Mars Balık Burcunda (16 Kasım 2018 – 1 Ocak 2019)

Mars Balık Burcunda (16 Kasım 2018 – 1 Ocak 2019)

Hareketin, dinamizmin, mücadelenin gezegeni Mars, 16 Kasım 2018 Cuma günü, balık burcuna geçiyor ve bu transit yeni yılın ilk gününe dek sürecek sevgili okuyucularım.

Yılın geri kalanında balık burcunda olacak bizim Mars efendi 🙂

Mars, balık burcunda iken neler getirebilir ?

Bunu anlayabilmek, hangi olasılıkların söz konusu olduğunu çözümleyebilmek için, öncelikle Mars ne demektir, neleri simgeler, balık burcunun nasıl bir tabiatı vardır, nelere işaret eder, bunları anlayalım birlikte.

Mars : Hareketlilik, enerji, motivasyon, kararlılık, efor, çaba, mücadele, agresyon demektir. Atılım sever, girişkendir, pasif kalmak istemez.

Balık burcu ise : Daha içe dönük, kavgadan, çatışmalardan kaçma eğiliminde olan, girişkenlik yerine daha edilgen bir yapıda olmayı tercih eden, daha dingin ve durağan bir burç.

Dolayısıyla, Mars balık burcunda iken :

  • Motivasyonumuzu korumakta zorlanabiliriz, enerjimiz düşebilir. Tembellik etmek isteyebiliriz yani 🙂
  • İnsiyatif almak yerine olay ve durumları, akışa bırakma eğiliminde olabiliriz.
  • Kavga etmemek, tartışmamak için öfkemizi, sinirimizi içimizde tutabilir, karşı tarafa yansıtmaktan kaçınabiliriz.
  • Balık burcu göreceli olarak, daha dağınık bir enerjiyi sembolize ettiğinden, kararlı bir şekilde hedeflerimize odaklanamayabilir, seçenekler arasında kararsız kalabilir, harekete geçemeyebiliriz.
  • Balık burcunun doğası sebebiyle, hedeflerde gerçekçilikten uzaklaşabilir, hayallere kapılabiliriz.
  • Aynı zamanda Mars, su grubunda olacağından, denizler, deniz taşıtları, vb konularda aksilikler, öfke yaratacak durumlar oluşabilir.
  • Evlerde su tesisatı problemleri ya da yağmurda evleri su basması, vb sorunlar oluşabilir.
  • ‘Hiç olumlu bir getirisi olmayacak mı bu transitin Burçak ?’ diyorsunuz sanırım 🙂 Olmaz olur mu ? Spiritüel ve ruhsal konulara ilgimiz artacak. İç dünyamızda iyileşmeler sağlayacak yeni bakış açılarına varacağız. Bir şeyleri idrak edecek, kendi içimizde taşları yerine oturtacağız.
  • Ayrıca Mars, sportif aktiviteleri de simgeler. Su sporları bu dönemde ilginizi çekebilir, halihazırda hayatınızda bu yönde bir aktivite varsa aktif ve dinamik bir süreç sizi bekliyor efendim 🙂

Şimdi bu transitinin etkilerini, burçlar bazında konuşalım :

(Her zaman hatırlattığım gibi, yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde her daim yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Mars balık burcunda, yeni 12.evinizde yer alacak sevgili koçlar. Mars sizin yönetici gezegeniniz. Doğanız itibariyle girişken ve aktifsiniz. Ancak bu süreç, içe dönebileceğinizi, kendi içsel dünyanızla ve spiritüel çalışmalarla meşgul olabileceğinizi gösteriyor.

12.ev gizli düşmanlıkları, arkanızdan çevrilen işleri, kandırılma, dolandırılma gibi potansiyelleri simgeler aynı zamanda, bu konularda temkinli olunuz. Kolay ikna olmayın, her kararınızı etraflıca ölçüp tartın. Bu arada yeni yıl yaklaşıyor. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 11.evinizde transit edecek olan Mars etkisiyle, hedefleriniz ve idealleriniz konusunda daha hırslı olacak, daha atak davranacaksınız. Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı da simgelediğinden, buradan geçecek olan bir Mars, onlarla iletişimlerinizde agresyon, tartışma, vb olasılıklar da yaratabilir. Bu etkiyi önden bilerek, daha hoşgörülü bir tavırda olmayı seçin lütfen. Gelir akışınızı artıracak yenilikler yapmak, yeni fikirler bulmak ve hayata geçirmek için de uygun bir süreç bu arada. Bunlara odaklanın, 11.ev bunları da gösterir. Ayrıca yeni yıl yaklaşıyor. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

İkizler ve Yükselen İkizler : Mars, 10.evinizde ilerleyecek ve bu da kariyer, iş, hayatta bulunduğunuz nokta, yapabildikleriniz, başarılarınız konusunda daha fazla düşünmeye, buralara odaklanmaya sevk edecek sizi. İçsel huzursuzluk yaratabilecek bir süreç. Çünkü çoğu zaman başarı kavramını yanlış algılıyoruz ve toplumun alışılagelmiş normlarıyla kendimize eziyet ediyoruz. Bir diğer websitemde BAŞARI NEDİR ? isimli bir yazı yazdım, ona göz atabilirsiniz. Hayatınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerdir ayrıca 10.ev. Patron, yöneticiler, aile büyükleri bu ev kapsamındadır. Mars bu iletişimlerde agresyon ve uyumsuzluk yaratabilir, kontrollü ilerleyin lütfen. Ayrıca yeni yıl yaklaşıyor. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 9.evinizden geçecek olan Mars, akademik konular, yüksek öğrenim, sosyal medya, tanıtım, satış, pazarlama faaliyetlerinizde bir hareketlilik sağlayacaktır. Ayrıca hukuksal meselelerdir 9.ev. Mars bu konular üzerinden öfke ve çaba getirebilir. Uzak yerlere seyahatlerde agresyon yaratacak aksilikler de olası. Biraz böyle bir süreç bu sizin için, ama geçici bir şey sonuçta. Bu süreçte, bunların hiçbirini yapmamak, uzak durmak mümkün değil tabii ki, temkinli olmak, sakin ilerlemek fayda sağlar efendim.

2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Aslan ve Yükselen Aslan : Mars 8.evinizde ilerleyecek, bu da parasal alanda bir hareketlilik ve bir çaba ortaya çıkarabilir. Miras, nafaka, prim, sigorta, ortaklaşa gelirler gibi paralar üzerinden agresyon ve uyumsuzluklar olası. Ama bir devinim ve yeni kazançlar anlamına da geliyor bu etki, gözünüzü korkutmadan sakince yol alın her konuda. Sağlık konuları, ameliyat vb durumlar da bu evin yönetimindedir. Böyle gündemler de olabilir aile içerisinde. Sezgilerinizin güçleneceği bir dönem geliyor, onu da söyleyeyim. Ayrıca yeni yıl yaklaşıyor. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Başak ve Yükselen Başak : 7.evinizde ilerleyecek olan Mars sebebiyle ilişkilerinizde, özellikle partnerinizle dialoglarınızda gerginlikler olası. Konuların üzerine gitmemenizi öneririm bu süreçte. Ayrıca imzalardır, sözleşmelerdir bu ev. Buralar Mars ile hareketlenebilir ve bu yönde yeni gündemleriniz olabilir. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Terazi ve Yükselen Terazi : 6.evinizden Mars geçecek. Bu da günlük hayatınızın temposunun hızlanacağını gösteriyor. Halledilmesi gereken işlerin, sorumluluklarınızın artacağı bir süreç bu. Çalışanlar için yeni görevler, uğraştıracak detaylar görünüyor. Çalışmayanlar için de, hayat bir şekilde hızlanacaktır. İş arkadaşlarıyla iletişime dikkat diyeyim, agresyondan kaçının. Bir de sağlık konusunda uayaracağım, bu ev sağlık evidir aynı zamanda. Tam da havaların soğumaya başladığı bir dönemdeyiz, Mars buradayken, ateş, soğuk algınlığı, üşütmeler getirir, çünkü ateşli hastalıkları da simgeler. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Akrep ve Yükselen Akrep : Mars 5.evinizde ilerliyor olacak bu süreçte. Dolayısıyla bu evin temalarında bir hareketlilik, çaba, efor ortaya çıkacak. 5.ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, riskli yatırımlar, vb durumları simgeler. Buralardan sizi koşturacak gündemler, e birazcık da agresyon ve gerginlikler olası. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Yay ve Yükselen Yay : 4.evinizde transit edecek olan Mars, aile bireyleriyle uyumsuz ve tartışmalı bir dönem geçirebileceğinizi gösteriyor. Aile içinde dialogları azaltarak, bu dönemin etkilerini küçültebilirsiniz. Tartışma durumlarında uymamak, konuları büyütmemek akıllıca olacaktır, aksi takdirde Mars üzecek şekilde büyütür çünkü. Geçmişten gelen konuları, kendinize tekrar mesele edeceğiniz bir süreç bu, geride bırakmaya çalışın. Önünüze bakın, kendinizi bu yönde kodlayın. Telkin anlamında, Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilirsiniz. Kendinizle vakit geçirin daha çok. Ayrıca evde bir şeylerin arızalanması, bozulması, bakım, tadilat, vb durumlar da yaşanabilir. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Mars 3.evinize geçiyor. Bu ev, her tür iletişimi simgeler. Mars etkisiyle yazışmalar, görüşmeler artacaktır. Aynı zamanda kardeşler, akrabalar ve komşulardır 3.ev. Buralarda agresyona dikkat. Satış, pazarlama, sosyal medya, vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız ve yeni iş fikirleri ile mevcut çerçeveyi büyütmeye çalışacağınız bir süreç olacak bu. 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Kova ve Yükselen Kova : Mars, 2.evinize geliyor. Bu ev para evidir, kişisel kazançlarımızı ve yeteneklerimizi simgeler. Mars buradan geçerken yeteneklerinizi kullanarak yeni iş fikirleri oluşturabilir ve uygulamaya geçebilirsiniz bunları. Aklınız parasal alanda olacak, burada bir hareketlilik, efor söz konusu sizin için. Ayrıca ödemelerin de artacağı bir süreç. Mars aynı zamanda agresyon etkisi de getirdiği için, biraz keyfinizi kaçıracak ve sizi kızdıracak para çıkışları, harcamalar da yaşanabilir. Gelen, paraya gelsin diyelim 🙂 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Balık ve Yükselen Balık : Mars size geliyor !! Sakinliğiniz ile bilinirsiniz, uyumlu ve ağırbaşlı bir tabiatınız var. Ancak Mars biraz gerginlik getirecek size. Bir şeylere daha kolay sinirlenir hale geleceksiniz. Huzur enerjisine odaklanın lütfen. Siz, kavga sevmezsiniz. Bu arada bir süredir hazırlığında olduğunuz projeleriniz, planlarınız varsa, onları ortaya koymak ve hayata geçirmek adına destekleyici bir süreçtesiniz. Ancak Merkür retrosu var, her ihtimale karşı, hızlı karar almayın, olur mu 🙂 2019 Yıllık Astrolojik Analiz için ⇒ anlatburcak@gmail.com (Aşk, para, iş, eğitim, sağlık, vb birçok konuyu kapsayan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz).

Mars-balık transitinin etkileri genel olarak böyle kıymetli okuyucularım.

Ancak, esasen önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza. Doğum haritası analizi yaptırmak isterseniz, tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

İstediğiniz sayıda ay için ‘Aylık Analiz’ de tercih edebilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her bir gökyüzü gündemi için sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!