Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2018

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-23 Eylül 2018

Güneş, 23 Ağustos 2018 Perşembe günü, saat 07:09 itibariyle başak burcuna geçiyor.

Girdiği burçta 1 ay süreyle kalan Güneş’in aslan transiti artık tamamlanıyor ve şimdi başakların zamanı başlıyor!

Doğum gününüzü kutluyorum sevgili başaklar 🙂 Düzen, disiplin, hijyen, temizlik sizden sorulur. Şimdi bu 1 aylık süreçte bu temaların öne çıktığı, daha düzenli olmak isteyeceğimiz zamanlar başlıyor.

Güneş başak transiti burçlara neler getirecek, yaşamlarımızda hangi konuları vurgulayacak, bizlere ne gibi gündemler oluşturacak, aşağıda anlattım efendim.  Tabii ne yapıyoruz ? Okurken yükselen burcumuza öncelik veriyoruz 🙂

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 6.evinize Güneş geliyor. Bu ev neleri simgeler ? İş hayatını, çalışmayı, iş arkadaşlarıyla iletişimleri, iş ve iş dışındaki sorumlulukları, günlük rutinleri, sağlık, beslenme, spor konularını, düzenlemeyi, organize etmeyi, planlamayı, yaşam çerçevenizi düzene sokacak uygulamaları, daha iyi yaşamanıza hizmet edecek yeni alışkanlıkları simgeler. Sizin bu ay gündeminiz en çok bunlar üzerinden olacak Güneş etkisiyle.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 5.evinize Güneş geliyor. Bu da aşkta güzel gelişmeler demektir. Kalbinizi kıpırdatacak, sizi yeniden heyecanlandıracak bir şeyler dahil oluyor yaşamınıza. Ayrıca yaratıcılığa dayalı işler, hobiler, sanatsal faaliyetler, bu yönde kurs ve eğitimler,eğlenceli hatta adrenalin içeren aktiviteler, epey de bir sosyalleşmeler görünüyor, daha ne olsun 🙂 Bu arada çocuk sahibi iseniz, onlara dair olumlu yenilikler, onların yaşamında güzel gelişmeler de söz konusu. Bebek sahibi olmak isteyenler için de olasılıkları güçlendiren şanslı etkiler hakim gökyüzüne.

İkizler ve Yükselen İkizler : Güneş bir süredir aslanda, yani 3.evinizde transit halindeydi. Ancak şimdi 4.evinize geçiyor ve bu evin temalarını öne çıkarıyor hayatınızda. Ev, yuva, aile bireyleriyle iletişimler, ailenin kadın figürlerine dair konular, evde dekorasyon değişiklikleri, yenilikler, güvenlik, huzur şeklinde sayabiliriz bu temaları. Önümüzdeki 1 aylık başak transitinde, bu konular üzerinden yeni gelişmeler var sizlere. Ev ve aile odaklısınız bu ay, en özetle bunu söyleyebilirim.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 3.evinize yerleşecek olan Güneş, yaşamınızdaki her tür iletişim yoğunluğunu artıracak. Kardeşlerinize ve yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair konularınız olacak. Ayrıca eğitim, satış, pazarlama, sosyal medya, tanıtım alanları da aktifleşiyor. Bolca da kısa seyahatler, gezmeler, eğlenceli programlar görünüyor size 🙂 Oldukça güzel etkiler altındasınız, yaşam coşkunuz yükseliyor 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Güneş bir süredir sizdeydi, şimdi ise 2.evinize yani para alanınıza geçiyor. Paraya dair her tür konunuz aktifleşiyor. Yeni gelirler elde ediyor, yeni bir şeyler satın alıyor, yeni ödeme planları oluşturuyor, yatırımlar yapıyorsunuz. Gündem en özetle ‘para’ bu ay sizler için. Ayrıca ev alma kararı ya da bu yönde adımlar olabilir.

Başak ve Yükselen Başak : Güneş size geliyor ! Yani ışıklar sizin için yanıyor 🙂 Öne çıkıyorsunuz. Güneş oldukça aktif yapacak sizi. Yeni kararlar alacak, hayata geçirmek için her zamankinden daha motive ve enerjik olacaksınız. Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunda konular varsa, işte şimdi onları duyurma, tanıtma, ortaya çıkarma zamanı. İmajınızda değişiklikler yapmak için de doğru zamanlardan geçiyorsunuz. Esasen Güneş ile birlikte her anlamda yenileniyorsunuz.

Terazi ve Yükselen Terazi : Güneş 12.evinizde hareket etmeye başlıyor. Bu da mistik konulara, spiritüelizme ilginizi artırıyor. Evrenle bütünleştiğinizi hissediyor, çokça işaret alıyorsunuz. Son derece güçlü bir ruhsal arınma da getirecek bu transit size. Meditasyon yapmak, dinginleşmek, okumak, öğrenmek, iç dünyanıza dönmek, geçmişe dair yüklerinizden arınmak için harika zamanlar. Bu yenilenme sürecinizde Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilir, kendinizi kodlayabilirsiniz. Ayrıca plan yapma dönemi bu sizler için. Detayları gözden geçirme, bir sonraki ay Güneş terazi burcunda geçtiğinde uygulamak, hayata geçirmek üzere planları netleştirme dönemi. İyi kullanmanız halinde, oldukça fayda getirecektir.

Yay ve Yükselen Yay : Güneş 10.evinize yerleşiyor. Bu ay gündeminiz işiniz, kariyeriniz, sıfatlarınız. Sıkça, hayatta bulunduğunuz konum üzerine düşünecek, kimi zaman olumlu gelişmeler elde edecek, kimi zaman kendinizi yetersiz hissedip karamsarlaşacaksınız. Hayatta vardığınız noktayı sorguluyor olacaksınız. Güneş böyle bir evde yer alıyor olacak sizler için ve bazen olumlu, bazen olumsuz açılar alacak. Dolayısıyla fırsatlar da var, iyi hissetmeyeceğiniz zamanlar da. Lütfen kendi üzerinize gitmeyin. Herkesin başarı tanımı da farklıdır. Kim ne yaparak mutlu olacaksa o işi yapmalıdır. Kim nasıl bir hayat tasarlıyorsa, onu mutlu edecek yönde adımlar atmalıdır. Kendi değerinizi sahip olduğunuz sıfatlar üzerinden belirlemeyin lütfen. Çünkü siz çok daha fazlasısınız. Başarı nedir, kim başarılıdır, neden başarı başarı deyip hırpalıyoruz kendimizi ? bir başka sitem olan burcakkayis.com da bunlara dair bir yazı yazdım, buradan okuyabilirsiniz efendim.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Güneş oldukça önemli bir alana, 9.evinize geçiyor. Hayat çerçevenize dair, geleceğinizi şekillendirecek her tür önemli konuyu içeren bir evde Güneş transit halinde olacağından, yaşamınızı şekillendirecek adımlar atacak, uzun vadede yaşamınızda olacak konularda kararlar alıp girişimlerde bulunacaksınız. Eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, yurt dışı bağlantılı işler ve planlar, ayrıca 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç konuları üzerinden gündem başlıklarınız olacak bu ay bolca.

Kova ve Yükselen Kova : Güneş 8.evinize geliyor. Parasal konularınız gündem oluşturuyor sizler için. Alacaklar, miras, prim, sigorta, burs, kredi, nafaka, ayrıca ortaklaşa ticari girişimlerden elde edilecek paralar üzerinden gelişmeler var. Bu konularla, ayrıca ödemelerinizle meşgul olacaksınız. Bütçe planları, alacak-verecek dengesi, gelirleriniz, giderleriniz, gündem bu. Sizin için çerçeve bu. Dengeleri oturtacağınız, yeni karar ve gelişmelerle mali durumunuzda düzenlemeler yapacağınız bir evre sizi bekliyor.

Balık ve Yükselen Balık : 7.evinize gelen Güneş etkisiyle ilişkiler, evlilik konuları, sevgili olmak, partnere dair konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler gibi konular öne çıkıyor. Hayatınıza bir partner girebilir bu süreçte, bir ilişkiniz varsa evlilik teklifi alabilirsiniz. İşinizde yeni sözleşmeler gündeme gelebilir. Bir ortağın desteğini yanınıza alarak, yeni bir ticari girişim başlatabilirsiniz.

 

Güneş başak transitinin etkileri böyle sevgili okucularım.

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda merak edenleri aydınlatmış olayım 🙂

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halizhazırda önemli bir gündem olan dolunaya dair yazımı aşağıya bırakıyorum.

26 Ağustos 2018 Balık burcunda dolunay ve burçlara etkileri

Ayrıca, Ağustos 2018 Astroloji Gündemi ve Ağustos ayı burç yorumlarınızı buradan okuyabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum efendim.

Gökyüzü gündemini, astrolojiye dair güncel tüm gelişmeleri ve bizlere etkilerini sitemde bulabilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!