Güneş Kova Burcunda 20 Ocak – 19 Şubat 2019

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak – 19 Şubat 2019

Güneş, 20 Ocak 2019 Pazar günü, oğlak burcu transitini tamamlayarak kova burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Yani gökyüzünde ‘Kova’ zamanı başlıyor !

Bu geçiş ile birlikte, kova burcu temaları, kova burcunun temsil ettiği konular öne çıkmaya başlıyor günlük yaşamımızda.

Güneş hangi burçtan geçmekte ise, o burcun yönettiği alanlarda daha aktif oluruz, o konularla meşgul oluruz. Ruh halimiz, bakış açılarımız, olaylara yaklaşımımız bile o burçtan etki alır.

Yani kova etkisinde geçecek 1 aylık bir period bizleri bekliyor.

Her şeyden evvel, kova hava elementinden bir burç olduğu için, eğlenceli, enerjisi yüksek, keşfetme isteğimizin artacağı, keyifli bir süreç başlıyor, onu söyleyebilirim 🙂

Şimdi detaylandıralım bakalım, nasıl bir doğası var kovanın, hangi konuları simgeliyor ?

  • Kova demek, orijinallik demektir, sıradışı düşünmek, sıradan ve alışılmış olanın ötesine geçmek, yaratıcılık demektir.

Güneş burada iken, güzel fikirler bulacağız, yaratıcı, orijinal işler yapacağız. Bir şeyleri şu ana kadar yaptığımızdan farklı şekillerde yapacağız. Yeni bakış açıları ile sorunlara çözüm bulacağız.


  • Kova burcu bireysellikten, bencillikten uzaklaşmaktır. Bütünün iyiliğini gözetmektir, başkalarını da düşünerek davranmaktır.

Demek ki sadece kendi çıkarımız için değil, başkalarının da iyiliğine hizmet edecek şeyler yapacağız.


  • Kova toplumsal duyarlılıktır ayrıca.

Güneş burada iken bir olmak, bir araya gelmek, toplu tepkiler göstermek gibi durumlar getirecek. Maalesef toplumda seslerin yükseleceği, insanların tepki göstereceği şeyler yaşanabilir. İnternet ve teknoloji de kova burcu kapsamındadır. Özellikle sosyal medya tepkilerinin öne çıkabileceği bir süreç olabilir bu.

Ayrıca trendlerin, geniş kitlelere yayılan akımların dikkat çekeceği zamanlar geliyor. Yeni ve eğlenceli bir hareket de doğabilir sosyal medyada 🙂

Şimdi Güneş kova transitinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Bu arada 2019’un size özel etkilerini, haritanızın yeni yıl için neler söylediğini (aşk, iş, kariyer, maddi fırsatlar, eğitim, sağlık, vb kapsamlı) öğrenmek isterseniz, Doğum Haritası Analizi yaptırabilirsiniz sevgili okuyucularım. İletişim için : anlatburcak@gmail.com

 

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şeydir, analizi neden önemlidir, daha detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Güneş kova transitinin burçlara etkileri şöyle (Her zaman hatırlattığım gibi, yükselen burcunuza öncelik veriniz) :

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 11.evinize Güneş geliyor, gruplar içinde yer alacağınız, sosyalleşeceğiniz bir süreç başlıyor. Arkadaşlar, dostlar, organizasyonlar, grup çalışmaları öne çıkıyor yaşamınızda. Sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar gibi alanlarda da adım atabileceğiniz bir dönem bu. Gelir akışınız açısından da destekleyici. Çünkü 11.ev gelirimizdir aynı zamanda. Hedeflerimiz, amaçlarımız bu ev kapsamındadır, Güneş gerçekleştirmek istedikleriniz yönünde destekleyecek sizi.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Güneş 10.evinize geçiyor. Bu ay gündeminiz işiniz, kariyeriniz, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlarınız. Üstlerle, yönetici ve patron figürleriyle ilgili gelişmelerin öne çıkabileceği bir dönem sizler için. Terfiler, yükselişler, yeni görevler olası. Aile büyükleri ile ilgili konular da gündeminize yerleşiyor Güneş etkisiyle.

İkizler ve Yükselen İkizler : Güneş oldukça güzel, etkileri olumlu bir alana, 9.evinize geçiyor. Hayat çerçevenize dair, geleceğinizi şekillendirecek her tür önemli konuyu içeren bir evden Güneş geçeceği için, yaşamınızı şekillendirecek adımlar atacak, uzun vadede yaşamınızda yer alacak konularda kararlar alıp girişimlerde bulunacaksınız. Eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, yurt dışı bağlantılı işler ve planlar, ayrıca 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç konuları üzerinden gündem başlıklarınız olacak bu ay bolca. Yabancı kültürlerle ilgili yeni şeyler öğreneceğiniz, ufkunuzu genişleteceğiniz güzel bir Güneş transiti yaşayacaksınız. Size üçgen dediğimiz en olumlu açı kalıbında yer alacak Güneş, değerlendirin mutlaka 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Güneş 8.evinize geliyor. Parasal konularınız gündem oluşturuyor bu döngüde sizler için. Alacaklar, miras, prim, sigorta, burs, kredi, nafaka, ayrıca ortaklaşa ticari girişimlerden elde edilecek paralar üzerinden gelişmeler var. Bu konularla, ayrıca ödemelerinizle meşgul olacaksınız. Bütçe planları, alacak-verecek dengesi, gelirleriniz, giderleriniz.. çerçeveniz bu. Dengeleri oturtacağınız, yeni karar ve gelişmelerle mali durumunuzda düzenlemeler yapacağınız bir Güneş transiti sizi bekliyor.

Aslan ve Yükselen Aslan : 7.evinize gelen Güneş etkisiyle ilişkiler, evlilik konuları, sevgili olmak, partnere dair konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler gibi konular gündeminiz haline geliyor. 7.ev bu temaları kapsar çünkü. Hayatınıza bir partner girebilir bu süreçte, bir ilişkiniz varsa evlilik teklifi alabilirsiniz. İşinizde yeni sözleşmeler, yeni bağlantılar, yeni anlaşmalar olası. Ayrıca bir ortağın desteğini yanınıza alarak, yeni bir ticari girişim başlatabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak : 6.evinize Güneş geliyor. Bu ev neleri simgeler sevgili okuyucularım ? İş hayatını, çalışmayı, iş arkadaşlarıyla iletişimleri, iş ve iş dışındaki sorumlulukları, günlük rutinleri, sağlık, beslenme, spor konularını, düzenlemeyi, organize etmeyi, planlamayı, yaşam çerçevenizi düzene sokacak uygulamaları, daha iyi yaşamanıza hizmet edecek yeni alışkanlıkları simgeler. Sizin bu ay gündeminiz en çok bunlar üzerinden olacak Güneş etkisiyle.

Terazi ve Yükselen Terazi : 5.evinize Güneş geliyor. Bu da aşkta güzel gelişmeler demektir 🙂 Kalbinizi kıpırdatacak, sizi yeniden heyecanlandıracak bir şeyler dahil oluyor yaşamınıza. Ayrıca yaratıcılığa dayalı işler, hobiler, sanatsal faaliyetler, bu yönde kurs ve eğitimler, eğlenceli hatta adrenalin içeren aktiviteler, epey de bir sosyalleşmeler görünüyor, gayet güzel 🙂 Bu arada çocuk sahibi iseniz, onlara dair olumlu yenilikler, onların yaşamında güzel gelişmeler de söz konusu. Bebek sahibi olmak isteyenler için de olasılıkları güçlendiren şanslı etkiler hakim gökyüzüne, Allah herkesin gönlüne göre versin.

Akrep ve Yükselen Akrep : Güneş bir süredir oğlakta, yani 3.evinizde transit halindeydi, bolca iletişim, görüşme, dialog getirdi size. Ancak şimdi 4.evinize geçiyor ve daha sakin, daha kendinizle olacağınız bir period başlıyor. Ev, yuva, aile bireyleriyle iletişimler, ailenin kadın figürlerine dair konular, evde dekorasyon değişiklikleri, yenilikler, güvenlik, ev huzuru şeklinde sayabiliriz 4.evin temalarını. Güneş etkisiyle bunlar öne çıkıyor sizin için. Yani ev ve aile odaklısınız bu ay, en özetle bunu söyleyebilirim.

Yay ve Yükselen Yay : 3.evinize yerleşecek olan Güneş, yaşamınızdaki her tür iletişim yoğunluğunu, yazışmaları, görüşmeleri artıracak sevgili yaylar. Kardeşlerinize ve yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair konularınız olacak 3.ev etkisiyle. Ayrıca eğitim, satış, pazarlama, sosyal medya, tanıtım alanları da aktifleşiyor. Bolca da kısa seyahatler, gezmeler, eğlenceli programlar görünüyor size 🙂 Oldukça güzel etkiler altındasınız, yaşam coşkunuz yükseliyor 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Güneş bir süredir sizdeydi, şimdi ise 2.evinize yani para alanınıza geçiyor. Paraya dair her tür konunuz aktifleşiyor. Yeni gelirler elde ediyor, yeni bir şeyler satın alıyor, yeni ödeme planları oluşturuyor, yatırımlar yapıyorsunuz. Gündem en özetle ‘para’ bu ay sizler için. Ayrıca ev alma kararı ya da bu yönde adımlar olabilir.

Kova ve Yükselen Kova : Güneş size geliyor ! Yani ışıklar sizin için yanıyor 🙂 Sahne sizin efendim, buyrunuz 🙂 Güneş oldukça aktif yapacak sizi. Her tür konuda yeni kararlar alacak, hayata geçirmek için her zamankinden daha motive ve enerjik olacaksınız. Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunda konular varsa, işte şimdi onları duyurma, tanıtma, ortaya çıkarma zamanı. İmajınızda değişiklikler yapmak için de doğru zamanlardan geçiyorsunuz. Esasen Güneş ile birlikte her anlamda yenileniyorsunuz, harika bir transit.

Balık ve Yükselen Balık : Güneş 12.evinizde hareket etmeye başlıyor. Bu da mistik konulara, spiritüelizme ilginizi artırıyor. Evrenle bütünleştiğinizi hissediyor, çokça işaret alıyorsunuz. Son derece güçlü bir ruhsal arınma, ruhsal şifa da getirecek bu transit size. Meditasyon yapmak, dinginleşmek, okumak, öğrenmek, iç dünyanıza dönmek, geçmişe dair yüklerinizden arınmak için harika zamanlar. Bu yenilenme sürecinizde Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilir, kendinizi, bilinçaltınızı kodlayabilirsiniz. Ayrıca plan yapma dönemi bu sizler için. Detayları gözden geçirme, bir sonraki ay Güneş balık burcuna geçtiğinde uygulamak, hayata geçirmek üzere planları netleştirme dönemi. İyi kullanmanız halinde, oldukça fayda getirecektir.

 

Güneş-kova transitinin etkileri böyle kıymetli okuyucularım.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Merkür Oğlak Burcunda 5-24 Ocak 2019

Venüs Yay Burcunda 7 Ocak – 4 Şubat 2019

Güneş Oğlak Burcunda 22 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!