Kova Burcu Mayıs 2020

Kova Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Zor bir ayı geride bıraktık. Mayıs ayında, Nisan’a kıyasla çok daha destekleyici gezegen açıları göreceğiz. Hepimize iyi gelsin inşallah ! Kurtuluşlar, sevinçler getirsin !

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen kovalara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 4.evinizde.

Evinizle ilgili, aile bireylerinizle ilgili konular yer alacaktır daha çok gündeminizde.

Evinizin ihtiyaçları ile ilgilenebilirsiniz, yaşam alanınızı düzenleyebilirsiniz. Emlak, arsa, tapu konuları da 4.ev kapsamındadır.

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 5.evinize geçiyor. 1 ay boyunca burada olacak.

Aşk, heyecanlar, keyifler, çocuklarla ilgili konular, sanat, hobiler, spor, eğlenceler bu evin yönetiminde. Güneş ile neşeniz artacaktır 🙂 Hayatın tadını çıkarmak isteyeceğiniz, eğlenceli şeyler yapacağınız bir transit.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 4.evinizde.

Aile bireylerinizle ilgilenebilirsiniz, evinizde düzenlemeler yapabilirsiniz. Dekorasyon değişiklikleri için fikir alabilir, internette gezinebilirsiniz bolca. Yaşam alanınızda yenilikler yapmak isteyeceğiniz bir dönem.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda, 5.evinizde olacak Merkür.

Size yeni bir hobi getirebilir, eğlenceli aktiviteler getirebilir. Bir flört, bir tanışma da olabilir. Çünkü aşk da 5.evin konusu. Çocuklarla ilgili konular, haberleşmeler artacaktır ayrıca.

28 Mayıs’ta ise Merkür yengeç burcuna, yani 6.evinize geçiyor.

Günlük rutinler, görevler, yapılması gereken işler demek 6.ev. Merkür temponuzu, yoğunluklarınızı, gündelik işlerinizi artırabilir. Temizlik, düzenleme işleri için çok uygun bir dönem.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. 25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs ikizler burcunda, 5.evinizde yer alıyor bir süredir, burada gerileyecek.

Aşk hayatınızda geçmişten kişiler tekrar karşınıza çıkabilir, yeniden irtibatlar doğabilir. İletişim kurmasanız bile, haber alabilirsiniz, onlarla ilgili bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Hayatınızda biri varsa, ilişkinizde sorunlu bir dönem olabilir Venüs retrosu. Bilmediğiniz bazı durumlardan haberdar olabilirsiniz. Keyifsiz durumlar olabilir. Bazı farkındalıklar getirebilir retro size. Retroda hayatınıza yeni birini alırsanız, kalıcı olmayabilir bu kişi, sorun ve mutsuzluk yaratabilir. Onu da belirteyim. Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir dönem değildir Venüs retroları. Söz, nişan, evlilik için de kesinlikle önerilmez.

Öz değer, öz sevgi konusunda içe dönmemiz gereken, özümüze, kendimizle olan ilişkimize bakmamız gereken bir süreç.

Dışarıyla değil, içeriyle ilişki kurma zamanı.

Kendinize olan davranışlarınızı, sevginizi, kendinize karşı ne ölçüde şefkatli olduğunuzu gözden geçirin.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 1.evinizde.

Yeni başlangıçlar yapmanızı sağlıyor 30 Mart’tan bu yana. Enerjinizi, motivasyonlarınızı yükseltiyor. Agresyon demek ama aynı zamanda. Fevri çıkışlar yapmamaya özen gösterin.

Hedeflerinizle ilgili hırslandırmış da olabilir sizi Mars.

Yapmak istediklerinizi, ruhunuzu yormadan yapın. Her şey doğru zamanda olur. Mars’ın aceleciliği ile hareket etmemek gerekiyor. Sakin, stratejik ve rasyonel adımlarla ilerleyin.

Mars, 13 Mayıs’ta balık burcuna, 2.evinize geçiyor.

Harcamalarınızı, masraflarınızı artırabilir burada ilerlerken. Keyfi alışverişler de yapabilirsiniz.

2.ev haz almakla, keyiflerle ilgili bir alan çünkü.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

10.evinizde bir dolunay. İş ve kariyer alanında gerçekleşiyor. Yöneticilerle anlaşmazlıklar yaşanabilir. İletişimlerde kontrollü olun.

İş ve kariyer alanında, aile büyükleri ile ilgili konularda, resmi-yasal konularda beklemede olduğunuz durumlar varsa, dolunay döngüsünde sonuç alabilirsiniz.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

5.evinizde bir yeniay. Normal şartlarda yeni bir aşk olasılığını destekleyen bir görünüm bu ama Venüs retrosu var 🙂 Geçmişten kişiler dahil olabilirler çerçeveye, yeni tanışmalardan ziyade.

Yeniay ile yeni bir hobi, bir sanatsal etkinlik, bir eğlence, keyifli bir şeyler de geliyor olabilir 🙂


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum herkese.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!