Akrep Burcu Mayıs 2020

Akrep Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Mayıs ayını konuşacağız. Yılın 5.ayına geldik bile.

Nisan ayının tüm zorluklarının ardından Mayıs’ın mutluluklar, sevinçler getirmesini diliyorum hepimize.

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen akreplere neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 7.evinizde.

İlişkileriniz, ortaklıklar, iş birlikleri öne çıkıyor bu döngüde.

Özel ve sosyal ilişkiler, danışmanlık aldığınız kişiler, ortaklı işleriniz varsa iş ortaklarınızla ilgili konular vurgulu olacak. Birlikte hareket etmeyi anlatır bu ev. Bireysellikten ziyade başkalarından güç almak, başkaları ile birlikte ilerlemek isteyeceksiniz.

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 8.evinize geçiyor. 1 ay süreyle burada olacak.

Parasal konular, krediler, ödemeler, bankacılık işlemleri, muhasebe, finans işleri bu evin temaları arasında. Bu konular aktif olacak daha çok.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 7.evinizde.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz, iş birlikleri doğabilir, danışmanlık alabilirsiniz ihtiyaç duyduğunuz bir konuda.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda, 8.evinizde olacak Merkür. Bankacılık işlemleri, sigorta, prim konuları, maddi güvence, ortaklı paralar, ödemeler, krediler gibi konularda araştırmalar yapabileceğiniz, fikir alabileceğiniz bir geçiş. Zihniniz parasal konularla meşgul olacak.

28 Mayıs’ta yengeç burcuna, 9.evinize geçiyor Merkür.

Başka ülkelerdeki, başka şehirlerdeki yakınlarınızla iletişimler artabilir bu süreçte. Eğitim hayatınız varsa, bu alanda da haberleşme trafiğiniz artacaktır.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. 25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs ikizler burcunda, 8.evinizde yer alıyor bir süredir, burada gerileyecek.

Geçmişten gelen, ödenmemiş borçlar gündeminize yerleşebilir. Ortak mülkler ve paralar konu olabilir. Halledilememiş durumlar kendini tekrar edebilir.

Borçlarınızı büyütmemeniz, temkinli olmanız gereken bir dönem.

Bunlar dışında genel uyarılarımı da yapayım, her burca yazdığım gibi. Dikkat edilmesi gereken şeyler var.

Venüs retro dönemi, yeni bir ilişkiye başlamak için uygun değildir. Bu döngüde hayatınıza dahil olan kişi kalıcı olmayabilir, mutsuzluk getirebilir, sorun yaratabilir. Söz, nişan, evlilik için de kesinlikle önerilmez Venüs retroları.

Venüs retrosu bizden ne ister ? Nasıl kullanalım bu retroyu ?

Venüs, öz değer, öz sevgi konusunda içe dönmemizi isteyecek retrosunda.

Önce kendimizle ilişkimizi, kendimize olan sevgimizi, şefkatimizi gözden geçirmemiz gereken, buralardaki hataları, eksikleri düzeltmek, iyileştirmek gereken bir dönem.

Kendisini sevmeyen insan, hayatına sevgileri çekemez. Hangi düşünce ve duygularda olduğumuz, hangi frekansta titreştiğimiz en önemli şey. İçeride ne varsa, dışarıda o gerçeklik oluşuyor çünkü.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 4.evinizde.

Ev ortamında bazı huzursuzluklara neden olabilir. Aile içi anlaşmazlıklar yaratabilir Mars. Evle ilgili konularda uğraştırabilir. Bir aletin, bir eşyanın bozulması olabilir bu, tesisat sorunu olabilir. Bu tür durumlar yaşamış olabilirsiniz. Mart ayı sonundan bu yana Mars 4.evinizde.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 5.evinize geçiyor Mars.

Hobilerinize  vakit ayıracağınız, sanatsal konularla meşgul olabileceğiniz, eğlenme isteğinizin artacağı, hayatın keyifli yanlarına odaklanacağınız bir Mars geçişi.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

1.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay tamamlanma, bitiş, sonlanma, netleşmek, neticeye varmak demek. Konuların olgunlaştığı, başlatılmış olan işlerin sonuç verdiği bir evre.

1.evinizde olduğu için yeni kararlar getirebilir size. Netleşebilirsiniz.

Bitirdiğiniz bazı konular olabilir. Bir görevi tamamlamak da olabilir bu, bir iletişimi sonlandırmak da. Bazı farkındalıklar kazanabilirsiniz biraz üzülerek de olsa.

Dolunay öncesi-sonrası birkaç günlük süreçte gergin hissedebilirsiniz, agresif davranışlarınız olabilir. Yönetmeniz gerekiyor bu enerjiyi. Kalp kırabilirsiniz çünkü, tartışmalar yaşayabilirsiniz, birilerini üzebilirsiniz. Kendinize olumsuz karma yaratmayın. Sakin tarafta kalın.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

8.evinizde bir yeniay. Parasal konularda bir yenilik olabilir. Başkalarından gelen kaynaklar açısından (aileden, eşten, vb) şanslı olacağınız bir yeniay döngüsü.

Kredi, banka, finans, muhasebe konuları bu  evde. Bu temalarda faaliyetleriniz ya da planlarınız varsa, adım atmak için bu yeniaydan yararlanabilirsiniz.


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum herkese.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!