Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Merkür 11 Kasım Çarşamba günü akrep burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 1 Aralık’a kadar akrepte olacak.

Merkür düşünme şeklimizi, zihnimizin nasıl çalıştığını, zihinsel süreçlerde nelere daha fazla odaklandığımızı, nasıl düşündüğümüzü, neleri düşündüğümüzü anlatır.

Merkür hangi burçta ise o burç gibi düşünürüz. O burcun ana enerjisi hakim olur zihinsel süreçlerimize.

Akrep çok derin bir burç. Merkür burada iken görünenin ötesinde ne olduğunu merak edeceğiz. Görünen ile yetinmeyeceğiz. Daha fazla bilgiya sahip olmak, araştırmak, olayların perde arkasına bakmak isteyeceğiz. Sırlara, gizli stratejilere merakımız artacak.

Tabii ki her şeyi gördüğümüz, algıladığımız kadar zannetmemek güzel ama merak ve şüphe abartılmamalı.

Akrebin gölgesinde korkular, kuruntular, takıntılar, şüphecilikler var. Bu anlamda dengede kalmak önemli. Hayata, dünyaya, düzene dair bir şeylerin arkasında ne olduğunu merak etmek ufkumuzu açar, evet. Bu anlamda şüphe iyidir ama insan ilişkilerinde problem yaratır.

Kuruntular, gerçeklik payı olmayan şüpheler ile ilişkilerinize zarar verebilirsiniz. Dolayısıyla akrebin bu enerjisine çok kapılmadan, sevdiklerinize, yakın çevrenize karşı sevgi ve güven enerjisinde olmanızı öneriyorum.

İletişimi de sembolize ediyor Merkür. Kelimeleri doğru seçmek, sivri dilli olmamak, imalarda bulunmamak adına daha fazla özen gerektiriyor bu dönem.

Bunlara dikkat edelim.

Diğer yandan bir şifalanma süreci aslında bu.

Korkuları fark etmek, dönüştürmek, iyileştirmek, takıntılı düşüncelerden özgürleşmek için karşımıza ihtiyaç duyduğumuz şeyler çıkabilir bu etki altında. ‘Ne yapabiliriz? Nasıl dönüşebiliriz ?’e bakalım o yüzden. Odağımız burada olsun.

Bize iyi gelen, gelmeyen şeyleri gözden geçirelim. Derinlerdeki duygusal ihtiyaçlarımızı, neyi neden yaptığımızı, neyi neden istediğimizi fark edelim. Şifa, en başta fark etmekle geliyor. En güzel şekilde değerlendirelim bu dönüşüm etkisini.

Akrep parasal konularla, borçlarla, kredilerle, tazminat, sigorta, prim, vergi, muhasebe, denetim gibi konularla da ilgili bir burç. İşinizde finansal anlamda, yasal anlamda yapmanız gerekenler bu süreçte karşınıza çıkabilir.

Burslar, aileden, eşten, başkalarından gelen kaynaklar da yine akrep yönetiminde. Bu açıdan destekleyici bir süreç. İhtiyaç duyduğunuz maddi kaynaklar başkalarından gelebilir.

Şimdi Merkür’ün akrep transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 8.evinize geliyor.

Borçlar, ödemeler, borçları yapılandırmalar, kredi çekmek, kredi kartına başvurmak gibi işlemler,  finans, vergi, denetim, prim, sigorta, tazminat konuları, muhasebecilik işlemleri, alacakların tahsili, 8.ev temaları arasında. Bankacılık işlemleriniz olabilir bu transitte.

Ortak gelirlerin, mülklerin paylaşımı, miras paylaşımı gibi konular varsa hayatınızda, bu konularda gelişmeler olabilir. Beklemede olan şeyler sonuçlanabilir.

Sezgilerinizin kuvvetleneceği bir süreç olduğunu da ekleyeyim. Ruhsal derinliğinizi artıracak şeyler okuyabilir, izleyebilirsiniz. İçsel anlamda bir temizlik dönemi.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 7.evinize geliyor.

Hayatınızda biri varsa ilişkinize ve kendisine dair konular öne çıkacaktır. Evlilik/ilişki içinde parasal konular da gündeme gelebilir. Hayat arkadaşınıza destek vermeniz gerekebilir ya da o sizin bir ödemeniz için devreye girebilir, yardımcı olabilir.

İş ortaklarınız varsa, bir komisyon verdiğiniz, birlikte kazandığınız kişiler varsa gelirlerin paylaşımı yapılabilir. Oturup birlikte anlaşmanızın detaylarını yeniden planlayabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 6.evinize geliyor.

İşinizde verimliliğinizin artacağı bir dönem. Günlük hayat temponuzun hızlanacağı, gündelik işlerin çoğalacağı, sizi meşgul edecek detayların çıkabileceği bir süreç. İşinizde muhasebe tarafı, finansal konular öne çıkabilir özellikle.

Evcil hayvanlarınız varsa eğer, bu ara biraz uğraştırabilirler sizi. Bakımlarına daha fazla özenmeniz gerekebilir.

Aynı şekilde kendi sağlığınızı, bağışıklığınızı, bedensel enerjinizi de yüksek tutun. 6.ev geçişlerinde, mevsimsel sağlık sorunları, üşütmeler, soğuk algınlıkları olabiliyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 5.evinizde ilerleyecek. Hobilerin, eğlenceli aktivitelerin alanı burası. Yeni ilgi alanları getirebilir size. Var olanlarda gelişebilirsiniz.

Çocuk sahibi olanlar için onların eğitim konusunun öne çıkacağı bir süreç. Yeni kararlar, düzenlemeler, uygulamalar olabilir okullarla ve derslerin işleyişi ile ilgili konularda.

Aşkta, flörtlerde, yeni başlamış olan ilişkilerde biraz şüpheci bir dönem. Güven sorunu yaşayabilirsiniz. Negatif olasılıklara fazla odaklanabilirsiniz, kuruntular, içsel huzursuzluklar yaşayabilirsiniz. Kendinize bunu yapmayın. Onun yerine karşı tarafı daha iyi tanımak için zaman verin kendinize. Her şeyin hemen hızlıca olması gerekmiyor. Hızlıca bir şeylere başlamak yerine, daha iyi tanımaya çalışın karşı tarafı.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 4.evinize geliyor.

Ev, yuva, konut, emlak, evle ilgili işler, ev eşyaları, ev düzeni, yaşam alanı demek 4.ev. Ailemiz, aile bireyleri, aile köklerimiz, büyüklerimiz de 4.evde.

Taşınmak, ev almak, ev satmak gibi planı, niyeti, gündemi olanlar bu süreçte yeni gelişmeler yaşayabilirler. Ev kredisi almak isteyenler işlemlerini yapabilirler. Bir arazinin, arsanın satış konusu varsa gerçekleşebilir.

Aile bireyleri arasında borç alma verme konuları olabilir. Maddi anlamda birbirinize destek olabileceğiniz bir süreç.

Ev içinde yenilenmesi gereken eşyaları ve aletleri yenileyebilirsiniz ayrıca.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İletişimler, görüşmeler, sohbetler, yakın yerlere geziler, gidiş gelişler artıyor.

Ticari faaliyetler için destekleyici bir Merkür geçişi. Bağlantılarınız, anlaşmalarınız, siparişleriniz artabilir. Yaptığınız işleri daha fazla tanıtma, duyurma imkanı bulabilirsiniz.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular ve günlük olarak sık görüştüğünüz kişiler de 3.ev temasıdır. Onlarla iletişimler de artacaktır. Yeni konular doğabilir bu figürlerle ilgili. Özellikle parasal konular.


Terazi ve Yükselen Terazi :

2.evinize Merkür geliyor.

Zihniniz parasal konularda, kazanmakta, biriktirmekte, paranızı çoğaltmakta olacak bu döngüde. Yatırım yolları araştırabilirsiniz kendiniz için, başkalarından fikirler alabilirsiniz.

Parasal anlamda bir tıkanıklık varsa hayatınızda, kendini tekrar döngüler varsa, buraları analiz etmek, kök nedenlerini fark etmek, iyileştirmek, şifalandırmak için iyi bir dönem.

Bakış açılarınıza bakın. Onlar kime ait ? Kimden aldınız o kodları ?

Paraya layık olmadığınızı mı düşünüyorsunuz ? Ne yaparsanız parayı hak ediyor olacaksınız ? Paranın zor kazanılan, zor elde edilen bir şey olduğuna mı inanıyorsunuz ? Böyle düşünmeyi size kim öğretti ? İşte buralara bakın Merkür akrepte ve 2.evinizde iken.

Sizi sınırlayan inançları fark edin ve dönüştürme yoluna çıkın bu döngüde.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 1.evinize geliyor. Merkür geçişleri zihinsel anlamda çok verimlidir. Merkür yeni fikirler, kararlar ve başlangıçlar getirecek size.

Dış dünyayla olan bağlantınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz, sohbetleriniz, haberleşmeleriniz artacaktır ayrıca.

Gündeminizde olan konularda derin araştırmalar yapabileceğiniz, kendi iyiliğiniz için yeni kararlar alabileceğiniz bir dönem. Ayrıca imzalı işler, anlaşmalar gündeme gelebilir. Hareketli ve verimli bir süreç.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 12.evinize geliyor.

Bir şeylerin perde arkasını görebileceğiniz, görünür olmayan şeylerin iç yüzünü öğrenebileceğiniz bir dönem.

Bunun dışında sosyal hayatınız açısından durgun bir döngü olabilir bu. İletişimler azalabilir.

Psikolojiye dair yeni şeyler öğrenebileceğiniz, daha fazla okuyup, daha fazla araştıracağınız, derinlikli bir şifa süreci bu sizin için.

Bu dönemde önemli başlangıçlar yapmayın. Özellikle parasal konularda büyük adımlar atmayın. Yeni borçlara girmemenizi, kredi çekmek istiyorsanız bunu 12.ev sürecinde yapmamanızı öneririm. Büyük atılımlar 12.ev döngüsünde yapılmaz. Yapılması halinde istenen sonuçları, çoğunlukla vermiyor çünkü. Hatta bazen hiçbir sonuç vermiyor ve konu kaotik bir hal alabiliyor.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 11.evinize geliyor.

Arkadaşlarınız, dostlarınız, sosyal hayatınız, ekip çalışmalarınız, projeleriniz bu ev kapsamında.

Arkadaş çevreniz içinde iletişimler, haberleşmeler artıyor. Bir araya gelebilirsiniz. Keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

İşinizde yeni projelerde, kurulacak yeni ekiplerde yer alabilirsiniz ayrıca. İşinizi geliştirecek, güncelleyecek fikirler bulabilirsiniz.

Sosyal sorumluluk faaliyetleri, toplumun faydası için yapılan şeyler de 11.ev ile bağlantılı. Bir kampanyaya katılabilirsiniz. Bir oluşuma, bir çabaya destek verebilirsiniz. Katkınızı sunabilirsiniz Merkür buradan geçerken.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 10.evinize geliyor.

Kariyer yaşamınızda yeni gelişmeler olabilir. Yöneticilerle dialoglar artacaktır. Yönetimden yeni kararlar da gelebilir işleyiş içerisinde.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Yani otoritenin ve konulmuş olan kuralların gerektirdiği işlemleri yapabilirsiniz Merkür 10.evinizde iken.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 9.evinize geliyor.

Üniversitede olanlar, eğitim hayatı olanlar, akademik çalışmaları olanlar için hızlı bir dönem. Hem çalışmalar hızlanır, hem iletişimler artar, haberleşmeler olur.

Bunun dışında başka şehirlere ya da ülkelere seyahatleriniz de olabilir. Aileden birinin bu yönde bir gündemi olabilir.

Şehir dışında ya da başka ülkede yaşayan yakınlarınızla aranızda parasal işlemler, para transferleri, bankacılık işlemleriniz olabilir.


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020Aslan Burcu Kasım 2020, Başak Burcu Kasım 2020,

Terazi Burcu Kasım 2020, Akrep Burcu Kasım 2020, Yay Burcu Kasım 2020,

Oğlak Burcu Kasım 2020, Kova Burcu Kasım 2020, Balık Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!