Boğa Burcu Mayıs 2020

Boğa Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Nisan ayının tüm zorluklarının ardından Mayıs ayının hepimize iyi gelmesini diliyorum. Astrolojik açıdan çok daha olumlu etkiler içeren bir ay olduğunu da en baştan söyleyeyim. Umduğumuz gibi çifte bayram yaşayalım inşallah ! 🙂

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen boğalara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 1.evinizde.

1.evden geçen bir Güneş güçlü kılar bizi. Yeni başlangıçlar getirir, yeni kararlar ve uygulamalar getirir. Özgüvenimizin yükseldiği, kendimizi güzelce ifade ettiğimiz, donanımlarımızla öne çıktığımız zamanlardır Güneş 1.ev geçişleri.

Güneş koçtayken, ruhsal anlamda çok yoruldunuz. Çünkü 12.eviniz koç sizin. Hayata dair motivasyonlarınızın eksildiği bir transitti o. Şimdi ise toparlanıyorsunuz, hatta parlıyorsunuz 🙂

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 2.evinize geçiyor. Bu ev para evidir. Güneş geçişi ile parasal konular hareketlenecektir. Yeni gelirler, yeni masraflar, harcamalar, yatırımlar, kazançlarınızı artıracak uygulamalar, vb. Gündeminiz daha çok para olacak bu kez.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 1.evinizde.

İletişimler, mesajlar, mailler, bol bol dialog demek oluyor bu sizin için. Sözlerinizle, fikirlerinizle, kararlarınızla ön planda olacaksınız. Görüşlerinizi paylaşacaksınız, bilgilerinizi aktaracaksınız.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda olacak Merkür. 2.evinizi aktive edecek Güneş ile birlikte. Maddi kaynaklarla ilgili konular, gelirinizi kuvvetlendirecek fikirler, maddi güvence konuları, yapılabilecekler konusunda araştırmalar, yeni planlar geliyor Merkür ile.

28 Mayıs’ta yengeç burcuna, 3.evinize geçiyor Merkür. Kısa seyahatler, şehrin içinde gezmeler, yakın çevre iletişimleri anlamına geliyor bu transit sizin için.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. Tabii öncesinden de alıyoruz bu etkiyi.

25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs 2.evinizde, ikizler burcunda bir süredir, burada gerileyecek.

Parasal konularla ilgili gözden geçireceksiniz bir şeyleri. Muhasebe yapacaksınız. Nerelerde ne kadar harcadınız ? Aldığınız giyimler, kozmetikler, yaptığınız lüks tüketimler hakkında düşüneceksiniz belki. Elden çıkarmak, satmak da isteyebilirsiniz bazılarını.

Maddi varlıklarınızla ilgili bir retro daha çok. Parayla ilişkiniz, parayı yönetme beceriniz, yatırımlarınız, elde ettiğiniz kar oranları, tasarruflar, zihniniz bu konularda olacak.

Ayrıca retrolar içe dönme zamanıdır. Öze dönmeyi, kendi içine bakmayı anlatır.

Venüs öz sevgidir en temelde. Retrosunda, ‘dön, içine bak, kendini ne kadar seviyorsun, kendinle ilişkin nasıl ? kendine karşı şefkatli misin ?’ diyecek. Önce kendimizle, sonra başkalarıyla olan ilişkimizi yenilemek, yanlış tutum ve davranışları terk etmek için harika bir zaman.

Diğer yandan Venüsyen temalarda beklememiz gerekiyor. Herkes için ortak bir etki bu. Uyarımı sizin için de yapmış olayım. Söz, nişan ve evlilikler için, güzellik, bakım konuları için, estetik işlemler için uygun olmayan bir süreç. Bu yönde adımlar için beklemede kalmalısınız.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 10.evinizde.

İş ve kariyer alanında, yöneticilerle, patron ve amirlerle olan iletişimlerinizde gergin etkiler yaratabilir. Sorumluluklar artabilir, iş yükünüz artabilir. Bir mücadele ve çaba hali doğabilir iş konusunda Mars ile.

Aile büyükleri ile ilgili konularda üstlenmeniz gereken bazı sorumluluklar olabilir ayrıca.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 11.evinize geçiyor Mars.

Arkadaşlar, dostlar bu evin yönetiminde. Onlarla ilgili ufak tefek agresyonlar olabilir. Bazı davranışlara sinirlenebilirsiniz.

Ayrıca internet, teknoloji, online platformlar 11.evin konusu. Buralarda daha aktif olacaksınız.  Astronomi, astroloji gibi konularla da ilgilenebilirsiniz.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

7.evinizde bir dolunay. İnsan ilişkileriniz, özel ve sosyal ilişkileriniz, varsa ortaklı işleriniz etki alıyor dolunaydan. İlişkileri gözden geçirme zamanı. Bazı farkındalıklar getirebilir dolunay size.

Bunun dışında bir ortaklık sonlanabilir ya da ortaklı bir proje tamamlanabilir.

Danışmanlık almayı düşündüğünüz, araştırma yaptığınız bir konuda netleşebilirsiniz, danışmanlık alabilirsiniz.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

2.evinizde bir yeniay. Yeni kazançlar, gelirinizi artıracak yeni uygulamalar olası. Bir süredir satın almayı planladığınız bir şey varsa, onunla ilgili adımlarınız olabilir.

Parasal alanda, maddi güvence konularında değişim ve yeni başlangıç potansiyeli taşıyor bu yeniay sizin için.


En en en başta sağlıklı bir ay diliyorum herkese 🙂

Huzurlu, verimli, keyifli bir ay diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!