıza. Hem fayda üretmek, hem sosyalleşmek, yenilenmek olur böyle bir adım sizin için.

Yükseleninize uyumlu açı yapacak bir transit, genel olarak güzel geçecektir 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 10.evinize Merkür geliyor, haritanın tepe noktasıdır burası.

İş, kariyer yaşamınız, yaşamınızdaki patron, yönetici, müdür, amir gibi otorite figürleriyle iletişimleriniz öne çıkıyor. Yeni görevler, sorumluluklar doğabilir, iş yükünüz artabilir biraz.

Terfi, zam, vb konuları konuşmak için uygun bir transit, özellikle Merkür’ün iyi açı aldığı bir günü seçebilirsiniz, bu yönde bir isteğiniz varsa. Ben gezegen açılarını aktarıyorum aylık, haftalık paylaşımlarımda, yararlanabilirsiniz.

İş kurmak isteyenler için, araştırma, fikir-öneri alma açısından bilgi akışının hızlanacağını söyleyebilirim.

Aile büyükleriyle ilgili konular aktif ayrıca.

 Yay ve Yükselen Yay : Merkür 9.evinize geliyor. Sizler için iletişim ve haberleşme trafiği eğitim, yüksek öğrenim, seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular üzerinden artıyor. Bu temalarda hızlanan bir gündeminiz var.

Yeni bir seyahat yapabilirsiniz, uzak yerlerdeki yakınlarınızla dialoglar artabilir. Hukuksal meseleleriniz varsa, Merkür bu konuları da aktive ediyor, gelişmeler olacaktır.

Dinler, inançlar, ideolojiler, hayat görüşü, felsefe bu evin temalarındandır ayrıca, bu açıdan da ufkunuzu genişletecek Merkür.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 8.evinize Merkür geliyor. Ödemeler, kredi kartları, borçlar, bankalarla bağlantılar, kredi talepleri, prim, sigorta gibi konular, bunlar dışında miras, nafaka, eşin geliri gibi ortaklaşa paralar üzerinden dialoglar, yeni gelişmeler olası. Bu temalarda uzlaşmak için uygun bir dönem.

Kredi çekmek için de uygun döngü.

Ayrıca sezgileriniz güçleniyor 8.ev etkisiyle. Biraz geriye çekilip bir şeyleri sorgulayacağınız, bakış açılarınızın değişeceği, farkındalığınızın artacağı bir zaman dilimi.

Kova ve Yükselen Kova : Tam karşınıza, 7.evinize Merkür geliyor.

7.ev ilişkilerdir, evlilik, eş, sevgili, partner, ayrıca iş ortağı, ortaklı ticari faaliyetler, anlaşmalar, kontratlar, sözleşmelerdir. Merkür buradan geçerken, ilişkinizde sorun yaşadığınız noktaları konuşabilir, çözüm bulabilirsiniz.

Mevcutta iyi giden bir ilişkiniz varsa, evlilik gündeme gelebilir, bu yönde bir adım atabilirsiniz.

Yeni bir iş ortağı, ortaklı bir ticari girişim, bir sözleşme, bir işbirliği de mümkün, eğer bu olasılığa müsait bir yaşam çerçeveniz varsa.

Balık ve Yükselen Balık : Merkür 6.evinize geliyor, günlük temponuz hızlanıyor, gündelik yapılacak işler artıyor. Yeni görevler, yeni sorumluluklar olası.

İşinize, çalışma ortamınıza dair yoğunluklar var. İş arkadaşlarınızla ilgili konular da olabilir.

Sağlık evidir bu ev aynı zamanda, doktor, muayene, hastahane işleriniz olabilir bu transitte. Doğrudan sizin de olabilir, bir yakınınızın konusuyla da ilgilenebilirsiniz, birine hasta ziyaretine gidebilirsiniz mesela.

Sağlıklı yaşam konusunda bilginizi artıracağınız bir geçiş.


Merkür aslan burcundan geçerken, burçlar için genel olarak bu olasılıkları getirecek sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi, astrolojik danışmanlık hizmeti için → İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Ağustos ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Ağustos 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Ağustos 2019, Boğa Burcu Ağustos 2019, İkizler Burcu Ağustos 2019, Yengeç Burcu Ağustos 2019,

Aslan Burcu Ağustos 2019Başak Burcu Ağustos 2019, Terazi Burcu Ağustos 2019, Akrep Burcu Ağustos 2019,

Yay Burcu Ağustos 2019, Oğlak Burcu Ağustos 2019, Kova Burcu Ağustos 2019, Balık Burcu Ağustos 2019

Gökyüzündeki diğer güncel transitler ve etkileri ise şöyle :

Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz – 23 Ağustos 2019

Mars Aslan Burcunda 2 Temmuz – 18 Ağustos 2019

Venüs Aslan Burcunda 28 Temmuz – 21 Ağustos 2019

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!