Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Hareketin, girişimin, mücadelenin gezegeni Mars, 14 Şubat Perşembe günü, öğle saatlerinde boğa burcuna geçiyor ve bu transit 31 Mart’a kadar sürecek sevgili okuyucularım.

Her burcun yönetici gezegeni vardır. Koç burcunun yöneticisi ise Mars’tır. Mars koç burcunda iken, kendi yönettiği alandaydı, en güçlü konumdaydı.

Ancak bu bütünüyle olumlu bir durum değildi. Çünkü etkileri zorlu olan bir gezegen güçlü konumda olunca, olumsuz ve zorlayıcı etkilerini daha güçlü gösterdi.

Özellikle transitin son günlerinde Uranüs ile kavuşmuş olması, birçok kişiyi ani durumlarla, tartışmalarla, sürpriz tatsızlıklarla sınadı.

Ama diğer yandan güzel girişimler, cesur başlangıçlar, özgürleştiğimiz yeni sayfalar getirdi Mars koçta iken.

Şimdi boğaya geçiyor. Boğa burcunda yer aldığında, Mars’ın gücü düşer.

Koçtaki havalı halinden eser kalmaz :)) ‘Her horoz kendi çöplüğünde öter’ derler hani 🙂

İşte boğa, Mars’ın alanı değildir, Mars boğada zorlanır. Zararlı konumdadır denir.

Harekete geçmek, girişim yapmak, insiyatif almak, gözüpek davranmak, risk almak açısından, yani Marsiyen temalar açısından, boğa transiti çok da destekleyici olmayan bir süreç.

Haa bu çok fena mı bir şey mi ? Bazı açılardan güzel. Örneğin, göreceli olarak daha sakin, dingin, oturaklı, düşünerek harekete geçeceğimiz, riskten kaçınacağımız bir zemin sağlayacak bu bize. E bunlar da bizi birçok şeyden korur.

Ama Mars hareket isterken, boğa ‘oturalım’ diyecek.

Mars değişim isterken, başlangıç isterken, boğa statükocu doğasıyla mevcutu korumak isteyecek.

Bu tezatlar da zorlar mı bizi ? Zorlar.

Öfkenin de içe döneceği bir dönem. Koçtayken bağıran, çağıran Mars, bu kez içine atacak.

Biriktirip biriktirip patlamayın sonra, uyarayım efendim. Sağlıklı bir iletişim en güzeli. Konuşarak sorunlar çözülebilir. Anlatın, ifade edin kendinizi, bir şeyleri içinizde tutmak yerine.

Boğa temalarında konular gelecek ayrıca önümüze Mars burada iken.

Boğaz sorunları getirebilir, boğa burcu boğaz bölgesini yönettiğinden.

Yeme-içme alanları boğa yönetimindedir. Restoranlarda, kafelerde agresyon durumları olabilir günlük yaşamınızda.

Parasal alanı, finans, mülk edinme, emlak konularını sembolize eder ayrıca boğa. Buralarda bir devinim de başlıyor bu transit ile birlikte.

Kimler, özellikle hangi alanlarda etki alacaklar, aşağıda hepsini anlatacağım şimdi.

Mars – boğa transitinin burçlara etkileri :

(Her zaman hatırlattığım gibi, yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde her daim yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Mars, 2.evinize geçiyor. Bu ev para evidir, kişisel kazançlarımızı ve yeteneklerimizi simgeler. Mars buradan geçerken gelir akışınızı artırabilir, beklediğiniz paraların gelişini hızlandırabilir. Yeteneklerinizi kullanacağız, maddi kazanca çevireceğiniz yeni iş fikirleri getirebilir ya da bir süredir aklınızda bu yönde planlar varsa uygulamaya geçebilirsiniz bunları. Parasal alanda bir hareketlilik olacak Mars etkisiyle, dolayısıyla harcamaların, ödemelerin de artacağı bir süreç. Sizi kızdıracak masraflar da oluşabilir, onu da söyleyeyim. Bir şey alırsınız, istediğiniz gibi çıkmaz, ‘param boşa gitti’ dersiniz mesela, bunun gibi şeyler. Bunlar olasılıktır, temkinli olursanız negatif etkilerden korunmuş olursunuz.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Mars size geliyor ! Bir süredir hazırlığında olduğunuz, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları ortaya koymak ve hayata geçirmek adına destekleyici bir süreçtesiniz. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için. Ama agresyona dikkat. Huzurunuzu artıracak, size iyi hissetirecek şeylere odaklanın, hatta bunları artırın derim. Meditasyonlar, enerji çalışmaları, dingin müzikler gibi. Ateşli hastalıklara karşı uyarayım ayrıca, Mars bunu getirir.

İkizler ve Yükselen İkizler : Mars boğa burcunda, yani 12.evinizde yer alacak sevgili ikizler. Bu transit, içe dönebileceğinizi, kendi içsel dünyanızla, ruhsal problemlerinizle ve spiritüel çalışmalarla meşgul olabileceğinizi gösteriyor. 12.ev böyle bir evdir.
12.ev gizli düşmanlıkları, arkanızdan çevrilen işleri, kandırılma, dolandırılma gibi potansiyelleri simgeler aynı zamanda, bu konularda temkinli olun. Kolay ikna olmayın, her kararınızı etraflıca ölçüp tartın, derim. Sizi kızdırabilecek kişiler olacaktır, uymayın, karşılık vermeyin kesinlikle. Konu, düşündüğünüzden fazla büyüyebilir ve tatsızlık yaratabilir çünkü. Etkileri önden bilin, kontrollü olun. Böylece negatif olasılıklardan korumuş olursunuz kendinizi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 11.evinizde transit edecek olan Mars etkisiyle, hedefleriniz ve idealleriniz konusunda daha hırslı olacak, daha atak davranacaksınız. Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı da simgelediğinden, buradan geçecek olan bir Mars, onlarla iletişimlerinizde agresyon, tartışma, vb olasılıklar da yaratabilir yalnız, o açıdan dikkat. Bu etkiyi önden bilerek, daha hoşgörülü, daha ılımlı bir tavırda olmayı seçin lütfen. Gelir akışınızı artıracak yenilikler yapmak, yeni fikirler bulmak ve hayata geçirmek için de uygun bir süreç bu arada. Bunlara odaklanın, 11.ev bu temaları da kapsar. Agresyonu yerine, getireceği enerji ve kararlılığa odaklanırsanız, çok fayda sağlar size Mars bu alanda iken.

Aslan ve Yükselen Aslan : Mars bu süreçte, 10.evinizde ilerliyor olacak ve bu da kariyer, iş, hayatta bulunduğunuz nokta, yapabildikleriniz, başarılarınız konusunda daha fazla düşünmeye, bu konulara odaklanmaya , bunlar için çabalamaya sevk edecek sizi. Terfiler, yükselişler, yeni görevler, yeni sıfatlar olası. Diğer yandan içsel huzursuzluk da yaratabilecek bir süreç açıkçası. Tepe evinizde Mars yere alacak, bu süreci iyi yönetmeniz gerekiyor.

Çünkü çoğu zaman başarı kavramını yanlış algılıyoruz ve toplumun alışılagelmiş normlarıyla kendimize eziyet ediyoruz. Bir diğer websitemde BAŞARI NEDİR ? isimli bir yazı yazdım, ona göz atabilirsiniz. Hayatınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerdir ayrıca 10.ev. Patron, yöneticiler, aile büyükleri bu ev kapsamındadır. Mars bu iletişimlerde agresyon ve uyumsuzluk yaratabilir, kontrollü ve daha toleranslı bir tavırda olun lütfen.

Başak ve Yükselen Başak : 9.evinizden geçecek olan Mars, akademik konular, yüksek öğrenim, sosyal medya, tanıtım, reklam, satış, pazarlama, basın, yayıncılık faaliyetlerinizde bir hareketlilik sağlayacaktır. Bu alanlarda yeni girişimler olası. Uzak yerlere seyahatler gündeme gelebilir, ancak agresyon yaratacak aksilikler de olası. Öfke de getirir Mars, evet, bu açıdan yönetmek lazım yüksek enerjisini. Siz faydasına odaklanın, yararlanmaya çalışın derim. Çünkü olumlu açıda yer alacak size, gerçekten yol aldığınızı hissettirecek güzel girişimler bu süreçte mümkün.

Terazi ve Yükselen Terazi : Mars 8.evinizde ilerleyecek, bu da parasal alanda bir hareketlilik ve bir çaba ortaya çıkarabilir. Miras, nafaka, prim, sigorta, ortaklaşa gelirler gibi paralar üzerinden agresyon ve uyumsuzluklar olası. Ama bir devinim ve yeni kazançlar anlamına da geliyor bu etki, gözünüzü korkutmadan sakince yol alın her konuda. Sağlık konuları, ameliyat vb durumlar da bu evin yönetimindedir. Böyle gündemler de olabilir aile içerisinde, ertelenen, bekletilen bir sağlık problemi bu süreçte çözülebilir. Sezgilerinizin, ilahi olanla bağlantınızın güçleneceği bir dönem bu ayrıca. Rüyalarınızı iyi takip edin, bunun için de Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan yararlanabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 7.evinizde ilerleyecek olan Mars sebebiyle ilişkilerinizde, özellikle partnerinizle dialoglarınızda gerginlikler olası. Konuların üzerine gitmemenizi öneririm bu süreçte. Ayrıca imzalardır, sözleşmelerdir bu ev. Buralar Mars ile hareketlenebilir ve bu yönde yeni gündemleriniz olabilir, yeni iş bağlantıları yapmak için destekleyici bir süreç.

Yay ve Yükselen Yay : 6.evinizden Mars geçecek. İş, çalışma ortamı, sorumluluklar, ayrıca sağlık demektir bu ev. Dolayısıyla bu transit, günlük hayatınızın temposunun hızlanacağını gösteriyor. Halledilmesi gereken işlerin, sorumluluklarınızın artacağı bir süreç bu. Çalışanlar için yeni görevler, uğraştıracak detaylar görünüyor. Çalışmayanlar için de, hayat bir şekilde hızlanacaktır, emin olun. İş arkadaşlarıyla iletişime dikkat diyeyim, agresyondan kaçının. Bir de sağlık konusunda uyaracağım, Mars buradayken, ateş, soğuk algınlığı, üşütmeler getirir, çünkü ateşli hastalıkları da simgeler. Bağışıklığınızı güçlendirin. 6.ev söz konusu olduğundan, spor, sağlıklı beslenmek, zayıflamak için çok uygun bir dönem, o açıdan yararlanabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Mars 5.evinizde ilerliyor olacak bu süreçte. Dolayısıyla bu evin temalarında bir hareketlilik, çaba, efor ortaya çıkacak. 5.ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, riskli yatırımlar, vb durumları simgeler. Çocuklarınızla ilgili konular yorabilir, koşturabilir sizi bu süreçte. Aşkta agresyon olabilir. Yeni bir hobiye başlamak, bir kursa yazılmak, vb için çok uygun bir dönem bu arada, değerlendirebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova : 4.evinizde transit edecek olan Mars, aile bireyleriyle uyumsuz ve tartışmalı bir dönem geçirebileceğinizi gösteriyor. Aile içinde dialogları azaltarak, bu dönemin etkilerini küçültebilirsiniz. Tartışma durumlarında uymamak, konuları büyütmemek akıllıca olacaktır. Geçmişten gelen konuları, kendinize tekrar mesele edeceğiniz bir süreç bu, geride bırakmaya çalışın. Önünüze bakın, kendinizi bu yönde kodlayın. Telkin anlamında, Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilirsiniz. Kendinizle vakit geçirin daha çok. Ayrıca evde bir şeylerin arızalanması, bozulması, bakım, tadilat, vb durumlar da yaşanabilir. Onun dışında bir süredir aklınızda olan dekorasyon değişikliklerini bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz, evinize daha çok özeneceğiniz bir dönem bu.

Balık ve Yükselen Balık : Mars 3.evinize geçiyor. Bu ev, her tür iletişimi simgeler. Mars etkisiyle yazışmalar, görüşmeler artacaktır. Aynı zamanda kardeşler, akrabalar ve komşulardır 3.ev. Buralarda agresyona dikkat. Satış, pazarlama, sosyal medya, vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız ve yeni iş fikirleri ile mevcut çerçeveyi büyütmeye çalışacağınız bir süreç olacak bu. Güzel yenilikler görünüyor 🙂

Mars-boğa transitinin etkileri genel olarak böyle kıymetli okuyucularım.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Dolunay yaklaşıyor ! Yazım burada : 19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

11-17 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere, çok çok sevgiler !

Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!