Aslan Burcu Ekim 2020

Aslan Burcu Ekim 2020

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Ekim ayı yorumlarınıza, her ay olduğu gibi öncelikle ayın gündemini vererek başlıyorum.

Tıklayınız →  Ekim 2020 Astroloji Gündemi

Ay içerisindeki önemli gezegen açılarını, transitleri ve Ay döngülerini göreceksiniz içerikte.

Burç yorumlarında genel şekilde konuşabiliyoruz her şeyi. Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 3.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna, yani 4.evinize geçiyor.

Ağırlıklı olarak evinizde olacağınız, gezmek, dışarıda olmak yerine fırsat buldukça evinizle ilgilenmek isteyeceğiniz bir dönem. Aileniz ve aile köklerinizle ilgili konular da öne çıkıyor.

Taşınmak, ev almak, satmak, kiralamak, arazi, arsa, tapu, emlak konuları 4.ev temaları. Dolayısıyla buralardan yana işleriniz, gündemleriniz, kararlarınız olabilir.


Merkür, bu ay akrep burcunda. 14 Ekim’de burada retrosu başlayacak.

14-28 Ekim arasında akrepte, 28 Ekim-3 Kasım arasında terazi burcunda retro yapacak Merkür.

Retronun akrepteki kısmı 4.evinizde yaşanacak.

Evinizle ilgili sorunlar gündeminize yerleşecektir. Halletmeniz gereken işler çıkabilir. Bozulan eşyalar olabilir. Ev sahibiniz varsa iletişimlere ekstra dikkat etmek gerekir.

Aile içi dialoglarda birbirinizi yanlış anlamamaya, kendinizi doğru ifade etmeye de özen göstermenizi öneririm.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 3.evinizde gerçekleşiyor.

Yakınlarınız, sık görüştüğünüz, her gün gördüğünüz kişiler, komşular, kardeşler ve akrabalar 3.evin sembolize ettiği kişiler arasında. Merkür iletişim gezegeni olduğundan, retrosunda sözlere, mesajlara, dialoglara daha bir dikkat etmek gerekiyor.

Bu kişilerle ilgili geçmişten gelen konular da çözülebilir. Bir süredir çaba sarf edilen ya da zamanında uğraşılmış ama yarım kalan işler olmuşsa, bunlar bu kez neticeye varmak üzere tekrar önünüze gelebilir. Örneğin kardeşlerinizin hayatında bu yönde bir şeyler olabilir.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Ekim tarihine kadar aslan burcunda, 1.evinizde. Bu güzel Venüs geçişini yaşıyorsunuz bir süredir.

Sürecin etkileri burada : Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

2 Ekim’de başak burcuna geçiyor Venüs. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Maddi olanaklar açısından bereketli bir dönem. Zaruri ihtiyaçların ötesinde keyif için yaptığınız alışverişler artabilir. Sevdiğiniz, istediğiniz şeyleri satın alabilirsiniz.

28 Ekim’de terazi burcuna, 3.evinize geçiyor Venüs.

İletişimlerde destek vermeye başlıyor bu kez size. Yakın çevre dialogları başta olmak üzere, görüşmeler, toplantılar, yazışmalar açısından iyi bir dönem. Ulaşmak istediğiniz kişilerle temas kurabilirsiniz, kendinizi ifade edebilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda retrosuna devam ediyor bu ay. Bu retro 9.evinizde yaşanıyor.

Retro etkileri burada, tıklayınız : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020


Ekim 2020 Ay Döngüleri :

2 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 9° Koç, Güneş 9° Terazi

9.evinizde gerçekleşen bir dolunay. Kiron ile kavuşumda. Üniversitede iseniz ya yüksek öğrenim yapıyorsanız, akademi işinizse, akademik çalışmalarınız varsa tamamlanan, neticeye varan konular olabilir. Size iyi gelecek bir sonlanma olabilir. Bir ferahlama olabilir.

Hukuksal bir konuda bir netleşme olabilir.

Uzakta yaşayan, başka bir şehirde ya da başka ülkede olan sevdiklerinizle ilgili nihayete varan konular olabilir. Kiron şifalanmayı anlatan bir asteroid.

16 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 23° Terazi, Güneş 23° Terazi

3.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Satürn ve Pluto ile zorlu açıları var. Kardeşlerle ilgili mecburi bir yenilik olabilir.

Yakın çevre ilişkilerinizde farkettikleriniz onlara karşı olan tutumunuzu değiştirebilir. Bir soğukluk yaşayabilirsiniz akrabalarla, kardeşlerle ya da arkadaşlarla.

Pazarlama, satış, reklam gibi işleriniz varsa bu alanlarda yeni büyük girişimler yapmamaya özen gösterin. İstediğiniz sonucu vermeyebilir çünkü.

31 Ekim : Boğa Burcunda Dolunay : Ay 8° Boğa, Güneş 8° Akrep

10.evinizde gerçekleşecek olan Uranüsyen bir dolunay bu. Uranüs ile kavuşuyor. Uranüs’ün sürprizli enerjisini taşıyor. Hızlı, ani, biraz da beklenmedik etkileri anlatır Uranüs.

Tepe evinizde, 10.evinizde gerçekleşiyor olması işinizle ilgili önemli kararlar alabileceğinizi ama bunu Uranüs etkisiyle düşünmeden yapabileceğinizi anlatıyor. İstifa gibi bir niyetiniz varsa, çok önermem esasen. Mars retroda. İçsel öfkeleri yüzeye çıkıyor. Merkür de retroda olacak. Konu problematik bir hale gelebilir. Anlık kararlar almayın. Otorite ile çatışmaya girmemeniz gerekiyor.

Devlet bağlantılı bir konunuz varsa sonlanabilir, bir özgürleşme getirebilir size dolunay.


Sağlıklı, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!