Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor ! 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor ! 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019

Merhabalar sevgili okuyucularım 🙂 Oldukça önemli bir transiti konuşacağız şimdi.

Şans gezegeni Jüpiter, 13 aylık akrep seyrini tamamlıyor ve 8 Kasım 2018 Perşembe günü yay burcuna geçiyor.

En sevilen gezegendir Jüpiter 🙂 Şansın, bolluğun, bereketin, büyümenin, genişlemenin, yükselişin gezegenidir.

Aynı zamanda bilgeliktir, öğrenmek, öğretmektir. Gelişmektir, ilerlemektir.

Jüpiter, bulunduğu burcun ve evin temaları üzerinden, şanslar, fırsatlar, açılımlar sağlar bize.

Bu transiti, daha da önemli yapan bir durum var. Jüpiter yay burcunu yönetir.

Yani yay, Jüpiter’in kendi evidir.

8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 tarihleri arasında kendi evinde, en güçlü olduğu alanda yer alacak Jüpiter. Dolayısıyla etkilerini cömertçe sunacak, çok verimli çalışacak Jüpiter burada.

Hepimizin işine yarayacak tabii, bu olumlu etkiler sadece yaylar için değil 🙂 Yay burcu haritamızda hangi eve karşılık geliyorsa, o evin konularında şanslı olacağız bu transit etkisiyle.

Tabii ki aslolan doğum haritamızdır, burçlara göre yaptığımız yorumlar mecburen yüzeysel kalır. Ama şöyle bir bakalım, kimler genel olarak hangi konularda fırsatlara açık olacaklar Jüpiter-yay transitinde.

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz. Öngörülerde her daim, yükselen burç kullanılır.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Jüpiter, 9.evinize geliyor. Çok önemli bir evdir 9.ev, genel anlamda yaşam çerçevemizi, yaşam kalitemizi simgeler. Siz de bu açıdan keyifli bir büyüme, ilerleme sürecinde olacaksınız. Ayrıca yüksek öğretim, tez, akademik çalışmalar konusunda işinizi kolaylaştırmaya geliyor Jüpiter. Yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, uluslararası ticari faaliyetler de bu evin yönetimindedir. Jüpiter size, yabancı kültürlerle ilgili ufkunuzu açacak yeni bilgiler, seyahat fırsatları da getirecektir.  Basın, yayıncılık, internet, vb alanda da şanslı olacaksınız, bir websitesi açabilirsiniz, danışmanlık, vb alanlarda ilerleyebilirsiniz, öğreten kişi konumunda olabilirsiniz bu güzel transit etkisiyle. Harika bir Jüpiter seyri başlıyor sizin için, çünkü size üçgen açı konumuna (en olumlu açı) geçiyor Jüpiter !

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 8.evinize Jüpiter geliyor. 8.ev ödemeler, borçlar, krediler, miras, nafaka, ortaklaşa gelir gibi paraları simgelediğinden, Jüpiter etkisiyle, bir borcunuzu bitirebilir, sonuçlanmasını beklediğiniz bir parasal konuda istediğiniz yönde bir neticeye varabilirsiniz. Bu ev sezgilerin evidir aynı zamanda, Jüpiter 6.hissinizi de güçlendirecektir. Bilinmeze, spiritiüel, okült alanlara ilginizi artıracaktır.

Ayrıca 8.ev sağlık sorunlarını simgelediğinden, ameliyat olmak, tedaviye başlamak, vb şekilde çözüme  ulaşmak, sorunu geride bırakmak yönünde destek verir Jüpiter. Kronik hale gelmiş zihinsel yorgunluklardan, takıntılı düşüncelerden arınmak, psikolojik yönde iyileşmek anlamında da işinize yarayacak ayrıca.

İkizler ve Yükselen İkizler : 7.evinizde ağırlayacaksınız şans gezegenini. 7.ev ilişki, evlilik, partner, partnera dair konular demektir. Dolayısıyla bu süreçte mevcut ilişkide evlilik kararı almak, ilişkiniz yoksa, yeni bir partnerin hayatınıza dahil olması gibi olasılıklar var sizin için. Partnerinizin yaşamında da olumlu gelişmeler olabilir.

Ayrıca 7.ev anlaşmalar, sözleşmeler, ortaklaşa ticari faaliyetler demektir. Bu konular üzerinden de şanslı etkiler alacaksınız. Çevrenizin genişleyeceği, yeni insanlar tanıyacağınız bir süreç bu 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 6.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter, iş, çalışma hayatı, meslek yaşamı, iş ve iş dışındaki rutin sorumluluklar, günlük düzen, alışkanlıklar, sağlık, beslenme, spor, bakım konularında fırsatlar, iyileşmeler, olumlu yenilikler getirecek size. Diyete başlayabilir, sağlıklı beslenme düzenine geçebilir, sporda daha aktif olabilirsiniz mesela. Ayrıca bu ev, evcil hayvanları simgeler. Jüpiter etkisiyle bir takım minnoşluklar dahil olabilir yaşamınıza :))

Aslan ve Yükselen Aslan : Şans evinize şans gezegeni geliyor, e daha ne olsun 🙂 5.evinizde deneyimleyeceksiniz Jüpiter transitini. Bu ev şanslı gelişmelerin, fırsatların evidir. Ayrıca aşk demektir. Yaşama duyduğunuz coşkuyu artıracak, sizi heyecanlandıracak çok güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz aşk yaşamınızda. Aynı zamanda çocuklar bu evin konularındandır. Çocuk sahibi iseniz, onlara dair olumlu gelişmelerin yaşanacağı bir zaman dilimi bu.

Peki 5.evde başka hangi temalar vardır ? Sanatsal faaliyetler, hobiler, meşguliyetler, kurslar, keyifli aktiviteler de 5.evde. Jüpiter etkisiyle yeni bir hobi edinmeniz, hobilerinize daha fazla vakit ayırmanız, hatta hobilerinizi işe dönüştürmeniz de mümkün.

Başak ve Yükselen Başak : 4.evinize Jüpiter geliyor. Önce bu evin konularını sayalım, sonra olasılıkları üretelim, bakalım Jüpiter neler getirebilir. 4.ev, yuva, aile, ev, eve dair konular, oturduğunuz yer, aile bireyleri, onlara dair konular, geçmişten gelen meseleler demektir. Jüpiter etkisiyle, evinizde dekorasyon, tadilat gibi yenilikler yapabilirsiniz, başka bir yere taşınabilirsiniz, yaşam alanınızı yenileyebilirsiniz.

Aile bireylerinden gelecek destekleri artıracaktır Jüpiter. Onlarla uyumunuzu da kolaylaştırarak, şimdiye dek çözülmemiş konularda neticeler, netleşmeler, net kararlar, çözümler getirecektir.

Terazi ve Yükselen Terazi : 3.evinize şans gezegeni geliyor. 3.ev iletişimdir, yakın çevredir, kardeşlerdir, kısa seyahatlerdir, öğrenmektir, bilgi paylaşımıdır. Jüpiter etkisiyle, kardeşlerinizin yaşamında güzellikler gerçekleşebilir, yakın çevrenize çok seveceğiniz bir komşu gelebilir, yeni arkadaşlar yaşamınızı renklendirebilir.

Ayrıca 3.ev satış, pazarlama, tanıtım, sosyal medya gibi alanları da simgelediğinden, bu alanlarda bir işe girebilirsiniz. Kendi işinizi kurmanız da olası. Buralardan yana yeni atılımlar, yeni plan ve uygulamalar görünüyor size. Jüpiter ile, bu yöndeki işleriniz rahat akacaktır. Tereddüt etmeyin, niyetlerinizi, isteklerinizi bekletmeyin derim 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 2.evinize, yani para alanınıza Jüpiter geliyor ! Bu süreçte gelir akışınızı artıracak yeni fırsatlarla karşılaşabilir, yeni iş planları, fikirleri bulabilir, daha çok kazanabilirsiniz. Ayrıca bu ev mülk edinme, emlak konularını da kapsar. Dolayısıyla bu yönde bir atılım olası sizler için.

2.ev söz konusu olduğundan, Jüpiter de yayda bulunduğundan, yeme içme konusunda ufkunuzu çok açacak, sizi bir gurme yapacak, dünya mutfaklarını öğreneceğiniz, yeni keşiflerle çerçevenizi genişleteceğiniz bir süreç olacak Jüpiter yay transiti. Bu yönde bir iş de olası.

Yay ve Yükselen Yay : Jüpiter, 12 yıldan sonra tekrar size geliyor. Heyecanlı mısınız bakalım 🙂 Somut, net, gerçekten şans olarak nitelendirebileceğimiz fırsatlar getirecek size Jüpiter. Bu, işten eğitime, ticaretten iletişime, seyahatlere, vb her tür adımınızda hissedeceğiniz bir etki olacak. En verimli şekilde kullanmaya, değerlendirmeye bakın lütfen.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 12.evinize gelen Jüpiter ile, ruhsal anlamda yol alabileceğiniz, spiritüel konularla meşgul olarak, öğrendiklerinizle yaşam çerçevenizi, iç huzurunuzu yukarı taşıyabileceğiniz bir süreç başlıyor sizin için. Ruhsal şifa, arınma adına çok güzel etkiler alacaksınız. Ayrıca 12.ev üstü örtülü alandır ve beklenmedik durumların evidir. Hiç hesapta olmayan, beklemediğiniz şanslı süprizler de yaşatacak size Jüpiter 🙂 Kadersel, güzel yeni olay ve durumlar dahil olacak yaşamınıza.

Kova ve Yükselen Kova : 11.evinize geliyor Jüpiter. Bu ev dileklerin, niyetlerin, hayallerin evidir. Dolayısıyla gönlünüzden geçen, istediğiniz, hayalini kurduğunuz şeylerin, yaşamınıza dahil olduğunu görebilirsiniz bu süreçte. Bir şeyler düşündüğünüzden çok daha kolay gerçekleşebilir Jüpiter etkisiyle. Bu ev aynı zamanda arkadaşlar, dostlar, sosyal çevre demektir, Jüpiter buraları da kalabalıklaştıracak sizin için 🙂

Başka nedir 11.ev ? Hedefler, ideallerdir, Jüpiter etkisiyle amaçlarınız doğrultusunda daha kolay ilerleyeceksiniz. Takım çalışmaları, grup faaliyetleri, sosyal sorumluluk, dernekler, vakıflar alanlarında da sizi destekleyecek Jüpiter etkisiyle, kendinizi gönüllü olarak çalışacağınız çok güzel bir grubun içerisinde bulabilirsiniz bu süreçte.

Balık ve Yükselen Balık : Jüpiter, 10.evinize geliyor. Tepe noktasıdır bu ev, haritanın en yüksek noktasıdır, dolayısıyla bu alanda Jüpiter gibi iyicil, güçlü bir etkinin yer alması, yaşam çerçevenizi her anlamda iyileştirecektir.

İş, kariyer, meslek yaşamınız adına yükselişlerin, terfilerin yaşanabileceği olumlu bir süreç. Kendi işinizi kurmak adına da şanslı etkiler alıyorsunuz. Bu ev hayatta bulunduğumuz yeri, sahip olduğumuz sıfatları simgeler. Bu süreçte evlenebilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz ayrıca. Eş olmak, ebeveyn olmak gibi yeni sıfatlar üstlenebilirsiniz.

10.ev, aile büyüklerini de simgelediğinden, Jüpiter etkisiyle, onlara dair konularda da şanslı etkiler altında olacaksınız. Bu sizin için bir yükseliş dönemi, en özetle aklınızda bu kalsın ve en verimli şekilde değerlendirin derim rüzgarın istediğiniz yönde eseceği bu süreci 🙂

 

Ekim 2018 burç yorumları ise aşağıda efendim. Yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada 15-21 Ekim 2018 haftasının detaylı analizini buradan okuyabilirsiniz.

Tüm astrologların anlattığı burç yorumları, genel etkilerdir. Oysa, aslolan doğum haritamızdır. Her bir gökyüzü gündeminin size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek isterseniz, tercih edebileceğiniz doğum haritası analiz seçeneklerinin aşağıda olduğunu belirteyim.

Yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, dediğim gibi. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

 

İstediğiniz sayıda ay için ‘Aylık Analiz’ de tercih edebilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Jüpiter’in şansı, bereketi bizlerle olsun, hepimize güzellikler getirsin inşallah 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!