Balık Burcu Mayıs 2020

Balık Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Mayıs ayı, geride bıraktığımız Nisan ayına kıyasla çok daha destekleyici etkiler içeriyor. En güzel değişimleri getirmesini, bizi çifte bayram sevincine taşımasını temenni ediyorum.

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen balıklara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 3.evinizde.

İletişimde normalden daha aktif olacağınız, haberleşmelerin sıklaşacağı bir süreç.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili konular da öne çıkacaktır bu döngüde.

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 4.evinize geçiyor. 1 ay boyunca burada ilerleyecek.

Evinizle, aile bireylerinizle ilgili konular daha vurgulu olacak bu kez.

Evinizin ihtiyaçları ile ilgilenmek için, yaşam alanınızı düzenlemek için, dekore etmek, yenilemek için iyi bir dönem. Emlak, arsa, tapu konularınız varsa, Güneş 4.evinizden geçerken bu temalarda gelişmeler getirir, ilerlemeler sağlar size.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 3.evinizde.

Yakın çevre iletişimleri, bilgi paylaşımları artmış durumda. Online eğitimler, kitaplar, kendinizi geliştireceğiniz güzel kaynaklar keşfetmiş olmalısınız ayrıca. 13 Mayıs’a kadar devam ediyor bu etkiler.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda, 4.evinizde olacak Merkür.

Sosyalleşmek yerine daha çok kendinizle kalmak isteyeceğiniz, ailenizle ilgileneceğiniz bir dönem.

Taşınma planınız, niyetiniz varsa, ev araştırmak için destekleyici etkiler alıyorsunuz. Çevrenize haber bırakabilirsiniz, bu tür dialoglarınız olabilir.

28 Mayıs’ta ise Merkür yengeç burcuna, yani 5.evinize geçiyor.

Artık eğlenmenin zamanı 🙂 Evinizle, ailenizle ilgilendiniz, içe döndünüz, geride durdunuz Merkür ikizler döneminde. Şimdi sosyal çevrenizde daha aktif olacağınız, keyifli şeyler yapacağınız, eğlencesi, neşesi yüksek bir 5.ev geçişi yaşayacaksınız.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. 25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs ikizler burcunda, 4.evinizde yer alıyor bir süredir, burada gerileyecek.

Evinizle, ailenizle, aile kökleri ile ilgili geçmişten gelen konular, ailenin kadın figürleri ile ilgili konular, ayrıca arsa, tapu konuları tekrar gündeminize gelebilir. Yeniden konu olabilir.

Ailenizle ilgili bilmediğiniz bazı şeyler öğrenebilirsiniz. Çok önemli şeyler olmak zorunda değil ama tabii. Geçmişle ilgili bir şeyleri dinlersiniz örneğin aile büyüklerinden.

Evinizi dekore etmek istiyorsanız, bir süredir aklınızda olan şeyler varsa, Venüs retro döneminde bunlar gerçekleşebilir. Ama büyük hareketler önermem retroda.

Örneğin, ufak tefek eşya değişiklikleri yapabilirsiniz ama balkon duvarını yıkıp salona katmayın mesela :)) Retrolarda doğru karar almıyoruz çünkü çoğunlukla. Sonradan pişman olabiliyoruz.

Her burç için yaptığım gibi, sizin için de genel uyarılarımı eklemek isterim.

Venüs retro dönemi, yeni bir ilişkiye başlamak için uygun değildir. Söz, nişan, evlilik için de kesinlikle önerilmez. Öz değer, öz sevgi konusunda içe dönmemizi isteyen bir retro.

Önce kendimizle ilişkimizi, kendimize olan sevgimizi, şefkatimizi gözden geçirmemiz gereken, buraları yenilememiz, onarmamız gereken bir dönem.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 12.evinizde.

Ruhsal anlamda zorluyor olmalı sizi. Arkanızdan çevrilmiş bir şeylerden haberdar olmuş olabilirsiniz. Agresyonlar yaşanmış olabilir. 30 Mart’tan bu yana bu etkiyi alıyorsunuz.

Hırsızlıklara, dolandırıcılıklara da dikkat edin.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 1.evinize geçiyor Mars.

Yeni başlangıçlar yapacağınız bir döngü olacak bu. Enerjiniz, motivasyonunuz yükselecek.

Diğer yandan nedir ? Agresyondur Mars. Kontrolsüz davranışlardır, gereksiz risk almaktır, öfkelerdir, tartışmalardır. Ayrıca hırslandırabilir sizi hedeflerinizle ilgili.

Mars’ın enerjisini dizginleyerek ilerleyin. İlişkilerinizi iyi tutun, kırmayın, üzmeyin kimseleri.

Yapmak istediğiniz şeylerle ilgili hırslanmanıza ve kendinizi yıpratmanıza gerek yok. Hırs güzel bir enerji değil. Akışla uyumlu hareket ederek verimli olmaya çalışın. Bu kadarı yeterli.

Hedefleriniz için yapmanız gerekenleri küçük parçalara bölün ve adım adım ilerleyin.

Kontrol altında olmayan bir güç, güç değildir çünkü. Fayda getirmez. Sakin sakin yol alın.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

9.evinizde bir dolunay. Eğitim, akademik konular, akademik çalışmalar, uzak şehirlerle, başka ülkelerle ilgili konular, hukuksal konular, davalar, basın, yayıncılık faaliyetleri, uluslararası ticaret bu evin temaları arasında. Bu konularda beklediğiniz şeyler varsa, dolunay ile sonuç alabilirsiniz, bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz, tamamlanan, netleşen şeyler olabilir. Dolunay ve civarı günlerde agresyona da açık olacaksınız tabii bu konularda.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

4.evinizde bir yeniay. Evinizle, ailenizle ilgili yenilikler olabilir 🙂 Ev değiştirmek, taşınmak, evi dekore etmek, evin bir ihtiyacını gidermek ya da aile bireylerinin yaşamında yenilikler gibi 🙂


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum herkese.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!