Jüpiter-Neptün Üçgeni Şifa Getiriyor – Ağustos 2018

Jüpiter-Neptün Üçgeni Şifa Getiriyor – Ağustos 2018

19 Ağustos 2018 tarihinde, iki büyük gezegen, Jüpiter ve Neptün arasında şahane bir üçgen açı meydana geliyor !

Astrolojide en şanslı kabul edilen açı kalıplarından biridir bu efendim.

Jüpiter şans gezegenidir. Neptün ise hayallerin, ilhamın, yaratıcılığın, maneviyatın, sevginin gezegenidir. Öze inmektir, farkındalıktır, yardımlaşma, dayanışmadır.

Büyük açılımlar sağlayacak bir görünümden bahsediyoruz yani.

Önemli bir başka nokta ise şu : Açı sadece 19 Ağustos’ta etkin olmayacak.

Büyük ve yavaş hareket eden gezegenler, içinde bulundukları açı kalıbından hızla uzaklaşmadıkları için, açı yaptıkları süre boyunca etki ederler.

Tolerans payı ile birlikte, neredeyse Ağustos’un tamamı için konuşabileceğimiz bir görünüm bu, 19 Ağustos öncesinden başlayıp, sonrasında devam edecek.

Ama özellikle Ağustos’un ikinci yarısı, bu harika üçgenin tesirinde olacağız kıymetli okuyucularım.

Jüpiter akrepte, Neptün balıkta olduğundan, su gruplarında oluşacak bir açıdan bahsediyoruz. Bu anlamda son derece şifacı öğeler barındırıyor.

Ama tabii ki bu, sadece su gruplarından olan burçları ilgilendirmiyor.

Konu ne olursa olsun, bir transit, bir açı, bir tutulma, her ne ise bu hepimize etki eder, hepimizi ilgilendirir. Haritamızda, hangi evimize denk geliyorsa, o evin konuları üzerinden gelişmeler getirir, dolayısıyla her birimiz farklı alanlarda etki alırız. Ancak tekrar vurguluyorum, hepimiz etki alırız.

Şimdi bu açıyı, burçlar bazında inceleyelim dilerseniz. Şanslar kimlere nerelerden gelebilir ? Ancak pek tabii, astrologlar burçların payına neler düşeceğini anlatırken, genel yorumlar yapabilirler.

Oysa aslolan doğum haritamızdır.

Her bir gökyüzü gündeminin size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek isterseniz, tercih edebileceğiniz doğum haritası analiz seçeneklerinin aşağıda olduğunu belirteyim.

Yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, dediğim gibi. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

 

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Jüpiter-Neptün üçgeninin etkileri, burçlar bazında şöyle (Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz) :

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Hayal ettiğiniz, bir süredir gerçekleşmesi için çabaladığınız, gerçekleşmesi halinde sizi çok rahatlatacak şeyler bu süreçte imdadınıza yetişebilir. Emin olun, içsel huzur sağlayacak bu üçgen size. Zihinsel anlamda sizi yoran, hallolması gereken bir şeylerin, gerçeğe dönüştüğünü görüp, ferahlayacağınız günler geliyor Allah’ın izniyle. Bu kadar stres yapmayın lütfen. Sonra geriye dönüp bakınca, ‘boşuna üzmüşüm kendimi, ne güzel halloluyormuş, bir şekilde çözülüyormuş’ diyeceksiniz çünkü. Parasal alanda da fırsatlar var Allah’ın izniyle.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : İlişkilerden yana yüzünüzün güleceği, hem ikili ilişkilerden yana şanslı olabileceğiniz, hem de insan ilişkileri yoluyla güzel şeyler elde edebileceğiniz bir süreç bu. Hayatınızı şekillendirecek eğitim, ticaret, yurt dışı bağlantılı konularda da, son derece olumlu etkiler getirecek sizlere.

İkizler ve Yükselen İkizler : İş, çalışma, günlük rutinler, iş ve iş dışı sorumluluklar alanında rahatlatacak bu üçgen sizi. Günlük yaşamınızı daha keyifli hale getirecek bir değişiklik meydana gelebilir. Yaşamınızdaki otorite figürlerinden destekler almanız da bu etki altında olası.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Aşk mı geliyor yoksa ? Aşk evinizde hızlanmış bir Jüpiter var. Neptün hayalinizdeki aşkı getirebilir, şans gezegeniyle üçgen açı yapıyorken. Ama Merkür retrosunun bitimini, yani 19 Ağustos’u bekleyin, olur mu ? Merkür retrosunda böyle şeylere başlanmaz. Bu arada yeni bir hobi, meşguliyet de girebilir yaşamınıza. Çocuklarla ilgili konularda rahatlatacak ayrıca bu şans üçgeni.

Aslan ve Yükselen Aslan : Evinizle, yuvanızla ilgili güzel gelişmeler getirebilir bu açı size. Aile bireyleriyle iletişimler güçlenebilir, onlardan yana destekler bulabilirsiniz. Ayrıca evinizde yenilikler, tadilat, vb de olası. Dekorasyon değişiklikleri için iyi bir dönem.

Başak ve Yükselen Başak : İletişimlerde şans getiriyor bu açı size. Ulaşmak istediğiniz önemli kişiler varsa, bu etki altında verimli yazışmalar, görüşmeler olabilir. Merkür de 19 Ağustos itibariyle düzeldiğinden, iletişim fırsatları çoğalacak yaşamınızda. Kardeşlere dair keyifli gelişmeler de olası.

Terazi ve Yükselen Terazi : Parasal şanslar getirebilir bu üçgen size. Yeni gelir kaynakları yaratmak, gelir akışınızı iyileştirmek adına yaratıcı olabileceğiniz, fırsatlara açık olduğunuz bir süreçtesiniz. Yatırımları da destekleyici, ancak abartılı, büyük ölçekli hareketlerden uzak durmak gerekiyor birçok gezegen retroda olduğundan.

Akrep ve Yükselen Akrep : Her tür girişiminizi destekleyebilecek bir açı, çünkü Jüpiter sizde. 19 Ağustos’ta Merkür’ün de düzelmesiyle birlikte, adım atmak konusunda daha şanslı olacağız. Yaşamınızı iyileştirecek bir şeyler başlatacaksınız. Bunlar kendiliğinden başlamayacak ama bakın, vurguluyorum, siz başlatacaksınız. Toparlanıyor, gücünüzü yeniden elinize alıyorsunuz.

Yay ve Yükselen Yay : 4.ve 12.evleriniz üzerinden bu üçgeni yaşayacağınızı düşünecek olursak, geçmişten gelen aileyle ilgili, sizi yoran , ruhunuzu zorlayan konularda rahatlatıcı etkiler, arınmalar, ruhsal iyileşmeler yaşayabileceğinizi belirteyim. Bir türlü halledilememiş ve içinizde yara olmuş konuları konuşmak, geçmişi serbest bırakmak, geçmişin yüklerinden arınarak iç huzuruna varmak için harika zamanlardan geçmektesiniz. Bu süreçte, Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Hedefleriniz, gerçekleştirmek istediğiniz idealleriniz doğrultusunda, sizi destekleyecek bir üçgen açı etkisinde olacaksınız. Arkadaş, dost çevrelerinden yardımlar da olası. Takım çalışmalarında başarılı olacağınız, öne çıkacağınız bir süreç sizi bekliyor.

Kova ve Yükselen Kova : İş, kariyer konularında, üstlerle ilişkilerde, aile büyüklerine dair konularda güzel gelişmeler görünüyor sizin için. Kendi işinizi kurmak yönünde de ilham, yaratıcı fikirler, yeni vizyon ve bakış açıları getirebilir bu üçgen size.

Balık ve Yükselen Balık : Eğitim, yurt dışı bağlantılı planlar, hukuksal meseleler, geleceğinize yön verecek  konular, vb önemli adımlarınızı destekleyecek bir üçgen bu. Büyümek, yaşam çerçevenizi genişletmek, daha kaliteli yaşamak, büyüme sağlamak adına işinize yarayacak bu üçgen, maneviyatınızda da iyileşme sağlayacak ayrıca. Bir süredir ilahi olanla ilişkisinin zayıfladığını hisseden okuyucularım için, bunu müjdelemek isterim.

 

Merkür retrosu 19 Ağustos’a kadar süreceğinden, Merkür retrosu yazımı buraya bırakıyorum. Yazı içerisinde bu retronun hem genel, hem burçlara etkileri yer alıyor.

Ayrıca, Ağustos 2018 Astroloji Gündemi ve Ağustos ayı burç yorumlarınızı buradan okuyabilirsiniz.

Bu şifacı üçgenin, hepimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Sevgiyle,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!