Mars Koç Burcunda 1 Ocak – 14 Şubat 2019

Mars Koç Burcunda 1 Ocak – 14 Şubat 2019

Hareketin, dinamizmin, motivasyonun, mücadelenin gezegeni Mars, 1 Ocak Salı günü, sabah saatlerinde kendi yönettiği alana, koç burcuna geçiyor ve bu transit 14 Şubat’a kadar sürecek sevgili okuyucularım.

Her burcun yönetici gezegeni vardır. Koç burcunun yöneticisi ise Mars’tır.

Koç, Mars’ın kendi evidir yani. Mars koçta güçlüdür, rahat ettiği alandadır, enerjilerini olumlu yansıtır.

Bir süredir tabiatı ile uyumsuz olan balık burcundaydı Mars, burada sönümlenen bir konumdaydı. Bu durum bize, enerji düşüklüğü, motivasyon eksikliği, bir şey yapmak istememe, ‘niye çabalayayım ki, uğraşsam ne olacak sanki ?’ gibi ruh halleri verdi. Melankolik hissettik, yeni şeylere girişmek istemedik. İnziva gibi bir süreçti bizim için.

Ama 1 Ocak  itibariyle, bu dönemi geride bıraktık ve şimdi güçlü bir enerjiyle ilerletecek bizi Mars.

‘Durdun, dinlendin, geri çekildin, bekledin, şimdi hareket zamanı !’ diyecek.

Bir süredir aklımızda olan, yapmaya niyetli olduğumuz, tasarladığımız, proje biçiminde hazırladığımız şeyleri, hayata geçirme zamanı olacak bu transit bizler için.

Artık beklemeyeceğiz, uygulamaya geçeceğiz yani. Bir süredir hissedemediğimiz o motivasyonu, isteği ve kararlılığı da gayet bulacağız içimizde. Bunlar çok güzel.

Ama diğer yandan öfke de demektir Mars, agresyon, gerginlik, mücadele demektir.

Huzurumuzu, keyfimizi kaçıran irili ufaklı gelişmeler de getirir bulunduğu evin konuları üzerinden. Astrolojide zorlu gezegenlerden kabul edilir.

Enerji, hareket isteği, atılım gücü gibi temel ihtiyaçlarımızı sağlar bize, ama bir ateş topu gibidir, o açıdan da iyi yönetelim, tamam mı 🙂 Elimizden geldiğince yapalım en azından.

Hangi evimizden geçiyorsa, o evin konularında daha sakin olmaya özen gösterelim.

Kimler, özellikle hangi alanlarda dikkat etsinler, aşağıda hepsini anlatacağım şimdi.

Mars – koç transitinin burçlara etkileri :

(Her zaman hatırlattığım gibi, yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde her daim yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Mars size geliyor ! Bir süredir hazırlığında olduğunuz, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları ortaya koymak ve hayata geçirmek adına destekleyici bir süreçtesiniz. Atılımların, bşlangıçların zamanı sizin için. Ama agresyona dikkat. Huzurunuzu artıracak, size iyi hissetirecek şeylere odaklanın, hatta bunları artırın derim. Meditasyonlar, enerji çalışmaları, dingin müzikler gibi. Ateşli hastalıklara karşı uyarayım ayrıca, Mars bunu getirir. Benim yükselenim koç ve Mars yüzünden önceki gece ateşle uyandım, ilaç bulmaya çalıştık mesela. Neyse ki geride kaldı, siz de dikkat edin kendinize.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Mars balık burcunda, yeni 12.evinizde yer alacak sevgili boğalar. Bu transit, içe dönebileceğinizi, kendi içsel dünyanızla, ruhsal problemlerinizle ve spiritüel çalışmalarla meşgul olabileceğinizi gösteriyor. 12.ev böyle bir evdir.

12.ev gizli düşmanlıkları, arkanızdan çevrilen işleri, kandırılma, dolandırılma gibi potansiyelleri simgeler aynı zamanda, bu konularda temkinli olun. Kolay ikna olmayın, her kararınızı etraflıca ölçüp tartın, derim. Sizi kızdırabilecek kişiler olacaktır, uymayın, karşılık vermeyin kesinlikle. Konu, düşündüğünüzden fazla büyüyebilir ve tatsızlık yaratabilir çünkü. Etkileri önden bilin, kontrollü olun. Böylece negatif olasılıklardan korumuş olursunuz kendinizi.

İkizler ve Yükselen İkizler : 11.evinizde transit edecek olan Mars etkisiyle, hedefleriniz ve idealleriniz konusunda daha hırslı olacak, daha atak davranacaksınız. Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı da simgelediğinden, buradan geçecek olan bir Mars, onlarla iletişimlerinizde agresyon, tartışma, vb olasılıklar da yaratabilir yalnız, o açıdan dikkat. Bu etkiyi önden bilerek, daha hoşgörülü, daha ılımlı bir tavırda olmayı seçin lütfen. Gelir akışınızı artıracak yenilikler yapmak, yeni fikirler bulmak ve hayata geçirmek için de uygun bir süreç bu arada. Bunlara odaklanın, 11.ev bu temaları da kapsar. Agresyonu yerine, getireceği enerji ve kararlılığa odaklanırsanız, çok fayda sağlar size Mars bu alanda iken.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Mars bu süreçte, 10.evinizde ilerliyor olacak ve bu da kariyer, iş, hayatta bulunduğunuz nokta, yapabildikleriniz, başarılarınız konusunda daha fazla düşünmeye, bu konulara odaklanmaya , bunlar için çabalamaya sevk edecek sizi. Terfiler, yükselişler, yeni görevler, yeni sıfatlar olası. Diğer yandan içsel huzursuzluk da yaratabilecek bir süreç açıkçası. Tepe evinizde Mars yere alacak ve bu süreci iyi yönetmeniz gerekiyor.

Çünkü çoğu zaman başarı kavramını yanlış algılıyoruz ve toplumun alışılagelmiş normlarıyla kendimize eziyet ediyoruz. Bir diğer websitemde BAŞARI NEDİR ? isimli bir yazı yazdım, ona göz atabilirsiniz. Hayatınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerdir ayrıca 10.ev. Patron, yöneticiler, aile büyükleri bu ev kapsamındadır. Mars bu iletişimlerde agresyon ve uyumsuzluk yaratabilir, kontrollü ve daha toleranslı bir tavırda olun lütfen. 

Aslan ve Yükselen Aslan : 9.evinizden geçecek olan Mars, akademik konular, yüksek öğrenim, sosyal medya, tanıtım, reklam, satış, pazarlama, basın, yayıncılık faaliyetlerinizde bir hareketlilik sağlayacaktır. Bu alanlarda yeni girişimler olası. Uzak yerlere seyahatler gündeme gelebilir, ancak agresyon yaratacak aksilikler de olası. Öfke de getirir Mars, evet, bu açıdan yönetmek lazım yüksek enerjisini. Siz faydasına odaklanın, yararlanmaya çalışın derim. Çünkü olumlu açıda yer alacak size, gerçekten yol aldığınızı hissettirecek güzel girişimler bu süreçte mümkün.

Başak ve Yükselen Başak : Mars 8.evinizde ilerleyecek, bu da parasal alanda bir hareketlilik ve bir çaba ortaya çıkarabilir. Miras, nafaka, prim, sigorta, ortaklaşa gelirler gibi paralar üzerinden agresyon ve uyumsuzluklar olası. Ama bir devinim ve yeni kazançlar anlamına da geliyor bu etki, gözünüzü korkutmadan sakince yol alın her konuda. Sağlık konuları, ameliyat vb durumlar da bu evin yönetimindedir. Böyle gündemler de olabilir aile içerisinde, ertelenen, bekletilen bir sağlık problemi bu süreçte çözülebilir. Sezgilerinizin, ilahi olanla bağlantınızın güçleneceği bir dönem bu ayrıca. Rüyalarınızı iyi takip edin, bunun için de Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan yararlanabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi : 7.evinizde ilerleyecek olan Mars sebebiyle ilişkilerinizde, özellikle partnerinizle dialoglarınızda gerginlikler olası. Konuların üzerine gitmemenizi öneririm bu süreçte. Ayrıca imzalardır, sözleşmelerdir bu ev. Buralar Mars ile hareketlenebilir ve bu yönde yeni gündemleriniz olabilir, yeni iş bağlantıları yapmak için çok destekleyici bir süreç.

Akrep ve Yükselen Akrep : 6.evinizden Mars geçecek. İş, çalışma ortamı, sorumluluklar, ayrıca sağlık demektir bu ev. Dolayısıyla bu transit, günlük hayatınızın temposunun hızlanacağını gösteriyor. Halledilmesi gereken işlerin, sorumluluklarınızın artacağı bir süreç bu. Çalışanlar için yeni görevler, uğraştıracak detaylar görünüyor. Çalışmayanlar için de, hayat bir şekilde hızlanacaktır, emin olun. İş arkadaşlarıyla iletişime dikkat diyeyim, agresyondan kaçının. Bir de sağlık konusunda uyaracağım, Mars buradayken, ateş, soğuk algınlığı, üşütmeler getirir, çünkü ateşli hastalıkları da simgeler. Bağışıklığınızı güçlendirin. 6.ev söz konusu olduğundan, spor, sağlıklı beslenmek, zayıflamak için çok uygun bir dönem, o açıdan yararlanabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay : Mars 5.evinizde ilerliyor olacak bu süreçte. Dolayısıyla bu evin temalarında bir hareketlilik, çaba, efor ortaya çıkacak. 5.ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, riskli yatırımlar, vb durumları simgeler. Çocuklarınızla ilgili konular yorabilir, koşturabilir sizi bu süreçte. Aşkta agresyon olabilir. Yeni bir hobiye başlamak, bir kursa yazılmak, vb için çok uygun bir dönem bu arada, değerlendirebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 4.evinizde transit edecek olan Mars, aile bireyleriyle uyumsuz ve tartışmalı bir dönem geçirebileceğinizi gösteriyor. Aile içinde dialogları azaltarak, bu dönemin etkilerini küçültebilirsiniz. Tartışma durumlarında uymamak, konuları büyütmemek akıllıca olacaktır. Geçmişten gelen konuları, kendinize tekrar mesele edeceğiniz bir süreç bu, geride bırakmaya çalışın. Önünüze bakın, kendinizi bu yönde kodlayın. Telkin anlamında, Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilirsiniz. Kendinizle vakit geçirin daha çok. Ayrıca evde bir şeylerin arızalanması, bozulması, bakım, tadilat, vb durumlar da yaşanabilir. Onun dışında bir süredir aklınızda olan dekorasyon değişikliklerini bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz, evinize daha çok özeneceğiniz bir dönem bu.

Kova ve Yükselen Kova : Mars 3.evinize geçiyor. Bu ev, her tür iletişimi simgeler. Mars etkisiyle yazışmalar, görüşmeler artacaktır. Aynı zamanda kardeşler, akrabalar ve komşulardır 3.ev. Buralarda agresyona dikkat. Satış, pazarlama, sosyal medya, vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız ve yeni iş fikirleri ile mevcut çerçeveyi büyütmeye çalışacağınız bir süreç olacak bu. Güzel yenilikler görünüyor 🙂

Balık ve Yükselen Balık : Mars, 2.evinize geliyor. Bu ev para evidir, kişisel kazançlarımızı ve yeteneklerimizi simgeler. Mars buradan geçerken gelir akışınızı artırabilir, beklediğiniz paraların gelişini hızlandırabilir. Yeteneklerinizi kullanacağız, maddi kazanca çevireceğiniz yeni iş fikirleri getirebilir ya da bir süredir aklınızda bu yönde planlar varsa uygulamaya geçebilirsiniz bunları. Parasal alanda bir hareketlilik olacak Mars etkisiyle, dolayısıyla harcamaların, ödemelerin de artacağı bir süreç. Sizi kızdıracak masraflar da oluşabilir, onu da söyleyeyim. Bir şey alırsınız, istediğiniz gibi çıkmaz, ‘param boşa gitti’ dersiniz mesela, bunun gibi şeyler. Bunlar olasılıktır, temkinli olursanız negatif etkilerden korunmuş olursunuz.

Mars-koç transitinin etkileri genel olarak böyle kıymetli okuyucularım.

Burç yorumları çok geneldir tabii, önemli olan doğum haritamızdır.

Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca 2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz sevgili okuyucularım.

Güneş, 22 Aralık 2018 itibariyle oğlak burcuna geçti ve 20 Ocak’a kadar burada olacak, etkilerini okudunuz mu ?

Bu geçişi ve etkilerini buradan görebilirsiniz : Güneş Oğlak Burcunda 22 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019

Halihazırda, şans gezegeni Jüpiter’in yeni başlamış olan yay transiti de bizler için çok önemli !

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek de, yayınlanan yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!