Ekim 2018 Astroloji Gündemi

Ekim 2018 Astroloji Gündemi

Merhabalar tatlı okuyucularım 🙂 Ekim ayının dinamiklerini anlatacağım bu kez.

Geldi vallahi, bahardı yazdı derken Ekim geldi.

Bu yıl daha hızlı geçti gibi geliyor bana, siz nasıl hissediyorsunuz ? Çok yoruldum, çok yoğun zamanlardan geçtim kendi adıma, bilemiyorum. Zaman hızlandı sanki ben bir şeylere yetişmeye çalışırken.

Yeniay, dolunay hangi burçta gerçekleşecek, hangi retrolar günlük yaşantımızı nasıl etkileyecek, ayın önemli açı kalıpları neler, hepsini her ay olduğu gibi detaylıca anlatacağım.

Pluto, 1 Ekim itibariyle, ileri hareketine geçiyor. Retrosu sonlanıyor yani. Dönüşüm gerektiren, yeni kararlar aldıran bir retro sürecinden geçtik. Şimdi ileri hareketinde, aldığımız kararları uygulayacak, yenilenmiş olarak yürüyeceğiz yolumuzu.

Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 23 Ekim itibariyle akrep burcuna geçiyor. Bu transitin bizlere neler getireceğini de ayrıca anlattım. Linki aşağıda :

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2018 Genel ve Burçlara Etkileri

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçerek parasal konuları öne çıkarmaya başlıyor. Terazi sürecinde ilişkileri, diplomasiyi, ortaklıkları, anlaşmaları, sözleşmeleri vurgulayan Güneş, akrep seyrinde ‘Para, para, para !’ diyecek.

En çok parayı önemseyecek, en çok maddi konuları düşüneceğiz. Kazançlar, ödemeler, krediler, burslar, miras, nafaka gibi paralar, ortaklaşa kazanımlar gündemde olacak.

Biraz ruhsal zorlanmalar da yaşanır akrepte iken. Çünkü duygular her zamankinden daha derin olacak.

Güneş akrep burcu transitinin burçlara etkilerini de ayrı bir yazıda anlatacağım Allah’ın izniyle, takip edebilirsiniz 🙂

Merkür, 10 Ekim’e kadar terazi burcunda. Peki bu transit neler getirecek, burçları nasıl etkileyecek derseniz, yazımın linkini buyrunuz :

Merkür Terazi Burcunda 22 Eylül – 10 Ekim 2018 Genel ve Burçlara Etkileri

10 Ekim’de akrep burcuna geçecek Merkür, parasal konularda iletişimi artıracak. Ayrıca spiritüel alanlara, okültizme, ölüm ve ötesine, bilinmez kavramlara ilgimiz artacak ve bu konularda daha çok okuyacak, yeni şeyler öğreneceğiz. Genel etkileri böyle ama burçlara etkileri için de ayrı bir yazı yazacağım.

Venüs’te ise önemli bir durum var : Venüs retrosu geliyor !

2018’in en önemli gezegen hareketlerinden biri bu. Sıkça yaşanmaz Venüs retrosu.

Venüs, 1,5 yılda bir retro yapar, retrosu 40 gün sürer.

5 Ekim 2018 itibariyle retroya başlayacağı ve halihazırda yavaşladığı için öncesinde de retro belirtilerini gösterecek bir Venüs ile aya giriş yapıyoruz. Güçsüz ve problem yaratabilecek bir Venüs’ten bahsediyoruz yani.

Venüs akrepte retroda iken, bir süre için teraziye tekrar dönecek. Sonra terazide hızlanıp düz seyrine geçerek tekrar akrepte olacak. Bu uzun bir yolculuk ve 2019’a sarkacak.

Kafanızı karıştırmamak için, akrepteki düz hareketini, akrepteki retrosunu, terazideki retrosunu, ardından terazide ve ondan da sonra akrepteki düz hareketini (sırayla böyle) ayrı ayrı yazılarda anlatacağım size. Çünkü her bir evrenin etkileri farklı.

5 Ekim retro öncesi, ilk kısım için buyrunuz : Venüs Akrep Burcunda

Diğer dönemleri de vakti geldikçe anlatacağım Allah’ın izniyle, bence şimdiden kafanız karışmasın 🙂

Mars, ay boyunca kovada. Hedeflerimiz doğrultusunda koşturacak bizi. Güç ve cesaret vererek ilerlememizi sağlayacak. Fazla idealist ve fazla sıradışı olmaya çalışmazsak, çok da işimize yarayacak, onu da belirteyim.

 

Ekim 2018 için yeniay ve dolunay döngüleri ise şöyle :

Yeniay     : 9 Ekim 2018   : Terazi burcunda yeniay :  Ay 15° Terazi, Güneş 15° Terazi

9 Ekim 2018 Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri yazım burada.

Dolunay : 24 Ekim 2018 : Boğa burcunda dolunay  : Ay 1° Boğa, Güneş 1° Akrep

Dolunayı, burçlara etkilerini anlatacağım yazımı da her zaman olduğu gibi ayrıca yayınlayacağım, takip edebilirsiniz efendim.

Ay içerisinde gerçekleşecek tüm önemli açı kalıplarını aşağıda sıralıyorum. Bu sayede olumlu zamanları değerlendirmek üzere planlarınızı yapabilir, zorlu görünümlere karşı tedbirinizi alabilirsiniz.

Ekim 2018 – Şanslı Gezegen Açıları :

Ekim 2018 – Zorlu Açılar

Ayın genel çerçevesi böyle sevgili okuyucularım.

Ekim ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada 1-7 Ekim 2018 haftasının detaylı analizini buradan okuyabilirsiniz sevgili okuyucularım.

Tüm astrologların anlattığı burç yorumları, genel etkilerdir. Oysa, aslolan doğum haritamızdır. Her bir gökyüzü gündeminin size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek isterseniz, tercih edebileceğiniz doğum haritası analiz seçeneklerinin aşağıda olduğunu belirteyim.

Yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, dediğim gibi. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

 

İstediğiniz sayıda ay için ‘Aylık Analiz’ de tercih edebilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Yaşam çerçevenizi güzelleştirecek bir Ekim olsun 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!