Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019

Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019

Hareketin, girişimlerin, mücadelenin gezegeni Mars, 16 Mayıs Perşembe günü, yengeç burcuna geçiyor ve bu transit 2 Temmuz’a kadar sürecek sevgili okuyucularım.

Yengeç, su grubundan bir burç ve tabiatı itibariyle Mars ile pek uyumlu değil. Dolayısıyla Mars enerjisinin içe dönebileceği bir döngü bu.

Mars tepkilerdir, yengeç ise tepki vermez. İçinde yaşar kızgınlıklarını. Ayrıca atak ve girişken olmayı da tercih etmez çoğunlukla.

Yani Mars’ın biraz sönümlenebileceği bir alan burası. Ama olsun, bazen sönümlenmesi de iyidir 😉

Güçlü olduğu alanda daha ateşlidir, daha doğrudan ve kontrolsüzdür, daha kolay kavga eder çünkü ve bu birçok problem getirir. O yüzden biraz durulsun bakalım Mars efendi.

Benim de Mars’ım yengeçte 🙂 Kavga etmek yerine, uzaklaşırım mesela hep 🙂

Bunun dışında yengeç temalarında Marsiyen haller deneyimliyor olacağız. Yengeç vatan sevgisidir, milli duygulardır, geleneksel değerlerdir. Mars, bu temalar üzerinden yükselen bir enerjiye ve agresyona işaret ediyor.

Anne, anneanne, babaanne gibi ailenin kadın figürleriyle ilişkilerde bir uyumsuzluk da yaratabilir. Mars’ın olduğu yerde bunlar vardır çünkü.

Ayrıca yengeç ev, yuva, yaşam alanı olduğundan, evimiz için daha çok çaba sarf edeceğimiz, temizlik, badana, bakım, tadilat, eşya yenileme, vb şeylerle meşgul olacağımız etkiler var. Mars bazı aletleri bozabilir, yenilemek gerekebilir, bilginiz olsun.

Şimdi bu geçişten kimler, özellikle hangi alanlarda etki alacaklar, hepsini anlatacağım.

Mars – yengeç transitinin burçlar üzerindeki etkileri :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde her daim yükselen burç kullanılır.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 4.evinize Mars geliyor. Bu da, aile bireyleriyle uyumsuz bir dönem geçirebileceğinizi, iletişim problemleri yaşayabileceğinizi gösteriyor. Geçmişten gelen konuları, kendinize tekrar mesele edebileceğiniz bir süreç bu, geride bırakmaya çalışın, önünüze bakın lütfen.

Ayrıca evde bir şeylerin arızalanması, bozulması, bakım, tadilat, vb durumlar da yaşanabilir. Onun dışında bir süredir aklınızda olan dekorasyon değişikliklerini bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz, evinize daha çok özeneceğiniz bir dönem 🙂

 Boğalar ve Yükselen Boğalar : Mars 3.evinize geçiyor. Bu ev, her tür iletişimi simgeler. Mars etkisiyle yazışmalar, görüşmeler, yakın çevre bağlantıları artacaktır. Aynı zamanda kardeşler, akrabalar ve komşulardır 3.ev. Buralarda bir hareketlilik ve yeni gündemler var. Satış, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız, yeni iş fikirleri ve yeni uygulamalar ile mevcut çerçeveyi büyütmeye çalışacağınız, girişimlerde bulunacağınız bir süreç olacak bu.

İkizler ve Yükselen İkizler : Mars, 2.evinize geçiyor. Bu ev para evidir, kişisel kazançlarımızı ve yeteneklerimizi simgeler. Mars buradan geçerken gelir akışınızı artırabilir, beklediğiniz paraların gelişini hızlandırabilir. Yeteneklerinizi kullanacağız, maddi kazanca çevireceğiniz yeni iş fikirleri getirebilir ya da bir süredir aklınızda bu yönde planlar varsa uygulamaya geçebilirsiniz bunları. Parasal alanda bir hareketlilik olacak Mars etkisiyle, dolayısıyla harcamaların, ödemelerin de artacağı bir süreç. Sizi kızdıracak masraflar da oluşabilir bu arada, onu da söyleyeyim. Bir şey alırsınız, istediğiniz gibi çıkmaz, ‘param boşa gitti’ dersiniz mesela, bunun gibi şeyler. Bunlar olasılıktır, temkinli olursanız negatif etkilerden korunmuş olursunuz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Mars size geliyor ! Bir süredir hazırlığında olduğunuz, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları ortaya koymak ve hayata geçirmek adına destekleyici bir süreçtesiniz. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için. Ama agresyona dikkat. Huzurunuzu artıracak, size iyi hissetirecek şeylere odaklanın, hatta bunları artırın derim. Meditasyonlar, enerji çalışmaları, dingin müzikler gibi. Ateşli hastalıklara karşı uyarayım ayrıca, Mars bunu getirir. Kontrollü ilerleyerek, en doğru ve verimli şekilde yararlanın bu yükselen enerjiden.

Aslan ve Yükselen Aslan : Mars 12.evinize geçiyor. Bu transit, içe dönebileceğinizi, kendi içsel dünyanızla, ruhsal problemlerinizle ve spiritüel konularla meşgul olabileceğinizi gösteriyor. İç huzuru açısından biraz zorlanabileceğiniz bir transit bu. 12.ev böyle bir evdir.
Gizli düşmanlıkları, arkanızdan çevrilen işleri, kandırılma, dolandırılma gibi potansiyelleri simgeler aynı zamanda, bu konularda temkinli olun. Kolay ikna olmayın, her kararınızı etraflıca ölçüp tartın, derim. Sizi kızdırabilecek kişiler olacaktır, uymayın, karşılık vermeyin kesinlikle. Konu, düşündüğünüzden fazla büyüyebilir ve tatsızlık yaratabilir çünkü. Etkileri önden bilin, kontrollü olun. Böylece negatif olasılıklardan korumuş olursunuz kendinizi.

Başak ve Yükselen Başak : 11.evinizde transit edecek olan Mars etkisiyle, hedefleriniz ve idealleriniz konusunda daha hırslı olacak, daha atak davranacaksınız. Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı da simgelediğinden, buradan geçecek olan bir Mars, onlarla iletişimlerinizde agresyon, tartışma, vb olasılıklar da yaratabilir yalnız, o açıdan dikkat. Bu etkiyi önden bilerek, daha hoşgörülü, daha ılımlı bir tavırda olmayı seçin lütfen. Gelir akışınızı artıracak yenilikler yapmak, yeni fikirler bulmak ve hayata geçirmek için de uygun bir süreç bu arada. Bunlara odaklanın, 11.ev bu temaları da kapsar. Agresyonu yerine, getireceği enerji ve kararlılığa odaklanırsanız, çok fayda sağlar size Mars bu alanda iken 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : Mars bu süreçte, 10.evinizde ilerliyor olacak ve bu da kariyer, iş, hayatta bulunduğunuz nokta, yapabildikleriniz, başarılarınız konusunda daha fazla düşünmeye, bu konulara odaklanmaya , bunlar için çabalamaya sevk edecek sizi. Terfiler, yükselişler, yeni görevler, yeni sıfatlar olası. Diğer yandan içsel huzursuzluk da yaratabilecek bir süreç açıkçası. Tepe evinizde Mars yer alacak, bu süreci iyi yönetmeniz gerekiyor. Aile büyükleriyle uyumsuzluklara, tartışmalara dikkat derim ayrıca.

Akrep ve Yükselen Akrep : 9.evinize gelen Mars, akademik konular, yüksek öğrenim, sosyal medya, tanıtım, reklam, satış, pazarlama, basın, yayıncılık faaliyetlerinizde bir hareketlilik sağlayacaktır. Bu alanlarda yeni girişimler olası. Uzak yerlere seyahatler gündeme gelebilir, hukuksal meseleleriniz varsa, bu konularda bir devinim, bir ilerleme yaşanabilir. Ancak agresyon yaratacak aksilikler de olası. Öfke de getirir Mars, bu açıdan yönetmek lazım yüksek enerjisini. Siz faydasına odaklanın, yararlanmaya çalışın lütfen. Çünkü üçgen dediğimiz çok uyumlu bir açıda yer alacak size, gerçekten yol aldığınızı hissettirecek güzel girişimler mümkün.

Yay ve Yükselen Yay : Mars 8.evinize geliyor. Bu da parasal alanda bir hareketlilik ve bir çaba doğurabilir. Miras, nafaka, prim, sigorta, ortaklaşa gelirler gibi paralar üzerinden agresyon ve uyumsuzluklar olası. Ama bir devinim ve yeni kazançlar anlamına da geliyor bu etki, gözünüzü korkutmadan sakince yol alın her konuda. Sağlık konuları, ameliyat vb durumlar da bu evin yönetimindedir. Böyle gündemler de olabilir aile içerisinde, ertelenen, bekletilen bir sağlık problemi bu süreçte çözülebilir. Sezgilerinizin, ilahi olanla bağlantınızın güçleneceği bir dönem bu ayrıca. Rüyalarınızı iyi takip edin derim, bunun için Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 7.evinizde ilerleyecek olan Mars sebebiyle ilişkilerinizde, özellikle partnerinizle dialoglarınızda gerginlikler olası. Konuların üzerine gitmemenizi öneririm bu süreçte. Ayrıca imzalardır, sözleşmelerdir bu ev. Buralar Mars ile hareketlenebilir ve bu yönde yeni gündemleriniz olabilir, yeni iş bağlantıları yapmak için destekleyici bir süreç.

Kova ve Yükselen Kova : 6.evinize Mars geliyor. İş, çalışma ortamı, sorumluluklar, ayrıca sağlık demektir bu ev. Dolayısıyla bu transit, günlük hayatınızın temposunun hızlanacağını gösteriyor. Halledilmesi gereken işlerin, sorumluluklarınızın artacağı bir süreç bu. Çalışanlar için yeni görevler, uğraştıracak detaylar görünüyor. Çalışmayanlar için de, hayat bir şekilde hızlanacaktır, emin olun. İş arkadaşlarıyla iletişime dikkat diyeyim, agresyondan kaçının. Bir de sağlık konusunda uyaracağım, Mars buradayken, ateş, soğuk algınlığı, üşütmeler getirir, çünkü ateşli hastalıkları da simgeler. Bağışıklığınızı güçlendirin. 6.ev söz konusu olduğundan, spor, sağlıklı beslenmek, zayıflamak için çok uygun bir dönem, o açıdan yararlanabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık : Mars 5.evinizde ilerliyor olacak bu süreçte. Dolayısıyla bu evin temalarında bir hareketlilik, çaba, efor ortaya çıkacak. 5.ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, riskli yatırımlar, vb durumları simgeler. Çocuklarınızla ilgili konular yorabilir, koşturabilir sizi bu süreçte. Aşkta agresyon olabilir. Yeni bir hobiye başlamak, bir kursa yazılmak, vb için çok uygun bir dönem bu arada, değerlendirebilirsiniz.

Mars-yengeç transitinin etkileri genel olarak böyle kıymetli okuyucularım.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık almak için

İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Mayıs 2019 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Mayıs 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2019, Boğa Burcu Mayıs 2019, İkizler Burcu Mayıs 2019, Yengeç Burcu Mayıs 2019,

Aslan Burcu Mayıs 2019Başak Burcu Mayıs 2019, Terazi Burcu Mayıs 2019, Akrep Burcu Mayıs 2019,

Yay Burcu Mayıs 2019, Oğlak Burcu Mayıs 2019, Kova Burcu Mayıs 2019Balık Burcu Mayıs 2019

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

13-19 Mayıs 2019 Astroloji Gündemi

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan – 21 Mayıs 2019

Venüs Koç Burcunda 20 Nisan – 15 Mayıs 2019

Merkür Koç Burcunda 17 Nisan – 6 Mayıs 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

error: Content is protected !!