9-15 Temmuz 2018 Haftalık Burç Yorumları

9-15 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz tatlı okuyucularım 🙂

Evet, bir süredir konuştuğumuz tutulmanın gerçekleşeceği haftaya geldik !

13 Temmuz 2018 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması oldukça önemli bir gök gündemi. Önümüzdeki aylara şekil vereceğinden, etkilerini bilmek işinizi kolaylaştıracak ve tedbirli ilerlemenizi sağlayacaktır.

Tutulmanın burçlara etkilerine ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Bu arada 10 Temmuz itibariyle şans gezegeni Jüpiter, düz hareketine dönüyor artık.

Retro sürecinde yavaşladığı için etkisini gösterememişti, ancak şimdi hızlanıyor ve hangi evimizden geçmekte ise o alanlarda fırsatlar getirmeye hazırlanıyor 🙂

Jüpiter retrosunun bitişi, hangi burca hangi alanlarda şans getirecek, buradan öğrenebilirsiniz 🙂

 

Ayrıca bir yeni bir transitin de haberini vereyim efendim. Bir süredir aslan burcunda yol almakta olan Venüs, 10 Temmuz Salı günü itibariyle başak burcuna geçiyor !

Venüs’ün başak burcuna geçişinin bizler için ne anlama geldiğini, her bir burca etkilerini anlattığım yazım da burada  🙂

 

Haftanın başlıca açıları şöyle :

12 Temmuz 2018  : Venüs-Uranüs üçgeni          Venüs 2° Başak, Uranüs 2° Boğa

12 Temmuz 2018  : Güneş-Pluto karşıt açısı     Güneş 19° Yengeç, Pluto 20° Oğlak

14 Temmuz 2018 :  Venüs-Satürn üçgeni           Venüs 4° Başak, Satürn 4° Oğlak

 

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

9 Temmuz 2018 Pazartesi

Ay, akşam saatlerine kadar boğa burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde işlerimizi destekleyecek bir Ay-Pluto üçgeni var. Günün ilerleyen saatlerinde ise Ay, aslan burcundaki Venüs ile kare, yani uyumsuz bir açı yapıyor. İletişimlerde, ilişkilerde kırıcı olmaktan kaçınmak gerekiyor. Ayrıca Merkür ve Jüpiter arasındaki kare açı da bugün kesinleştiğinden, her tür iletişimde temkinli olmak işimize yarayacktır. Ay kısa bir müddet boşluk etkisinin ardından, 19:58’de ikizler burcuna yerleşiyor.

10 Temmuz 2018 Salı

Ay, ikizler burcunda ve gün içinde oldukça güzel açılar alıyor. Sabah saatlerinde etkin olan Ay-Mars almışlığı girişimlerimizi destekleyecektir. Günün ikinci yarısında ise Ay-Merkür altmışlığı iletişimde şanslar getiriyor.

Bugün dediğim gibi iki önemli başlık var. Birincisi Jüpiter’in ileri hareketine dönüyor olması, ikincisi ise Venüs’ün başak burcuna geçişi. İkisini de her bir burç için incelediğim yazılarımın linklerini yukarıya, yazının başlangıç kısmına bırakmış bulunuyorum.

11 Temmuz 2018 Çarşamba

Ay, akşam saatlerine kadar ikizler burcunda ancak boşlukta. Hep söylüyoruz, artık biliyorsunuz 🙂 Ay boşulukta iken, atılan adımlar istenen sonucu vermez. Hatta bazen sonuç vermez, havada kalır. Önemli işleriniz, girişimleriniz için uygun bir gün değil, mümkünse erteleyin efendim. Bugün eldeki işleri tamamlama zamanı. Boşluk etkisiyle de tembellik yapacağız biraz 🙂

20:58 itibariyle Ay yengeç burcunda. Gece saatlerinde hem Venüs, hem Uranüs ile son derece uyumlu açılar yapıyor, güzel bir gece 🙂

12 Temmuz 2018 Perşembe

Ay yengeç burcunda, gün başlarken Satürn ile uyumsuz konumda. Keyifli uyanmamak mümkün. Bugün Güneş-Pluto karşıtlığı gerçekleşiyor. Dönüşüm demektir ama biraz zorlayıcı bir açı kalıbı esasen. Güç, yetki, konum sahibi kişilerle uyumsuzluklar, onlardan yana kısıtlanmalar olası.

Amaaa mis gibi de bir Venüs-Uranüs altmışılığı var bugün. İletişimlerde, ilişkilerde şanslı etkiler var. Keyfimiz yerine geliyor. Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni ve Ay-Venüs altmışlığı iyi hissettirecek bize, sosyalleşmek için son derece uygun bir akşam 🙂

13 Temmuz 2018 Cuma

Bugün tutulma gerçekleşiyor, yukarıdaki linklerden detaylı okuyabilirsiniz.

Bugün 05:47-20:31 arasında boşlukta olacak Ay, yön bulmakta, netleşmekte zorlanacağımızı gözteriyor. 20:31 itibariyle Ay aslan burcuna geçiyor ve Uranüs ile kare yani uyumsuz açı yapıyor. Sakin geçirelim bu akşamı. Sürprizlere açık bir zemin.

14 Temmuz 2018 Cumartesi

Ay aslan burcunda seyrediyor ve gün içinde maalesef uyumsuz açıları var. Sabah saatlerinde agresyonu artıracak bir Ay-Mars karşıt açısı, günün ikinci yarısında ise bizi bir şeyleri büyütmeye teşvik edecek bir Ay-Jüpiter karesi var. Sosyalleşmek için güzel bir gün değil açıkçası. Kendimizle geçirmeyi tercih etmek işimize yarayabilir.

15 Temmuz 2018 Pazar

Ay, akşam saatlerine kadar aslan burcunda ve boşlukta. 20:30 itibariyle ise başak burcuna geçiyor. Bu saatlerde Uranüs ile güzel bir açısı var, keyifli bir akşam.

 

 

Temmuz 2018 Astroloji Gündemi’ni buradan okuyabilirsiniz.

Ay içinde gezegenler arasında oluşacak tüm önemli açı kalıpları da yazımın içerisinde mevcut.

Ayı planlamada yararlanabilirsiniz.

Temmuz burç yorumlarınız ise aşağıda !

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada gökyüzünün önemli bir diğer gündemi Mars retrosu ! Bu etkiden de haberdar olmanız işinize yarayacaktır. Aylar boyu etkisi olacak yaşamlarımızda.

Mars retrosunun genel etkileri burada.

Aşağıda ise, Mars retrosunun her bir burç için ne anlama geldiği yer alıyor.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Ayrıca doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar karşımıza.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum efendim, takip edebilirsiniz.

İyi haftalar 🙂

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!