İkizler Burcu Ekim 2020

İkizler Burcu Ekim 2020

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Ekim ayı, yılın son çeyreğinin şekillenmesinde önemli bir ay. Özellikle Mars retrosu, Merkür retrosu ve Ay döngüleri dikkat çekiyor. Pek çok şeyi gözden geçirip düzeltme fırsatı bulabileceğimiz bir zaman. Dikkat etmemiz gerekenler de var tabii. Her döngünün içinde var.

Ekim ayı olasılıklarınızdan önce Ekim 2020 Astroloji Gündemi ile başlayayım her ay olduğu gibi. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor bu yazımda.

Tabii burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 5.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna, yani 6.evinize geçiyor.

İş temponuz artabilir, iş yaşamınızla ilgili değişimler meydana gelebilir. Çalışma şekliniz, saatleriniz değişebilir, iş ortamında değişen şeyler olabilir. İşle ilgili yeni fırsatlar doğabilir. Özetle iş temasını hareketlendiren bir Güneş etkisi olacaktır bu. Türlü türlü gündemler olası.


Merkür, bu ay akrep burcunda. 14 Ekim’de burada bir retroya başlayacak.

14-28 Ekim arasında akrepte, 28 Ekim-3 Kasım arasında terazi burcunda retro yapacak Merkür.

Retronun akrepteki kısmını 6.evinizde, iş, günlük düzen ve sağlık alanında yaşayacaksınız. Küçük ve geçici, mevsimsel sağlık sorunları, üşütmeler, ateşlenmeler olabilir. Halsizlikler, yorgunluklar yaşayabilirsiniz.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 5.evinizde gerçekleşiyor.

Çocuk sahibi iseniz, onların ihtiyaçları ve onlar için yapmanız gerekenler, yeniden düzenlemeniz, tekrar ele alıp daha iyi hale getirmeniz gereken şeyler olabilir.

Aşkta biraz sorunlu bir etki. Paranoya hali, kuruntular, şüphecilikler, gereksiz kıskançlıklar problem yaratabilir.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Ekim tarihine kadar aslan burcunda, 3.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

2 Ekim’de başak burcuna geçiyor Venüs. 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aileniz ve evinize dair konularda olumlu bir süreç. İlişkilerde bir toparlanma yaratabilir. Evinizde güzel değişimler olabilir. Aile köklerinizle ilgili güzel farkındalıklar, şifalanmalar olabilir.

28 Ekim’de terazi burcuna, 5.evinize geçiyor Venüs.

Bu güzel bir transit. Çünkü Venüs, terazi burcunun yöneticisi. Burada rahat ve iyicil etkilerde.

Ayrıca sizin 5.evinizden geçiyor olacak. Keyifler, eğlenceler, hazlar, aşk, sanat, çocuklar, gençler, etkinlikler demek 5.ev. Bu temalarda güzel deneyimler yaşayabilirsiniz Venüs ile.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda retrosuna devam ediyor bu ay. Bu retro 11.evinizde yaşanıyor.

Retro etkileri burada, tıklayınız : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020


Ekim 2020 Ay Döngüleri :

2 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 9° Koç, Güneş 9° Terazi

11.evinizde gerçekleşen bir dolunay. Kiron ile kavuşumda. Dostlarınızla birbirinizi kırmamaya özen gösterin. Birbirinizi incitecek sözlerden kaçının. Diğer yandan bir küslük de şifalanabilir. Bir oturup konuşma, bir yüzleşme ile sorununuzu çözebilirsiniz. Bir dargınlık geride kalabilir.

16 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 23° Terazi, Güneş 23° Terazi

5.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Bu yeniayın kritik açıları var maalesef. Oğlakta yer alan Satürn ve Pluto ile uyumsuz açılarda meydana geliyor. Ama zorlu etkiler de iyiliğimize hizmet ediyor yine. Bizi ve yaşam bileşenlerimizi güncelliyor. Olması gerektiği hale geliyor konular. Dönüşüyoruz, hayat resmimiz değişiyor.

İlişkiler, ortaklıklar, imzalı ve sözleşmeli konular, birlikte yapılan işler, birlikte hareket ettiğiniz kişiler üzerinden etki alıyorsunuz bu yeniaydan. İlişkilerde bir şeyler değişiyor. Sınırlarınızı çiziyorsunuz. ‘Artık bu böyle olmalı’ diyorsunuz, çerçeveyi belirliyorsunuz.

31 Ekim : Boğa Burcunda Dolunay : Ay 8° Boğa, Güneş 8° Akrep

12.evinizde gerçekleşecek olan Uranüsyen bir dolunay bu. Uranüs ile birleşiyor. Büyük bir farkındalık yaşayabileceğiniz, bilmediğiniz durumların ortaya çıkabileceği, bir uyanış hali ile yenileneceğiniz, zihninizde taşların yerine oturacağı, ruhsal enerjisi yüksek bir dolunay döngüsü sizin için.


Sağlıklı, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!