Kova Burcu Haziran 2020

Kova Burcu Haziran 2020

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Yıl içerisinde dikkat çeken aylardan biri Haziran. Çünkü tutulmalar ayı. Bu da hızlı gelişmelere açık bir zaman olduğu anlamına geliyor. Ay içerisindeki Venüs ve Merkür retroları da gündelik yaşamımızı ve insan ilişkilerimizi yeniden şekillendirecek.

Öncelikle Haziran 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen kovalara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 5.evinizde.

5.evin konuları eğlencelidir. Birçok eve kıyasla parlak, enerjisi yüksek, keyifli temaları olan bir ev. Dolayısıyla Güneş burada olduğu süreçte iyi gelebilir size.

Hobiler, sanatla ilgili konular, spor, etkinlikler, çocuklarla ilgili konular bu ev kapsamında. Yaşam enerjinizi yükseltecek yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, bir hobinize vakit ayırabilirsiniz. Bir hobiniz için yatırım yapabilirsiniz.

Güneş ikizler transiti için detaylar burada, tıklayınız :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna, 6.evinize geçiyor. İş temponuzu, iş dışında günlük sorumluluklarınızı, yapılacak işleri artırabilir bu geçiş. Biraz yoğun bir dönem geliyor.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 6.evinizde.

Ev içinde derleme, toplama, düzenleme, temizleme gibi günlük işlerle ilgilenebilirsiniz. Çalışma hayatınız varsa işinizde de bu yönde görevler verilebilir. Arşiv, kayıt işleri gibi örneğin.

Verimli, üretken bir süreç. Bir süredir aklınızda olan birçok işi ele alabilirsiniz.

Daha düzenli, daha sağlıklı yaşamak adına yeni rutinler oluşturabilirsiniz.

18 Haziran’da Merkür retrosu başlıyor. Şayet çalışıyorsanız iş ortamınızda iletişimlerde ufak tefek pürüzler çıkabilir. İş arkadaşlarınızla birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz. Buna dikkat edin.

Serbest çalışıyorsanız günlük akışlarınızı gözden geçirebilir, yeni kurallar koyabilirsiniz kendinize. Saatler belirleyebilir, daha disiplinli hareket etmek isteyebilirsiniz.

Sağlık konusunda evhamlara açık bir süreç 6.ev retrosu olduğu için. Düşünceleri takıntı haline getirmemeye çalışın. Zihninizi başka konulara odaklayın.


Venüs, 25 Haziran’a kadar 9.evinizde, retro harekette.

Eğitim konusunda, uzak yerlere seyahatlerde, başka şehirlerde yaşayan yakınlarınızla ilgili konularda bir süredir yapılamayan şeyler bu retroda yapılabilir.

Venüs retrosu yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ayrıca doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazı yazdım. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nedir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, 28 Haziran’a kadar balık burcunda, 2.evinizde. Yani parasal alanda.

Para evinden geçen bir Mars, harcamaları artırıyor çoğunlukla. Alışverişlerde dengede kalmak önemli.

Alışverişler dışında beklenmedik para çıkışları da olabilir. Parasal konularda biraz daha temkinli olmak gereken bir transit. Dikkat ederseniz, bu olasılıkları ortadan kaldırmış olursunuz. Astroloji bunun için var. Yaradan, hayatı kolaylaştırmak için bu ilmi ikram etmiş bize !

Mars balık sürecinin detaylı etkileri için tıklayınız :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020


Haziran 2020 Ay Döngüleri :

5 Haziran : Yay Burcunda Ay tutulması : Ay 15° yay, Güneş 15° ikizler

11.evinizde bir Ay tutulması. Dostlarınızla gerginliklere açık günlerden geçiyorsunuz. Tutulmalar yaklaşırken etkilerini göstermeye başladığından, son birkaç gün içinde bu tür şeyler yaşamış da olabilirsiniz.

Öncesi-sonrası ile birlikte ortalama 15 günlük süreçte, arkadaşlarınızla ilişkinizde beklentilerinizi küçük tutmak, bir şey istememek daha iyi olabilir. Mars, Neptün ile kavuşuyor, tutulmaya kare açı yapıyor. Dolayısıyla düşündüğünüz karşılıklar bu süreçte gelmeyebilir. İletişimleri azaltmanızı öneririm. Şu gergin enerjiler bir geçsin bakalım, geride kalsın.

21 Haziran : Yengeç Burcunda Güneş tutulması : Ay 0° yengeç, Güneş 0° yengeç

6.evinizde meydana geliyor. Sonrasındaki aylara yayılacak etkisi. Tutulmalar, yeni yaşam döngülerini anlatırlar. Sadece oldukları gün ile ilgili değildirler.

6.evde gerçekleşiyor olması sebebiyle, yeni bir işe girebilirsiniz. İş değişikliği olabilir. İş ortamınızda değişimler olabilir. Yeni gelen kişiler, işten ayrılan kişiler olabilir. İş yeriniz taşınabilir, yani bir yer değişikliği şeklinde de ortaya çıkabilir bu yenilik. İş yapma şekliniz, görev tanımınız, günlük sorumluluklarınız güncellenebilir.

Yanınızda çalışanlar varsa, onlarla ilgili konular olabilir ya da birilerini işe alabilirsiniz.

Bir evcil hayvan getirebilir ayrıca bu tutulma size 🙂 6.ev kapsamında böyle olasılıklar var.


Dengede kaldığınız, verimli, huzurlu bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!