Merkür Akrep Burcunda 10-30 Ekim 2018

Merkür Akrep Burcunda 10-30 Ekim 2018

Selamlar kıymetli okuyucularım !

Merkür, 10 Ekim 2018 itibariyle terazi burcundaki transitini tamamlayarak akrep burcuna geçiyor.

Parasal alanda yeni konular, yazışmalar, görüşmeler, dialoglar getirecek bu transit bizlere.

Aynı zamanda sağlık konuları, ameliyatlar, psikolojik kronik problemler, onlar için aranan çözüm yolları, çabalar gibi gibi çoğaltabileceğimiz konuları kapsayan, problematik bir alan olan 8.ev aktifleşiyor, dolayısıyla Merkür bu temaları da vurgulayacak.

Şimdi Merkür-akrep transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 8.evinize geçen Merkür ile parasal alanda yeni gelişmeler, gündemler görünüyor. Ancak 8.evin kapsadığı paralar, kendiniz çalışarak kazandığınız paralardan ziyade, başkalarından elde ettiğiniz gelirlerdir. Burs, kredi, nafaka, miras gibi paralardan yana yeni konular oluşabilir. Doğum haritanızdaki gezegenlerle temaslara, açılara bağlı olarak olumlu-olumsuz gelişmeler olası. Çünkü her zaman belirttiğim gibi, burçlar için genel yorumlar yapıyoruz mecburen. Ancak önemli olan doğum haritamızdır ve haritamız bize özeldir, parmak izi gibi eşsizdir.
Bunlar dışında, sezgilerinizi de artıracak bir transit alıyorsunuz. Evrene sorduğunuz soruların cevabı çok net gelecek bu süreçte 🙂 Her olay, her durum bize bir şeyler söylüyor. Bize de mesajları doğru okumak, iyi anlamak düşüyor. Gözünüzü bu ara, her zamankinden daha çok açın derim mesajları doğru okumak adına.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 7.evinizde transit edecek Merkür, yeni bir partneri yaşamınıza dahil edebilir. Halihazırda ilişkisi olan okuyucularım için ise, bu süreçte evlilik kararının sıkça konuşulabileceğini, evlilik tekliflerinin gündeme gelebileceğini söyleyeyim. Bunlar dışında, çalışma hayatınızda yeni sözleşme ve anlaşmalar, ortaklaşa ticari faaliyetler, ortaklı iş fikirleri olası görünüyor bu transit etkisi altında. Venüs retrosu olduğundan, her bir şeyi iyice tartın, hızlı karar almayın derim.

İkizler ve Yükselen İkizler : 6.evinize gelen Merkür, detaylarla uğraştıracak, halledilmesi gereken işler peşinde koşturacak sizi biraz 🙂 Günlük yaşama çeki düzen vermeniz, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmeniz adına da destekleyecek. Halledilmesi gerekenleri temizleyeceksiniz bu dönemde. İş arkadaşlarıyla iletişimlerin düzelebileceği bir dönem. Ama evren size ‘Politik olun’ diyor. ‘Bu sayede işler yoluna girecek’ diyor, aklınızda olsun 😉

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 5.evinize Merkür geliyor. Aşka dair düşünceler, yazışmalar, flörtler artıyor gibi göründü gözüme 🙂 Yeni heyecanlar geliyor size sanırım 🙂 Çocuk sahibi olanlar için iyi ve destekleyici bir transit, onlara dair birçok konuyu halledebileceksiniz bu süreçte. Hobilerinizle meşgul olmak, yeni bir kursa başlamak adına da güzel bir transit alıyorsunuz.

Aslan ve Yükselen Aslan : 4.evinizde yol alacak Merkür, eviniz, yuvanız, aile bireylerinizle ilgili konular getirecek size. Onlarla iletişimlerin artabileceği, düzelebileceği bir dönem. Şimdiye dek sorun yaşadığınız, uzlaşma sağlayamadığınız noktalarda, daha anlaşmacı olabilir ya da karşı taraftan böyle adımlar görebilirsiniz. Tadilat, dekorasyon fikirleriniz varsa, buralardan yana da iletişimler artacak. Badanacı, mobilyacı, tesisatçı ustalarla dialoglar geliyor 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 3.evinizde ilerleyecek Merkür. Bu da yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını gösteriyor. Kardeşlere dair konular da olası. Kısa seyahatler çoğalıyor ayrıca. Şehrin içinde her zamankinden daha çok gezeceğiniz bir zaman dilimi. Arkadaşlarla keyifli programlar yapabilirsiniz bolca. Satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim.

Terazi ve Yükselen Terazi : 2.evinize Merkür geliyor. 2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır, gelirinizdir. Ev, emlak, mülk konularını da simgeler. Burayı hareketlendirecek Merkür. Dolayısıyla Merkür etkisiyle, yeni iş bağlantıları oluşturabilir, gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Zihninizin yatırım, maddi güvence konularıyla meşgul olacağı bir süreç ayrıca. Ev almak isteyenler, istedikleri evi, bu süreçte bulabilirler. Ama Venüs retroda. O yüzden bu adımı atın diyemiyorum rahatça. Esasen her şey doğum haritanıza bağlı. Bunlar genel yorumlar mecburen. Haritalar destekliyorsa, her adım atılabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep : Merkür size geliyor. Zihniniz hızlanıyor. Yeni fikirlerle yaşamınızı, mevcuttan daha iyi hale getirmek için iyi bir dönem. Günlük akışınızı da hareketlendirecek Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar daha aktif kılacak sizi. Bu süreçte öğrendiklerinize dikkat edin, onlar çok işinize yarayacak 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 12.evinize Merkür geliyor. Merkür artıracak buradayken 6.hissinizi. Rüyalarınızı takip edin mutlaka bu süreçte. Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilir, bir rüya günlüğü ile evrenin mesajlarını çok daha rahat okuyabilirsiniz 🙂 Arkanızdan çevrilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız, temkinli olun. Hiçbir şeyi, iyice okumadan imzalamayın, kolayca kabul etmeyin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 11.evinize gelen Merkür ile sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Arkadaşlarla organizasyonlar, buluşmalar, görüşmeler için son derece keyifli bir dönem. Vakıf, dernek, sosyal sorumluluk alanlarında da yeni girişimler olası, bir üyelik, bir gönüllü çalışma gibi. Takım faaliyetlerinde de başarınızı destekleyecek, yaratıcılığınızı artıracak, öne çıkaracak sizi bu transit.

Kova ve Yükselen Kova : 10.evinize Merkür geliyor. İş, kariyer, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar, hayatta bulunduğunuz nokta, yaptıklarınız, yapacaklarınız gibi konularla doluyor zihniniz. Odağınız bunlar. Başarı kavramını, kendinizi sıkça sorgulayacağınız bir süreç bu. Bir diğer websitem olan www.burcakkayis.com‘da ‘Başarı’ kavramımız ve toplumun normları üzerine bir yazı yazdım, buradan okuyabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık : 9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konularda hareketlilik getirecek size. Yeni bir eğitime başlamak, yaşamınızla ilgili önemli bir karar almak, yazmak, öğretmek, anlatmak, danışmanlık yapmak için iyi bir dönem. İnternet üzerinden ticari faaliyetleriniz varsa, Merkür onları da destekleyecek. Uzak yerlere seyahatler de olası. En azından kararı olur, fikri oluşur zihninizde, planınızı yaparsınız. Yani mutlaka bu yönde yeni düşünceler oluşur. Yabancı kültürler, dinler, inanç sistemleri ile ilgili de ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu süreçte.

Her bir gökyüzü gündemi için de sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Ayrıca, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

İstediğiniz sayıda ay için ‘Aylık Analiz’ de tercih edebilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!