Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-22 Ağustos 2020

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-22 Ağustos 2020

Güneş, 22 Temmuz Çarşamba günü aslan burcuna geçti sevgili okuyucularım. Bu transit 22 Ağustos’a kadar sürecek.

Aslan burcu olanların doğum günü kutlu olsun ! 🙂 Sağlıklı, keyifli, mutlu yaşlar diliyorum 🙂

Güneş aslan burcunda ilerlerken günlük hayatımıza aslan temalarını taşıyacak. Meşguliyetlerimiz, yaptıklarımız, isteklerimiz arasında aslan burcunun anlattığı şeyler öne çıkacak.

Neleri sembolize eder aslan burcu ?

Eğlenceler, keyif aldığımız konular, tatiller, hayatın tadını çıkaracağımız şeyler, hobilerimiz ve ilgi alanlarımız, sanat, sahne, gösteriler, etkinlikler, spor, aktiviteler, gençler, çocuklar.

Güneş aslanda iken, geride bıraktığımız yengeç transitine nazaran daha dışa dönük, daha sosyal olabiliriz. Tabii mesafemize ve hijyen kurallarına özen göstermemiz gereken bir çerçeve içindeyiz.

Tatiller, seyahatler artabilir. Eğlence odaklı bakış açılarında olabiliriz. Keyfi harcamalar, keyfi alışverişler yapabiliriz. Lüks tüketimlere daha eğilimli olabiliriz.

Çocuklarla ilgili konular da artacaktır. Onların ihtiyaçları ve yapılması gerekenlerle meşgul olacak ebeveynler. Harıl harıl okul araştırmalar, kıyaslamalar, kayıt işlemleri, zihniniz bunlarla meşguldür zaten yazın sonuna yaklaştığımız için.

Sanatsal konularda yeni başlangıçlarımız olabilir. Şayet bir sanat dalı ile meşgul isek Güneş destekleyecektir bizi. Öne çıkaracaktır, parlatacaktır. Güzel işlere olanak sağlayacaktır.

Aslan hayatın tadını çıkarmaktır. Hijyen ve mesafe kurallarına uyarak, mümkün olan en yüksek ölçüde keyifle yaşayalım bu aslan döngüsünü.

Şimdi Güneş-aslan transitinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

5.evinize Güneş geliyor.

Bir süredir keyifsiz hissediyorsanız, Güneş’in aslan burcuna geçişi iyi gelecektir size. Keyifli, eğlenceli şeyler yapacaksınız 5.eviniz aktif iken.

Aşk hayatınızda yeni gelişmeler olabilir.

Enerjinizi sanata, spora aktarmak, ilgi alanlarınızla meşgul olmak isteyebilirsiniz.

Yakın çevrenizle keyifli planlarınız, programlarınız olabilir.

Çocuk sahibi olanlar için, fokuslanacakları konular daha çok onlarla ilgili olacaktır. Çocuklarınız için yapacağınız yeni şeyler olabilir. Yapmanız gerekenlerle meşgul olabilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu süreçte daha çok evinizle meşgul olacaksınız. Yeni eşyalar almak, yaşam alanınızı güzelleştirmek, atılacakları ayırmak, düzenlemek gibi işleriniz olabilir.

Ev tutmak, almak, satmak gibi planlarınız varsa konular ilerleyebilir. Zihninizde bir şeyler netleşebilir. Ne istediğinizi, ne istemediğinizi belirleyebilirsiniz, karar alabilirsiniz, adım atabilir, uygulayabilirsiniz.

Aile içi iletişimlerinizi gözden geçirebilirsiniz ayrıca. Aile köklerinizi, aile büyüklerinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Annenizden, babanızdan eskilerle ilgili anıları dinleyebilirsiniz.

Kabuğa çekilmek, kabukta olmak, sosyalleşmek yerine evde olmak isteyebilirsiniz Güneş’in 4.evinizden geçeceği bu 1 aylık süreçte.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 3.evinize geliyor.

Yakın çevrenizle olan iletişim trafiğinizi, görüşmelerinizi artırıyor. Daha çok bir araya geleceğiniz bir döngü. Kardeşlerinizle ilgili konular öne çıkacaktır ayrıca.

İletişim, halkla ilişkiler, tanıtım, reklam, satış, pazarlama, marka yönetimi, e-ticaret, sosyal medya, online platformlar, bilgi paylaşımları 3.evin anlattığı şeyler. Bu temalarda aslan enerjisiyle, aslanın özgüveniyle daha fazla öne çıkmak isteyebilirsiniz. Güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. İyi fikirler de bulabilirsiniz.

Paylaşımlarınızın, etkileşimlerinizin, iletişimlerinizin artacağı bir Güneş transiti.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 2.evinize geçiyor. Kazançlarınız açısından pozitif bir etki. Daha iyi kazanabilirsiniz, gelir akışınızı güçlendirecek değişimler olabilir. Parasal konularda bir hareketlilik başlıyor.

2.ev keyifleri, keyifli yaşamayı, keyifler için harcamayı da anlatan bir alan. Dolayısıyla bu Güneş transiti, harcamaların, alışverişlerin artacağına da işaret ediyor aynı zamanda.

Botanik, bahçe konuları, ekmek, biçmek, bitki beslemek, sebze yetiştirmek gibi konular da burada. Güneş aslan transitinde bu işler bir hobiye dönüşebilir sizin için 🙂


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 1.evinize geliyor. En güzel, en parlak etkiyi siz alıyorsunuz. Parlamak sizin işiniz zaten 🙂

Güneş 1.evinizde iken, yeni güzel şeyler başlayacaktır yaşamınızda. Kendiniz için iyi şeyler yapacaksınız. Yeniden bir doğrulma yaşayacaksınız. Bir süredir psikolojik olarak zorlandıysanız, hevesinizin ve motivasyonunuzun düşük olduğu bir zamandan geçtiyseniz, Güneş toparlayacaktır sizi.

Kendinize olan inancınızı, özgüveninizi yükseltecek, hedeflerinize odaklanmanızı sağlayacak, sizi ve donanımlarınızı öne çıkaracak bir Güneş transiti bu.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 12.evinize geliyor. 1 ay sonra başak burcuna geçtiğinde hem iş, hem ilişkiler, hem diğer yaşam bileşenleriniz açısından daha güçlü bir evrede olacaksınız.

Ama şimdi 12.ev zamanı. Durma, dinlenme, bekleme, gözden geçirme, yeni planlar yapma ve hazırlanma zamanı.

Ruhsal anlamda açılımlar sağlar 12.ev dönemleri kişiye. Hayatla olan ilişkinizi gözden geçirmek, yaptıklarınızın geri dönüşlerini idrak etmek, farkındalık kazanmak ve hataları düzeltmek için bir fırsat döngüsü bu.

İstediğiniz şeyler konusunda kendinizi gözden geçireceksiniz ayrıca. Nerede ne sebeple incindiniz, bilinçaltınızda neler var, hangi deneyimde hangi konuyu genellediniz, neye inanıyorsunuz, hangi düşüncelerle hangi gerçeklikleri yaratıyorsunuz yaşamınızda, işte bütün bu konularda uyanış zamanı.

İzole olmak, sosyal ortamlardan uzak olmak isteyebilirsiniz. Zaman zaman enerji düşüklüğü, halsizlik, özgüvensizlik yaşayabilirsiniz. Ama bu 12.ev döngüsünü şifalanmak için kullanırsanız, 1 ay sonra yaşayacağınız Güneş-1.ev geçişi, mis gibi parlatır sizi !


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 11.evinize geliyor.

Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, içinde olduğumuz arkadaş gruplarını anlatır bu ev temel olarak. Güneş burada ilerlerken arkadaşlarınızla iletişimlerinizi, görüşmelerinizi, buluşmalarınızı artırabilir. Dostlarınızın yaşamında yeni gelişmeler olabilir, onların güzel haberlerine sevinebilirsiniz.

11.evin başka temaları da var. Dijital olan şeyler, elektronik aletler, internet ve teknoloji ile ilgili konular için güzel bir dönem. Yeni elektronikler satın alabilirsiniz. İnternet hizmeti aldığınız servis sağlayıcıyı değiştirebilirsiniz. Teknoloji ile ilgili konularınız olabilir.

Başkalarının iyiliği için çalışmak, gönüllü olmak, derneklerde yer almak, sosyal sorumluluk bilinci, bunlar da 11.ev ile ilgili şeyler. Güneş bu temaları da dahil edebilir yaşamınıza.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş, 10.evinizde ilerliyor olacak aslanda iken.

İşinizle, iş ortamında yönetimle, patronlarınızla ilgili konular doğabilir. Yetki alanınız genişleyebilir. Terfi edebilirsiniz. Yeni sorumluluklar eklenebilir görev tanımınıza. Otoriteden yana zaman zaman tatsızlıklar olabilir. Rahatsız edici egosantrik tavırlar olabilir, sabit fikirli tutumlar olabilir. Yoğunluklar, yorgunluklar, yetiştirmeniz gereken şeyler olabilir. Gergin hissedebilirsiniz.

Anneniz, babanız ve ailenin diğer büyükleri 10.ev ile ilgili yine. Onlarla ilgili yapılması gereken şeyler, halletmeniz gereken durumlar strese sokabilir sizi bu ara.

Resmi işlemlerde, yasal süreçlerde ilerleyebileceğiniz bir zaman dilimi bu. Teslim etmeniz gereken evraklar, yapmanız gereken başvurular, onay süreçleri, beklediğiniz yasal bildirimler varsa, Güneş 10.evinizden geçerken buralar hareketlenir, yol alırsınız, konular ilerler.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 9.evinize geliyor aslan transiti ile.

Eğitimler, sınavlar, sonuçlar, başvurular, mülakatlar, akademik konular, proje, evrak teslim konuları gündeminizde olabilir ağırlıklı olarak.

Seyahatler olabilir. Hatta uzak yerlere seyahatler olabilir. Şehir dışından ya da yurt dışından yakınlarınız gelebilir.

Kültürel anlamda verimli bir dönem. Yabancı ülkelerle, yabancı kültürlerle, başka ülkelerin dansları, halk şarkıları, yemekleri, dilleri, inanç sistemleri ile ilgili pek çok yeni şey öğrenebileceğiniz, genel kültürünüzü besleyebileceğiniz bir dönem.

Yaşamınıza dans ya da sinema ile ilgili konular dahil olabilir ayrıca. Bu yönde aktivitelere başlayabilirsiniz.

Basın, medya, yayıncılık faaliyetleri olanlar için verimli bir dönem. Güneş başarı vadediyor.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 8.evinize geliyor.

Biraz sabır zamanı. Problemli durumları, krizleri yönetmeniz, özellikle parasal konularda dengede kalmanız gerekiyor. Gereksiz harcamalar yapmayın lütfen. Bu dönemde borç vermenizi ya da borç almanızı da önermem. Giden bir para geri gelmeyebilir. İçine girdiğiniz bir borç kolay ödenmeyebilir. 8.ev kaotik bir ev çünkü.

Vergi, prim, sigorta, muhasebecilik işlemleri, devlet bağlantılı işlemler, yasal prosedürler, denetimler, finansal konular, bankacılık işlemleri, krediler, kredi kartları gibi temalarda gündemleriniz olabilir bu süreçte.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş 7.evinizde ilerleyecek aslan transitinde.

İlişki, evlilik konuları, partnerin yaşamındaki konular, özel ve sosyal ilişkiler, sözleşmeler, anlaşmalar, kontratlar, imzalar, danışmanlıklar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler, iş ortağınıza dair meseleler, iletişim ağınız, iş yaptığınız kişiler, bağlantılarınız 7.ev yönetiminde.

Yani en çok ilişkiler ve bağlantılar var bu ay gündeminizde.

Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bir flörtünüz varsa ilişkiye dönebilir, bağınız daha ciddi bir hal alabilir. Adı konabilir. Süregelen bir ilişkide evlilik yolunda adımlar olabilir. Ailelerin tanışması gibi örneğin.

Yeni iş bağlantıları doğabilir, yeni sosyal çevrelere katılabilirsiniz bu süreçte.

İmzalı konular, kontratlar olabilir.


Balık ve Yükselen Balık :

6.evinizde yaşayacağınız bir Güneş transiti başladı.

Bu ev neleri anlatır ? Hangi konular artar 6.ev transitinde ? Çalışma hayatınız, çalışma ortamınızla ilgili konular, iş arkadaşlarıyla olan uyumunuz, günlük sorumluluklarınızla ilgili konular.

Hayat hızlanır 6.ev geçişlerinde. Koşturmalar artar. Ayrıca temizlik yapma isteğimiz artar. Yaşam alanımızı, bilgisayarımızı, ofisimizi, iş ortamımızı düzenlemek, düzene koymak isteriz.

Güneş’in parlak ve destekleyen enerjisi ile daha fazla çalışabilirsiniz, daha üretken olabilirsiniz, işinizde ilerleyebilirsiniz. Çalışmıyor iseniz iş fırsatları doğabilir.

Verimli bir dönem.


Ağustos ayı astroloji gündemi de aşağıda yer alıyor :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Ağustos ayı için aylık yorumlarınızı da yayınlamaya başladım sevgili okuyucularım. Her gün 1 burç şeklinde devam edeceğim yayınlamaya. Şu an için koç ve boğa burcunu yayınlamış bulunuyorum.

Buyrunuz : Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!