Akrep Burcu Haziran 2020

Akrep Burcu Haziran 2020

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Haziran, yıl içinde dikkat çeken aylardan biri. Önemli tutulmalar ve retrolar var bu ay.

Öncelikle Haziran 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen akreplere neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 8.evinizde.

Parasal konuları ama daha çok başkalarından gelen maddi olanakları anlatır bu ev. Eşinizin geliri, ailenizden gelen kaynaklar ya da banka, kredi kartı, kredi gibi konularda gündemleriniz olabilir Güneş geçişi ile.

Güneş ikizler transiti için detaylar burada, tıklayınız :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna, 9.evinize geçiyor. Uzak şehirler ve ülkelerle ilgili konularınız, seyahatleriniz olabilir. Eğitim hayatınız varsa, daha çok eğitiminize odaklanabilirsiniz. Yapmanız gereken şeyler doğabilir.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda. Size 9.ev konularında iletişimler getiriyor.

Eğitim, akademik çalışmalar, yurt dışı bağlantılı konular, ithalat, ihracat, seyahatler, uzak yolculuklar gibi temaları var 9.evin.

18 Haziran’da Merkür retrosu başlıyor. Yukarıda saydığım konularda, bir süredir beklediğiniz durumlar varsa, retroda konular yeniden ilerleyebilir, yapamadığınız şeyleri yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Öncesi olmayan konularda girişimlerde bulunmamak gerekiyor Merkür retrolarında ama geçmişten gelen konuların üzerinden geçebilirsiniz, eksikleri tamamlayabilirsiniz, bekleyen durumları ele alabilirsiniz.


Venüs, 25 Haziran’a kadar 8.evinizde, retro harekette.

Parasal konular, ödemeler, kredi kartı, bankacılık işlemleri, faiz, prim, sigorta gibi konular bu evin anlattığı şeyler. Bütçeyi iyi yönetmek, gereksiz alışverişleri küçültmek gereken bir retro.

Venüs retrosu yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ayrıca doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazı yazdım. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nedir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, 28 Haziran’a kadar balık burcunda, 5.evinizde.

Hobileri anlatan bir alan 5.ev. Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Yeni etkinlikleriniz olabilir. Sporla ya da sanatla ilgili başlangıçlarınız olabilir.

Çocuklar 5.evin konusu aynı zamanda. Çocuklarınızla ya da yeğenlerinizle ilgili konular meşgul edebilir, biraz yorabilir sizi Mars buradan geçerken.

Aşkta, flörtlerde, yeni başlamış dialoglarda gerginliklere açık bir transit olduğunu da belirteyim.

Mars balık sürecinin detaylı etkileri için tıklayınız :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020


Haziran 2020 Ay Döngüleri :

5 Haziran : Yay Burcunda Ay tutulması : Ay 15° yay, Güneş 15° ikizler

2.evinizde bir Ay tutulması.

Maddi konular sebebiyle gergin birkaç gün geçirebilirsiniz. Karamsar ve çözümsüz hissedebilirsiniz kendinizi. Biraz keyif kaçıracak bir para çıkışı da olabilir tutulma döngüsünde (öncesi-sonrası birkaç gün). Hatalı bir ürün almak ya da aldığınız şeyin düşündüğünüz gibi çıkmaması, gereksiz bir alışveriş yapıp pişmanlık duymak gibi durumlar olası. O yüzden bunu önden bilerek alışverişlerinizde dikkatli olun.

21 Haziran : Yengeç Burcunda Güneş tutulması : Ay 0° yengeç, Güneş 0° yengeç

9.evinizde meydana geliyor. Güneş tutulmaları başlangıçları anlatırlar. Yaşam döngülerimizde yeni bir konuyu, bir durum değişikliğini, yenilikleri sembolize ederler.

Ortalama 3 ay öncesinden başlıyor Güneş tutulmaları etkisini göstermeye. Sonrasında da aylar boyunca bu etkiyi gözlemleyebiliyoruz.

9.ev konularında yeni başlangıçlarınız, hayatınıza şekil verecek adımlarınız olabilir.

Yüksek öğrenime başlamak ya da lisans mezunu iseniz yüksek lisansa, doktoraya başlamak olabilir bu. Şehir değiştirmek olabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir konu olabilir. İthalat, ihracat, gümrük, turizm, basın, yayıncılık gibi alanlarda yeni işler olabilir.

Yaşam resminizi şekillendirecek bir şeyler başlayacaktır.


Sağlıklı, verimli, keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!