Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül – 23 Ekim 2019

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül – 23 Ekim 2019

Güneş, 23 Eylül Pazartesi günü, başak burcundaki transitini tamamladı ve terazi burcuna geçti sevgili okuyucularım.

23 Ekim tarihine kadar terazide olacak.

Bu etkiyle, terazi burcunun yönettiği temalar, daha çok yer bulacak günlük hayatımızda.

İlişkiler, odağımız olacak, işbirlikleri ve ortaklıklar doğacak, anlaşmalar, imzalı işler artacak. Sözleşmelerin, kontratların, el sıkışmalarının, ayrıca danışmanlıkların evidir bu alan.

Bir psikologa gitmek, astrolojik danışmanlık almak, bir konunuzla ilgili uzman görüşüne başvurmak, yine Güneş-terazi transitlerinin getirileri arasında olacak.

‘Ben’ yerine daha çok ‘sen’ diyeceğimiz, merkeze karşı tarafı, diğerlerini koyacağımız, uyum sağlama ve uzlaşma niyetinde olacağımız bir dönem. Empati güzeldir, başkalarının iyiliğini ve menfaatini düşünmek güzeldir, uyumlanmak güzeldir.

Sadece dikkat etmemiz gereken gölge taraf şu : Kendi benliğinizi eksiltmemeniz, ilişkiyi, iletişimi sürdürmek adına fazla fedakarlıklar yapmamanız.

Bunun dışında oldukça keyiflidir terazi zamanı. Küsler barışır, anlaşmazlıklar giderilir.

Nezaket, zarafet, tatlı dil, naif etkiler ön plandadır.

Ayrıca güzellik, estetik konular, uyum, ahenk, sanatsal faaliyetler, giyim, moda, trendler, göze güzel görünen şeyler demektir terazi.

Daha çok bunlarla meşgul olacağız 🙂 Kendimize daha çok özendiğimiz, çevremizde güzel şeyler görmek istediğimiz bir zaman diliminden geçiyoruz özetle.

Şimdi sürecin etkilerini, her zaman olduğu gibi burçlar bazında konuşalım :


ve öncesinde Instagram hesabımı hatırlatıyorum : @astroloji.anlatburcak

Instagram hesabımda, çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim hepinizi.


Koçlar ve Yükselen Koçlar :

7.evinize Güneş geliyor.

İlişki, evlilik konuları, sevgili olmak, bir ilişkiye başlamak, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler, iş ortağınıza dair meseleler öne çıkıyor.

Partnerinizin bir sorunu çözülebilir yeniay etkisiyle, yeni bir şeye başlayabilir. İlişkinizde bir konu üzerinden yenilenme olabilir, evlilik konuşulabilir. Evli iseniz, eşinizle ilgili şeyler daha belirgin olacaktır terazi döngüsünde.

Siz koç olarak, bireyselliğinize düşkünsünüz, tek başınıza karar almaktan, kendi seçimlerinizle yol almaktan hoşlanırsınız. Ama terazi dönemi, bir olma, birlik olma, karşı tarafa da kulak verme zamanı. Ben-sen dengesini kurmanızı istiyor gökyüzü.

Boğalar ve Yükselen Boğalar :

6.evinize Güneş geliyor.

Bu geçişle birlikte, iş hayatınız, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor ve yapmanız gereken işler artıyor. Biraz keyifsiz ve sıkıcı işlerdir 6.evin getirdikleri. Örneğin arşiv düzenlemek, veri girişi yapmak gibi.

Sağlık, beslenme, spor konularında yenilikler yapabilirsiniz ayrıca. Spora başlayabilirsiniz, diyet yapabilirsiniz.

Yaşam bileşenlerinizi düzenlemek ve temizlemek olacak bu dönemin size getirisi.

Evinizi, odanızı temizlemek, telefon hafızanızı boşaltmak, bilgisayardaki dosyalarınızı düzenlemek gibi şeyler düşünebilirsiniz.

Evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da öne çıkar, özellikle sağlık ve hijyen açısından. Bir hayvan sahiplenebilirsiniz ayrıca.

İkizler ve Yükselen İkizler : 

5.evinize Güneş geliyor.

Bu ev aşk demektir, dolayısıyla bir flört, tanışma olabilir, aşkta hareketlenme başlayabilir.

Yaratıcılığın artması, fikirler üretmek, dikkat çekmek, öne çıkmak, takdir toplamak, yani sahnedeki kişi olmaktır ayrıca 5.ev. Hünerlerinizi göstermek isteyeceğiniz, bunun için de fırsatlar bulabileceğiniz bir Güneş desteği alıyorsunuz.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, kurs ve eğitimler, eğlenceli aktiviteler getirebilir size 5.ev geçişi. Bir gösteriye gitmek mesela, bir kursa başlamak mesela.

Bunlar dışında çocuklarla ilgili gelişmeler olur. Bebek sahibi olmak istiyorsanız, destekleyici bir döngüdür. Çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki komşu minnoşlarla ilgili konular öne çıkabilir.

5.ev şans ve keyif alanıdır, size de iyi gelecektir 🙂 Güneş-4.ev geçişinde azalan heveslerinizi, enerjinizi tazeleyecektir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 4.evinize geçiyor.

Eviniz, yaşam alanınız, güvenlik, aidiyet gibi kavramlarınız, yuvanız, aile bireyleriyle bağınız ve onlara dair konular öne çıkıyor.

Evde dekorasyon değişiklikleri, kışa hazırlıklar, kombi bakımları, tesisat yenileme dırumları, vb olabilir. Yaşam alanınızın güvenliği için yeni bir şeyler yapabilirsiniz.

Bu süreçte, ev ve aile olacak odağınız daha çok.

Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 3.evinize geliyor.

Sözlü-yazılı, her türlü iletişiminiz, haberleşmeleriniz, bilgi paylaşımlarınız artıyor.

Ayrıca kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir, yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair gündemleriniz olabilir.

Yeni bilgiler edinmek, seminerlere, eğitimlere katılmak, kitap alışverişleri yapmak, ayrıca bilginizi aktarmak, bildiklerinizi paylaşmak üzere site, sayfa açmak gibi getirileri olacak bu geçişin. 3.ev etkisiyle bu yönde istekleriniz ve adımlarınız olacak.

Arkadaş çevrenizde de sosyal bir dönem. Özellikle ilkokul, ortaokul, lise arkadaşlarınızı kastediyorum. Çünkü 3.ev, yüksek öğrenimden öncesidir, yüksek öğrenime kadar olan dönemdir, oralardan arkadaşlarla sosyal medya bağlantıları, görüşmeler, mesajlaşmalar artıyor.

Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Parasal alan aktifleşiyor. Yeni gelirler, yeni harcamalar, yatırım planlarınız, özetle para olacak odağınızda en çok.

Maddi kaynaklarınızı artırma çabanız, elinizi güçlendirme istediğiniz ön planda. Güzel fırsatlar da gelir Güneş etkisiyle. Ayrıca Merkür ve Venüs de buradan geçiyor + bir yeniay yaşayacaksınız 28 Eylül’de, para evinizde.

(Etkileri burada : 28 Eylül 2019 Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri )

Ev alma, mülk edinme kararı, alım satım konuları ya da bu yönde adımlar olabilir.

Yeni yemekler öğrenmek, dünya mutfaklarında bilginizi artırmak için de keyifli bir dönem. 2.ev etkisiyle, yeme-içme workshoplarına, kurslara katılabilirsiniz 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş size geliyor. Yılın terazi zamanı.

Güneş sizde, Merkür sizde, Venüs sizde. 28 Eylül’de de bir yeniay var burcunuzda.

(Etkileri burada : 28 Eylül 2019 Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri )

Yeni başlangıçlarınız var. Bir şeyler değişiyor, dönüşüyor, güncelleniyor. Konfor alanınızdan çıkmak ve yeni şeyler deneyimlemek için çok güzel bir zaman dilimi. Önemli atılımlar için kullanılabilecek bir döngü ayrıca.

Harekete geçin lütfen. Kararsız bir tabiatınız var. Bu, sizi çok zorluyor. Yeterince düşündüğünüz şeylerde, artık beklemenize gerek yok. Adım atın 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 12.evinize geliyor.

Çok keyifli bir süreç değil sizin için. Yorganı başına çekip saklanmak ister ya hani insan bazen, bir şey yapası gelmez, sosyalleşmek istemez. Öyle bir etki alacaksınız. Kendinize yüklenebilirsiniz, kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz, kendi gücünüzü küçümseyebilirsiniz 12.ev etkisiyle. İşte ruhun bu tuzaklarına düşmeyin.

Güneş 12.evinizden çıktığında, böyle hissetmiyor olacaksınız. İç dünyanızla meşgul olacağınız bir süreç, sağlığa da dikkat. Üşütmeler, soğuk algınlıkları olası.

Hiçbir önemli adım atmayın bu döngüde. İstediğiniz sonucu vermez, Güneş’in akrep burcuna geçmesini bekleyin atılımlarınız için.

Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 11.evinize geliyor. Yani sosyal alana.

Gruplar içinde daha aktif olacağınız, takım faaliyetlerinde çeşitli görevlerde yer alacağınız, sosyalleşeceğiniz, keyifli bir süreç başlıyor. Yeni ortamlar, yeni arkadaş grupları da olası.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar gibi alanlarda da adım atabileceğiniz bir dönem bu.

Hayata karışmayı, yeni şeyler deneyimlemeyi, keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı seversiniz siz. O yüzden keyifli bir transit sizin için 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 10.evinize geliyor.

İşiniz, kariyeriniz, konumunuz, yetki ve sorumluluklarınızdır 10.ev. Bu konulardan yana yenilikler, gelişmeler olası.

Yeni görevler, terfiler ya da sorumluluklar getirebilir size Güneş.

Üstlerle, yönetici ve patron figürleriyle, ayrıca aile büyükleriyle ilgili gündemlerin de öne çıkabileceği bir dönem. Stratejik ilerleyin, iletişimlerinizi iyi tutun.

Devlet bağlantılı işlemler olabilir bu arada. Evrak, rapor, başvuru, vb.

Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 9.evinize geçiyor, bu evin konuları çok geniştir. Çok sayıda teması olan bir alandır.

Yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, bunlar dışında 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç konuları üzerinden gündem başlıklarınız olacak bu ay bolca.

Akademik alanda aktifseniz, okul hayatınız varsa, tez, proje, makale çalışmalarınız için destekleyici bir dönem. Uzak yerlere seyahat planları da gündeme gelebilir, uzak şehirlerdeki yakınlarınızla bağlantılar, bir araya gelmeler de olabilir.

Daha önce deneyimlemediğiniz etkinlikler, geziler, ziyaretler olası.

Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 8.evinize geliyor.

Parasal konularınız, özellikle ödemeleriniz gündem oluşturuyor bu transit ile.

Maddi açıdan biraz skıntılı bir dönem olabilir, kredi kartı borcunuz büyüyebilir. Ödemeleriniz sebebiyle gergin hissedebilirsiniz. Tasarruf zamanı sizin için, büyük alışverişlerden kaçının derim. Güneş bu evdeyken oluşan borçlar, kolay bitmeyebiliyor çünkü. Süreç uzayabiliyor.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa hareketlenir bu arada, gelişmeler olur.

Başkalarının kaynaklarından yararlanacağınız bir dönem. Bu eşiniz de olabilir, aileniz de olabilir, banka da olabilir, kredi çekebilirsiniz mesela.

Spiritüel alanlara ilginiz artıyor ayrıca. Rüyalarınızı takip edin, haberci olma ihtimalleri yüksek 😉


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık için İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Eylül 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Eylül 2019, Boğa Burcu Eylül 2019, İkizler Burcu Eylül 2019, Yengeç Burcu Eylül 2019,

Aslan Burcu Eylül 2019, Başak Burcu Eylül 2019, Terazi Burcu Eylül 2019, Akrep Burcu Eylül 2019,

Yay Burcu Eylül 2019, Oğlak Burcu Eylül 2019, Kova Burcu Eylül 2019, Balık Burcu Eylül 2019

Gökyüzündeki diğer güncel transitler ve etkileri de aşağıda yer alıyor :

28 Eylül 2019 Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri

Merkür Terazi Burcunda 14 Eylül – 3 Ekim 2019

Venüs Terazi Burcunda 14 Eylül – 8 Ekim 2019

Mars Başak Burcunda 18 Ağustos – 4 Ekim 2019

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!