Kova Burcu Eylül 2019

Kova Burcu Eylül 2019

Merhaba sevgili kovalar ve yükseleni kova olanlar !

Mevsim değişiyor. Yeni bir dönem, yeni bir sezon, yeni başlangıçlar.

Bu sonbahar için planlarınız neler bakalım ? Var mı yeni niyetler ? Niyetsiz olmaz çünkü. Hevessiz olmaz.

Ruhun temel ihtiyacıdır bunlar.

Eylül ayı gökyüzü haraketlerinden alacağınız etkileri anlatmadan evvel, her zaman söylediğim şeyi tekrarlama gereği duyuyorum, astrolojiden en doğru şekilde yararlanmanız için : Özellikle yükseleni kova olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz kova ise doğru yerdesiniz 🙂

Eylül 2019 Astroloji Gündemi burada. Tüm transitleri detaylı şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca ayın önemli bütün gezegen açıları yer alıyor içerikte. Hangi tarihlerde nasıl açılar var, hangi vakitlerde temkinli olalım, yararlanabilirsiniz.


Güneş, 23 Eylül’e kadar başak burcunda olacak, yani 8.evinizde.

Parasal konular ön planda. Borçlar, ödemeler, kredi kartları keyif kaçırabilir biraz. Çok fazla alışveriş önermem. İnsan gereksiz açılıyor bazen anlık keyiflerle. İhtiyaç alışverişlerine odaklanın bu ara sadece, yani bence 🙂

23 Eylül itibariyle terazi burcuna geçiyor Güneş. 9.eviniz aktif hale geliyor.

9.ev üçgen açı konumudur, çok olumludur. Neşeniz bir şekilde artar bu döngüde 🙂

Özellikle öne çıkacak konular nedir dersek : Eğitim, akademik konular, yurt dışı bağlantılı girişimler, seyahatler, hukuksal konular, ayrıca pazarlama, reklamcılık, vb faaliyetler, din ve inanç konuları, yabancı kültürler.

Keşfetmek, deneyimlemek, ayrıca okumak, araştırmaktır 9.evin doğası. Ufkunuzu genişletecek bir transit diyebilirim o yüzden.


Merkür, 14 Eylül’e kadar başak burcunda. 8. evinizde. Kredi çekmek isteyenler için çok uygun bir dönem. Tam sırası.

Başkalarının kaynakları ya da ortak kaynaklar, ortak maddi değerler üzerinden meseleleriniz varsa, Merkür oraları kuvvetlendirir, bu yönde iletişimleri artırır. Örneğin miras, nafaka, burs, sigorta, prim, eşin geliri, yatırımlar vb.

14 Eylül’de terazi burcuna geçiyor Merkür. Nereye geliyor ? 9.evinize.

Güneş gibi, Merkür de eğitim, seyahat, ticaret, yurt dışı konularında gündeminizi aktif tutuyor. Seyahat planları yapmak, daha önce deneyimlemediğiniz ortamlarda yer almak, kendinize bakış açılarınızı güncelleyecek yeni bilgiler katmak bu dönemin özeti. 9.ev güzeldir. Severiz 🙂


Venüs, 14 Eylül’e kadar başak burcunda. 8.evinizde. Parasal açıdan olumlu. Destek bulabilirsiniz yakınlarınızdan.

14 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor. Eğitim hayatınız varsa, akademik işler güzel ilerler bu dönemde. Bir davanız varsa, olumlu gelişmeler olur. Güzel bir yolculuk, seyahat getirebilir ayrıca 9.evden geçen bir Venüs.

Evli iseniz, eşinizin akrabaları ya da sizin uzak akrabalarınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle bir araya gelme, kavuşmalar olabilir 🙂


Mars, ayın tamamında başak burcunda, 8.evinizde. Para, para, para. Gündem başlığınız maddi konular olacak bu ay.

Bu arada 8.ev ameliyatları simgeler. Mars buradan geçerken operasyon önermem. Sizin ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa ve şayet acele gerektiren bir durum değilse (en önemli kısım bu), ertelemek iyi fikir olabilir.


Eylül 2019 için Ay döngüleri ise şöyle :

14 Eylül Balık Burcunda Dolunay : 2.evinizde gerçekleşiyor. 2.ev de para evi, bakın. Dediğim gibi bu ay maddi konular odağınızda. Canınızı sıkmayın. Her şey vakti gelince oluyor. Üzülünce vakti değişmiyor. Biraz serbest bırakın konuları. Zihninizi, enerjinizi başka şeylere kanalize etmeye çalışın. Fokuslandığımızda, sorunları büyütüyoruz çünkü.

28 Eylül Terazi Burcunda Yeniay : 9.evinizde. Güzel bir alanda. Yeni bir eğitime başlamak, yeni bir yolculuk yapmak, hatta uzaklara gitmek, sevdiklerinizle bir araya gelmek için gökyüzü uygun şartlar sunuyor. Uluslararası alanda bir faaliyetiniz varsa, örneğin ithalat-ihracat gibi, yenilikler yaşarsınız. Yurt dışı bağlantılı bir şeyler olabilir hayat çerçevenize göre. Keyifli bir yeniay sizin için.

Eylül, genel olarak böyle sevgili kovalar. Hadi bakalım, şans getirsin !

Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için, ‘Doğum haritası analizi’ yaptırabilir, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz  (İletişim : anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca @astroloji.anlatburcak Instagram sayfamı takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Gönlünüzce bir ay diliyorum. Beklediğiniz konuların sonuç vereceği, iç huzurunuzun artacağı, sağlıklı, enerjisi yüksek bir ay olsun 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!