Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan – 21 Mayıs 2019

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan – 21 Mayıs 2019

Güneş, 20 Nisan Cumartesi günü, koç burcu transitini tamamlayarak boğa burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

21 Mayıs’a kadar Güneş-boğa döngüsünü yaşayacağız.

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili boğalar 🙂

Güneş koç transiti bizi canlandırdı, atalet halinden çıkardı. Harekete geçmemizi, görünür olmamızı, yeteneklerimizi ortaya koymamızı sağladı.

Ancak transitin sonlarına doğru Güneş, oğlaktaki Satürn ve Pluto’dan kare, yani zorlayıcı açılar aldığı için çok keyifli hissedemedik. Havalar da aynı sebeple soğuk gitti bu arada.

Şimdi boğa döngüsü, daha sıcak, daha Güneş’li, daha huzurlu olacak.

Koç rekabetçidir, yarış sever. Güneş koçtayken biz de hırslandık haliyle 🙂

Ancak şimdi boğa etkisiyle dingin bir enerjide ve keyfin peşinde olacağız.

  • Boğa, huzur ister.
  • Risk sevmez.
  • Mevcut durumu korumaya çalışır.
  • Yeniye kapalıdır biraz.

O mod ve tavırda hareket edeceğiz biz de.

Hatta pek hareket etmeyeceğiz :))) Boğa, hareket sevmez 🙂

Yeni başlangıçlardan ziyade, koç döngüsünde başlattığımız şeyleri büyütmeye, güzelleştirmeye çalışacağız.

Verim artırmak önemli olacak bizim için. Daha çok kazanmak, daha çok keyif almak isteyeceğiz.

Boğa duyularımızı simgeler ayrıca.

Tatmaktır, dokunmaktır, güzel müzikler dinlemektir, sanattır, duyulardan keyif almaktır boğa.

Yeme-içme, lezzet, hazlar boğanın yönetimindedir. İyi yemekler yiyeceğiz, yapacağız, değişik tatlar arayacağız. Karın doyurmak değil, gurme lezzetler önde olacak.

Yemek kurslarına katılabilir, workshoplar deneyimleyebiliriz ayrıca bu süreçte.

Peki gölge yanları nelerdir bu transitin ? Güneş boğadayken nelerden kaçınalım derseniz :

-Sabit fikirlilik yapabiliriz, inatçılık edebiliriz boğa etkisiyle. Konuları her boyutuyla ele almaya, objektif değerlendirmeye çalışalım.

-Boğa, pek hareket sevmez dediğim gibi. Bize de rehavet çökebilir bu döngüde. Hedeflerimizden uzaklaşmamak için, buraya da dikkat edelim.

-Risk almaktan kaçınabiliriz ayrıca. Tamam, etraflıca düşünmek iyidir. Hızlı karar almayalım ama, gereğinden fazla bekleyip fırsatları da kaçırmayalım !

Uyarılarım bunlar 🙂

Şimdi Güneş boğa transitinin etkilerini burçlar bazında anlatacağım.

Yükselen burcunuza öncelik verin lütfen. Öngörülerde yükselen baz alınır sevgili okuyucularım.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Güneş 2.evinizde ilerlemeye başlıyor. Parasal alan aktifleşiyor. Yeni gelirler elde ediyor, yeni bir şeyler satın alıyor, yeni ödeme planları oluşturuyor, yatırımlar yapıyorsunuz. Güneş boğadayken, gündem ‘para’ olacak sizler için. Ayrıca ev alma, mülk edinme kararı, alım satım konuları ya da bu yönde adımlar olabilir. Yeni yemekler öğrenmek, dünya mutfaklarıyla tanışmak için de güzel bir dönem 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Güneş size geliyor. Sizi öne çıkarıyor. Oldukça destekleyicidir Güneş transiti. Yeni önemli başlangıçlar getirecektir size. Motivasyon, keyif ve kararlılıkla yeni adımlar atacaksınız. Fikir ve uygulamalarınızla dikkat çekeceksiniz. Her tür konu için kullanabileceğiniz bir etki bu.

Güneş koçtayken, sizin 12.evinizdeydi. Sönümlenmiş hissettiniz, karamsar ve umutsuz bir enerji hakimdi. Ama şimdi burcunuza gelen Güneş, mis gibi toparlayacak sizi.

İkizler ve Yükselen İkizler : 12.evinize Güneş geliyor. Psikolojik olarak biraz zorlayabilir sizi. İçsel anlamda sizi huzursuz kılacak şeyleri çözmeniz gerekecek. Spiritüel konularda yeni şeyler öğrenceğiniz, bu alanlardan fayda elde edeceğiniz bir süreç bu.

İç dünyanızla meşgul olacaksınız daha çok. Sizin için şu an, bekleme ve hazırlanma zamanı. Hedeflerinizi belirleyin, yapmak istediklerinizi planlayın, Güneş Haziran’da ikizler burcuna geçtiğinde, bir bir uygulayacaksınız 🙂

Ruhsal anlamda yenileyecek bu etki sizi ayrıca. Bilinçaltınız biraz kabaracak, sizi zorlayacak önce. Ama sular bulanmadan durulmaz. Onları çözerken, kendinizi iyi etmeyi, şifalandırmayı öğreneceksiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Güneş 11.evinize geliyor. Gruplar içinde yer alacağınız, sosyalleşeceğiniz, keyifli bir süreç başlıyor. Arkadaşlar, dostlar, organizasyonlar, kurslar, grup çalışmaları Güneş etkisiyle öne çıkıyor gündelik yaşamınızda. Sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar gibi alanlarda da adım atabileceğiniz bir dönem bu 11.ev sebebiyle.

Ayrıca gelir akışınız açısından da destekleyici. Çünkü 11.ev gelirimizdir aynı zamanda. Hedeflerimiz, amaçlarımız bu ev kapsamındadır, Güneş gerçekleştirmek istedikleriniz yönünde destekleyecek sizi. Aktif bir zaman dilimi sizler için. Amaçlarınız doğrultusunda değerlendirmeye bakın 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Güneş 10.evinize geçiyor. 10.ev etkisiyle gündeminiz işiniz, kariyeriniz, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlarınız, o sıfatlardan ötürü sorumlu olduğunuz her tür görev. Üstlerle, yönetici ve patron figürleriyle ilgili gelişmelerin öne çıkabileceği bir dönem sizler için. Terfiler, yükselişler, yeni görevler de mümkün. Ayrıca aile büyükleri ile ilgili konularda sorumluluk alabilirsiniz.

Bir yeniden yapılandırma dönemindesiniz esasen, düzen kurmak ve o düzeni sabitlemek için destekleyici bir süreç.

Başak ve Yükselen Başak : Güneş 9.evinize geçiyor. Yurt dışı bağlantılı konular, yabancı diller, başka kültürler, eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, bunlar dışında 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç konuları üzerinden gündem başlıklarınız olacak bu ay bolca. Size üçgen dediğimiz en olumlu açı kalıbında yer alacak Güneş boğada iken, bu oldukça güzel 🙂 Bir süredir bekleyen, ilerlemeyen konularda gelişmeler yaşanacak.

Terazi ve Yükselen Terazi : Güneş 8.evinize geliyor. Parasal konularınız gündem oluşturuyor bu transit ile sizler için. Alacaklar, miras, prim, sigorta, burs, kredi, nafaka, ayrıca ortaklaşa ticari girişimlerden elde edilecek paralar üzerinden gelişmeler mümkün. Bu konularla, ödemelerinizle, gelir-gider dengenizle meşgul olabilirsiniz. Biriken ödemeler keyfinizi kaçırırsa, bunun Güneş-8.ev etkisi olduğunu, geçeceğini aklınızda tutun ve karamsar olmayın lütfen.

Akrep ve Yükselen Akrep : 7.evinize gelen Güneş ile ilişkiler, evlilik konuları, sevgili olmak, partnere dair konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler gibi konular gündeminiz haline geliyor. 7.ev bu temaları kapsar çünkü. Hayatınıza bir partner girebilir bu süreçte, bir ilişkiniz varsa evlilik teklifi alabilirsiniz. İşinizde yeni sözleşmeler, yeni bağlantılar, yeni anlaşmalar olası. Ayrıca bir ortağın desteğini yanınıza alarak, yeni bir ticari girişim başlatabilirsiniz. Bireysellikten ziyade birlik olmak, işbirliği yapmak fayda getirecek bu döngüde.

Yay ve Yükselen Yay : 6.evinize Güneş geliyor. Bu ev, iş hayatını, çalışmayı, iş arkadaşlarıyla iletişimleri, iş ve iş dışındaki sorumlulukları, günlük rutinleri, sağlık, beslenme, spor konularını, düzenlemeyi, organize etmeyi, planlamayı, yaşam çerçevenizi düzene sokacak uygulamaları, daha iyi yaşamanıza hizmet edecek yeni alışkanlıkları simgeler. Sizin bu ay gündeminiz çoğunlukla bunlar üzerinden olacak Güneş etkisiyle.

İş arkadaşlarıyla iletişimlerinizde daha dikkatli ve stratejik olun derim. Çok güvenmemek akıllıca olabilir. Yeni görev ve sorumluluklar da olası. Bu arada 6.ev olması sebebiyle, diyet için çok uygun bir döngüdesiniz, onu da belirtmiş olayım 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 5.evinize Güneş geliyor. Bu da aşk demektir, yaratıcılığın artması demektir, hobiler, sanatsal faaliyetler, bu yönde kurs ve eğitimler, eğlenceli, adrenalin içeren aktiviteler demektir, gayet güzel 🙂 Konserlere, gösterilere, etkinliklere gidebilirsiniz bu etkiyle. Bu arada çocuk sahibi iseniz, onlara dair olumlu yenilikler, onların yaşamında güzel gelişmeler de söz konusu. Bebek sahibi olmak isteyenler için de değerlendirebilecekleri bir döngü olduğunu belirteyim.

Kova ve Yükselen Kova : Güneş 4.evinize geçiyor ve daha çok evde, daha kendinizle olacağınız bir period başlıyor. Ev, yuva, aile bireyleriyle iletişimler, ailenin kadın figürlerine dair konular, evde dekorasyon değişiklikleri, yenilikler, güvenlik, ev huzuru şeklinde sayabiliriz 4.evin temalarını. Güneş etkisiyle bunlar öne çıkıyor sizin için. Yani ev ve aile odaklısınız bu ay. Eşyaları yenilemek, bozuk aletleri tamir ettirmek, boya, badana, bakım yaptırmak için güzel bir süreç, bu tür şeyler önünüze gelecektir Güneş 4.evinizdeyken.

Balık ve Yükselen Balık : 3.evinize Güneş geliyor. Her tür iletişiminiz, yazışmalarınız, bilgi paylaşımlarınız artıyor. Kardeşlerinize ve yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair konularınız da olacak 3.ev etkisiyle. Ayrıca eğitim, satış, pazarlama, sosyal medya, tanıtım alanları da aktifleşiyor.

Şehrin içinde kısa seyahatler, gezmeler, eğlenceli programlar görünüyor size 🙂 3.ev bunlardır çünkü. Oldukça güzel bir transit, Güneş-3.ev geçişi ile neşeniz artıyor 🙂


Güneş-boğa transitinin etkileri böyle kıymetli okuyucularım.

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek adına astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

22-28 Nisan 2019 Astroloji Gündemi

Venüs Koç Burcunda 20 Nisan – 15 Mayıs 2019

Merkür Koç Burcunda 17 Nisan – 6 Mayıs 2019

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!