Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Güneş, 19 Şubat Salı günü, kova burcu transitini tamamlıyor ve balık burcuna geçiyor kıymetli okuyucularım.

Güneş bu geçiş ile, balıkların zamanını başlatıyor ! Doğum gününüzü şimdiden kutluyorum sevgili balıklar !

İyi ki doğdunuz ! Hayat sizin naifliğinizle, inceliğinizle güzel 🙂

Güneş geçişi ile birlikte ne oluyor ? Balık burcunun temsil ettiği konular öne çıkmaya başlıyor günlük yaşamımızda. Her birimiz için geçerli bu.

Ayrıca balık burcu, doğum haritamızda hangi evimize düşüyorsa, o evin konuları Güneş’le aktive oluyor ve bu etki de bize oralardan yeni gelişmeler getiriyor.

Balık su grubundan bir burç, biliyorsunuz. Dolayısıyla su elementinin o naif, manevi yanı güçlü, ruhsal anlamda derinlikli, sezgisel doğası, yaşamımızda daha görünür olmaya başlıyor bu transit ile birlikte.

Bir süredir Güneş kovadaydı. Kova akılcıdır, mantık sever, rasyonelliktir onun için önemli olan. Güneş-kova transitinde mantıkla değerlendirdik bir şeyler, kararlarımızı akılcı yaklaşımlarla artık. Şimdi balık etkisiyle, daha çok iç güdülerimizle ilerleyeceğiz, iç sesimizi dinleyeceğiz. Duygusal karar vermeye daha yatkın  olacağımız bir süreç bu. O açıdan dikkatli olalım.

Bir söz vardır sevgili okuyucularım, bilir misiniz : ‘Kararlarını kalbinle al, planlarını aklınla yap !’ der.

Mantığımız ve duygularımız arasındaki dengeyi ne ölçüde kurabildiğimizle paralel aslında mutluluğumuz. İşte Güneş-balık sürecinde en çok bu dengeye özenelim, olur mu ? 🙂

Ne tamamen duygular, ne de sadece akıl. İkisi de olması gerektiği kadar, olması gerektiği zamanda girsin devreye. Yani en azından elden geldiğince 🙂

Güneş’in balıkta olması, sevgi enerjisini yükseltecek ayrıca. Yardımlaşmayı, dayanışmayı daha çok ve daha kuvvetli deneyimleyeceğiz. Empati kurmakta zorlanmayacak, daha duyarlı, daha hassas olacağız.

Affetmektir, affediciliktir balık burcu. Küslerin de barışabileceği bir dönem bu 🙂

Sezgilerimiz kuvvetlenecek, evrenin mesajlarını daha kolay okuyabileceğiz.

İçe dönüp, özümüze dönüp bize sadece yük oluşturan, fayda getirmeyen negatif düşünce ve duygu durumlarından arınmak adına da destekleyecek Güneş bizi.

Kafamız da bir değişik çalışacak ayrıca 🙂 Yaratıcı ve orijinal fikirler, yeni planlar, yeni hazırlıklar anlamına geliyor balık dönemi bizler için.

Şimdi Güneş balık transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım. Yükselen burcunuza öncelik verin efendim. Öngörülerde yükselen baz alınır çünkü.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Güneş 12.evinizde hareket etmeye başlıyor. Bu da mistik konulara, spiritüelizme ilginizin artacağını gösteriyor. Son derece güçlü bir ruhsal arınma, ruhsal şifa da getirecek bu transit size. Meditasyon yapmak, dinginleşmek, okumak, öğrenmek, iç dünyanıza dönmek, geçmişe dair yüklerinizden arınmak için harika zamanlardasınız sevgili koçlar. Bu yenilenme sürecinizde Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilir, kendinizi, bilinçaltınızı kodlayabilirsiniz. Ayrıca plan yapma dönemi bu sizler için. Detayları gözden geçirme, bir sonraki ay, Güneş koç burcuna geçtiğinde uygulamak, hayata geçirmek üzere planları netleştirme dönemi. İyi kullanmanız, hazırlıklarınızı yapmanız halinde, oldukça fayda getirecektir.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 11.evinize Güneş geliyor, gruplar içinde yer alacağınız, sosyalleşeceğiniz, keyifli bir süreç başlıyor. Arkadaşlar, dostlar, organizasyonlar, grup çalışmaları Güneş etkisiyle öne çıkıyor yaşamınızda. Sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar gibi alanlarda da adım atabileceğiniz bir dönem bu 11.ev sebebiyle. Gelir akışınız açısından da destekleyici. Çünkü 11.ev gelirimizdir aynı zamanda. Hedeflerimiz, amaçlarımız bu ev kapsamındadır, Güneş gerçekleştirmek istedikleriniz yönünde destekleyecek sizi. Aktif bir zaman dilimi sizler için.

İkizler ve Yükselen İkizler : Güneş 10.evinize geçiyor. Bu ay gündeminiz işiniz, kariyeriniz, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlarınız. Üstlerle, yönetici ve patron figürleriyle ilgili gelişmelerin öne çıkabileceği bir dönem sizler için. Terfiler, yükselişler, yeni görevler olası. Aile büyükleri ile ilgili konular da gündeminize yerleşiyor Güneş etkisiyle. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Güneş oldukça güzel, etkileri olumlu bir alana, 9.evinize geçiyor. Hayat çerçevenize dair, geleceğinizi şekillendirecek her tür önemli konuyu içeren bir evden Güneş geçeceği için, yaşamınızı şekillendirecek adımlar atacak, uzun vadede yaşamınızda yer alacak konularda kararlar alıp girişimlerde bulunacaksınız. Eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, yurt dışı bağlantılı işler ve planlar, ayrıca 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç konuları üzerinden gündem başlıklarınız olacak bu ay bolca. Yabancı kültürlerle ilgili yeni şeyler öğreneceğiniz, ufkunuzu genişleteceğiniz güzel bir Güneş transiti yaşayacaksınız. Size üçgen dediğimiz en olumlu açı kalıbında yer alacak Güneş, değerlendirin mutlaka 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Güneş 8.evinize geliyor. Parasal konularınız gündem oluşturuyor bu döngüde sizler için. Alacaklar, miras, prim, sigorta, burs, kredi, nafaka, ayrıca ortaklaşa ticari girişimlerden elde edilecek paralar üzerinden gelişmeler var. Bu konularla, ayrıca ödemelerinizle meşgul olacaksınız. Bütçe planları, alacak-verecek dengesi, gelirleriniz, giderleriniz.. çerçeveniz bu efendim. Dengeleri oturtacağınız, yeni karar ve gelişmelerle mali durumunuzda düzenlemeler yapacağınız bir Güneş transiti sizi bekliyor.

Başak ve Yükselen Başak : 7.evinize gelen Güneş etkisiyle ilişkiler, evlilik konuları, sevgili olmak, partnere dair konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler gibi konular gündeminiz haline geliyor. 7.ev bu temaları kapsar çünkü. Hayatınıza bir partner girebilir bu süreçte, bir ilişkiniz varsa evlilik teklifi alabilirsiniz. İşinizde yeni sözleşmeler, yeni bağlantılar, yeni anlaşmalar olası. Ayrıca bir ortağın desteğini yanınıza alarak, yeni bir ticari girişim başlatabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi : 6.evinize Güneş geliyor. Bu ev neleri simgeler sevgili okuyucularım ? İş hayatını, çalışmayı, iş arkadaşlarıyla iletişimleri, iş ve iş dışındaki sorumlulukları, günlük rutinleri, sağlık, beslenme, spor konularını, düzenlemeyi, organize etmeyi, planlamayı, yaşam çerçevenizi düzene sokacak uygulamaları, daha iyi yaşamanıza hizmet edecek yeni alışkanlıkları simgeler. Sizin bu ay gündeminiz en çok bunlar üzerinden olacak Güneş etkisiyle.

Akrep ve Yükselen Akrep : 5.evinize Güneş geliyor. Bu da aşkta güzel gelişmeler demektir 🙂 Kalbinizi kıpırdatacak, sizi yeniden heyecanlandıracak bir şeyler dahil oluyor yaşamınıza. Ayrıca yaratıcılığa dayalı işler, hobiler, sanatsal faaliyetler, bu yönde kurs ve eğitimler, eğlenceli hatta adrenalin içeren aktiviteler, epey de bir sosyalleşmeler görünüyor, gayet güzel 🙂 Bu arada çocuk sahibi iseniz, onlara dair olumlu yenilikler, onların yaşamında güzel gelişmeler de söz konusu. Bebek sahibi olmak isteyenler için de olasılıkları güçlendiren şanslı etkiler hakim gökyüzüne. Herkes için hayırlısı olsun.

Yay ve Yükselen Yay : Güneş bir süredir oğlakta, yani 3.evinizde transit halindeydi, bolca iletişim, görüşme, dialog, sosyalleşme getirdi size. Ancak şimdi 4.evinize geçiyor ve daha sakin, daha kendinizle olacağınız bir period başlıyor. Ev, yuva, aile bireyleriyle iletişimler, ailenin kadın figürlerine dair konular, evde dekorasyon değişiklikleri, yenilikler, güvenlik, ev huzuru şeklinde sayabiliriz 4.evin temalarını. Güneş etkisiyle bunlar öne çıkıyor sizin için. Yani ev ve aile odaklısınız bu ay, en özetle bunu söyleyebilirim.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 3.evinize yerleşecek olan Güneş, yaşamınızdaki her tür iletişim yoğunluğunu, yazışmaları, görüşmeleri artıracak sevgili yaylar. Kardeşlerinize ve yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair konularınız olacak 3.ev etkisiyle. Ayrıca eğitim, satış, pazarlama, sosyal medya, tanıtım alanları da aktifleşiyor. Bolca da kısa seyahatler, gezmeler, eğlenceli programlar görünüyor size 🙂 Oldukça güzel etkiler altındasınız, yaşam coşkunuz yükseliyor 🙂

Kova ve Yükselen Kova : Güneş bir süredir sizdeydi, şimdi ise 2.evinize yani para alanınıza geçiyor. Paraya dair her tür konunuz aktifleşiyor. Yeni gelirler elde ediyor, yeni bir şeyler satın alıyor, yeni ödeme planları oluşturuyor, yatırımlar yapıyorsunuz. Gündem en özetle ‘para’ bu ay sizler için. Ayrıca ev alma, mülk edinme kararı ya da bu yönde adımlar olabilir.

Balık ve Yükselen Balık : Güneş size geliyor ! Yani ışıklar sizin için yanıyor 🙂 Sahne sizin sevgili balıklar, buyrunuz 🙂 Güneş oldukça aktif yapacak sizi. Her tür konuda yeni kararlar alacak, hayata geçirmek için her zamankinden daha motive ve enerjik olacaksınız. Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunda konular varsa, işte şimdi onları duyurma, tanıtma, ortaya çıkarma zamanı. İmajınızda değişiklikler yapmak için de doğru zamanlardan geçiyorsunuz. Esasen Güneş ile birlikte her anlamda yenileniyorsunuz, harika bir transit. 

Güneş-balık transitinin etkileri böyle kıymetli okuyucularım.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Dolunay yaklaşıyor ! Yazım burada : 19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

11-17 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!