Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Mars tekrar kova burcunda ! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Retroya kovada başlamış olan, yaz ayları boyunca retro yapan Mars, gerileme döneminde oğlak burcuna geri dönmüştü.

Retro 27 Ağustos’ta sonlandı, Mars hızlandı. Oğlak transitini tamamladı ve şimdi düz hareketinde bir kez daha kovada.

Hızlı ve güçlü bir Mars’tan bahsediyoruz bu kez ve nerede ? Son derece idealist bir alanda, kova burcunda.

Dolayısıyla ideallerimiz, gerçekleştirmek istediğimiz yaşam planlarımız doğrultusunda girişimler yapmak, harekete geçmek anlamında çok destekleyecek bizi.

Transit, 16 Kasım’a dek sürecek. Bu zaman diliminde, Mars’ın diğer gezegenlerden iyi açılar aldığı zamanları, önemli işlerinizi başlatmak, planlarınızı hayata geçirmek adına kullanabilirsiniz. Yayınladığım aylık gündemlerde ayın olumlu-olumsuz (aslında böyle demeyi sevmiyorum, çünkü olumsuzda da bir hayır var, o da bir şeylere vesile olmak için gerçekleşiyor) şanslı-zorlayıcı tüm açı kalıplarını listeliyorum. Haftalık gündemleri, her haftanın açılarını da bildiriyorum, yararlanabilirsiniz.

Şimdi bakalım, Mars kovada neler getirecek, hangi alanlarda destekleyecek burçları !

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 11.evinizde ilerleyecek Mars, amaçlarınız, hedefleriniz, grup çalışmalarınız konusunda destekleyecek sizleri. Var olan işinizi büyütmek için iyi bir dönem. Takım faaliyetleri, sosyal sorumluluk çalışmaları, vakıflar, dernekler gibi alanlarda da bir hareketlenme göründü gözüme 🙂 Bir süredir kafanızda evirip çevirdiğiniz, ‘yapsam mı acaba?’ dediğiniz yeni bir oluşumun içerisinde bulabilirsiniz kendinizi. Gönüllü faaliyetler yaşamınızı renklendirebilir.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 10.evde Mars’ı ağırlayacağınız bu dönemde bolca yeni sorumluluk geliyor sizlere. Beklediğiniz terfi, yükseliş, kariyerde yeni atılımlar yönünde bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Aile büyükleri ile agresyonların  muhtemel olduğu bir dönem ama, onu belirteyim. Devlet bağlantılı konular, yaşamınızda, otorite, yönetici pozisyonundaki kişilerle ılımlı tutun enerjiyi. Stratejik ilerleseniz, elde edilebilecek güzel şeyler var.

İkizler ve Yükselen İkizler : 9.evden destek verecek bir Mars, eğitim, öğretim, akademi, yurt dışı planları, basın, yayıncılık, uzak yerlere seyahatler, taşınma, vb alanlarda hareketlilik getirecek size. Ayrıca partnerin ailesiyle bu dönemde tanışmak mümkün. Hayatında kimseye olmayan okuyucularım için ise, gelecek planları yapabileceğiniz, ufkunuzu açacak yeni insanlarla tanışmanın muhtemel olduğunu belirteyim. Yabancı kültürler, yabancı diller ile ilgili de aktif bir dönem. Bir kurs, bir eğitim programı görünüyor size sanki 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 8.evinizde ilerleyecek olan Mars, parasal alanda bir hareketlilik getirecek sizlere. Burs, kredi, miras, nafaka ya da hane içinde eşin geliri, ortaklaşa ticari faaliyetlerden elde edilen paralarda yeni gündemler, gelişmeler var. Agresyondan uzak durmanız halinde, buraları hareketlendirecek ve istediğinizi elde etmede destekleyecektir Mars.

Aslan ve Yükselen Aslan : 7.evinizde Mars transit halinde olacak 16 Kasım’a kadar ve ilişkilerde hareketlilik getirecek size. Eşinizle, sevgilinizle yeni kararlar, evlilik yönünde adımlar olabilir. Bir iş ortağıyla yeni girişimler, yeni ticari faaliyetler için de destekleyici bir dönem. Mars cesur yapacak sizi ve beklettiğiniz planlarınızı hayata geçireceksiniz. Sadece sakin olmanızı öneriyorum size. Hem öfkeden, hem aceleden uzak durmanız anlamında. Etraflıca düşündüğünüz kararlarda ise güzel başlangıçlar var 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 6.evinizde ilerlemekte olan Mars, günlük akışınızı hızlandıracak. Yeni yeni koşturmalar, sorumluluklar, yeni günlük rutinler görünüyor size 🙂 Spora başlamak, diyet yapmak, sağlıklı beslenme düzenine geçmek için şahane etkiler var, bedeninizi daha çok önemseyeceksiniz bu süreçte. Ama ara ara üşütmeler olası. Mars ateş demektir aynı zamanda, sağlık alanınızda hareket edeceği için de soğuk algınlığı, vb getirebilir. Onun dışında iş hayatında da aktif, verimli, enerjik bir dönem geliyor. İş arkadaşlarıyla tartışmalardan uzak olmak, işe odaklanmak fayda getirecek size.

Terazi ve Yükselen Terazi : 5.evinize Mars geliyor. Aşkta hareketli bir dönem. Çocuk sahibi okuyucularım da, onlara dair konularla meşgul olacaklar bu süreçte. Bebek haberleri de bu dönemde olası. Size ya da başkasının yaşamına dair bir müjde olabilir bu. Özellikle erkek bebek diyeyim 🙂 Hobileriniz için de haekete geçebileceğiniz, ‘bir meşgalem olsun’ diyerek yeni bir kursa başlayabileceğiniz bir dönem. Bu arada özellikle bu süreçte şans oyunlarından uzak durmanızı öneriyorum, oralardan yana sinirler gerilebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep : 4.evinizde ilerleyecek olan Mars, aile bireylerinize dair konularda hareketlilik getirecek. Yaşam alanınızda dekorasyon, tadilat, vb yenilikler yapmak için de uygun bir dönem. Bu transit için uyarım ise şu olacak sizlere : Geçmişi çokça hatırlayacak, bir şeylere tekrar tekrar takılacaksınız zihninizde. Tekrar üzülecek, tekrar sinirlenecek, yaşanmışlıkları daha sık anacaksınız. İntikam isteğiniz artacak hatta. Hazmedemediğiniz şeyler, yeniden konu olacak içinizde. Lütfen artık üzmeyin kendinizi. Hiçbir insan var mıdır hiç haksızlığa uğramamış, hiç kötü söz duymamış, hiç yalnız hissetmemiş, hiç desteksiz kalmamış ? Hayat hepimizi sınavlardan geçiriyor. Her deneyimden alacağınızı, almanız gerekeni alın ve önünüze bakın. Bunu yüzde yüz yapamıyorsanız, yapabildiğiniz kadar yapın. Ama geçmişin tozlu raflarında yıpratmayın kendinizi. Sağlığınıza zarar verip pişman olmamanız, yüksek enerji frekanslarında mutlu, doyumlu bir hayat yaşamanız için.

Yay ve Yükselen Yay : 16 Kasım’a kadar 3.evinizdeki yer alacak Mars, iletişimlerinizi daha ahtif kılacak. Kardeş ve yakın çevrenizden kişilerin hayatında yeni başlangıç ve girişimler yaşanabilir. Komşularla agresyona dikkat diyeyim bu arada. Bolca kısa seyahat yapacağınız, gezeceğiniz, şehrin tadını çıkaracağınız bir süreç bu. Pazarlama, satış, tanıtım alanlarına da hareketlilik geliyor bu yönde faaliyetleri olanlar için. Canlı bir dönem yeni şeyler öğrenmek ve paylaşmak adına da.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 2.evinize gelen Mars, hem kazancınızı, hem harcamalarınızı artırabilir. 2.ev paradır, kazanmaktır, harcamaktır. Ayrıca yatırımları ve birikimleri de simgeler. Sizler için parasal konular aktive olacak Mars etkisiyle. Büyük harcamalardan kaçınmanız işe yarayacaktır. Bir de ani para çıkışları muhtemel açıkçası. Sizi kızdırabilecek türden şeyler kastediyorum Mars agresyon anlamına da geldiğinden. Aldığınız bir şeyin iş görmemesi, boşa aldığınızı düşünmek ve sinirlenmek gibi mesela. Kontrollü olun paraya dair konularda, özetle bu 🙂

Kova ve Yükselen Kova : Mars tekrar size geliyor. Bıktınız, değil mi artık 🙂 Dönüp dönüp tekrar size uğruyor bu Mars efendi 🙂 Ama artık ileri hareketinde, burcunuzu tamamlayıp balığa geçecek. Ayrıca retro dönemindeki gibi sıkıntı yaratmayacak bu kez sizlere. Tam tersi enerji ve motivasyon verecek, yeni girişimler yaptıracak, yeni sayfalar açtıracak. Ama nihayetinde yüksek bir enerjidir. Kolay sinirlenme, öfke kontrolünde zorlanma gibi etkiler de verir. O kısımlara dikkat diyeyim. Onun dışında bu kez güçlendirecek Mars sizi 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 12.evinize tekrar geliyor Mars. Retrodayken içsel huzurunuzu kaçırdı, iç dünyanızı köpürttü biliyorum. Zor bir yazdı sizin. 12.ev zaten çok rahat bir alan değildir. Orada bir de Mars ağırladınız. Şimdi bir tur daha bu transit gerçekleşecek, ancak retro dönemi gibi zorlu olmayacak. Siz o retroda neler neler fark ettiniz, değişmesi gereken şeyleri değiştirdiniz, yeni kararlarla güncellendiniz, öyle değil mi ? Bağışıklık kazandınız gibi düşünün, şimdi çok daha güçlüsünüz ve bu kez desteleyecek sizi Mars.

12.ev olması sebebiyle, hayata geçireceğiniz planlarınızı, konularınızı tasarlamak, hazırlamak için çok uygun bir dönem ayrıca. Vakti geldiğinde sunmak, duyurmak, insanlarla paylaşmak üzere, bir hazırlık hali olsun bu, çünkü bu şekilde faydalanabilirsiniz. Onun dışında gizli düşmanlıklara, arkanızdan çevrilen işlere dikkat. Özellikle yaşamınızdaki erkek figürlerden yana, sürpriz beklenmedik çıkışlar, sizi şaşırtacak yeni bir şeyler mümkün. Ancak Mars’ın iyi açılarında çok güzel sürprizler de getirecek bu dönem size. Mars’ın alacağı açılar da tabii neye bağlı, haritanıza 🙂

 

Mars kova transitinin genel etkileri böyle kıymetli okuyucularım. Gökyüzünün size özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırmak isterseniz, anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi Nedir ?

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!