9 Eylül 2018 Başak Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

9 Eylül 2018 Başak Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

9 Eylül 2018 Pazar günü, Türkiye saati ile 21:01’de, başak burcunun 17 derecesinde bir yeniay meydana geliyor.

Yeniay, yeniliklerin zamanıdır. Yeni fikirler, yeni niyetler, yeni adımlar, yeni başlangıçlar demektir.

 Yeniay toprak grubu olan bir burçta. Dolayısıyla kazanmaya, somut faydalara işaret ediyor bu yenilik.

Başak burcunun yöneticisi olan Merkür de, yeniay sırasında başak burcunda ve hem Uranüs, hem Satürn ile son derece uyumlu açılarda, her ikisine de üçgen görünüm yapıyor.

Yani yeniay sırasında gökyüzünde büyük Uranüs-Merkür-Satürn üçgeni oluşuyor.

Bu da oldukça şanslı etkiler yaratacak hepimiz için.

İşte, çalışma hayatında başarılı olmak, kazanç, yükselme, büyüme sağlamak, üstelik bunları kalıcı hale getirmek adına destekleyici bir yeniay.

Ancak bu üçgenin yanısıra, yeniay esnasında aktif olan bir başka açı : Güneş-Neptün karşıtlığı.

Neptün, sert açılarında hayal kırıklığı, belirsizlik, netleşememe gibi etkiler yaratabilir.

Ancak bu karşıtlık da iyiliğimize hizmet edecek. Hiçbir açı, hiçbir gezegen konumu boşuna değil.

‘Peki Neptün karşıtlığı bizim ne işimize yarayacak Burçak?’ derseniz, bir uyanış sağlayacak derim her şeyden evvel.

Hayallerden, ayağı yere basmayan fikirlerden uzaklaşacak, çok daha gerçekçi olacağız.

Doğru hedefler koyacak, hedeflerimiz doğrultusunda başağın sabrıyla, titizliğiyle çalışacağız.

Ayrıca zararlı alışkanlıkları bırakmak için de çok destekleyicidir bu karşıtlık.

Yeniay yeniliktir dedik, yeni dönemdir. Siz de yaşam kalitenizi düşüren her tür alışkanlığınızı bırakıp, kendiniz için yeni bir sayfa açmak adına yeniayı kullanabilirsiniz. Bu alışkanlık, fiziksel bir şey olabileceği gibi, yanlış bir düşünce biçimi, yanlış davranış kalıpları, zihinsel boyutta bir şey de olabilir.

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım :

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : İş, kariyer, kazanç alanlarınızı olumlu yönde etkileyecek, güzel bir yeniay desteği geliyor size. Gerçekçi fikirlerle ilerlemeniz halinde, mevcut işinizi, gelir akışınızı olduğundan daha iyi hale getirmek adına son derece güçlü etkiler altındasınız. Günlük yaşamınıza düzen getirmek adına da destekliyor yeniay sizleri.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Yeniay 5.evinizde gerçekleşiyor. Bu da 5.ev konuları üzerinden yeni gündemlere, yeni başlangıçlara açık olduğunuzu gösteriyor. Nedir bu evin temaları ? Aşk, çocuklar, hobiler, risk içeren yatırımlar, sanatsal aktiviteler. Çocuklarınıza dair konularla meşgul olabilir, yeni bir hobiye, kursa başlayabilirsiniz bu yeniay desteğiyle. İşin içinde Neptün olduğundan, riskli yatırımlardan tamamen uzak durmanızı tavsiye ederim bu arada.

İkizler ve Yükselen İkizler : Yeniay, aile, yuva alanınızda gerçekleşiyor ve bu alanlarda yenilikler getiriyor sizlere. Evinizde yapacağınız temizlik, tadilat, dekorasyon vb değişiklikler ya da aile bireylerine dair yeni konular olası. Bir şeylere kalıcı çözüm sağlamak adına oldukça güzel etkiler var, değerlendiriniz. Ancak Neptün’ün yeniaya karşıt açı yaptığını aklınızda tutarak. Gerçekçi olmayan fikirler ve yapabileceğinizden daha fazlasını hedeflemek hayal kırıklığı getirebilir, aman dikkat.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 3.evinizde gerçekleşen yeniay sayesinde yeni iletişimler kurabilecek, bir süredir aklınızda olan yazışmaları, konuşmaları yapabilecek, işinize yarayacak irtibatlar kurabileceksiniz. Satış, pazarlama, sosyal medya alanlarında iş fikirleri olanlar için de, gökyüzü şanslı etkiler sunuyor. Sadece emin adımlarla ilerlemek ve kolay vazgeçmemek gerekiyor. Çünkü Neptün yeniaya karşıt açıda, bazı hayal kırıklıkları olası. Ama bu görünüm ‘Ne yapmamalısınız? Ne yapınca olmuyor?’ noktasında da farkındalıklar getirecek size. Uranüs-Satürn-Merkür üçgeni sayesinde de, elde edilebilecek güzellikler görünüyor 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Para alanınızda gerçekleşen yeniay etkisiyle, yeni gelirler, kazançlar sağlamak, gelir akışınızı iyileştirecek, fikirler bulmak, maddi problemlerinize kalıcı çözümler bulmak adına güzel bir yeniay etkisindesiniz. Ancak ayağı yere basmayan fikirler, düşünmeden yapılacak yatırımlar, hayal kırıklığı getirebilir, dikkat ! Etraflıca düşünüp tarttığınız fikirleri uygulamaya geçirmeniz, aceleden uzak durmanız işinize yarayacktır.

Başak ve Yükselen Başak : Yeniay sizde doğuyor sevgili başaklar ! Bu da ‘işte şimdi sizin zamanınız’ anlamına geliyor. Yeni bir sayfa açmak, yeni bir girişimde bulunmak için gayet uygun bir dönem bu sizler için. Ancak atacağınız adımları iyi hesap etmeli ve fazla iyimser olmamalısınız. Çünkü Neptün karşıtlığı bu yönde etkiler yaratabilir. Diğer yandan başak olduğunuz, titiz, detaycı olduğunuz gerçeği var tabii 🙂 Kolay kolay aceleci kararlar almazsınız siz. Işıldayın, vakit sizin vaktiniz ! Bir süredir sessiz sedasız planlamakta olduğunuz şeyleri, gün yüzüne çıkarmak, anlatmak, paylaşmak, hayata geçirmek için şartlar artık hazır, buyrunuz 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 12.evinizde meydana gelen bu yeniay etkisiyle sezgilerinizin tavan yapacağı, içsel arınma adına adımlar atacağınız, bu yönde yol alacağınız, şifa bulacağınız bir 15 günlük sürece giriş yapıyorsunuz. Uranüs-Satürn üçgeni bu iyileşmenin kalıcı olduğunu gösteriyor. Ancak diğer yandan 12.ev örtülü bir alandır ve gizli saklı şeyleri de temsil eder. Neptün karşıtlığında gerçekleşen bu yeniay, şimdiye dek sizden saklanmış bir şeylerin önünüze gelmesine, ya da sizin gizli tuttuğunuz bir şeylerin ortaya dökülmesine neden olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep : 11.evinizde gerçekleşen yeniay, hedefleriniz doğrultusunda atacağınız yeni adımları destekliyor. Yeni amaç ve planlar, çaba sarf edeceğiniz yeni istekler olası. Ancak bu tür niyetler için uğraşırken, umduğunuz dost desteklerini göremeyebilirsiniz. Dostlar, arkadaşlar, gruplar demektir aynı zamanda 11.ev ve yeniaya Neptün karşıtlık yapıyor. Yolunuzu kendi gücünüzle yürüyün mümkün olduğunca, aksi takdirde hayal kırıklıkları olası.

Yay ve Yükselen Yay : 10.evinizde meydana gelen bu yeniay işte ya da iş dışında yeni görevler, yeni sorumluluk alanları getirebilir size. Aile büyüklerine dair konular, eş olmak, anne-baba olmak sebebiyle ilgilenmeniz gereken yeni durumlar oluşabilir. İş kurmak yönünde niyetler de olabilir ayrıca. Yeniay burayı tetikliyor. Ama Neptün zıt açıda. Dolayısıyla iş planlarınızı iyi oluşturmanız, mümkün olduğunca risk almamanız gerekiyor, bu da işinize yarayacak bir uyarı olsun sevgili okuyucularım.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Yeniay, 9.evinizi hareketlendiriyor ve bu evin temaları üzerinden yenilikler getiriyor size. 9.ev ; eğitim, öğretim, yabancı ülkeler, uluslararası ticaret, sosyal medya, basın, yayıncılık, satış, hukuksal meseleler gibi konuları kapsar. Buralardan yeni gündem başlıkları var size. Temkinli olmak, fazla iyimser davranmamak, sağlam şekilde önlem alarak hareket etmek çok daha doğru olacaktır. Çünkü bu yeniay, Neptün’ün karşıt açısından dolayı, belirsizlik, netleşememe ve hayal kırıklığı gibi potansiyelleri de içeriyor.

Kova ve Yükselen Kova : 8.eviniz yeniay ile aktif hale geliyor. Parasal alan hareketleniyor. Ödemeleriniz, alacaklarınız var gündeminizde. Eşin geliri, ortaklaşa kazançlar demektir aynı zamanda bu ev. Dolayısıyla bu paralarda bir yenilik var, ancak Neptün karşıtlığı sebebiyle beklentileriniz karşılanmayabilir. Örneğin eşiniz zam alır, istediği miktardan daha az olur. Kredi başvurunuz olur, beklediğiniz rakamdan daha düşük kredi verilir, gibi gibi türetebilirsiniz. Miras, nafaka gibi konularınız varsa, onlarda da aynı durum geçerli.

Balık ve Yükselen Balık : Yeniay ilişkiler, evlilik, ortaklaşa ticari faaliyetler, anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar anlamına gelen 7.evinizde meydana geliyor. Haliyle size buralardan yenilikler getiriyor. İlişkide evlilik kararı almak gibi, bir arkadaşınızla ortaklaşa ticari faaliyetlere girmek gibi, yeni sayfalar olası. Ancak iyi düşünerek adım atın lütfen, aksi takdirde Neptün karşıtlığı pişman hissedeceğiniz hayal kırıklıkları getirebilir.

 

Yeniayın ışığı bizlerle olsun, hayırlar getirsin inşallah ! Herkese yeni güzel sayfalar diliyorum !

Bu arada 3-9 Eylül 2018 Haftası Astroloji Gündemi yazımı da sizler için buraya bırakıyorum sevgili okuyucularım.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Her bir gökyüzü gündemi için de sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Ek olarak, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Soru&Öneri ve sitem hakkında görüşleriniz için Menüde yer alan İletişim kutusunu buraya bırakıyorum. İçeriklerimle ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşabilir, beklentilerinizi aktarabilir, günden güne büyüyen bir aile olarak gördüğüm bu platformda, bana yorumlarınızı, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Hepinizi seviyorum 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!