Kova Burcu Temmuz 2020

Kova Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Bu yazımda Temmuz ayından alabileceğiniz etkileri anlatacağım.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Bildiğiniz gibi, burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 6.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 7.evinize geçiyor. Hedefleriniz için bu zamana dek bireysel olarak ilerlediyseniz, şimdi yanınıza bir iş ortağı almayı düşünebilirsiniz.

Yeni bağlantılar kurmak, yeni anlaşmalar yapmak, sosyal ağınızı genişletmek için iyi bir süreç. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda nasıl ilerlemeniz gerektiğini belirlemek için danışmanlık alabilirsiniz. Bu bir terapist de olabilir, bir astrolog da olabilir, bir avukat da olabilir. Görüşüne başvurduğumuz kişiler 7.ev kapsamındadır.

Evlilik ve özel ilişkiler, partnere dair konular da 7.evin konusu. Bu alanlar da Güneş ile aktif hale gelebilir.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 6.evinizde. İş, gündelik yaşam, hizmet ve sağlık evinizde.

18 Haziran’da retrosu başladı ve bu retro hareket 12 Temmuz’a kadar devam edecek.

Retro sürecinin etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Retro sürecinde beklediğiniz konularda (imza gerektiren konular, anlaşmalar, kontratlar, büyük alışverişler, özellikle elektronik alışverişleri, önemli başlangıçlar) hemen 12 Temmuz günü harekete geçmek yerine, birkaç gün daha (ortalama 1 hafta) Merkür’ün eski hızına dönmesini beklemek yararınıza olacaktır. Ardından yukarıdaki retro yazısı içinde görebileceğiniz 6.ev konularında çok daha rahat yol alacağınız zamanlar başlıyor. İleitşim problemleri de geride kalacaktır.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 5.evinizde. Burada retro yapıyordu bir süredir ama 25 Haziran itibariyle retro bitti.

Aşktan, keyiflerden, eğlencelerden yana, hobilerden yana şanslı bir etki alıyorsunuz bu ay. Tatiller, etkinlikler, hayatın keyifleri, alışverişler, lüsk tüketimler 5.evde. Venüs güzel zamanlar yaşatacaktır size.

Çocuk sahibi olanlar için de onlarla ilgili konularda destekleyici bir transit olduğunu söyleyeyim.

Venüs ile ilgili önemli bir yazım var bu arada. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, anlattım sizler için.

Burayı tıklayabilirsiniz : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 3.evinizde. Hatta uzun süre burada olacak. 2020’nin geri kalanında Mars koçta. 7 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek önemli bir transit bu.

3.ev konularınız çok aktif olacak aylar boyu.

Kardeşler, akrabalar, yakın yerler, kısa seyahatler, şehrin içinde gittiğiniz yakın noktalar, ayrıca satış, pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, iletişim faaliyetleri, online işler, sosyal medya, e-ticaret gibi konular bu evde.

Başka neler var 3.evde ? Taşıtlar, arabalar, araba alım satım konuları, ehliyet-trafik konuları.

Mars ile yeni cesur adımlar geliyor. Atılımlar, yeni başlangıçlar geliyor. Bir süredir aklınızda olan konularda cesaretle, büyük bir hevesle harekete geçebilirsiniz.

Diğer yandan kontrolsüz, fevri, aceleci, hızlı ve agresif bir enerjiyi anlatır Mars. O yüzden dizginleyerek kullanmalısınız bu enerjiyi.

Trafikte dikkatli olmak, hız yapmamak, kardeşlerinizle, yakınlarınızla olan ilişkilerinizde daha ılımlı olmak, hedeflerinizde aceleci kararlar almamak, hatta şöyle söyleyeyim, öfke ve hırsla karar almamak bu süreçte önemli.

Ne kadar büyük bir güce sahip olursanız olun, bu maddiyat olabilir, bedensel kuvvet olabilir, hayatın başka şansları olabilir, ne kadar güçlü olursanız olun, iyi yönetilmeyen bir güç, istenilen olumlu neticeleri, memnun edecek sonuçları yaratamaz.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

12.evinizde gerçekleşiyor. Bilinç altı alanı burası. Derin duygular, düşünceler, ruhsal anlamda nasıl hissettiğiniz, psikolojiniz, maneviyatınız, inancınız, ilahi olanla ilişkiniz, ne ölçüde akışta kaldığınız, teslimiyetiniz, kabulünüz, bunları anlatıyor 12.ev. Sizi ruhsal anlamda zorlayarak yeni şeyler fark etmenizi sağlayabilir bu tutulma. Bir uyanış yaratabilir.

İnsan ilişkilerinizde şimdiye dek haberdar olmadığınız konu ve durumlar da açığa çıkabilir.

Hırsızlığı anlatan bir alan ayrıca. Mesleki anlamda içeriklerinizi, üretimlerinizi koruyun. Kart ve şifre bilgilerinizi koruyun. Arkadaşlıklarda mesafenizi de koruyun. Kendinizi, hayatınızı, kişisel-özel durumlarınızı anlatmamak belki daha iyi olur böyle bir tutulma döngüsünde.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

6.evinizde meydana geliyor.

Düzenli olarak yaptığınız şeyleri sembolize eder 6.ev. İşiniz, hizmet sunduğunuz alanlar, iş dışında günlük olarak yaptığınız şeyler, sorumluluklarınız bu ev kapsamında.

Çalışmayı, hizmet etmeyi, görevleri yerine getirmeyi anlatan bir alan olduğu için, burada gerçekleşen bir yeniay, yeni bir görev, yeni bir günlük akış, yeni bir iş getirebilir size.

Çalışma hayatınızın içerisinde yaptığınız bir şeyin şekli ya da saati de değişebilir.

İş ortamınızda yenilikler olabilir, yeni iş arkadaşları gelebilir. Yönetim bir şeyleri değiştirebilir.

Bunun dışında sağlık evi aynı zamanda burası. Daha sağlıklı yaşamak için kendinize yeni rutinler oluşturabilirsiniz bu yeniay enerjisiyle.


Sağlıklı, keyifli, güzel bir ay olsun 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!