Koç Burcu Mayıs 2020

Koç Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Ülke olarak çok zor bir ay atlattık. Salgının en kuvvetli olduğu zamanları gördük.

Nisan’ın kaosunun ardından Mayıs ayı, hepimize iyi gelsin inşallah, ki astrolojik olarak daha iyi göründüğünü en baştan söyleyeyim.

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen koçlara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 2.evinizde.

Para evidir burası. Hem gelirleriniz, hem masraflarınız artabilir Güneş geçişi ile. Daha çok kazanmak adına yeni şeyler deneyebilirsiniz.

Detaylar burada : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 3.evinize geçiyor. Bu ev iletişim demektir. Haberleşmeleriniz artacaktır. Yazışmalarınız, konuşmalarınız artacaktır Güneş burada iken. Kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akrabalarla ilgili konular hareketleniyor ayrıca. 20 Mayıs sonrası 1 aylık dönemde kısa mesafelerde gezileriniz de olacaktır.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 2.evinizde. Maddi kaynaklarla ilgili konular, gelirinizi kuvvetlendirecek fikirler getiriyor Merkür. Zihniniz, parasal tarafta olacak daha çok.

Merkür 2.evinizde iken, maddi güvencede olmayı daha çok isteyeceksiniz, daha çok düşüneceksiniz. Bunun için bir şeyler araştırabilirsiniz, planlar yapabilirsiniz.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda olacak Merkür. 3.evinizi güçlendirecek Güneş ile birlikte.

Kısa mesafelerde hareketlilik başlayabilir, gezebilirsiniz, bir süredir gitmek istediğiniz yerlere gidebilirsiniz. İletişimleriniz, arkadaş bağlantılarınız artıyor ayrıca. İletişime dayalı işleriniz, sosyal medya faaliyetleriniz varsa, iyi değerlendirin Merkür geçişini. Yazın, çizin, paylaşın, bilgilerinizi aktarın, ilham olun, öneri sunun takipçi kitlenize.

28 Mayıs’ta yengeç burcuna geçen Merkür, 4.ev konularını aktive ediyor bu kez. Ev, yuva, aile, aile kökleri, yaşadığınız yer, emlak, arsa, tapu konuları demektir 4.ev.

Merkür, eviniz ve ailenizle ilgili konularda iletişimlerinizi artıracaktır. Günlük akışlarda bu temaları vurgulayacaktır daha çok.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. Tabii öncesinden de alıyoruz bu etkiyi.

25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs 3.evinizde, ikizler burcunda gerileyecek. Yakın çevre iletişimlerinizde, kardeş, kuzen, komşu gibi figürlerle olan bağınızda bir şeyleri gözden geçirebilirsiniz.

Ayrıca retrolar içe dönme zamanıdır, öze dönmeyi, kendi içine bakmayı anlatır.

Venüs öz sevgidir en temelde. Dolayısıyla retrosunda, ‘dön, içine bak ! kendini ne kadar seviyorsun, ne kadar şefkat gösteriyorsun kendine ?’ diyecek.

Önce kendimizle, sonra başkalarıyla olan ilişkimizi yenilemek, yanlış tutum ve davranışları terk etmek için harika bir zaman.

Diğer yandan Venüsyen temalarda beklememiz gerekiyor. Söz, nişan ve evlilikler için, güzellik, bakım konuları için, estetik işlemler için uygun olmayan bir süreç. Bu yönde adımlar için beklemede kalın.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 11.evinizde.

İnternet, teknoloji, online platformlar bu evin yönetiminde. Karantina günlerini, interneti, online imkanları mümkün olduğunca kullanarak geçirebilirsiniz. Astronomi, astroloji gibi konularla ilgilenebilirsiniz.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 12.evinize geçiyor Mars. 12.ev ruhsal alan olduğu için, Mars geçişi içsel huzurunuzu eksiltebilir biraz 🙁 Ortada hiçbir mesele olmasa da, geçmiş konuları, olumsuz anıları tekrar tekrar hatırlayıp öfkelenebilirsiniz.

Sevdiklerinizle konuşun bol bol. Hayatın içinde aktif olmaya çalışın. Kendinizi yalnızlaştırmayın. Zaten bir süredir karantinadayız. Normal hayatımızın dışındayız.

12.ev inziva demektir. Mars ile yeni bir inziva başlatmayın, olur mu ? Yükselen koçların yönetici gezegenidir Mars. 12.evinize geçince geri planda durmak, çekilmek isteyebilirsiniz. Şayet çok ihtiyacınız yoksa, yapmayın bence. Siz hareket seversiniz 🙂 Size hareket iyi gelir ! Hayatın içinde olmak iyi gelir.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

8.evinizde bir dolunay. Başkalarından (eşten, aileden) gelen maddi kaynaklarla ilgili bir konu netleşebilir. Kredi, kredi kartı, bankalarla ilgili konular, tazminat, prim, sigorta konuları varsa sonuç alabileceğiniz bir dolunay döngüsü.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

Harika bir yeniay ! Yeni iletişimler, kısa seyahatler, güzel haberler, yakın çevrenizle ilgili keyifli gelişmeler getirebilir size. Çünkü 3.evinizde gerçekleşiyor. İletişime dayalı işler için, sosyal medya faaliyetleri için, satış, pazarlama, tanıtım, reklam konuları için destekleyici bir yeniay. Planladığınız şeyler varsa, yeniayın sonrasındaki günlerde harekete geçebilirsiniz.


En başta sağlıklı bir ay diliyorum. Kendimize dikkat edelim. Tedbirlere bağlı kalalım.

Huzurlu, verimli, keyifli bir ay olsun.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!