Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Güneş 23 Ekim Cuma günü, günün ilk saatlerinde akrep burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu yeni transit, 21 Kasım’a dek sürecek.

Terazi döngüsünü tamamlıyoruz artık. Yoğun bir akrep enerjisinde olacağız.

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili akrepler ! 🙂 Güneş sizin zamanınızı başlatıyor.

Akrep zodyakta, şifanın evidir. Dönüşmenin, küllerinden doğmanın, zorlukların ardından güçlenerek doğrulmanın, derinleşmenin, ehlileşmenin, iyileşmenin burcudur.

Deneyimlerin bize söylemeye çalıştıklarını idrak etmek, dönüşmek, bireysel gücü fark etmek, yenilenmek bu döngünün bize hediyesi olacak.

Güneş akrepten geçerken, geçmişte bizi incitmiş olan şeylerin aslında ne kadar bize hizmet ettiğini fark edeceğiz. Yaşananların içindeki hayırları göreceğiz. ‘İyi ki öyle olmuş’ diyeceğiz.

Bu anlattıklarım işin ruhsal tarafı.

Onun dışında, parasal konular da akrep burcu ile ilgili. Daha ziyade çalışmadan elde edilen, başkalarından gelen maddi kaynaklar, örneğin aileden ya da eşten gelen paralar, burslar, krediler akrep burcu ile ilgili. Güneş bu konularda gündemler getirebilir size akrepte iken.

Borçları ödeme, birikmiş ve beklemede olan parasal konuları temizleme, alacak-verecek dengesini gözden geçirme zamanı bu.

Parayı nasıl harcadığımıza bakacağız ayrıca bu dönemde. Kredi kartına yükleniyorsak, belki artık nakit para harcamaya karar vereceğiz. belki birikimlerimizi artırmak yönünde şeyler yapacağız. Yatırımlarımızı ve maddi güvence konularımızı gözden geçireceğiz.

Akrep burcu muhasebe ile ilgilidir.

Güneş’in akrepte olacağı bu dönem, hem ruhsal, hem de parasal konularda bir muhasebe zamanı !

Şimdi Güneş’in akrep transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfam: astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Güneş 8.evinize geliyor.

Krediler, bankacılık işlemleri, kredi kartları, ödemeler, vergiler, muhasebe işlemleri bu ev kapsamında. Bir kredi çekebilirsiniz. Ama bu yönde bir planınız varsa 3 Kasım sonrasını bekleyin, Merkür 3 Kasım’a kadar retroda çünkü.

Ödemelerinizle ilgilenebilirsiniz. Geriye dönük bir temizlik yapma zamanı. Borçlarınızı küçültmek isteyeceksiniz.

Bunun dışında 8.ev gizemli konuları da anlatır. Ölüm ve ötesi konulara ilginiz, merakınız artabilir bu süreçte. Gizemleri çözmeye çalışmaktır akrep enerjisi.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 7.evinizde ilerliyor olacak akrepte iken.

Bir ilişkiniz varsa, ilişki içinde netleşmek, konuşup anlaşmak istediğiniz şeyler olabilir. Örneğin beklentileriniz, sevdiğiniz-sevmediğiniz şeyler gibi. Partnerinizle ilişkinize dair net konuşmalarınız olabilir.

Evlilik yönünde adımlar da mümkün.

İlişkisi olmayanlar için bir ilişki olasılığı mıdır Güneş 7.ev geçişi ? Evet, bu da bir olasılık.

İş hayatınızda yeni teklifler, yeni müşteri bağlantıları, ayrıca ortaklıklar getirebilir Güneş size.

Bunun dışında bir koç, bir rehber, bir danışman, bir yol gösterici eklenebilir hayatınıza bu etkiyle birlikte. Örneğin bir spor hocası. Örneğin bir terapist. Örneğin işinizde bir danışman. Bunun gibi şeyler.


İkizler ve Yükselen İkizler :

6.evinizde yaşayacağınız bir Güneş transiti.

Günlük işleriniz, sorumluluklarınız, yapılması gerekenler, görevleriniz, hareketliliğiniz artabilir.

İş konusunda verimli bir dönem. Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde yeni görevler üstlenebilirsiniz. İş ortamında yeni gündemleriniz olabilir. Yeni iş arkadaşları gibi, yeni kurallar, düzenlemeler gibi.

İş arkadaşlarınız ile parasal konularınız da olabilir. Borç vermek ya da borç almak mesela.

Günlük hayatınız açısından aktif, verimli bir dönem.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

5.evinize Güneş geliyor.

Bu ev aşkı, hayatın hazlarını, keyiflerini, sevinçleri, eğlenceyi, sanatı, hobileri, yaratıcılıkla ilgili konuları, cinselliği, hamileliği, bebekleri ve çocukları, çocuklarla ilgili konuları anlatıyor.

Bir hobinize geri dönebilirsiniz bu süreçte. Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Sanatsal etkinliklere katılabilirsiniz. Yaratıcılığa dayalı bir iş yapıyorsanız, güzel işleriniz, sunumlarınız olabilir.

Aşk hayatınız da hareketlenebilir Güneş ile 🙂 Bir flört başlayabilir. Biriyle birbirinizi tanıma sürecine girebilirsiniz. Duygular karşılıklı olarak ifade edilebilir.

Bunun dışında aşk ile ilgili düşüncelerinizi, aşk ve sevgi enerjinizi değiştirecek, yükseltecek şeyler olabilir. Kendinizi aşka uzak hissediyorsanız, bu size küçük bir ihtimalmiş gibi, olması zor bir şeymiş gibi geliyorsa, bu bakış açınız değişebilir.  Aşkla, cinsellikle ilgili uyanışlar, yenilenmeler yaşayabilirsiniz kendi içinizde. Düşünceleriniz, düşünme şekliniz değişebilir.

Çevrenizden hamilelik haberleri alabilirsiniz ayrıca bu süreçte. Sohbetlerde bebek sahibi olma konusunu daha çok duyabilirsiniz.  Bu arada sizin bu yönde bir planınız varsa, bu anlamda da değerlendirin süreci. 5.ev geçişleri destekleyicidir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Daha ziyade evde olmayı tercih edebilirsiniz bu dönem. Evinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Odaları düzenleyebilir, temizlikler yapabilirsiniz. Ailenizle daha çok zaman geçirebilirsiniz, birlikte yaptığınız şeyler artabilir.

Geçmişten tanıdıklarınızı daha çok anacağınız, belki çocukluğunuzdan birileri ile karşılacağınız bir döngü bu.

Ev değiştirme, yer değiştirme planı olanlar bu süreçten yararlanabilirler. Ama 3 Kasım sonrasını, yani Merkür retrosunun bitimini beklemek iyi olur.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 3.evinize geliyor.

Hem iletişim anlamında, hem de şehrin içinde gidiş gelişler, geziler anlamında hayli hareketli bir zaman dilimi.

Kardeşleriniz varsa eğer, onların kendi hayatları ile ilgili yeni kararları, yeni gündemleri, başlangıçları olabilir bu dönem. Aynı etkiyi yakın akrabalar, kuzenler üzerinden de alabilirsiniz.

Sosyal medya, dijital platformlar bu evle ilgili ayrıca. İşinizi daha çok duyurabilir, sosyal medyada online platformlar üzerinden de satış yapabilirsiniz. Reklam verebilirsiniz ilgili platformlarda.

İletişimde hareketlilik yaşayacağınız bir döngü.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 2.evinize geliyor. Maddi anlamda şanslı bir etki buradan Güneş’in geçiyor olması.

Daha çok kazanabilirsiniz. Birikimler yapabilirsiniz, borçlarınızı bitirebilirsiniz ya da küçültebilirsiniz.

İşinizde daha çok üretmek, daha çok kazanmak, hayatın keyiflerini, lükslerini yaşamak için iyi bir dönem. Hazlar ve duyular olacak bu süreçte odağınız.

Boğaz bölgesiyle ilgili sağlık sorunları olanlar bu süreçte tedavi olabilir, problemi aşabilirler. Güneş geldiği yerde güçlenme sağlar çünkü. 2.ev bu bölgelerle alakalı.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 1.evinize geliyor. Gayet güzel. Sahne ışıkları size dönmüş durumda 🙂

Kendiniz için yeni güzel şeyler yapacağınız, bir şeyler başlatacağınız, parlak, verimli bir dönem. Önemli başlangıçlarınızı 3 Kasım sonrasına almanız, Merkür retrosunun bitmesini beklemeniz daha iyi olur.

Bir güçlenme dönemi bu sizin için. Bir yenilenme süreci. Özgüveninizi, kendinizi hatırlama süreci. Bir süredir neye ara verdiyseniz, onlara da en güzel şekilde dönersiniz şimdi 🙂

Her tür konuda olabilecek başlangıçlarla ilgilidir 1.ev. Buradan bir Güneş’in geçiyor olması oldukça güzel. Yeni farkındalıklar, yeni kararlar, yeni adımlar şeklinde özetleyebileceğim bir süreç olacak sizin için.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 12.evinize geliyor. Bir mola ve dinlenme zamanı bu sizin için. Bir istirahat hali olabilir, işe mola olabilir, bir inziva olabilir, bir konuda beklemeniz gereken bir süreç olabilir. Günlük koşturmalardan biraz kendinizi çekip sessizlikle, kendinizle kalmak isteyeceğiniz bir süreç olabilir. Güneş’in akrepte olacağı bu 1 aylık döngüde hayatınızdaki hareketlilik ve iletişimler azalabilir.

Dönüp içinize bakmak, yaşadığınız deneyimleri kabule geçmek, hafiflemek, o şeylerin yarattığı duygulardan idrak ile, hayatın mesajlarını okuyarak özgürleşmek, ruhsal derinliğinizi kuvvetlendirmek, enerjinizi yenilemek yönünde büyük hediyeleri olacaktır bu sürecin size. İyi değerlendirenler ve farkındalığını geliştirme gayretinde olanlar bu döngüden en güzel şekilde yararlanacaklar. Spiritüel bilgilerden faydalanın bolca. Güçlenen sezgileriniz de yol gösterecektir size.

Bu arada önemli diyebileceğimiz (iş, para, kariyer, aşk, ilişki, yer değişikliği, taşınma, vb her konuda olabilir) girişimlerden uzak durmanız gerekiyor 12.ev döngüsünde. Başlangıçların zamanı 1 ay sonra sizin için. Yani Güneş yay burcuna geçince.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz içinde keyifli zamanlar geçireceğiniz, hatta belki yeni ortamlara gireceğiniz, dostlarınızla daha çok bir araya geleceğiniz, iletişimi, etkileşimi yüksek bir döngü.

Arkadaşlarınızla parasal konular da gündeme gelebilir. Borç almak, borç vermek, birbirinize destek olmak gibi.

Ekip çalışmalarında verimli bir dönem olacaktır ayrıca. İş arkadaşlarınızla güzel işler, başarılı çalışmalar yapabilirsiniz takım ruhuyla, güçlü bir iş bölümü ile.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş, 10.evinizde ilerliyor olacak akrep transitinde.

İşinizde ya da iş dışında başka sorumluluk alanlarınızda yapmanız gerekenlerin biraz artabileceği, normalden daha fazla çalışabileceğiniz, görevlerinizi yerine getirmekle meşgul olacağınız bir dönem.

Genel anlamda otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet otoritesini anlatır bu ev. Dolayısıyla evrak işleriniz, belge teslim konularınız, resmi işlemleriniz olabilir bu süreçte.

Kendi işine sahip olanlar ödemeleri düzene koyabilirler, borçlarını temizleyebilirler. Parasal konular ön planda.

Bir muhasebeci ile çalışmaya başlayabilirsiniz. İş kurma sürecinin başında iseniz başvurularınız, vergi dairelerinde işlemleriniz olabilir. Prosedürleri yerine getirmekle meşgul olabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş 9.evinize geliyor bu yeni transit ile. 21 Kasım’a kadar 9.ev temalarını aktif tutacak sizin için.

Üniversite hayatınız varsa ya da tez gibi, makale gibi akademik çalışmalarınız varsa buralarda koşturmalarınız, işleriniz, yapmanız gerekenler artar. Bunun dışında başka eğitimler de alabilirsiniz ilgi alanlarınızda. Örneğin astroloji 🙂 Astrolojinin 9.evle bağlantısı var. Bunun dışında yabancı kültürlerle ilgili eğitimler, dünya mutfakları gibi, bir kültürün dansı gibi aktiviteler olabilir bu eğitim alanları. Ufkunuzu açacak şeyler olacaktır.

Sizin ya da yakınlarınızın başka şehirlere, ülkelere seyahatleri olabilir bu dönemde ya da uzakta yaşayan aile bireylerinizle, arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir. İleitşimleriniz artabilir onlarla.

Bu arada hukuksal konuları olanlar için, bu döngüde yeni gelişmeler olabileceğini, konunun ilerleyebileceğini söylemiş olayım.


Kasım ayı astroloji gündemini yayınlamış bulunuyorum, tıklayınız↓↓↓↓↓

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Ekim ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor.

Ekim 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Ekim 2020, Boğa Burcu Ekim 2020, İkizler Burcu Ekim 2020,

Yengeç Burcu Ekim 2020, Aslan Burcu Ekim 2020, Başak Burcu Ekim 2020,

Terazi Burcu Ekim 2020, Akrep Burcu Ekim 2020, Yay Burcu Ekim 2020,

Oğlak Burcu Ekim 2020, Kova Burcu Ekim 2020, Balık Burcu Ekim 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

2021’e Genel Bakış

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!