Güneş Boğa burcuna geçiyor – 20 Nisan 2018

Güneş, horoskobunuzda hangi evde transit halinde ise o ev ışıldar efendim 🙂

Yaklaşık 1 aydır koç burcunda seyreden Güneş, 20 Nisan 2018 Cuma itibariyle artık boğa burcuna geçiş yapıyor ve haritanızın hangi alanına denk geliyorsa o evin temalarını gündeminiz haline getiriyor.

Bu arada bu geçişle birlikte boğaların zamanı başlayacağından, şimdiden doğum  gününüzü de kutluyorum sevgili boğalar 🙂 Güneşin tadını çıkarın 🙂

Hadi sırayla her bir burç için bakalım, hangi konular ön plana çıkıyor, ne gibi gündem başlıkları oluşuyor.

Her zaman belirttiğim gibi, okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz 🙂

Koç ve Yükselen Koç : Yaklaşık 1 aydır burcunuzda gezinen Güneş etkisiyle, ön plandaydınız, yeni kararlarınız oldu, yeni başlangıçlar planladınız. Şimdi planlarınızın maddi sonuçlarını alma zamanı sevgili koçlar. Zira Güneş 2.evinize geçmeye hazırlanıyor. Yeni maddi kazançlar, yeni kaynaklar oluşabileceği gibi, mülk edinme ve ev alma konuları da aktifleşebilir. Merkür retrosu da geride kaldığından, bu hamlelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa : Sahne sizin boğalar 🙂 Güneş burcunuzdayken, daha fazla konuşulacak, önde olacak, artan cazibenizle dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız 🙂 Yeni niyetler ve yaşam yolunuzda önemli adımlar da söz konusu. Temkinli olarak, yeni sayfalar açın kendinize, vaktidir 🙂 İmajda değişiklik yapmak için de doğru zaman anlamına geliyor Güneş transiti.

İkizler ve Yükselen İkizler : 12.evinize Güneş geçiyor. Sizin vaktiniz başlamadan, yani Güneş ikizlere geçmeden önceki son hazırlıklar dönemi olacak sizin için. Bolca plan yapın, ancak şu anda harekete geçmeyin olur mu! Kararlarınızı alın, planlarınızı şekillendirin, detayları tasarlayın, sonra Güneş ikizlere geçince bir bir hayata geçireceksiniz onları 🙂 Ayrıca bu süreçte bilinçaltınız da köpürebilir, sezgileriniz güçlenebilir. Biraz da içe döneceksiniz, dolayısıyla enerjinizi düşük hissedebilirsiniz, geçici olduğunu aklınızda tutun lütfen:)

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 11.eviniz Güneş etkisiyle aktifleşiyor. Yani sosyal çevreniz, arkadaşlar, dostlar, aynı amaç için biraraya gelmiş gruplar, idealler alanları daha fazla öne çıkmaya başlıyor. İletişiminiz artıyor, geleceğinize dair önemli başlangıçlar ve hayalini kurduğunuz konuların yaşamınızda birer realiteye dönüşmesi için oldukça destekleyici bir dönem başlıyor 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : 10.evinize Güneş geliyor. Kariyeriniz, işiniz, sıfatlarınız, terfi konularınız ön plana çıkıyor. Aile büyükleriniz ile temaslar ve iletişimler artıyor. Özellikle erkek aile büyükleri ile ilgili konular çözüme kavuşuyor 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 9.evinize Güneş’in geçişi ile birlikte, seyahat özellikle uzak yerlere seyahat olasılıkları artıyor. Eğitim, öğretim için destekleyici zamanlar başlıyor. Uluslarası bağlantılı konularınız varsa, bunlarda da keyifli gelişmeler mümkün.

Terazi ve Yükselen Terazi : 8.evinize Güneş geçiyor. Ödemeler, borçlar, miras, prim, sigorta, nafaka, eşin geliri konuları gündem oluşturuyor. Bu süreçte bilinmeyene merakınızın, okült konulara ilginizin artması da olası. Yatırımlar için de destekleyici olduğunu belirtelim.

Akrep ve Yükselen Akrep : Güneş, 7.evinize geliyor. Yani evlilikte, özel ilişkilerde şansınız artıyor. Evleneceğiniz kişiyle tanışmanızın da ihtimaller dahilinde olduğu bu süreçte, ilişkinizde evlilik kararı almanız da mümkün. Ayrıca ortaklaşa ticari girişimler, sözleşmeler, anlaşmalar, iş teklifleri olası.

Yay ve Yükselen Yay : 6.eviniz aktifleşeceğinden, sağlığa dikkat diyelim. Hele de bu bahar havalarıyla hastalanmak çok kolay 🙂 Günlük işlerinizde artış, akışınızda hızlanmalar da söz konusu olacak aynı zamanda. Astlarınız ve çalışma arkadaşlarınız ile ilgili konular oluşabilir, zaman zaman anlaşmazlıklar da yaşanabilir. Yeni bir çalışma arkadaşı da ekibinize katılabilir. Ayrıca diyete başlamak, zayıflamak ve detoks yapmak için en şanslı ve en uygun transit sizde, avantajı değerlendirin efendim 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 5.eviniz aktifleşiyor Güneş transiti ile. Aşk zamanı diyelim en özetle 🙂 Girdiğiniz ortamlarda gözlerin üzerinizde olacağı bu süreçte, aşkın, flörtün, hayatın keyifli yanlarını yaşayacaksınız. Hobi edinmek, yeni bir hobiye başlamak için çok uygun bir dönem. Ayrıca 5.ev söz konusu olduğundan, çocuklarınızla ilgili gündemler oluşabileceği gibi, çocuk sahibi olma kararı da alabilirsiniz, hamile kalmak için de destekleyici bir evre olacak bu sizler için.

Kova ve Yükselen Kova : 4.eviniz aktifleşiyor. Önümüzdeki 1 aylık süreçte, evde daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, sosyal aktiflik yerine evde kendinize vakit ayırmaktan daha çok keyif alabilirsiniz. Ayrıca evinizde yapmak istediğiniz dekoratif değişiklikler ve tadilatlar varsa, onlar için de aktif  bir dönemde olduğunu belirtelim. Geçmişle ilgili konular, özellikle ailenin anne, anneanne, babaanne gibi kadın figürleri üzerinden konular oluşabilir. Geçmişin travmalarından arınmak için de çok olumlu bir süreç. Bilinçaltı kodlamalar için oluşturduğum olumlama serisinden ‘Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar’ yazımdan da yararlanabilirsiniz, faydaya vesile olmasını dilerim.

Balık ve Yükselen Balık : 3.evinize Güneş geliyor. Yazışmalar, görüşmeler, yakın yerlere seyahatler artıyor. Ayrıca 3.ev söz konusu olduğundan, kardeşler, akrabalar ve komşular gibi yakın çevrenizden insanlarla ilgili konular da önünüze gelebilir. Sosyal medya, satış, pazarlama gibi faaliyetleriniz varsa şayet, çok etkin bir transit yaşayacağınızı ve bu alanlar üzerinden de keyifli gelişmelere açık olacağınızı ekleyeyim.

 

Güneş boğa burcu transitinin burçlar bazında etkileri bu şekilde.

Bu arada halihazırda gökyüzün önemli gündemleri olan ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım ve her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!