Güneş Oğlak Burcunda 22 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019

Güneş Oğlak Burcunda 22 Aralık  2018 – 20 Ocak 2019

Güneş, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü, yay burcu transitini tamamlıyor ve oğlak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Bu geçiş ile, oğlak burcu temaları öne çıkmaya başlıyor yaşamlarımızda.

Güneş, girdiği alanı aydınlatır, öne çıkarır, o burcun sembolize ettiği konular üzerinden yeni gündemler getirir bize. Dolayısıyla Güneş bu alanda iken, oğlak temalarını hayatımıza dahil edecek. Nedir onlar ? İş, kariyer, terfiler, yükselişler, iş kurma, otorite figürleriyle iletişimler, devlet bağlantılı iş ve işlemler, aile büyükleri ve onlara dair konular.

Şimdi bu transitin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Bu arada 2019’un size özel etkilerini, haritanızın yeni yıl için neler söylediğini (aşk, iş, kariyer, maddi fırsatlar, eğitim, sağlık, vb kapsamlı) öğrenmek isterseniz, Doğum Haritası Analizi yaptırabilirsiniz sevgili okuyucularım. İletişim için : anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, daha detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Güneş oğlak transitinin burçlara etkileri şöyle (Her zaman hatırlattığım gibi, yükselen burcunuza öncelik veriniz efendim) :

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Güneş 10.evinize geçiyor. Bu ay gündeminiz işiniz, kariyeriniz, sıfatlarınız. Sıkça, hayatta bulunduğunuz konum üzerine düşünecek, kimi zaman bu açıdan olumlu gelişmeler elde edecek, kimi zaman kendinizi yetersiz hissedip karamsarlaşacaksınız. Çokça muhasebesini yapacaksınız yaşamınızın. Hayatta vardığınız noktayı sorguluyor olacaksınız. Lütfen kendi üzerinize gitmeyin. Herkesin başarı tanımı da farklıdır. Kim ne yaparak mutlu olacaksa o işi yapmalıdır. Kim nasıl bir hayat tasarlıyorsa, onu mutlu edecek yönde adımlar atmalıdır. Kendi değerinizi sahip olduğunuz sıfatlar üzerinden belirlemeyin lütfen. Çünkü siz çok daha fazlasısınız. Başarı nedir, kim başarılıdır, neden başarı başarı deyip hırpalıyoruz kendimizi ? bir başka sitem olan burcakkayis.com da bunlara dair bir yazı yazdım, buradan okuyabilirsiniz efendim.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Güneş oldukça önemli bir alana, 9.evinize geçiyor. Hayat çerçevenize dair, geleceğinizi şekillendirecek her tür önemli konuyu içeren bir evden Güneş geçeceği için, yaşamınızı şekillendirecek adımlar atacak, uzun vadede yaşamınızda yer alacak konularda kararlar alıp girişimlerde bulunacaksınız. Eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, yurt dışı bağlantılı işler ve planlar, ayrıca 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç konuları üzerinden gündem başlıklarınız olacak bu ay bolca.

İkizler ve Yükselen İkizler : Güneş 8.evinize geliyor. Parasal konularınız gündem oluşturuyor bu döngüde sizler için. Alacaklar, miras, prim, sigorta, burs, kredi, nafaka, ayrıca ortaklaşa ticari girişimlerden elde edilecek paralar üzerinden gelişmeler var. Bu konularla, ayrıca ödemelerinizle meşgul olacaksınız. Bütçe planları, alacak-verecek dengesi, gelirleriniz, giderleriniz.. çerçeveniz bu. Dengeleri oturtacağınız, yeni karar ve gelişmelerle mali durumunuzda düzenlemeler yapacağınız bir Güneş transiti sizi bekliyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 7.evinize gelen Güneş etkisiyle ilişkiler, evlilik konuları, sevgili olmak, partnere dair konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler gibi konular gündeminiz haline geliyor. 7.ev bu temaları kapsar çünkü. Hayatınıza bir partner girebilir bu süreçte, bir ilişkiniz varsa evlilik teklifi alabilirsiniz. İşinizde yeni sözleşmeler, yeni bağlantılar elde edebilirsiniz. Ayrıca bir ortağın desteğini yanınıza alarak, yeni bir ticari girişim başlatabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan : 6.evinize Güneş geliyor. Bu ev neleri simgeler efendim ? İş hayatını, çalışmayı, iş arkadaşlarıyla iletişimleri, iş ve iş dışındaki sorumlulukları, günlük rutinleri, sağlık, beslenme, spor konularını, düzenlemeyi, organize etmeyi, planlamayı, yaşam çerçevenizi düzene sokacak uygulamaları, daha iyi yaşamanıza hizmet edecek yeni alışkanlıkları simgeler. Sizin bu ay gündeminiz en çok bunlar üzerinden olacak Güneş etkisiyle.

Başak ve Yükselen Başak : 5.evinize Güneş geliyor. Bu da aşkta güzel gelişmeler demektir 🙂 Kalbinizi kıpırdatacak, sizi yeniden heyecanlandıracak bir şeyler dahil oluyor yaşamınıza. Ayrıca yaratıcılığa dayalı işler, hobiler, sanatsal faaliyetler, bu yönde kurs ve eğitimler, eğlenceli hatta adrenalin içeren aktiviteler, epey de bir sosyalleşmeler görünüyor, valla gayet güzel 🙂 Bu arada çocuk sahibi iseniz, onlara dair olumlu yenilikler, onların yaşamında güzel gelişmeler de söz konusu. Bebek sahibi olmak isteyenler için de olasılıkları güçlendiren şanslı etkiler hakim gökyüzüne, Allah herkesin gönlüne göre versin.

Terazi ve Yükselen Terazi : Güneş bir süredir yayda, yani 3.evinizde transit halindeydi. Ancak şimdi 4.evinize geçiyor ve bu evin temalarını öne çıkarıyor hayatınızda. Ev, yuva, aile bireyleriyle iletişimler, ailenin kadın figürlerine dair konular, evde dekorasyon değişiklikleri, yenilikler, güvenlik, huzur şeklinde sayabiliriz bu temaları. Önümüzdeki 1 aylık oğlak transitinde, bu konular üzerinden yeni gelişmeler var sizlere. Yani ev ve aile odaklısınız bu ay, en özetle bunu söyleyebilirim.

Akrep ve Yükselen Akrep : 3.evinize yerleşecek olan Güneş, yaşamınızdaki her tür iletişim yoğunluğunu, yazışmaları, görüşmeleri artıracak, benden söylemesi. Kardeşlerinize ve yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair konularınız olacak. Ayrıca eğitim, satış, pazarlama, sosyal medya, tanıtım alanları da aktifleşiyor. Bolca da kısa seyahatler, gezmeler, eğlenceli programlar görünüyor size 🙂 Oldukça güzel etkiler altındasınız, yaşam coşkunuz yükseliyor 🙂

Yay ve Yükselen Yay : Güneş bir süredir sizdeydi, şimdi ise 2.evinize yani para alanınıza geçiyor. Paraya dair her tür konunuz aktifleşiyor. Yeni gelirler elde ediyor, yeni bir şeyler satın alıyor, yeni ödeme planları oluşturuyor, yatırımlar yapıyorsunuz. Gündem en özetle ‘para’ bu ay sizler için. Ayrıca ev alma kararı ya da bu yönde adımlar olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Güneş size geliyor ! Yani ışıklar sizin için yanıyor 🙂 Öne çıkıyorsunuz. Güneş oldukça aktif yapacak sizi. Yeni kararlar alacak, hayata geçirmek için her zamankinden daha motive ve enerjik olacaksınız. Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunda konular varsa, işte şimdi onları duyurma, tanıtma, ortaya çıkarma zamanı. İmajınızda değişiklikler yapmak için de doğru zamanlardan geçiyorsunuz. Esasen Güneş ile birlikte her anlamda yenileniyorsunuz.

Kova ve Yükselen Kova : Güneş 12.evinizde hareket etmeye başlıyor. Bu da mistik konulara, spiritüelizme ilginizi artırıyor. Evrenle bütünleştiğinizi hissediyor, çokça işaret alıyorsunuz. Son derece güçlü bir ruhsal arınma da getirecek bu transit size. Meditasyon yapmak, dinginleşmek, okumak, öğrenmek, iç dünyanıza dönmek, geçmişe dair yüklerinizden arınmak için harika zamanlar. Bu yenilenme sürecinizde Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilir, kendinizi, bilinçaltınızı kodlayabilirsiniz. Ayrıca plan yapma dönemi bu sizler için. Detayları gözden geçirme, bir sonraki ay Güneş kova burcuna geçtiğinde uygulamak, hayata geçirmek üzere planları netleştirme dönemi. İyi kullanmanız halinde, oldukça fayda getirecektir.

Balık ve Yükselen Balık : 11.evinize Güneş geliyor ve oldukça sosyalleşiyorsunuz bu etkiyle. Arkadaşlar, dostlar, organizasyonlar, grup çalışmaları öne çıkıyor yaşamınızda. Sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalara dair de düşüneceğiniz, adım atabileceğiniz bir süreç bu. Gelir akışınız açısından da destekleyici. Çünkü 11.ev gelirimizdir aynı zamanda.

 

Güneş oğlak burcu transitinin etkileri böyle kıymetli okuyucularım.

Her bir gökyüzü gündemi için sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!