Koç Burcu Ekim 2020

Koç Burcu Ekim 2020

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Ekim ayı yorumlarınızla geldim bu kez. Öncelikle buradan Ekim 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri ve aya dair önemli gelişmeler yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 7.evinizde.

Süreçten alabileceğiniz etkiler burada : Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna, yani 8.evinize geçiyor.

Maddiyatla ilgili konular, kazançlar, ödemeler, bankacılık işlemleri, kredi kartı borçlarınız, vb parasal konular gündeminizde daha fazla yer tutabilir bu süreçte.


Merkür, bu ay akrep burcunda. 14 Ekim’de retroya başlıyor.

Yılın son Merkür retrosu bu. Akrep burcunun 11 derecesinde başlayıp 3 Kasım’da terazi burcunun 25 derecesinde sonlanacak.

Retronun akrepteki (14-28 Ekim arası) kısmı 8.evinizde, terazideki kısmı (28 Ekim-3 Kasım) 7.evinizde gerçekleşecek.

8.evinizde olan retro döneminde geçmişten gelen borçlar temizlenebilir, bir şekilde temizlenmesi gerekebilir, bir düzene koymak gerekebilir.

Retronun 28 Ekim-3 Kasım arası olan kısa süreli terazi süreci ise 7.evinizde, ilişkiler alanında gerçekleşeceğinden, hem evlilik ve ikili ilişkilerde, hem sosyal bağlarınızda, hem iş bağlantılarınızda ilişkilerinizi sorgulatacak size. Geriye dönüp bakmanızı ve dengelemeniz gereken durumlara şekil vermenizi sağlayacak.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Ekim tarihine kadar aslan burcunda, 5.evinizde, tıklayınız ↓↓

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

2 Ekim’de başak burcuna geçiyor Venüs. 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İş ilişkileriniz, iş hayatınıza dair konular, günlük yaşam düzeniniz ve bedensel sağlığınız olumlu etki alacaktır bu geçişten.

28 Ekim’de terazi burcuna, 7.evinize geçiyor Venüs.

İlişkiler alanına geçiyor. Esasen pozitif bir etki. Evliliğinizde ya da hayatınızda biri varsa partnerinizle ilişkinizde sevgiyi daha net, daha güçlü göreceğiniz, birlikte keyifli şeyler yapacağınız, güzel bir transit. Ama transitin son döneminde Venüs, oğlak burcunda yer alan Jüpiter, Pluto ve Satürn’den kare açılar alacak. O dönemde ilişkilerde sorunlu durumlar yaşanabilir, sorunlar konuşulabilir sıkça. Uzlaşmak zor olabilir. Biraz gergin etkiler bunlar.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Kasım’a kadar koç burcunda, yani 1.evinizde retroda.

Retrodan alabileceğiniz etkiler için tıklayınız : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020


Ekim 2020 Ay Döngüleri :

2 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 9° Koç, Güneş 9° Terazi

Bu dolunay sizin için önemli. 1.evinizde gerçekleşiyor. Kiron ile kavuşan bir dolunay. İlişkilerde nerelerde incindiğinizi, nelere artık toleransınızın olmadığını, gelişen öz değer duygunuz ile neleri ve kimleri artık hayatınızda istemediğinizi net şekilde gösterebilir size dolunay. Dolunaylar uyanış ve farkındalık döngüleridir.

Şifalanması gereken yerlere ışık tutacak bir dolunay diyebilirim.

16 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 23° Terazi, Güneş 23° Terazi

7.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Yeni bağlantılar getirebilir size. Hem işte, hem sosyal anlamda yeni bağlantılar doğabilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

İkili ilişkilerde yeniden yapılandırma ve denge gerektiren durumlara da işaret ediyor yeniay. Alma verme dengenize bakmak gibi, ilişkinin size kattıklarına ve sizden eksilttiklerine bakmak gibi.

Yenilikler var ilişkiler alanında.

31 Ekim : Boğa Burcunda Dolunay : Ay 8° Boğa, Güneş 8° Akrep

2.evinizde gerçekleşecek olan, Uranüs ile birleşen, yani Uranüsyen bir dolunay.

Parasal konularda şartlar değişken olacaktır bu dönemde. Büyük alışverişlerden ve yatırımlardan uzak durulması gereken bir dönem. Kazançlarınız ve maddi değerleriniz üzerinden sürprizler olası. Doğum haritanıza bağlı olarak olumlu-olumsuz, her iki yönde de olabilir bu sürprizler.


Huzurlu, keyifli, sağlıklı bir ay diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!